Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Nikas
  replied
  Viskas pagal jūrų tradicijas - šalies, į kurią įeinama, vėliava.
  Taip sakant - mastelis.

  Komentuoti:


 • Nikas
  replied
  2-as atplaukimas.

  Komentuoti:


 • Karolis!
  replied
  http://www.portofklaipeda.lt/lt.php/_laivai_uoste/56#
  Jau dabar aisku kad 2007 metu sezone Constellation atplauks i uosta 7 kartus

  Komentuoti:


 • ArTuRAs
  replied
  nuotraukos. Ypac 4 patiko

  Komentuoti:


 • Pluriel
  replied
  Turiu siek tiek buve Klaipedoje kruiziniu laivu nuotrauku:

  http://img97.imageshack.us/img97/745...llation4ev.jpg
  http://img97.imageshack.us/img97/598...llation8gg.jpg
  http://img97.imageshack.us/img97/8485/delphin7fo.jpg
  http://img488.imageshack.us/img488/3...laipeda5ik.jpg
  http://img139.imageshack.us/img139/2...delphin4ct.jpg
  http://img134.imageshack.us/img134/5...feuropa0xa.jpg
  http://img137.imageshack.us/img137/2...onalisa9jd.jpg
  http://img46.imageshack.us/img46/697...onalisa6jl.jpg
  http://img138.imageshack.us/img138/3...ture0314ow.jpg
  http://img300.imageshack.us/img300/1...ture0453na.jpg

  Komentuoti:


 • ArTuRAs
  replied
  Pakeiciau pavadinima, nes nelabai kur yra det naujienu su kruizais

  Ruošiamasi naujam kruiziniam sezonui  Pernai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija iš kruizinių laivų, atplaukusių į Lietuvos uostą, surinko apie 1,8 mln. Lt rinkliavų. Laikinai einančios Uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkės pareigas Kristinos Gontier teigimu, Uosto direkcija ir toliau kuruos kruizinę laivybą.

  Pernai į mūsų uostamiestį kruiziniai laivai atplaukė 59 kartus. Šiemet jau turimos paraiškos dėl 53 įplaukimų. Pasak K. Gontier, tai nereiškia, kad šiemet atplauks mažiau kruizinių laivų. Jų sąrašas kiekvieną savaitę pildomas ir prognozuojama, kad šiemet jų bus daugiau nei pernai - tikimasi, kad jie pas mus užsuks maždaug 70 kartų. Beje, jau pateiktos paraiškos dėl 10 kruizinių laivų atplaukimų 2007-aisiais. Didysis JAV kruizinis laivas "Constellation" kitąmet ketina mus aplankyti net 7 kartus.

  Daugiau jomarkų

  Šių metų kruizinio sezono naujovė ta, kad pagaliau įkurtas kruizų centras - Klaipėdos savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos Turizmo ir kultūros informacijos centro Kruizų ir regatų skyrius, pradėjęs dirbti šiemet nuo sausio 1 d.

  Uosto direkcija bendradarbiaus su juo ir kartu įgyvendins rinkodaros priemones, orientuotas į tris adresatus: kruizų operatorius, kelionių agentūras ir keleivius.

  Šiemet vėl ketinama surengti kruizinio sezono atidarymą iškilmingai sutinkant pirmą atplaukusį laivą. Kol kas, jeigu situacija nepasikeis, tai vyktų balandžio 27 d. atplaukus laivui "Mona Lisa". Beje, planuojama organizuoti ir sezono uždarymą. Šio renginio diena dar nežinoma.

  Šiemet vėl vyks jomarkai. Pernai jie buvo organizuojami tik atplaukus didžiajam laivui "Constellation", šiemet jų bus daugiau - atvykus laivams su didesniu keleivių skaičiumi.

  Vėl į Majamį

  Kovo 13-17 dienomis Uosto direkcija kartu su Savivaldybės atstovais rengiasi dalyvauti didžiausioje kruizų parodoje, vyksiančioje Majamyje (JAV). Direkcija joje dalyvaus jau trečią kartą. Ten susitinkama tiesiogiai ir su kruizų operatoriais, ir su kelionių agentūrų atstovais.

  Uosto direkcija kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe dalyvauja tarptautiniame projekte "Baltijos kruizai", finansuojamame Europos Sąjungos (ES) programos INTERREG III B, kuris pradėtas įgyvendinti 2004 metų rugsėjo mėnesį. Jo trukmė - 3 metai. Direkcija, įgyvendindama šį projektą, prisideda ne tik savo darbuotojų darbu, bet ir skiria jam dalį pinigų. Projekto partneriai - 14 dešimties šalių uostų. Visų jų atstovai vyks ir į Majamio parodą.

  Be to, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dalyvauja Europos kruizų asociacijos veikloje. Asociacijos portale teikiama informacija apie kruizų naujoves.

  Uostai reklamuojasi kartu

  "Baltijos kruizai" - rinkodaros projektas. Uostai partneriai reklamuojasi naudodamiesi bendromis priemonėmis. Yra sukurtas bendras internetinis portalas su filmu, organizuojami seminarai, kuriuose kruizų specialistai dalijasi patirtimi, kaip geriau pristatyti kruizų turistams ir operatoriams savo uostą, yra sukurtas filmas apie šiuos uostus, išleisti informaciniai bukletai.

