Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Eismo kultūra ir saugumas Lietuvos keliuose

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Iš straipsnio:

    John kiek pamenu rašė, kad nelabai pėsčiuosius praleidžia. Kažkaip matyt jam nesekasi.
    Tiems, kurie vis žūna arba yra sužalojimi perėjose, irgi vis matyt nepasiseka

    Comment


      Parašė digital Rodyti pranešimą
      Iš straipsnio:

      John kiek pamenu rašė, kad nelabai pėsčiuosius praleidžia. Kažkaip matyt jam nesekasi.
      John žiūri į statistiką ir mato, kad numušta mažiau. Reiškia turi praleist. Nes nu negi tiesiog kitokia eismo kultūra tiek iš vairuotojų, tiek iš pėsčiųjų pusės. Jei pas mus kėgliai būtų drąsūs ir vikrūs kaip Italijoje ir vairuotojai taip pat gerai vairuotų, tai numuštų irgi neturėtume.

      Comment


        John kiek pamenu rašė, kad nelabai pėsčiuosius praleidžia. Kažkaip matyt jam nesekasi.
        Būna žmonių, kurių ir į restoraną neįleidžia arba iš parduotuvės apsauga išlydi, bet tai ne aplinka kalta . Situacija perėjose žymiai pagerėjusi - vairuotojams jau įkalta į galvas, kad pėsčiuosius reikia praleisti. Dar reikėtų padirbėti su pėsčiaisiais, nes daug tokių, kuriems saugojimasis ir elementarus atsargumas neegzistuoja.

        Comment


          Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
          Būna žmonių, kurių ir į restoraną neįleidžia arba iš parduotuvės apsauga išlydi, bet tai ne aplinka kalta . Situacija perėjose žymiai pagerėjusi - vairuotojams jau įkalta į galvas, kad pėsčiuosius reikia praleisti. Dar reikėtų padirbėti su pėsčiaisiais, nes daug tokių, kuriems saugojimasis ir elementarus atsargumas neegzistuoja.
          Tiksliau neBEegzistuoja. Seniau būdavo pavojinga ir visi saugodavosi. Nu kaip Italijoje dabar. Dabar įprato, kad gan saugu ir nesitiki pavienių psichų.

          Comment


            Parašė digital Rodyti pranešimą
            Iš straipsnio:

            John kiek pamenu rašė, kad nelabai pėsčiuosius praleidžia. Kažkaip matyt jam nesekasi.
            Lietuvoje pėsčiųjų nelabai praleidžia lyginant su civilizuotomis Vakarų šalimis.

            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

              Lietuvoje pėsčiųjų nelabai praleidžia lyginant su civilizuotomis Vakarų šalimis.
              Skirtumus pajutau ne tik tarp skirtingų valstybių, bet ir tarp skirtingų to pačio miesto rajonų Pas save Kaune Žaliakalnyje kažkaip ne taip baisu pro įvažiavimus vaikščioti, net ir didesnio intensyvumo, žmonės ramiau važiuoja, rajonas nuosavų namų, bet įėjus į komiblokinę Dainavą nuojauta likti suvažinėtam pakyla kartais. Einu ir matau kaip įvažiuoja į kiemą mašina tiesiai į mane nemažu greičiu ir privalau būti alerted ir trauktis blogiausiu atveju ir tas kartojasi... Buvo penkios vakaro, kai visi grįžta iš darbų. Taip ir pajutau šį skirtumą nieko nesitikint, einant J. Basanavičiaus al. Žaliakalnyje, pereinant Taikos pr. ir įeinant į Partizanų g.
              Paskutinis taisė PoDV; 2019.02.03, 11:48.

              Comment


                Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                Lietuvoje pėsčiųjų nelabai praleidžia lyginant su civilizuotomis Vakarų šalimis.
                Praleidžia labiau už necivilizuotas ir karštakraujų pietiečių šalis (Italiją, Turkiją, Vietnamą etc.), dėl ko tai italei eismas pasirodė labai civilizuotas (kaip ir su šiukšlėmis, italei atrodo labai švaru, bet palyginus su Skandinavija vis dar šiukšlynas), bet gerokai mažiau už civilizuotesnes šiaurės ir vakarų Europos šalimis (pvz. skandinavais, UK).
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                  Parašė index Rodyti pranešimą

                  Praleidžia labiau už necivilizuotas ir karštakraujų pietiečių šalis (Italiją, Turkiją, Vietnamą etc.), dėl ko tai italei eismas pasirodė labai civilizuotas (kaip ir su šiukšlėmis, italei atrodo labai švaru, bet palyginus su Skandinavija vis dar šiukšlynas), bet gerokai mažiau už civilizuotesnes šiaurės ir vakarų Europos šalimis (pvz. skandinavais, UK).
                  Taip, esame kažkur per vidurį tarp pietų/rytų ubagynų ir vakarų/šiaurės tvarkos.

                  Galime (turime) pasidžiaugti savo progresu, bet nepamiršti, kad esame tik pusiaukelėje.
                  If a lion could speak, we could not understand him.

