Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Tylus
  replied
  Šįryt.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Klaipėdoje tęsiasi kruizinis sezonas

  Liepos 29 d. Klaipėdoje vėl lankysis 2 kruiziniai laivai: kruizinei linijai „Regent Seven Seas Cruises“ priklausantis 207 m ilgio „Seven Seas Voyager“ bei „Phoenix Reisen“ linijoms priklausantis 190 m ilgio “Amadea”.

  Šešių žvaigždučių kategorijai priskiriamas laivas “Seven Seas Voyager” į Klaipėda atplukdys 737 turistus bei 447 įgulos narį. Kruizą po Baltijos jūros šalis pasirinko turistai iš 31 šalies, iš kurių didžioji dauguma – turistai iš JAV, Meksikos, Šveicarijos, Jungtinės karalystės, Kanados. Kruizinis laivas bus švartuojamas prie Centrinio Klaipėdos terminalo krantinės.

  Kruiziniu laivu „Amadea“ atvyks 624 turistai iš Vokietijos bei 292 įgulos nariai. Šis laivas ypatingas tuo, jog jame filmuojama Vokietijoje viena labiausiai žiūrimų televizijos šou programų „Das Traumschiff“. Laivas bus švartuojamas prie kruizinių laivų krantinės.

  Svečiai aplankys Klaipėdą, Palangą, Nidą, Juodkrantę, Kretingą, Lapių kaimą bei Plateliuose esantį šaltojo karo muziejų.

  Laivai Klaipėdos uoste bus nuo 7.00 iki 15.00 val. Teatro aikštėje svečių lauks liaudies amatų jomarkas.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Kruizinių laivų terminale.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Kodėl klaidžioja kruizų turistai?

  Iš kruizinio laivo "Costa Pacifica" į šalia Centrinio Klaipėdos terminalo esančią Minijos gatvę užvakar pabirę turistai nustebino "Vakarų ekspreso" skaitytojus, kodėl jiems neorganizuojamas pavėžėjimas iki Klaipėdos senamiesčio, nes čia kursuojantis 9 autobusas į miesto centrą neveža.

  ...

  Yra specialūs autobusai, vadinamieji "šatlai", kurie užsieniečius ir nuveža į Klaipėdos senamiestį.

  ...
  Tokių autobusų tądien dirbo kaip niekad daug - šeši. Šeši. Tiek CKT, tiek Teatro aikštėje vienu metu jų stovėdavo po du ir net tris. Sėsk - važiuok. Ne straipsnis, o tuščias muilo burbulas.

  Komentuoti:


 • Briedis
  replied
  Kodėl klaidžioja kruizų turistai?
  Centrinis Klaipėdos terminalas yra įsikūręs atokiau nuo miesto centro, tad čia atplaukiančių kruizinių laivų turistams savarankiškai nusigauti iki senamiesčio yra nemenkas iššūkis.
  http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1...istai-1379716/

  Užvakar pravažiuojant atkreipiau dėmesį į pėsčiųjų pagausėjimą Minijos gatvėje. Turbūt nekokį įspūdį miesto svečiams paliko ši gatvė, normalus šaligatvis tik vienoje pusėj, kitoj pusėj (arčiau uosto) siauras, arba jo išvis nėra ir tenka eiti per pievas. Gal valdžiai tai bus paskata greičiau sutvarkyti bent jau šaligatvius einančius nuo CKT iki senamiesčio.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Uostamiestyje svečiavosi tūkstančiai turistų

  Nuo trečiadienio ryto uostamiestyje zujo būriai turistų. Atvykėlių koncentracija mieste padidėjo, mat pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė net du kruiziniai laivai. Tai jau nepirmas kartas kai mieste vieši net du balti didžiūnai.

  Pirmasis pro Klaipėdos uosto vardus įplaukė šiuose krantuose jau ne pirmą kartą viešintis kruizinis laineris „Costa Pacifica”. Su Italijos vėliava plaukiojantis 290 m ilgio laivas Klaipėdos centriniame terminale prisišvartavo 6.45 val. Ankstų rytą atpaukęs laineris į miestą atplukdė 3 397 turistus iš Vokietijos.

  Vos šiems spėjus pasklisti po miestą su Klaipėda pasisveikino kitas ne ką mažiau įspūdingas laivas. Priešpiet Kruizinių laivų terminale prisišvartavo su Bahamų salų vėliava plaukiojantis laivas „Albatros“. 205 m ilgio kruizinis laineris atplukdė 798 turistus, daugiausia atvykėlių – iš Vokietijos, Austrijos ir Olandijos.
  Kaip jau minėta, atvykusieji patraukė apžiūrėti miesto, netrūko ir norinčiųjų nukeliauti į aplinkinius miestus – Neringą, Palangą.

  Tradiciškai, mieste lankantis didesniems arba keliems kruiziniams laineriams, jų keleivius Teatro aikštėje pasitiko laiudies amatų jomarkas.

