Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Parkavimas. Infrastruktūra

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Nepaminėtas pats pirminis sprendimas (tiksliau - klausimas) - ar tirkrai automobilis yra toks reikalingas daiktas gyvenant Vilniuje?
    Sunku objektyviai atsakyti nematant pilno vaizdo.

    Dalis gyventojų tikrai važinėja automobiliu ne tik maršrutu darbas-vaikai-namai. Yra gimtieji namai, sodybos, sodai, kurių pasiekti viešuoju transportu neįmanoma arba nepatogu dėl poreikio pervežti daiktus. Dar yra aibė lankytynų vietų, normaliai pasiekiamų tik privačiu transportu. Automobiliui tokiu atveju nėra alternatyvos. Ir net jeigu automobiliu važinėjama mažają dalį laiko (tik savaitgaliais ar pan.) jis užima parkavimo vietą.

    Kitos dalies gyventojų poreikiai apsiriboja važinėjimu miesto ribose arba kitur, kur pilnai pakankai viešojo transporto arba apsimoka naudotis dalinimosi automobiliais paslauga.

    Būtų įdomu pamatyti kokį tyrimą, kokia dalis gyventojų patenkaį kurią grupę. Bet spėju, kad gyventojų, kuriems automobilis bus būtinas, nepaisant išvystyto miesto viešojo transporto, sudaro pakankamai reikšmingą dalį.


    Paskutinis taisė kutas; 2018.04.14, 01:12.

    Comment


      Parašė kutas Rodyti pranešimą
      Būtų įdomu pamatyti kokį tyrimą, kokia dalis gyventojų patenkaį kurią grupę. Bet spėju, kad gyventojų, kuriems automobilis bus būtinas, nepaisant išvystyto miesto viešojo transporto, sudaro pakankamai reikšmingą dalį.
      Ko gero, nemaža dalis žmonių, "kuriems automobilis yra būtinas" nesinaudoja VT, nes "nežinau jų maršrutų ir tvarkaraščių/reikia prisitaikyti prie grafiko, nes važinėja ne kai man reikia, o kas 10 minučių/ten gali neužtekti sedimų vietų/ten daug svetimų žmonių ir pan.".

      Comment


        Parašė digital Rodyti pranešimą
        Policijai pranešiau. Prašom:
        Click image for larger version Name:	IMG_20180412_225829.jpg Views:	1 Size:	151,4 kB ID:	1634562
        Grynas portugalas.
        If a lion could speak, we could not understand him.

        Comment


          Žmonės Vilniuje laiko automobilius ne iš gero gyvenimo. VT yra tragiškas ir padėtis sunkiai pataisoma dėl viduramžiškos miesto struktūros ir kalnuoto reljefo. O jei kiekvienas priverstas laikyti automobilį, iš čia ir parkavimo problemos ir prie namų ir mieste. Nematau kaip realiai būtų galima pagerinti VT be metro ar ko nors panašaus, kai praktiškai daug kur važiuojant reikia grūstis per centrą. Naujų autobusų pirkimas čia nieko nepadės.

          Comment


            VT nėra tragiškas ir tai nėra pagrindinis veiksnys. Problema yra žmonių mąstyme: VT tik ubagams, kurie neišgali nusipirkti mašinos. O mašina - rodiklis to, kad tu "pasiturintis". Be to, kaip čia taip - 18 metų pacanas ir dar be teisių? "Nelygis" prieš panas ir chebrą.
            Viešojo transporto temų rodyklė >>

            Comment


              Parašė J.U. Rodyti pranešimą
              Žmonės Vilniuje laiko automobilius ne iš gero gyvenimo. VT yra tragiškas ir padėtis sunkiai pataisoma dėl viduramžiškos miesto struktūros ir kalnuoto reljefo. O jei kiekvienas priverstas laikyti automobilį, iš čia ir parkavimo problemos ir prie namų ir mieste. Nematau kaip realiai būtų galima pagerinti VT be metro ar ko nors panašaus, kai praktiškai daug kur važiuojant reikia grūstis per centrą. Naujų autobusų pirkimas čia nieko nepadės.
              VT tragiškumas yra tik dėl 2 dalykų: žemos kokybės (senos TP, kvapai, šildymas ir t.t.) bei lėtumo. Pirmasis spręsis gana greitai, su antruoju sudėtingiau.

              Dėl auto turėjimo reikalingumo... iš savo pažįstamų galiu ant rankų pirštų suskaičiuoti tuos, kurie turi ir teises ir automobilius.

              Comment


                Parašė hydrex
                Iš mano pažįstamų, beveik visi yra su teisėm ir automobiliais. Dabar ir pats mąstau, ar pirkti automobilį ar nepirkti. Baigiu darbą vėlai, atvarai į kiemą, vietų nėra. Tas atmuša labai pirkimą dar.
                Nepirk - padarysi paslaugą aplinkiniams. Aš važinėju automobiliu, bet turiu parkavimo vietas abiejuose galuose, ir važiavimo greitis gaunasi 20 min VS 1h (su 2 persėdimais), nes nereikia per centrą važiuoti.

