Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šviesoforų įrengimo tvarka Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Austras
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą
    Sena pagal seną standartą įrengta perėja. Kuriuo šviesoforu vadovaujatės?
    Vadovaujuosi šviesoforu kairėje. Stovėdamas I juostoje turiu pasilenkti, kad matyčiau dešinį.
    Na, nesu tas bambeklis, kuriam viskas naujoje tvarkoje blogai, bet kai kuriose sankryžose išties sunkiau matosi šviesoforai dešinėje ir viršuje .

    Komentuoti:


  • MikasRidikas
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą

    Tokiu atveju aš važiuoju iki Stop linijos ir pasilenkiu, jeigu reikia. Reikia galvoti ir apie kitus, stovinčius iš galo.
    Taip. Tik tokiu atveju tą daryti reikia kiekvieną kartą. Švelniai tariant, nepatogu. Ir iš tiesų užsieny niekur nesu atkreipęs dėmesio, kad tokia problema būtų. Jūs mėgstate šviesoforus, gal galima būtų palyginti jų įrengimo standartus, t.y. kokiame aukštyje ir kokiu atstumu jie kabinami pvz. Vokietijoje?

    Komentuoti:


  • Diim4iik
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą

    Sena pagal seną standartą įrengta perėja. Kuriuo šviesoforu vadovaujatės? Neįsivaizduoju, kaip nesimato šviesoforo dešinėje, kai nuo Stop linijos iki šviesoforo minimum 3,5 m

    https://www.google.lt/maps/@54.92829...7i13312!8i6656

    https://www.google.lt/maps/@54.92819...7i13312!8i6656

    Toks vaizdas, kad kol nebuvo šviesoforų viršuje, pagal seną standartą įrengtose pėsčiųjų perėjose ne sankryžose, visi viską matė ir nebuvo problemų. Kai atsirado šviesoforai viršuje, tada nieko nebesimato
    Tokiose vietose gerai matosi šviesoforas iš kaires. Bet naujuose kur yra reguliuojamas posukis i kaire jo nera.

    Komentuoti:


  • dsanto
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą

    Turiu omenyje, kad stovėdamas dešinėje juostoje prie STOP linijos, per a/m stogą nematau ir viršutinio, ir dešinio šviesoforų. Ne aš vienas toks.
    Sena pagal seną standartą įrengta perėja. Kuriuo šviesoforu vadovaujatės? Neįsivaizduoju, kaip nesimato šviesoforo dešinėje, kai nuo Stop linijos iki šviesoforo minimum 3,5 m

    https://www.google.lt/maps/@54.92829...7i13312!8i6656

    https://www.google.lt/maps/@54.92819...7i13312!8i6656

    Toks vaizdas, kad kol nebuvo šviesoforų viršuje, pagal seną standartą įrengtose pėsčiųjų perėjose ne sankryžose, visi viską matė ir nebuvo problemų. Kai atsirado šviesoforai viršuje, tada nieko nebesimato

    Komentuoti:


  • dsanto
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Irgi nesimato viršutinio šviesoforo.
    Beje, žmonės išmalę pusę Europos, ten kažkodėl tokių bėdų nelabai pasitaiko.
    Čia leisiu nesutikt. Prasilenkia su logika. Bet likim kiekvienas prie savo nuomonės.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą

    Kaip tik didelių transporto priemonių vairuotojams yra patogiau. Aukšta sėdėjimo vieta, didelis langas. Čia tai visai nesupratau
    Irgi nesimato viršutinio šviesoforo.
    Beje, žmonės išmalę pusę Europos, ten kažkodėl tokių bėdų nelabai pasitaiko.

    Komentuoti:


  • Kukumalu
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą

    Kai kuriose sankryžose taip. Man net ir vidinis galinio vaizdo veidrodėlis dalį matomumo užstoja.
    Spėju ne tik tau. Vidinis galinio vaizdo veidrodėlis man visose sankryžose su tais durnais šviesoforais užstoją visą dešinėje kelio pusėje esantį šviesoforą. Bet bendrai paėmus tai turint omeny ant kiek tragedija yra tie nauji šviesoforai tai čia tik dar vienas papildomas trūkumas.
    Paskutinis taisė Kukumalu; 2019.11.06, 12:20.

    Komentuoti:


  • dsanto
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Beje, fūristai irgi skundžiasi.
    Kaip tik didelių transporto priemonių vairuotojams yra patogiau. Aukšta sėdėjimo vieta, didelis langas. Čia tai visai nesupratau

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą
    Pirmas stovėdamas prie Stop linijos beveik niekada nematau šviesoforų viršuje, tai žiūriu į šoną, jei tą turėjote omenyje
    Turiu omenyje, kad stovėdamas dešineje juostoje prie STOP linijos, per a/m stogą nematau ir viršutinio, ir dešinio šviesoforų. Ne aš vienas toks.

    Komentuoti:


  • dsanto
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Jis atsitraukęs, nes nemato to tavo dešinio šviesoforo. Arba turi pasilenkti, kad netrukdytų jo paties automobilio stogas/veidrodėlis.
    Tokiu atveju aš važiuoju iki Stop linijos ir pasilenkiu, jeigu reikia. Reikia galvoti ir apie kitus, stovinčius iš galo.

