Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kosminiai skrydžiai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #61
  NASA gegužės 27 d. planuoja pirmą pilotuojamą „SpaceX“ raketos skrydį https://www.vz.lt/technologijos-moks...raketos-skrydi
  NASA penktadienį paskelbė, kad JAV bendrovės „SpaceX“ raketa gegužę išskraidins du amerikiečių astronautus į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Tai bus pirmasis Jungtinių Valstijų pilotuojamas skrydis į kosmosą per beveik dešimtmetį.

  Comment


   #62
   Įdomus ir ilgas apie Rusijos kosminių programų niuansus.
   «Мурло капитализма» Как «Роскосмос» уничтожает «Союз» в угоду «Ангаре» https://lenta.ru/articles/2020/04/30/spacexvsroscosmos/

   Comment


    #63
    NASA užsakymas Muskui ir Bezosui – nusileidimo Mėnulyje sistemos https://www.vz.lt/laisvalaikis/2020/...ulyje-sistemos
    JAV rengiantis vėl pasiųsti savo astronautų į Mėnulį, sutartys kurti žmonėms tinkamas skraidinti nusileidimo sistemas pasirašytos su Elono Musko bendrove „SpaceX“ ir Jeffo Bezoso „Blue Origin“ bei „Dynetics“; joms bus skirtas 967 mln. USD (882 mln. Eur) finansavimas. Visos trys įmonės varžysis tarpusavyje iki 2021-ųjų vasario, kai pasibaigus kontraktui NASA nuspręs, kuriai iš jų bus suteikta galimybė surengti demonstracines misijas. Pasak Jimo Bridenstine‘o, NASA vadovo, „tai pirmas kartas nuo „Apollo“ laikų, kai NASA gauna tiesioginį finansavimą žmonių nusileidimo sistemoms, ir dabar turime bendrovių, pagal sutartį dirbsiančių programai „Artemis“. Anot jo, jei „misija į Mėnulį pavyktų, žmonės į jį nusileistų po daugiau nei 50-ies metų pertraukos“.

    Comment


     #64
     Kosmoso lenktynės nestoja: Kinija sėkmingai paleido naujo modelio raketą https://www.vz.lt/laisvalaikis/akira...modelio-raketa
     Gegužės 5 d. Kinija sėkmingai paleido naujo modelio nešančią raketą ir naują erdvėlaivio prototipą. Šalis stengiasi pasivyti JAV kosmoso programą ir siekia įkurti nuolatinę kosminę stotį bei pasiųsti astronautų į Mėnulį. Nauja sunkioji nešančioji raketa „Long March 5B“ maždaug 13 val. Lietuvos laiku paleista iš Venčango kosminio centro pietinėje Hainano saloje.Raketa iškėlė pilotuojamo erdvėlaivio prototipą be įgulos. Šis sėkmingai atsiskyrė ir įskriejo į numatytą orbitą. Tikimasi, kad tokie aparatai kada nors skraidins astronautus į kosminę stotį, kurią Kinija ketina užbaigti statyti iki 2022 m., o vėliau bus panaudoti pilotuojamiems skrydžiams į Mėnulį. Erdvėlaivio prototipas pritaikytas tiek skrydžiams į žemąją orbitą aplink Žemę, tiek tolimoms kosminėms misijos. Jame yra 6 vietos žmonėms. Ankstesnio modelio Kinijos erdvėlaivis buvo trivietis.
     p.s. kiniečiai mažesni, todėl lengviau sutalpinti 6.

     Comment


      #65
      Tuo tarpu SpaceX šią naktį sėkmingai atliko Starship SN4 vieno variklio paleidimo testą. Kitas bandymas bus 150 metrų skrydis.


      Comment


       #66
       Rogozino ir Roskosmos bėdos nesibaigia:
       Mirė COVID-19 susirgęs svarbiausias Rusijos kosmoso technologijų kūrėjas https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivyki...rius-14770263/
       Maskvoje, Komunarkos infekcinėje ligoninėje mirė Rusijos valstybinės raketų-kosminių technologijų milžinės „Energija“ generalinis konstruktorius Jevgenijus Mikrinas, kuriam praėjusį mėnesį buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19. 65-uosius ėjusio J. Mikrino mirtis yra „nepataisoma netektis“ raketų ir kosmoso pramonei, pareiškė kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Dmitrijus Rogozinas. „Faktiškai mes netekome svarbiausio mokslininko, kuris buvo atsakingas už fundamentalaus mokslo ryšį su praktiniu kosmosu“, – sakė Rusijos mokslų akademijos prezidentas Aleksandras Sergejevas. „Netekome generalinio konstruktoriaus, bendražygio, draugo. Kelias savaites geriausi gydytojai kovojo už jo gyvybę, buvo pasitelktos visos įmanomos priemonės ir metodai, bet, deja, liga paėmė viršų“, – „Roskosmos“ tinklapyje cituojamas D. Rogozinas.
       Korporacija „Energija“, kurioje velionis dirbo nuo 1981 metų, stato raketas ir kitus kosminius aparatus, įskaitant pilotuojamus erdvėlaivius „Sojuz“ ir krovininius erdvėlaivius „Progress“.

