Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #61
  Vidma, man atrodo, kad uosto ir kruizines laivybos temas sumaisei


  Kazkas buvo sakes, kad constellation neatplauks :

  Klaipėda niekada nebus Sankt Peterburgas  Neseniai klaipėdiečius sujaudino žinia, kad didysis JAV kruizinis laineris "Constellation" atšaukė 2007 metais net keturis užsukimus į Klaipėdos uostą. Tai iš karto buvo siejama su kokiomis nors blogybėmis mūsų uoste, su abejonėmis, kad mes amerikiečiams kažkuo nepatikome.

  Negana to, šiemet tėra tik 50 paraiškų dėl kruizinių laivų užsukimų į Klaipėdą, t. y. vos ne dešimčia mažiau nei pernai. Perdėtas žiniasklaidos dėmesys "Constellation" reisų atšaukimui netgi papiktino uosto specialistus.

  Visų pirma reikia pasakyti, kad "Constellation" atplauks šiemet, kaip ir buvo planuota tris kartus, tiek pat kartų ketina atplaukti ir 2007 metais.

  Atšaukti avansiniai reisai

  Beje, 7 reisai "Constellation" 2007-iesiems buvo rezervuoti 2005 metų lapkričio mėnesį, tai yra beveik prieš dvejus metus. Pasak šį laivą agentuojančios UAB "Limarko" agentavimo skyriaus vadovo Sauliaus Laumenio, jokios tragedijos čia nėra, taip ir turėjo būti. Tiesiog iš anksto rezervuojant atplaukimus buvo "užsimestas avansas", kol su kitais uostais buvo derinami šio laivo maršrutai. Kai paaiškėjo maršrutai, "pertekliniai" reisai buvo atšaukti.

  Pasak S. Laumenio, Klaipėda ne toks uostas, kad laivas "Constellation" plauktų į jį per sezoną labai dažnai. Jo teigimu, jokių pretenzijų iš šio laivo operatorių Klaipėdos uostui nebuvo pareikšta.

  Pasak agentavimo skyriaus vadovo, tokia praktika, tiesa, ne dažnai, yra naudojamasi norint rezervuoti laivui vietą uoste. Beje, šiemet "Limarko" agentuos 16 kruizinių laivų atplaukimų.

  Pesimizmas nepagrįstas

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos l. e. p. Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier sako, kad klaipėdiečiams nereikėtų baimintis dėl kažkokių negatyvių tendencijų. 2007 metai dar toli, visai galimas daiktas, kad "Constellation" kitais metais vėl keis planus ir užsuks į Klaipėdą daugiau kartų nei planuoja dabar.

  Kruizinių laivų sezonas dar neprasidėjo, tikimasi šiemet dar sulaukti paplidomų paraiškų dėl kruizinių laivų atplaukimo į Klaipėdą. Beje, mažesnieji uostai, tarp kurių yra ir Klaipėda, neretai iškrinta iš didžiųjų kruizinių laivų maršrutų, nes ne jie būna svarbiausi sudarant laivų maršrutus. Tačiau pagrindo pesimizmui, pasak K. Gontier, nėra.

  Turistų skaičius nemažės

  UAB "Klaipėdos Mėja" direktorė Miglė Holliday, kuriai neretai tenka kalbėtis su pačiais kruizinių linijų operatoriais, organizuoti ekskursijas krante kruizinių laivų turistams, "Vakarų ekspresui" sakė seniai žinojusi, kad 2007 metais apsispręsta tik dėl 3 "Constellation" reisų, o dėl kitų dar buvo tariamasi. Pasak jos, tai yra techniniai planavimo dalykai.

  M. Holliday manymu, nors laivų užsukimų šiemet planuojama mažiau nei pernai, tačiau į Klaipėdą šiemet atplauks daugiau didesnių laivų, tad kruizinių laivų turistų skaičius neturėtų sumažėti. Pavyzdžiui, laivas "Marco Polo", plukdantis iki 800 turistų, kuris pernai neatplaukė į Klaipėdą dėl jūroje kilusios audros, šiemet atplauks net keturis kartus. Pasak "Klaipėdos Mėjos" direktorės, pernai buvo nemažai nedidelių laivelių, plukdžiusių tik po 100 turistų.

  Klaipėdos šansas - svetingumas

  Pasak M. Holliday, Klaipėda niekada nebuvo ir nebus pagrindinis kruizinių laivų maršruto uostas. Neseniai vykusioje pasaulinėje kruizų parodoje Majamyje konstatuota, kad pagrindinis Baltijos jūros uostas, dėl kurio žmonės perka kruizus, yra Rusijos Sankt Peterburgo uostas, antroje vietoje - Estijos Talino uostas. Suprantama, Klaipėda kruizų rinkoje negali konkuruoti nei su Kopenhaga, nei su Stokholmu.