    Komentuoti:


  • MikasRidikas
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą

    Pirmas stovėdamas prie Stop linijos beveik niekada nematau šviesoforų viršuje, tai žiūriu į šoną, jei tą turėjote omenyje

    Elementari dažna situacija. Stoviu pirmoje juostoje prie Stop linijos. Antroje juostoje vairuotojas atsitraukęs per 3 metrus. Žmogau, žiūrėk į dešinįjį šviesoforą, aš tau jo tikrai neužstoju
    Jis atsitraukęs, nes nemato to tavo dešinio šviesoforo. Arba turi pasilenkti, kad netrukdytų jo paties automobilio stogas/veidrodėlis.

    Komentuoti:


  • dsanto
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą
    Tikėtina, kad esate neaukštas ir mėgstate vairuoti beveik atsigulęs . Beje, kairėje pusėje šviesoforai man matosi pakenčiamai. Dešinėje ir viršuje kaip ir kitiems - trukdo stogas/ galinio vaizdo veidrodėlis.
    Pirmas stovėdamas prie Stop linijos beveik niekada nematau šviesoforų viršuje, tai žiūriu į šoną, jei tą turėjote omenyje

    Elementari dažna situacija. Stoviu pirmoje juostoje prie Stop linijos. Antroje juostoje vairuotojas atsitraukęs per 3 metrus. Žmogau, žiūrėk į dešinįjį šviesoforą, aš tau jo tikrai neužstoju

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą
    niekur man nereikia sustoti nė vieno metro toliau nuo Stop linijos.
    Tikėtina, kad esate neaukštas ir mėgstate vairuoti beveik atsigulęs . Beje, kairėje pusėje šviesoforai man matosi pakenčiamai. Dešinėje ir viršuje kaip ir kitiems - trukdo stogas/ galinio vaizdo veidrodėlis.
    Paskutinis taisė Austras; 2019.11.06, 11:13. Priežastis: Citavimas

    Komentuoti:


  • evil
    replied
    Na aš vairuoju mažesnę mašiną ir gaunasi, kad sėdžiu aukštai tai į viršų matau nedaug. Šoninius dažniausiai užstoja kažkas, visa laimė, kad mano kasdieniam maršrute dauguma šviesoforų su dubliuojančias už sankryžos, gal išskyrus Griunvaldo g. kur dažnai tenka naudoti signalą arba tam, kad užsidegus žaliai (kuri dega labai trumpai) kažkas priekyje pradėtų važiuoti arba tam, kad įspėti jog nevažiuotų per raudoną (o ten dažnas reikalas nes nematant šviesoforo bando vadovautis pėsčiųjų šviesoforais). Griunvaldo gatvėje tai ir indukcinis detektorius yra labai arti šviesoforo ir dar šoninį šviesoforą užstoja apšvietimo stulpas.

    Komentuoti:


  • dsanto
    replied
    Vilniuje tai dar tokių sankryžų nėra daug. Kaune tokių daugiau negu pusė (apie 50). Kasdien važiuoju įvairiais maršrutais ir niekur man nereikia sustoti nė vieno metro toliau nuo Stop linijos. Nors vairuoju Audi TT žemu stogu (stoglangio nėra, jeigu ką ). Sustoju lygiai prieš Stop liniją. Va ką pastebiu, tai, kad žmonės nežiūri į šoninius šviesoforus. Elementari situacija su apsaugotu posūkiu į kairę. Vienas šviesoforas yra virš eismo juostos, kitas - kairėje pusėje salelėje. Ne kartą pastebėjau, kad vairuotojai tokiu atveju žiūri ne į salelės šviesoforą, kuris jam skirtas, bet užvertęs galvą į viršų.

    Komentuoti:


  • evil
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Taigi rekomenduojama sustoti ten, kur matosi, t.y. už keliasdešimt metrų nuo sankryžos.

    P.S. aš irgi daug kur nematau, bet ko nepadarysi dėl saugumo.
    Aš irgi įprastai sustoju bent 10m iki STOP juostos, kad matyti šviesoforą, nes kitaip nematau nepersisukęs, bet kas blogiausia, daug kur indukciniai detektoriai sankryžose yra įrengti prie pat STOP juostos, todėl tenka dažnai matyti kaip kažkas sustoja gerokai prieš detektorių ir savaime aišku, šviesoforas nepajaučia, kad stovi eilutė laukiančiųjų.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą

    Gal geriau tokiu atveju palikti mašiną kieme ir važiuoti VT
    Negaliu, darbo reikalais dažnai važiuoju.
    Beje, fūristai irgi skundžiasi.
    Geriau prigalvosim kažką , kad tik pateisinti prastą įrengimą
    Paskutinis taisė Sula; 2019.11.06, 10:31.

    Komentuoti:


  • dsanto
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Taigi rekomenduojama sustoti ten, kur matosi, t.y. už keliasdešimt metrų nuo sankryžos.
    Gal geriau tokiu atveju palikti mašiną kieme ir važiuoti VT

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Sustojus prie STOP juostos niekada nematau šviesoforo sankryžose, įrengtose pagal naujas taisykles. Turiu kaip garnys lenkti galvą į apačią ir dar į šoną, kad pamatyčiau. Gal su kitais automobiliais kitaip, bet mano atveju tai nesuvokiamas nepatogumas.
    Taigi rekomenduojama sustoti ten, kur matosi, t.y. už keliasdešimt metrų nuo sankryžos.

    P.S. aš irgi daug kur nematau, bet ko nepadarysi dėl saugumo.

    Komentuoti:


  • kotofeich1
    replied
    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą

    Taip. Tiek pirmoj, tiek kitose juostose. Užstoja galinio vaizdo veidrodėlis ir/arba automobilio stogas.
    Man irgi, bet mėgstu sedėti aukštai, gal jei nuleisti sėdynę būtų geriau...

    Komentuoti:

Working...
X