Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT] Kelių ir gatvių eismo saugumo priemonės - greičio matuokliai, kalneliai, ...

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • PredatorGTR
    replied
    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
    Gi visi žino, jog kaktomuša į priešprieša važiuojantį sunkvežimį yra ne lenkėjo kaltė, o lėtai besivelkančiojo.
    Galimas dažnai ir toks variantas... kai "sraigė" sudariusi traukinuką, belenkiant trečiam, ketvirtam auto "atsibunda" ir saugioje lenkti vietoje sugalvoja spustelti akseleratorių, net nesidairydama, kad jau pradėjęs lenkimą sekantis iš paskos.
    p.s. čia dar viena beprasmiška, subjektyvi mano replika iš Lietuvos kelių ar jau nustot sekt pasakas?

    Komentuoti:


  • PredatorGTR
    replied
    Parašė Riedutis Rodyti pranešimą

    Su predatoriumi šia tema diskutuoti yra beprasmiška, jis objektyviai nieko nesugeba pasakyti, ir "varo" tik subjektyviom replikom, bei nuolat verkia, kokie nuskriausti yra greičio viršytojai.
    Galim bet kuria tema padiskutuoti, prašom. Deja iš paties kaip ir kitų oponentų buvo galima greičiau įžeidinėjimų o ne objektyvių argumentų sulaukti. Kiek argumentuotai oponavote apie radarų statymo vietas, atkarpas, greičio ribojimo tam tikrose vietose dviprasmybes ir .t.t. "Nebesvaik", "Nesek pasakų", "Verkia, nuskriausti greičio viršytojai" čia ne varymas subjektyviom replikom? čia argumentas? Tai gal žvilgtelk pats į veidrodį Priminsiu... turit kokių asmeniškumų, prašom kreiptis tiesiogiai, nešiukšlinkim forumo.

    Komentuoti:


  • Savitarnos kasa
    replied
    Gi visi žino, jog kaktomuša į priešprieša važiuojantį sunkvežimį yra ne lenkėjo kaltė, o lėtai besivelkančiojo.

    Komentuoti:


  • Riedutis
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Vairuoju, vairuoju Iš tiesų galime baigti, nes jūsų pasvarstymai apie saugumą tėra subjektyvi emocijų išraiška, nieko bendro su objektyvumu neturinti. Važinėju dažnai po visą Lietuvą ir subjektyviai emociškai matau priešingą saugumo prasme vaizdą grečio matuoklių zonose, nei jūs.
    Su predatoriumi šia tema diskutuoti yra beprasmiška, jis objektyviai nieko nesugeba pasakyti, ir "varo" tik subjektyviom replikom, bei nuolat verkia, kokie nuskriausti yra greičio viršytojai.
    Paskutinis taisė Riedutis; 2023.10.11, 21:38.

    Komentuoti:


  • PredatorGTR
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Vairuoju, vairuoju Iš tiesų galime baigti, nes jūsų pasvarstymai apie saugumą tėra subjektyvi emocijų išraiška, nieko bendro su objektyvumu neturinti. Važinėju dažnai po visą Lietuvą ir subjektyviai emociškai matau priešingą saugumo prasme vaizdą grečio matuoklių zonose, nei jūs.
    O tai ką matai už greičio matuoklio? Irgi pagerėjimą?

    Komentuoti:


  • MikasRidikas
    replied
    Parašė PredatorGTR Rodyti pranešimą

    Na jei padidėjęs lenkimų skaičius pavojingesnėje reljefo atžvilgiu vietoje arba kolonų lenkimai nieko nepasako apie saugumą... tai gal ir baikim diskusiją. Sėkmės kolonų lenkimo loterijose... jei vairuojate.
    Vairuoju, vairuoju Iš tiesų galime baigti, nes jūsų pasvarstymai apie saugumą tėra subjektyvi emocijų išraiška, nieko bendro su objektyvumu neturinti. Važinėju dažnai po visą Lietuvą ir subjektyviai emociškai matau priešingą saugumo prasme vaizdą grečio matuoklių zonose, nei jūs.

    Komentuoti:


  • PredatorGTR
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Kad jums neatrodo saugu yra lygiai tokia pati nuomonė, kas, jūsų įvardijimui, yra argumentų trūkumas Kad jūs matote cirkus - tai nieko nepasako apie realų saugumą toje atkarpoje.
    Na jei padidėjęs lenkimų skaičius pavojingesnėje reljefo atžvilgiu vietoje arba kolonų lenkimai nieko nepasako apie saugumą... tai gal ir baikim diskusiją. Sėkmės kolonų lenkimo loterijose... jei vairuojate.

    Komentuoti:


  • MikasRidikas
    replied
    Parašė PredatorGTR Rodyti pranešimą

    "Mano nuomone", kai trūksta argumentų, dedate į krūmus Pagal statistiką valgom cepelinus, o faktiškai turbūt plokštainį ir kotletus... Aš konstatuoju, kokius cirkus matau atkarpoje po sektorinio pabaigos ir man tai neatrodo saugu ir tiek.. Sudėjus abi atkarpas, vidutinis kelio saugumas nepasikeičia
    Kad jums neatrodo saugu yra lygiai tokia pati nuomonė, kas, jūsų įvardijimui, yra argumentų trūkumas Kad jūs matote cirkus - tai nieko nepasako apie realų saugumą toje atkarpoje.