  Mažiesiems uostams, iš kurių neretai į maršrutą įtraukiamas vienas kitas kaip papildomi, norint atkreipti į save dėmesį reikia įdėti daug daugiau pastangų nei didiesiems uostams, turistų traukos centrams. Užtat šiemet Klaipėdoje planuojama organizuoti visų didesnių kruizinių laivų sutiktuves, organizuoti daugiau jomarkų.

  Klaipėda neturi nei ryškių architektūros paminklų, nei bažnyčių, nei pilių. Tačiau visa tai kruizinių laivų turistai gali pamatyti ir kituose uostuose. Klaipėdos šansas, M. Holliday manymu, - žmogiškasis faktorius, t. y. tiesioginis klaipėdiečių bendravimas su kruizinių laivų turistais, šiltas jų sutikimas. Turistai iš kiekvieno uosto turi išsivežti kokį nors įspūdį. Mūsų uoste jie gali susidaryti įspūdį, kad Klaipėda yra svetingas miestas. Pasak M. Holliday, "Constellation" turistus kaip tik tuo ir buvo sužavėjęs Lietuvos uostas, tai jie tikėsis pamatyti ir šiemet.

  Pasak K. Gontier, konferencijoje Majamyje mažiesiems uostams buvo patariama vilioti kruizinių laivų turistus šiltu sutikimu, rengti koncertus krantinėse, skirti dėmesį kiekvienam keleiviui ir t. t.
  Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

  Comment


   #62
   Kažkada, kai kruizinių laivų terninalą dar tik statė dalyvavau diskusijoje, apie kruizinę laivybą Klaipėdoje. Pagalvopkite jūs esate išpuikęs vokietis, amerikonas ar dar biesas žinoi kas. Jūs plaukiate kruizinių laivų po šiaurės europą. Oslas- aišku, senas garsus miestas. Kopenhaga/Stokholmas- vel tas pats, o ką pamato turistas klp? Senamiestį susidedantį iš poros šimtų namų? Tai nori nenori turėjo būti sukurta "entertainment" sistema. Turistai autobusais vežiojami po kuršių neriją, palangą ir t.t. Jūs patys pagalvokit ar būdamas turistu noretumėte porą valandu dardėti autobusu, jei galite ramiai už tuos pačius pinigus prie baseino šildytis saulutėje? Dėl šios priežasties didžioji dalis laivų keleivių lieka laive. Kruizinių laivų terminalo sutvarkymas problemos neišsprenžia, turi būti sukurta didžiulė pramogų sistema, neapsiribojanti Kruizinių laivų terminalu.

   Comment


    #63
    visu 100% procentų pritariu ltu_29, iš viso pramogų pasiūla lietuva yra toli nuo viso pasaulio.

    Comment


     #64
     Vienas pilietis sukantis verslą švedijoje , neseniai buvo pasikvietės savo kompanjonus i klp, tai pasak jo žodių, švedai buvo apstulbę(geraja prasme) nuo tokių pastatų kaip .kd.ar gnd kvartalo ir akropolio dydžio marketų, na ką jau kalbėti apie nidą, manau nėra visiškai jau taip blogai.

     Comment


      #65
      Parašė dubajus
      visu 100% procentų pritariu ltu_29, iš viso pramogų pasiūla lietuva yra toli nuo viso pasaulio.
      Manau cia labai stipriai perdejai, arba nesi buves kitur, apart Lietuvos, nes Lietuvoj, kaip tokio dydzio ir issivystimo salyje, pramogu yra labai daug.
      Tik arba gyveni kaime ar siaip kazin kokiam uzkampy, kad esi atsilikes nuo pasaulio labai daug.

      Comment


       #66

       2006-06-11 Klaipėdos uoste prisišvartavo kruizinis laivas "Constellation". 294 metrų ilgio laive - per 3 tūkst. keleivių.

       nuotr. R.Kubilius
       W. Churchill: "Niekada, niekada, niekada nepasiduokit".
       Burlenčių ir jėgos aitvarų maratonas, Šventoji 2007
       Buvęs "Elnio" odų ir avalynės fabrikas, Sinagoga ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose

       Comment


        #67
        Parašė rastaman

        2006-06-11 Klaipėdos uoste prisišvartavo kruizinis laivas "Constellation". 294 metrų ilgio laive - per 3 tūkst. keleivių.

        nuotr. R.Kubilius
        čia turbūt vienas iš tų didžiausių? tada nenustebčiau jeigu vieną diena pamatyčiau klaipėdoje Queen Marry II
        You might surprise yourself.