                  Comment


                    Problema, kad kai kurie mūsų jaunesnio amžiaus miestų naujakuriai išgirdę, kad kažkas pasakė kažką pozityvaus apie mus, ima strykčioti iš laimės ir rėkti, kaip dabar viskas jau gerai pas mus.

                    Aš manau, kad progresas įmanomas tik tada, kai lyginame save ne su visokiais stsilikėliais, o su lyderiais.

                    Tai, kad kažkoks random žmogus iš (pietų?) Italijos pasakė, kad jam patinka eismo kultūra Lietuvoje dar nereiškia, kad ta eismo kultūra yra gera. Taip, ji truputį geresnė, nei minimo žmogaus gimtojoje Sicilijoje (ar iš kokios šiknos jis bebūtų atsibeldęs). Kaip ir kinai, vietnamiečiai ar rusai irgi turbūt pasakytų tą patį apie mūsų puikius vairuotojus ir saugų eismą.

                    O ką sako užsieniečiai iš Švedijos, UK? Ar jie pasakytų tą patį? Į kuriuos mes lygiuojamės?

                    Comment


                      Parašė John Rodyti pranešimą
                      Problema, kad kai kurie mūsų jaunesnio amžiaus miestų naujakuriai išgirdę, kad kažkas pasakė kažką pozityvaus apie mus, ima strykčioti iš laimės ir rėkti, kaip dabar viskas jau gerai pas mus.

                      Aš manau, kad progresas įmanomas tik tada, kai lyginame save ne su visokiais stsilikėliais, o su lyderiais.

                      Tai, kad kažkoks random žmogus iš (pietų?) Italijos pasakė, kad jam patinka eismo kultūra Lietuvoje dar nereiškia, kad ta eismo kultūra yra gera. Taip, ji truputį geresnė, nei minimo žmogaus gimtojoje Sicilijoje (ar iš kokios šiknos jis bebūtų atsibeldęs). Kaip ir kinai, vietnamiečiai ar rusai irgi turbūt pasakytų tą patį apie mūsų puikius vairuotojus ir saugų eismą.

                      O ką sako užsieniečiai iš Švedijos, UK? Ar jie pasakytų tą patį? Į kuriuos mes lygiuojamės?
                      Tai čia auklėjimo požiūrio klausimas. Gali vaiką auginti nuolat jam kartodamas, kad jis yra durnius ir tikėtis, kad jo vidinis užsispyrimas leis jam siekti daugiau, didelis klaustukas ar tai labai veiksminga. Turint omenyje, kiek Lietuvoje yra to negatyvaus bambėjimo, tai aš netgi galvoju, kad jis kai kuriuos žmones gali priversti elgtis atitinkamai blogai. Nesakau, kad reikia užsidėti rožinius akinius, tiesiog gal kartais galima ir gal net būtina pasidžiaugti, kai mus pavadina kažkuo geriau, nei kokia šiknaskylė.

                      Comment


                        Parašė Galys Rodyti pranešimą

                        Tai čia auklėjimo požiūrio klausimas. Gali vaiką auginti nuolat jam kartodamas, kad jis yra durnius ir tikėtis, kad jo vidinis užsispyrimas leis jam siekti daugiau, didelis klaustukas ar tai labai veiksminga. Turint omenyje, kiek Lietuvoje yra to negatyvaus bambėjimo, tai aš netgi galvoju, kad jis kai kuriuos žmones gali priversti elgtis atitinkamai blogai. Nesakau, kad reikia užsidėti rožinius akinius, tiesiog gal kartais galima ir gal net būtina pasidžiaugti, kai mus pavadina kažkuo geriau, nei kokia šiknaskylė.
                        Lyginimą su tais, kas kažką daro blogai, mėgsta sovietikai. "O va žiūrėk, jie ten irgi blogai daro".

                        Aišku, nice, kai kažkas pagiria, bet nereiktų iš to daryti toli siekiančių išvadų.

                        Comment


                          Parašė index Rodyti pranešimą

                          Praleidžia labiau už necivilizuotas ir karštakraujų pietiečių šalis (Italiją, Turkiją, Vietnamą etc.), dėl ko tai italei eismas pasirodė labai civilizuotas (kaip ir su šiukšlėmis, italei atrodo labai švaru, bet palyginus su Skandinavija vis dar šiukšlynas), bet gerokai mažiau už civilizuotesnes šiaurės ir vakarų Europos šalimis (pvz. skandinavais, UK).
                          Tau Lietuvoj šiukšlynai? Ar šiaip matai tik tai ką nori matyt? Ar jums Lietuvoj kada nors bus gerai?

                          Comment


                            Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                            Lietuvoje pėsčiųjų nelabai praleidžia lyginant su civilizuotomis Vakarų šalimis.
                            Gal žiūrint kur, mane Vilniuje tai praleidžia.

                            Comment


                              Parašė digital Rodyti pranešimą
                              Gal žiūrint kur, mane Vilniuje tai praleidžia.
                              Lyginant su pvz. Paryžium, tai mane irgi labiau praleidžia, ir pėsčiųjų mažiau per raudoną laksto. Šiukšlių gatvių pakelėse Vilniuje irgi mažiau.
                              Flickr

                              Comment


                                Parašė digital Rodyti pranešimą
                                Gal žiūrint kur, mane Vilniuje tai praleidžia.
                                Ar gali būti, kad mes pėsčiūjų praleidimą suvokiam kažkaip skirtingai? Nes negali būti taip, kad tave visur consistently praleidžia, o manęs ir mano aplinkoje stebimų random žmonių ne.