                Comment


                  Man gaunasi greičiau automobiliu, nes nesigrūdu kamščiuose ir nėra A juostų, kad viešasis kažkaip galėtų konkuruoti. P.S. beje viešuoju dar ir tektų užsukti į stotį, kas išvis ilgina kelionės laiką.

                  Comment


                    Parašė hydrex
                    digital, aš esu to pačio kiemo gyventojas ir tikrai kas vakarą matau problemą kas liečia parkavimą ant žolės, tačiau ar tikrai nebaisu, kad bus daug žmonių piktų, kai yra fotografuojami savo kiemo mašinos? suprantu, dar pvz. kai centre nufotografuoji ir panašiai, o čia kai tave pažįsta, tai truputi baisu, kad niekas nenutiktų. pats atvažiuoju ir tikrai sunkiai randu vietą, kur pastatyti automobilį, tai aišku, jei nėra varau į kitą pusę aikštutelėje, bet vistiek. nes baudom tikrai neišsprendžia visos šitos bėdos.
                    Keli dalykai:
                    1. Toje vietoje mašinos nebuvo statomos ant žolės iki praeitų metų lapkričio.
                    2. Kai pradėjo, būdavo vakarų, kai stovėdavo 9-10 mašinų. Dabar 1-4, tai progresas yra.
                    3. Daug statančių iš kitų aplinkinių namų, iš mūsų namo po kelių baudų jau beveik nebestato.
                    4. Nereikia pažeidinėti taisyklių, tai nereikės ir pykti. Prie Spaudos rūmų yra didelė aikštelė.

                    Comment


                      Už namo yra požeminiai garažai, juose berods 5 garažai parduodami.

                      Comment


                        Bet garažas tai pinigai kainuoja. O ant tos žolės tai kam čia trukdo?
                        If a lion could speak, we could not understand him.

                        Comment


                          Na zmones turetu susiprast, kad reikia susiburt ir praplatint sau aikstele suderinus su savivaldybe. Bet musu name nera net bendrijos, vieni kitu zmones nezino, puse butu nuomojama - jiems tikrai yra nusispjaut ant lokaliu problemu, kita dalis pensininkai - jie irgi ne cento nemokes. Tie 15-20% vidutinio amziaus gyventoju yra nepajegus perlauzti bendros mases i savo puse ir surinkti puses parasu.

                          Comment


                            Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
                            Na zmones turetu susiprast, kad reikia susiburt ir praplatint sau aikstele suderinus su savivaldybe. Bet musu name nera net bendrijos, vieni kitu zmones nezino, puse butu nuomojama - jiems tikrai yra nusispjaut ant lokaliu problemu, kita dalis pensininkai - jie irgi ne cento nemokes. Tie 15-20% vidutinio amziaus gyventoju yra nepajegus perlauzti bendros mases i savo puse ir surinkti puses parasu.
                            Jeigu pensininkams paaiškinsi, kad mokėti nereikės (savivaldybės Kaimynijų programa), gal bus paprasčiau? Bet aišku, jeigu bendrijos net nėra, tai čia pirminė problema.

                            Comment


                              Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                              Jeigu pensininkams paaiškinsi, kad mokėti nereikės (savivaldybės Kaimynijų programa), gal bus paprasčiau? Bet aišku, jeigu bendrijos net nėra, tai čia pirminė problema.
                              Pensininkams gali ir to nepakakti. "Ai kam čia reikia, man čia rūtų darželį visą perknisit, bus triukšmas, dulkės, vanduo bėgs į pamatus, man užstos vaizdą..." ir t.t. Jau nekalbant apie kaimynus, kai nauda ne jiems, pvz. man besidarbuojant prie šalikelės kažkas apskundė, kad trukdau jiems automobiliais prasilenkti per žolę. Čia rimtai, be bajerio.

                              Comment


                                Parašė Ginthus Rodyti pranešimą

                                Pensininkams gali ir to nepakakti. "Ai kam čia reikia, man čia rūtų darželį visą perknisit, bus triukšmas, dulkės, vanduo bėgs į pamatus, man užstos vaizdą..." ir t.t. Jau nekalbant apie kaimynus, kai nauda ne jiems, pvz. man besidarbuojant prie šalikelės kažkas apskundė, kad trukdau jiems automobiliais prasilenkti per žolę. Čia rimtai, be bajerio.
                                Galima manau rasti kompromisą. Juk už tuos pinigus galima įsirengti ne tik aikštelę (žiūrint kokio dydžio nori), bet ir rūtų darželį babulei sutvarkyt ir t.t.