        Miestai.net FB

        Comment


         #68
         /\
         Beje, "Constellation" Klaipėdoj jau mažiausiai trečią kartą lankosi

         Comment


          #69
          O tiksliau ketvirta karta

          Comment


           #70
           Queen Marry II kazi ar tilptu, nes jau Constellation vos telpa i akvatorija
           Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

           Comment


            #71
            Parašė ArTuRAs
            Queen Marry II kazi ar tilptu, nes jau Constellation vos telpa i akvatorija
            aš tik pajuokavau et būtų tikrai neblogai jeigu galėtų praplėst prieplauką
            You might surprise yourself.

            Miestai.net FB

            Comment


             #72
             Parašė spirit
             aš tik pajuokavau et būtų tikrai neblogai jeigu galėtų praplėst prieplauką
             Ne prieplaukoje problema, o laivybos kanalo plotyje. Beje kitais metais planuoja atplaukti kruizinis laivas kurio ilgis virš 300 m.

             Comment


              #73
              Parašė Adomux
              Beje kitais metais planuoja atplaukti kruizinis laivas kurio ilgis virš 300 m.
              mano spėjimai pasitvirtina
              You might surprise yourself.

              Miestai.net FB

              Comment


               #74
               @Adomux
               Bet as nesuprantu, kam tiems laivams dar apsisukineti toj akvatorijoj?
               Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

               Comment


                #75
                atbuliniu turbūt nepatogu išplaukt , todėl ir apsisukinėja

                Gal kas žino kelintas pagal dydį Constellationas pasauly yra ? Nedaug mažesnis jis už Queen Mary 2. Pastarojo ilgis 345, o Constellation 294m
                Westside is the best ! :jura:

                Comment


                 #76
                 Parašė Edgaex
                 atbuliniu turbūt nepatogu išplaukt , todėl ir apsisukinėja

                 Gal kas žino kelintas pagal dydį Constellationas pasauly yra ? Nedaug mažesnis jis už Queen Mary 2. Pastarojo ilgis 345, o Constellation 294m
                 Man atrodo kazkur 6 ar 7

                 Comment


                  #77
                  Parašė Deividas
                  Man atrodo kazkur 6 ar 7
                  Jei neapsirinku telpa į pirmą penketuką.


                  Atbulas laivas plaukdamas yra praktiškai nevaldomas (jei nėra pritaikytas tam kaip nauji keltai į Smiltynę)

                  Comment


                   #78
                   Jis yra astuntas

                   Beje ''constellation'' sia vasara i Klaipeda uzsuks dar du kartus
                   Paskutinis taisė Marčiukas; 2006.06.13, 10:21.
                   :geria: Už Lietuvą!!

                   Comment


                    #79
                    [QUOTE=rastaman]

                    Jo, laivelis visai nieko Daugiau tegul tokiu i Klaipeda atplaukia!

                    Comment


                     #80
                     Klaipėdoje iškils naujos pramoginių laivų prieplaukos
                     2007.03.08 | 10:00
                     http://www.balsas.lt/naujienos/lietuva/straipsnis54281

                     Per šiuos ir ateinančius metus Klaipėdoje turėtų atsirasti trys pramoginių laivų prieplaukos.

                     Numatyta, kad bene didžiausia nauja pramoginių ir mažų laivų prieplauka iškils Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje. Dar du nedideli uostai bus įrengti išplėtus ir modernizavus Klaipėdos Smiltynės jachtklubą bei atnaujinus Pilies uostelį, ketvirtadienį rašo "Verslo žinios".

                     Tačiau, pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Sigito Dobilinsko, uosto investicijų programoje numatytos valčių ir jachtų prieplaukos statybos dar neprasidėjo. Direktorius tikisi, jog šiais metais bus parengtas techninis projektas, o pati prieplauka pastatyta iki 2009-ųjų. Apie 27 mln. litų projektui gauta iš ES.

                     Anot jo, pagal planą numatyta, kad naujojoje prieplaukoje vienu metu bus galima laikyti beveik 700 įvairaus dydžio laivelių.

                     Pernai jachtklubą Smiltynėje įsigijusi investicijų bendrovės "Invalda" įmonių grupei priklausanti "Dommo Nerija" iškart užsibrėžė tikslą jachtklubą padaryti šiuolaikišką ir pritrauksiantį kuo daugiau turistų. Tam planuojama investuoti apie 30 mln. litų.

                     Turistų, į miestą atplaukiančių jachtomis, srautus turėtų padidinti ir Pilies jachtų uostelio ir Danės krantinių rekonstrukcija. Bendra projekto vertė - apie 28,6 mln. litų. Numatyta, kad darbai turėtų būti baigti iki 2008-ųjų spalio.

                     Šaltinis: BNS

                     Comment

                     Working...
                     X