    Komentuoti:


  • PredatorGTR
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Mano nuomone pasakojate pasakas ir tiek. Nebent galite kokiais nors statistiniais duomenimis pagrįsti tą greičio matuoklių pavojingumą. O tiesa yra paprasta - jus tiesiog nervina tie greičio matuokliai ir tiek. Su esmo saugumu tai nieko bendro neturi
    "Mano nuomone", kai trūksta argumentų, dedate į krūmus Pagal statistiką valgom cepelinus, o faktiškai turbūt plokštainį ir kotletus... Aš konstatuoju, kokius cirkus matau atkarpoje po sektorinio pabaigos ir man tai neatrodo saugu ir tiek.. Sudėjus abi atkarpas, vidutinis kelio saugumas nepasikeičia

    Komentuoti:


  • Nitro
    replied
    Parašė thomcius Rodyti pranešimą

    Tai kame problema? Gal priekį važiavęs apsipylė kava ir stabdė, gal į kelnes pridėjo, tu laikeisi saugaus atstumo ir pristabdei, ar jeigu buvo laisva antra juosta, parodei posūkį ir aplenkei net nestabdydamas.
    Tokių žmonių visada buvo yra ir bus, kurie neadekvačiai elgiasi kelyje, tad laikykis saugos greičio ir atstumo.
    Tokie stabdymai esant intensyviam eismui gali sukelti minimum kamštį lygioje vietoje, maksimum avariją.

    pvz: https://youtu.be/Q78Kb4uLAdA?si=gS0V8jekyCDPTwZ1

    Komentuoti:


  • uzdvidesimt
    replied
    Parašė Visdarlietus Rodyti pranešimą
    Šiaip jau KET kiek prisimenu bent jau buvo nuostata, kad važiuojantis žymiai lėčiau už leistiną greitį turėtų pasitraukti ir praleisti už jo važiuojančius. Problema ta, kad nėra apibrėžta, kiek yra žymiai lėčiau, turbūt ir dėl šios priežasties policija šios nuostatos nekontroliuoja ir kaip minėjo forumo dalyvis bmweda ši norma yra mirusi.
    Nes vairavimo kultūra Lietuvoj yra dugne, didelė dalis kaip ir šitam forume esančių yra "visada teisūs" ir nepamasto kaip efektyvint eismą, kažką praleidžiant ar kartais pedalą paspaudus.
    Net ir tokiose laukinėse valstybėse vairavimo prasme kaip Kipras ar kitos Graikijos salos yra daugiau lėtai priešais važiuojančių praleidę pasitraukdami į kelkraštį, nei Lietuvoj per 20 metų vairavimo.

    Komentuoti:


  • Visdarlietus
    replied
    Šiaip jau KET kiek prisimenu bent jau buvo nuostata, kad važiuojantis žymiai lėčiau už leistiną greitį turėtų pasitraukti ir praleisti už jo važiuojančius. Problema ta, kad nėra apibrėžta, kiek yra žymiai lėčiau, turbūt ir dėl šios priežasties policija šios nuostatos nekontroliuoja ir kaip minėjo forumo dalyvis bmweda ši norma yra mirusi.

    Komentuoti:


  • MikasRidikas
    replied
    Parašė PredatorGTR Rodyti pranešimą

    Ne greičio matuoklio zonose tokios grandinėlės susidaro gerokai rečiau, nes ir besibaidančių galimo greičio viršijimo mažiau, ir kam reikia apsilenkia kur reikia. O ir šiaip bent Via Baltica sektoriniai Panevėžys-Kėdainiai realiai ir stovi atkarpose kur realiausios saugios sąlygos lenkti. Visi nuotykiai prasideda toms atkarpoms pasibaigus.
    Mano nuomone pasakojate pasakas ir tiek. Nebent galite kokiais nors statistiniais duomenimis pagrįsti tą greičio matuoklių pavojingumą. O tiesa yra paprasta - jus tiesiog nervina tie greičio matuokliai ir tiek. Su esmo saugumu tai nieko bendro neturi

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą

    Pradedantieni vairuotojai (su Klevo lapu) greitkeliuose gali važiuoti 90 kmh, magistralėse - 100 kmh, paprastuose keliuose - 80 kmh. Čia ne tik pateisinama priežastis, bet ir reikalavimas.
    Jei kalbėdami apie "pradedančiuosius vairuotojus" kalbėjote būtent apie vairuotojus su Klevo lapu, tai taip, jų važiavimas lėčiau yra pateisinama priežastis. Bet again, aš kalbu apie visai kitas situacijas, kai vairuotojas važiuoja lėčiau dėl to, kad banaliai neprisimena KET.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Tai tie kurie lenkia ir trukdo eismo saugumui.
    O jūs kaip lėčiau be priežasties važiuojantis, provokuojate juos lenkti. Matote, žmonės įprastai taupo savo laiką - perka internetu su pristatymu į namus, apvažiuoja kamščius, atsistoja į trumpesnę eilę parduotuvėje ir pan. Ir tai yra normalu - yra daug prasmingesnės veiklos nei vilktis iš paskos dėl to, kad kažkoks žioplys nesugeba atsišviežinti KET žinių.