  ...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  ... ir Centriniame terminale.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Šiandien Kruizinių laivų terminale...  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Klaipėdoje lankysis virš 4 tūkst. užsienio turistų

  Rytoj, liepos 22 d., Klaipėdoje lankysis virš 4 tūkst. užsienio turistų. Juos į uostamiestį atplukdys du kruiziniai laivai.

  6.45 val. Klaipėdos centriniame terminale prisišvartuos 290 m ilgio kruizinis laivas „Costa Pacifica”, atplukdysiantis 3397 turistus iš Vokietijos. O 11 val. į Kruizinių laivų terminalą įplauks 205 m kruizinis laineris „Albatros“, kuris atplukdys 798 turistus – daugiausia iš Vokietijos, Austrijos ir Olandijos.

  Svečiai dalyvaus ekskursijose Klaipėdos mieste, taip pat vyks į Neringą, Palangą ir kt. regiono vietoves. Teatro aikštėje svečių jau tradiciškai lauks liaudies amatų jomarkas.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Penktadienio popietę.  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Šio ryto svečias.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Viena viešnage Klaipėdoje nepasisotina

  Antradienio rytą pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė kiek ilgesnis nei 239 m kruizinis laivas „Marina“.

  Šiemet minėtas laivas uostamiestyje inkarą nuleido jau trečią kartą. Pirmosios šiųmetės laivo „Marina“ viešnagės būta birželio 24, vėliau apsilankymą jis pakartojo to paties mėnesio paskutinę dieną.

  Trečioji kelionė į Klaipėda laivui ne paskutinė, „Marina“ čia planuoja prisišvartuoti dar vieną kartą – rugpjūčio 27-ąją.

  Šis laivas ne vienintelis toks, kuris į Lietuvą atplaukia kelis kartus per kruizinės laivybos sezoną. Vienas tokių – po savaitės pro uosto vartus įplauksiantis „Costa Pacifica“.

  Beveik 300 m ilgio laivas Klaipėdoje jau viešėjo keturis kartus. Iki spalį pasibaigsiančio sezono šis su Italijos vėliava plaukiojantis laivas dar užsuks dukart – rugpjūčio 8-ąją ir rugsėjo 4-ąją.

  Dar kartą uostamiestį planuoja aplankyti ir praėjusį penktadienį į uostą taip ir neįplaukęs kruizinis laivas „Mein Schiff 4“.

  Tądien Klaipėdos uostą pirmą kartą turėjęs aplankyti 296 m ilgio ir 42 m pločio laineris Helsinkio link.

  Antrąją savo viešnagę, kuri virs pirmąją laivas planuoja rugpjūčio 4-ąją, vėliau dar atplauks rugpjūčio 14-ąją.

  Po kelis kartus uostą taip pat aplankys „Serenissima“, „Astor“, „Ocean Majesty“, „Silver Whisper“, „Seven Seas Voyager “, „Wind Surf “.

  Spalio 5 d. kruizinės laivybos sezoną uostamiestyje pabaigs jį ir atidaręs Italijos laivas „Aida cara“. Šis beveik 200 m ilgio Italijos laivas per visą šių metų sezoną yra suplanavęs net penketą apsilankymų Klaipėdoje.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Šįryt.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Vėjas nupūtė jūrinio turizmo pajamas

  Pirmą kartą Klaipėdos uosto istorijoje didelių matmenų kruizinis laineris negalėjo įplaukti dėl navigacinės rizikos - kalti per siauri vartai ir nuo aukštų bangų įplaukos neapsaugantis pietinis molas, rašo "Lietuvos žinios".

  Penktadienį 7 valandą ryto į Klaipėdos kruizinių laivų terminalą turėjęs atvykti pats naujausias šio sezono laivas 4 žvaigždučių "Mein Schiff 4", kuriuo keliauja 2,5 tūkst. vokiečių turistų ir 1 tūkst. įgulos narių, pro uosto vartus neįplaukė. Laivo ilgis - 296 metrai, plotis - 42 metrai. Tai būtų pats plačiausias kruizinis laivas, apsilankęs Klaipėdos uoste. Bet uosto kapitonas Adomas Alekna, pasitaręs su vokiečių lainerio kapitonu, nusprendė nerizikuoti.

  Dėl to ekskursijų organizatorė bendrovė "Klaipėdos Mėja" skubiai turėjo atšaukti 45 grupėms užsakytus gidus, autobusus, laivelius, restoranus įvairiose pajūrio vietose. Atšaukta ir miesto savivaldybės rengiama didelių laivų turistams liaudies amatų mugė Teatro aikštėje.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Oro sąlygos neleido “Mein Schiff 4” aplankyti Klaipėdos

  Penktadienį Klaipėdos uostą pirmą kartą turėjo aplankyti kruizinis laivas “Mein Schiff 4”. Tačiau 296 m. ilgio ir 42 m. pločio laineris į uostą neįplaukė ir pasuko Helsinkio link.