       Comment


        #67
        SpaceX ką tik atliko dar vieną sėkmingą SN4 variklo bandymą. Tai dvi dienos iš eilės:

        Maždaug nuo 2:38:00 jų laiku (dešinėje apačioje). Čia tiesioginė transliacija:

        Comment


         #68
         Pabandykit prisijungti su erdvėlaiviu prie Tarptautinės kosminės stoties: https://iss-sim.spacex.com/

         Čia SpaceX paviešintas simuliatorius, ant kurio treniruojasi astronautai.

         Comment


          #69
          How to watch SpaceX's historic 1st Demo-2 astronaut launch live online https://www.space.com/how-to-watch-s...-webcasts.html
          You'll be able to watch the SpaceX launch live here and on Space.com's homepage, courtesy of NASA TV, beginning at 12 p.m. EDT (1600 GMT). But NASA's webcast won't be the only game in town.
          p.s. prasidės transliacija šiandien 19val, bet startas gal 23:33
          https://www.youtube.com/watch?v=Aymrnzianf0
          https://www.youtube.com/watch?v=21X5lGlDOfg
          Paskutinis taisė Arunasx; 2020.05.27, 18:00.

          Comment


           #70
           Deja, oras prastėja. Dabar užėjo lietaus debesys. Gali atidėti.

           Comment


            #71
            Parašė Arunasx

            Tai kad saulė šviečia transliacijoje. Aišku dar 3val iki starto
            Paleidimo aikštelėje lyja.

            Comment


             #72
             Linksmai atrodo aptarnaujantis personalas juoda apranga ir kaukėmis, kaip kokie nindzės.

             Comment


              #73
              Šeštadienį

              Comment


               #74
               Gaila bet bus pramoga savaitgaliui

               Comment


                #75
                Šiandien – antras „SpaceX“ bandymas https://www.vz.lt/technologijos-moks...pacex-bandymas
                „SpaceX“ šeštadienį paprašė rezervinės galimybės atidėti jos kapsulės „Crew Dragon“ pirmąjį pilotuojamą skrydį iki antradienio, išliekant tikimybei, kad šeštadienį tebeplanuojamą paleidimą vėl sutrikdys nepalankūs orai, penktadienį pranešė NASA. „SpaceX“ paprašė rezervinio paleidimo galimybės antradieniui, birželio 2-ajai, kad prireikus būtų užtikrinta“, – sakoma NASA pranešime. Sinoptikai prognozuoja tik 50% tikimybę, jog šeštadienį orai Kennedy kosminiame centre Kanaveralo kyšulyje Floridoje prieš planuojamą startą 15 val. 22 min. Rytų pakrantės (22 val. 22 min. Lietuvos) laiku bus palankūs.

                Comment


                 #76
                 Liko 15 min., tiesioginė transliacija
                 https://www.youtube.com/watch?v=bIZsnKGV8TE

                 Comment


                  #77
                  Šį karta orai žymiai geresni, tikėsimės, viskas bus gerai.

                  Comment


                   #78
                   Galima sveikinti žemiečius su dar vienu žingsneliu į visatą.

                   Comment


                    #79
                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Galima sveikinti žemiečius su dar vienu žingsneliu į visatą.
                    Kadangi Putinas paskelbė chuilostaną atskira civilizacija, todėl sveikinimas jiems negalioja, nes pas juos visos kosminės programos sužlunga dėl atbulai įsuktų kreivų varžtų ir jie tikrai nesidžiaugia, kad JAV jiems parodė vidurinį pirštą jau dabar ne tik pigiau iškeliant palydovus, bet ir astronautus.

                    Comment


                     #80
                     Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                     Kadangi Putinas paskelbė chuilostaną atskira civilizacija, todėl sveikinimas jiems negalioja, nes pas juos visos kosminės programos sužlunga dėl atbulai įsuktų kreivų varžtų ir jie tikrai nesidžiaugia, kad JAV jiems parodė vidurinį pirštą jau dabar ne tik pigiau iškeliant palydovus, bet ir astronautus.
                     Kacapstano kosmine programa galima laidoti. Tas tai tiesa. Jai neklystu, po shuttle programos uzdarymo, kacapstano aerokosmine agentura gavo is JAV apie 4x109$. Dabar siu iplauku jie nebegaus.
                     Paskutinis taisė ZYKLON-B; 2020.05.30, 23:07.

                     Comment

                     Working...
                     X