    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Jeigu srautas važiuoja ne tuo pačiu greičiu, tai pavojų kelia greičiau važiuojantys, o ne lėčiau.
    Pavojų kelia ir tie kurie važiuoja greičiau nei derėtų, ir tie kurie važiuoja per lėtai. Ir mano cituotas KET punktas tą aiškiai įrodo. Dar kartą, kalbu ne apie važiavimą lėčiau dėl objektyvių priežasčių, o dėl to kad nesi atsišviežinęs KET žinių ir nežinai, kad greičio ribojimo ženklas čia jau nustojo galioti.

    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Dauguma? Gal aš kitais keliais važinėju nei tamsta, nes man atrodo kad tokių yra vienetai.
    Nežinau kur važinėjate jūs, bet aš gaunu daug pavažinėti po Lietuvą (ir ne tik po Lietuvą), tai pilnai sutinku su mantasm - tai kone masiškas reiškinys. Tiek per lėtas važiavimas vidutinio greičio ruožuose, tiek kirtimas per stabdžius pamačius radaro ženklą. Todėl ir prisijungiau prie šios temos.

    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Visiška nesąmonė. Cituotame punkte rašoma, kad negalima važiuoti per nelyg lėtai, o ne lėčiau nei greitį viršijantis srautas.
    Kai nėra ką pasakyti į temą, prasideda suvedimas į absurdą - niekas nekalba apie greičio viršijimą. Specialiai dėl jūsų įrašiau tokį sakinį savo komentare.

    Click image for larger version

Name:	image_2023-10-11_114336431.png
Views:	187
Size:	51,3 kB
ID:	2081452

    Dar vienas dalykas - tai kad spidometras rodo greičio viršijimą, nereiškia, kad tas greitis iš tiesų yra viršijamas. Aš pats dažnai taip "viršiju greitį", nes važiuoju pagal navigacijos rodomą greitį, kuris jį parodo daug tiksliau, ne pagal spidometro.

    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Pradedančiajam gali ir 50km/h būti ne pernelyg lėtai. Saugus greitis svarbiau nei maksimalus greitis.
    Tuomet tokiam pradedančiam ne vieta kelyje, kur vyksta realus eismas. Nes pratesiant analogiją, pradedančiąjam gali būti per sunku manevruoti eisme, laiku žiūrėti į veidrodėlius, išlaikyti mašiną eismo juostoje nesiblaškant, parkuotis aikštelėse ir pan. Tai kas dabar turi prie ko taikytis, dauguma prie tų kelių besimokančių ar tie besimokantys prie daugumos? IMHO eisme turi dalyvauti tik mokantys normaliai važiuoti asmenys, o mokymuisi yra skirti specialūs tam pažymėti automobiliai su vairavimo instruktoriais. Tada tai bus pateisinama priežastis važiuoti lėčiau eisme.

    Komentuoti:


  • PredatorGTR
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    O jei tai ne greičio matuoklio zona, tada tas lochas nelenkia tokios grandinėlės vienu metu?
    Ne greičio matuoklio zonose tokios grandinėlės susidaro gerokai rečiau, nes ir besibaidančių galimo greičio viršijimo mažiau, ir kam reikia apsilenkia kur reikia. O ir šiaip bent Via Baltica sektoriniai Panevėžys-Kėdainiai realiai ir stovi atkarpose kur realiausios saugios sąlygos lenkti. Visi nuotykiai prasideda toms atkarpoms pasibaigus.

    Komentuoti:


  • rmss
    replied
    Realiai tuoj uždrausit kombainams ir traktoriams išvažiuot į gatves.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Gal būt dėl to, kad nežino tokios KET nuostatos Bet ar tai kaip nors neigiamai įtakojo jūsų vairavimo saugumą išskyrus pakrikusius nervus, kad kažkoks lochas nesugeba normaliu greičiu važiuoti?
    Man dėl to nervai nekrinka, važiavau su tojota, kuri gazą užmynus pakankamai gerai lupa, tai su lenkimais problemų neturiu

    Komentuoti:


  • MikasRidikas
    replied
    Parašė PredatorGTR Rodyti pranešimą

    Saugumą įtakoja, kai koks lochas iš galo pradeda lenkti visą tokią grandinėlę vienu metu.
    O jei tai ne greičio matuoklio zona, tada tas lochas nelenkia tokios grandinėlės vienu metu?

    Komentuoti:


  • PredatorGTR
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Gal būt dėl to, kad nežino tokios KET nuostatos Bet ar tai kaip nors neigiamai įtakojo jūsų vairavimo saugumą išskyrus pakrikusius nervus, kad kažkoks lochas nesugeba normaliu greičiu važiuoti?
    Saugumą įtakoja, kai koks lochas iš galo pradeda lenkti visą tokią grandinėlę vienu metu.

    Komentuoti:

Working...
X