  “Šį rytą vėjo greitis siekė 17-20 m/s., o jūroje bangų aukštis – net 5 metrus. Esant tokioms oro sąlygoms, locmanų kateriui priplaukti prie laivo nesaugu. Be to, laivo gabaritai didžiuliai, tai būtų buvęs plačiausias kruizinis laivas uosto istorijoje. Tokiam plačiam laineriui siaučiant audrai praplaukti pro uosto vartus būtų buvę sudėtinga”, - sake uosto kapitonas Adomas Alekna.

  “Šiandien tenka apgailestauti, kad šis kruizinis laineris neįplaukė į uostą. Be jokios abejonės, kelionių agentūros, kurios turėjo pasirūpinti šio laivo keleivių turiningu laisvalaikiu, galimai patyrė nuostolių. Kad išvengtume tokių situacijų kaip ši, būtina keisti molų konstruktyvą. Po rekonstrukcijos molas turėtų būti ilgesnis, o kanalo kampas švelnesnis – šiandien į uostą norintiems įplaukti laivams tenka “laužti” maždaug 25 laipsnių kampą . Tikimės, kad uosto vartai turėtų būti perstatyti iki 2020 metų, tam tikimasi gauti ES finansavimą. Jeigu mes nerekonstruosime laiku uosto vartų, ateityje galime turėti labai rimtų problemų, nes Klaipėdos uoste didžiųjų laivų pastebimai daugėja” , - sake uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

  Komentuoti:


 • satrebla
  replied
  5 metrų aukščio bangos naujam kruiziniam laivui užkirto kelią į Klaipėdos uostą

  Pirmą kartą penktadienį į Klaipėdą turėjęs atplaukti kruizinis laineris „Mein Schiff 4“ prie uosto vartų apsisuko ir išplaukė į Helsinkį. Lainerį įvesti į Klaipėdos uostą sutrukdė milžiniškos bangos.
  Paskutinis taisė satrebla; 2015.07.10, 13:09.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Pasveikins pirmą kartą atplauksiantį kruizinį laivą

  Penktadienį, liepos 10 d. 7.00 val. uoste prisišvartuos pirmą kartą į Klaipėdą atplauksiantis laivas “Mein Schiff 4”. Tai 2015 metais pastatytas 294 metrų ilgio ir 36 metrų pločio 4 žvaigždučių kruizinis laineris, kuriuo į Klaipėdą atvyks 2506 Vokietijos turistai bei 1000 įgulos narių. 2015 metų birželio 5 d. Kylyje Vokietijos plaukikės Franziskos van Almsick pakrikštyto laivo keleiviai (~1400 turistų) pasirinko ekskursijas po Klaipėdą, Kuršių Neriją, Palangą bei Ventės ragą.

  Oficiali Klaipėdos uosto delegacija, vadovaujama rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriaus Artūro Drungilo, lainerio kapitonui įteiks uosto ženklą, kuriuo pasveikinamas kiekvienas, į Klaipėdos uostą pirmą kartą atplaukiantis laivas.

  Laivas Klaipėdos uoste bus nuo 7.00 iki 18.00 val. Teatro aikštėje svečių lauks liaudies amatų jomarkas.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
  Hmm.. Galbūt tas štilis pastebimas rytinėje jūros pakrantėje, bet ne vakarinėje. Tiek Stokholmas, tiek Kopenhaga šio kruizų sezono metu sulauks maždaug 300 vizitų (neskaitant nuolat vykdomų reisų). Stokholme šioms dienomis jau galima stebėti laivų grūstis prie centro esančioje akvatorijoje.
  Tokia buvo sezono pradžia Stokholme (dar laivai švartuojami Värtahamnen, Frihamnen (mieste), Nynäshamn ir Kapellskär (užmiestyje) uostuose):

  STOCKHOLM HARBOUR SWEDEN MAY 2015 by calflier001, on Flickr

  P&O Britannia

  Britannia in Stockholm 2015-06-05 by Franz Airiman, on Flickr

  Mein Shiff

  Mein Schiff 4 by Franz Airiman, on Flickr

  Disney Magic

  Disney Magic by Franz Airiman, on Flickr

  Le Boreal

  Le Boreal by Franz Airiman, on Flickr

  + M/S Viking Star, M/S Ocean Dream, M/S Eurodam, M/S AIDAmar, M/S MSC Orchestra, M/S Costa Pacifica, M/S Costa Luminosa, M/S Marco Polo, M/S Voyager, M/S Emelie, M/S AIDAbella, M/S Serenade of the Seas, M/S Costa Favolosa, M/S Celebrity Silhouette ir kt. Šis sezonas puikus.
  Paskutinis taisė Silber418; 2015.07.06, 21:29.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Šįryt.  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Priešpiet Kruizinių laivų terminale.

  Komentuoti:

Working...
X