                                Aš įtariu, kad tiesiog esi pripratęs prie Lietuvoje ilgą laiką visiškai dominavusio (didele dalim ir dabar tebedominuojančio) sovietinio požiūrio į pėsčiųjų ir automobilių eismo santykius. Atsiradus pagerėjimui, kuris, sutinku, įvyko ir yra pastebimas, priimi tai kaip labai gerą dalyką ir su absoliutini iki tokių teiginių kaip "mane visur praleidžia"?

                                Kuomet kiti, kurie pripratę prie kur kas labiau civilizuotų eismo santykių, net ir pagerėjusioje lietuviškoje situacijoje mato, kad tai tebėra problema, nes lygina ne su tuo, kaip buvo 90s Lietuvoje, o civilizuotoje Vakarų Europoje.

                                Could it be?

                                Comment


                                  Gal žiūrint kur, mane Vilniuje tai praleidžia.
                                  Taip, ir kai kada praleidžia net tiuninguoti BMW taip griaudami populiarų stereotipą . Vilniuje centrinėse gatvėse prie perėjų (ypač kur didesnis pėsčiųjų srautas) nereikia išvis laukti - artėji prie perėjos ir mašinos mažina greitį. Nuošalesnėse gatvėse, kur pėsčiųjų nedaug, vairuotojai gal kažkiek įžūlesni. Bet pilna ir įžūlių pėsčiųjų, kurie žengia į gatvę provokuodami staigiai stabdyti.

                                  Comment


                                    “Civilizuotoji Vakarų Europa” ...
                                    ”Didingoji civilizuotoji Vakarų Europa” ...
                                    ”Tik pažiūrėkite į tarpgalaktinę super išsivysčiusią Vakarų Europos civilizaciją ir palyginkite su necivilizuota, šiukšlina ir ubagiška Lietuva” ...
                                    Blemba net juokas ima.
                                    Žinot būna sindromas ne tik viską pagražinti, bet ir viską sumenkinti. Įtariu pas jus jis yra.
                                    Praeitą savaitgalį buvau Rygoj, praktiškai visus kartus kiek teko eiti per gatvę, praleido iš karto pirmas arba pirmi du (jei dvi eismo juostos) automobiliai. Pala, ar Latvija Vakarų Europoj?
                                    Na nebent Vakarų Europoj turbūt ne tik visi praleidžia, bet dar ir iš automobilio išlipę raudoną kilimą patiesia, tai tada mums dar tikrai toli iki Vakarų.
                                    O šiaip linkiu nustot menkinti Lietuvą prieš Vakarų Europą, nes jūs ten negyvenat ir nežinot kaip ten yra. O čia yra gerai, asmeniškai nesikraustyčiau.

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Ar gali būti, kad mes pėsčiūjų praleidimą suvokiam kažkaip skirtingai? Nes negali būti taip, kad tave visur consistently praleidžia, o manęs ir mano aplinkoje stebimų random žmonių ne.

                                      Aš įtariu, kad tiesiog esi pripratęs prie Lietuvoje ilgą laiką visiškai dominavusio (didele dalim ir dabar tebedominuojančio) sovietinio požiūrio į pėsčiųjų ir automobilių eismo santykius. Atsiradus pagerėjimui, kuris, sutinku, įvyko ir yra pastebimas, priimi tai kaip labai gerą dalyką ir su absoliutini iki tokių teiginių kaip "mane visur praleidžia"?

                                      Kuomet kiti, kurie pripratę prie kur kas labiau civilizuotų eismo santykių, net ir pagerėjusioje lietuviškoje situacijoje mato, kad tai tebėra problema, nes lygina ne su tuo, kaip buvo 90s Lietuvoje, o civilizuotoje Vakarų Europoje.

                                      Could it be?
                                      Tiesiog praleidžia ir viskas. Kaip jau čia rašė, būna, kad artėju prie perėjos ir net specialiai pristabdau, kad mašina pravažiuotų, nes aš, pvz., neskubu, bet vis tiek dažniausiai sustoja mane praleisti.

                                      Comment


                                        Parašė digital Rodyti pranešimą
                                        Tiesiog praleidžia ir viskas. Kaip jau čia rašė, būna, kad artėju prie perėjos ir net specialiai pristabdau, kad mašina pravažiuotų, nes aš, pvz., neskubu, bet vis tiek dažniausiai sustoja mane praleisti.
                                        Variantai yra keli:
                                        1. Tu turi kažkokių supernatūralių galių.
                                        2. Meluoji.

                                        ​​​​​

                                        Comment


                                          Šiaip tai Romoje pabandykite gatvę pereiti... Dėl to ir suprantu tą italę. Na Lietuva dar ne Ispanija, bet OK gal kažkada

                                          Comment

                                          Working...
                                          X