                                Comment


                                  Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
                                  Na zmones turetu susiprast, kad reikia susiburt ir praplatint sau aikstele suderinus su savivaldybe. Bet musu name nera net bendrijos, vieni kitu zmones nezino, puse butu nuomojama - jiems tikrai yra nusispjaut ant lokaliu problemu, kita dalis pensininkai - jie irgi ne cento nemokes. Tie 15-20% vidutinio amziaus gyventoju yra nepajegus perlauzti bendros mases i savo puse ir surinkti puses parasu.
                                  Kai gyvenau Lazdynuose, mūsų daugiabučio gyventojai-automobilistai pasiūlė savo lėšomis praplėsti parkavimo aištelę. Savivaldybė neleido. Tai apie ką šneka?

                                  Comment


                                    Parašė Sula Rodyti pranešimą

                                    Kai gyvenau Lazdynuose, mūsų daugiabučio gyventojai-automobilistai pasiūlė savo lėšomis praplėsti parkavimo aištelę. Savivaldybė neleido. Tai apie ką šneka?
                                    Tik apie "jūsų daugiabutį Lazdynuose", tik apie tai..

                                    Comment


                                      Tokia pati situacija buvo ir mano kiemo daugiabutyje kitame rajone. Prieš 15 m. namo komendantas architektas bandė praplėst kiemą – neleido, nes būtų reikėję naikinti vaikų žaidimų aikštelę. Dabar išrūdijo karstyklės, tai vistiek viskas demontuota, o nauja žaidimo aikštelė įrengta kiek tolėliau. Nors man pačiam parkingo įrengimo norėtųsi tik požeminio, o ant jo medžiai su vaikų žaidimo aikštelėm, bet kainuotų kosmosą turbūt.
                                      ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                                      Comment


                                        Parašė dondc Rodyti pranešimą
                                        Tokia pati situacija buvo ir mano kiemo daugiabutyje kitame rajone. Prieš 15 m. namo komendantas architektas bandė praplėst kiemą – neleido, nes būtų reikėję naikinti vaikų žaidimų aikštelę. Dabar išrūdijo karstyklės, tai vistiek viskas demontuota, o nauja žaidimo aikštelė įrengta kiek tolėliau. Nors man pačiam parkingo įrengimo norėtųsi tik požeminio, o ant jo medžiai su vaikų žaidimo aikštelėm, bet kainuotų kosmosą turbūt.
                                        Karoliniskese yra kruva laisvu plotu virs pozeminiu dar tarybiniu auto aiksteliu. Virs tu aiksteliu arba zaliuoja laukas, kuriame nera visiskai nieko, arba tiesiog ruberoido stogas, ant kurio irgi nera absoliuciai nieko. As visiskai nesuprantu kodel negalima buvo tose vietose irengti vaiku zaidimo aiksteliu, jei parkingo prapletimui trukdo esamos.

                                        Parkingo ant stogo irengti turbut neimanoma del to kad konstrukcija nebuvo pritaikyta dideliam svoriui islaikyti, bet bent jau vaikams kodel ten neikuria normaliu aiksteliu man lieka kazkokiu stebuklu. Desimtmeciais vaikai perlipa tuos tureklus, kala krepsini ant stogu, bet oficialios aiksteles negalimos...

                                        Click image for larger version

Name:	vilnius-karoliniskes.jpg
Views:	47
Size:	78,2 kB
ID:	1635199

                                        Comment


                                          Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

                                          Karoliniskese yra kruva laisvu plotu virs pozeminiu dar tarybiniu auto aiksteliu. Virs tu aiksteliu arba zaliuoja laukas, kuriame nera visiskai nieko, arba tiesiog ruberoido stogas, ant kurio irgi nera absoliuciai nieko. As visiskai nesuprantu kodel negalima buvo tose vietose irengti vaiku zaidimo aiksteliu, jei parkingo prapletimui trukdo esamos.

                                          Parkingo ant stogo irengti turbut neimanoma del to kad konstrukcija nebuvo pritaikyta dideliam svoriui islaikyti, bet bent jau vaikams kodel ten neikuria normaliu aiksteliu man lieka kazkokiu stebuklu. Desimtmeciais vaikai perlipa tuos tureklus, kala krepsini ant stogu, bet oficialios aiksteles negalimos...

                                          Click image for larger version

Name:	vilnius-karoliniskes.jpg
Views:	47
Size:	78,2 kB
ID:	1635199
                                          Veikiausiai problemos šaltinis yra nuosavybėje - garažų stogas yra privati daugelio savininkų nuosavybė. Kiekvienas atskirai jie neturi intereso ką nors keisti, o visi kartu tiesiog nesutartų.
                                          Nors Antakalnyje bus du pavyzdžiai, kai esant aktyviems kapitalistams įmanomas tokių garažų panaudojimas (Vileišio g. 19 ir Vileišio g. 27A) - taigi ir ekonominis naudingumas turi įtakos panašiems projektams.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X