  Įgyvendinant šį projektą, į minėtus uostus kviečiami kruizinių leidinių žurnalistai. Klaipėdos uoste pernai lankėsi žurnalistas Ralfas Grizlis (Ralph Grizzle) iš JAV kruizams skirto žurnalo. Jame buvo išspausdintas straipsnis apie Klaipėdos uostą.

  Šiuo metu rengiamasi išleisti knygą, kurioje bus išsamiai aprašyti uostai partneriai. Ji skiriama tik operatoriams, ne keleiviams. Joje bus nurodyta, ką kuriame uoste galima aplankyti, ir pateikti kruizinių laivų terminalų techniniai duomenys. Knyga, kurioje kiekvienai šaliai bus skiriama po 4 puslapius, bus vežama ir pristatoma tiesiogiai kruizų operatoriams.

  Prašys tęsti projektą

  Paprastai per metus vyksta 2-4 projekto "Baltijos kruizai" partnerių atstovų susitikimai. Šiemet jų susitikimas vyko sausio 24-25 dienomis Kopenhagoje. Jame dalyvavo ir Kristina Gontier. Šio susitikimo metu nuspręsta teikti naują paraišką ir prašyti ES, kad finansuotų naują "Baltijos kruizų" projektą, kuris vėl būtų vykdomas trejus metus, nes manoma, jog jis yra gana efektyvus.

  Nors dabartinis projektas bus baigtas vykdyti tik kitų metų rugsėjį, jo pratęsimu taip anksti susirūpinta todėl, kad paraiškos pateikimo procedūros yra labai sudėtingos. Darbas prieš patvirtinant dabar įgyvendinamą projektą buvo pradėtas prieš dvejus metus.

  Šio sezono "Baltijos kruizų" naujovė - kruizų paskirstymas pagal keletą temų, pavyzdžiui, "Carai ir karaliai", "Puikus maistas", "Apsipirkimas".

  Klaipėda atitinka standartus

  Įgyvendindami projektą "Baltijos kruizai" partneriai sutarė, kad kruizinių laivų terminalams turi būti nustatyti tam tikri standartai. Pasak K. Gontier, standartai nuolatos tobulinami ir keičiami. Dėl jų kartais netgi diskutuojama.

  K. Gontier teigimu, tie standartai nėra ES reglamentas, kurio privalu laikytis. Pavyzdžiui, į Sankt Peterburgo uostą, nepaisant to, ar jo kruizinių laivų terminalas atitiks standartus, ar ne, vis tiek plauks laivai, kadangi pats miestas yra labai įdomus. Tačiau kruizinių laivų terminalas, įrengtas pagal visus reikalavimus, turi didesnę tikimybę būti operatorių įtrauktas į kruizinių laivų maršrutą.

  K. Gontier teigimu, Klaipėdos kruizinių laivų terminalas šiuo metu atitinka beveik visus nustatytus standartus: jame yra interneto kavinė, į jį gali atvažiuoti taksi, autobusai, jame kabo miesto planas, žemėlapis ir t. t.

  Komentuoti:


 • ArTuRAs
  replied
  SĖKMINGAS 2005 METŲ KRUIZINIS SEZONAS

  Šiemet Klaipėdos uoste apsilankiusių turistų srautas peržengė 20 tūkst. ribą, t. y. per šešis mėnesius uostamiestį aplankė daugiau kaip 24 tūkst. turistų, net 70 proc. daugiau negu 2004 m.

  Klaipėdos uoste per sezoną kruiziniai laivai atplaukė 60 kartų, t. y. 25 proc. daugiau negu pernai.

  Daugiausia turistų net 25 proc. t.y. 6136 keleivius atplukdė „Celebrity Cruise Line“ (JAV) kompanija didžiausiu iki šiol apsilankiusiu Klaipėdos uoste kruiziniu laineriu „Constellation“.

  Kryptingas darbas su didžiausiais kruiziniais laineriais atnešė žymią ekonominę naudą – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pajamos iš kruizinių laivų rinkliavų išaugo net 80 proc., t. y. beveik 1,8 mln. Lt.

  Per visą šį sezoną tik vienas kruizinis laivas dėl prastų oro sąlygų negalėjo įplaukti į Klaipėdos uostą.

  Imtasi visų priemonių išspręsti vizų problemą trečiųjų šalių piliečių atžvilgiu. Tikimasi, kad artimiausiu metu vyriausybė priims teigiamą nutarimą, išspręsiantį šį klausimą.

  Iš viso Klaipėdos uostą savo kruiziniu uostu pasirinko net 22 kruizinės linijos. Pirmą kartą įtraukė į savo kruizinį maršrutą 9 kruizinės linijos ir net 10 naujų kruizinių laivų išbandė Klaipėdos uosto siūlomas paslaugas.

  2005 m. kruizinis sezonas truko net 6 mėnesius, t.y. nuo balandžio iki rugsėjo. Šiuo metu vyksta aktyvus paraiškų teikimas 2006 metams, jau gautos net 33 paraiškos naujiems laivų atplaukimams bei tikimasi, kad ateinančio sezono augimo tempai ir toliau didės. Pagal pateiktas paraiškas ateinantis kruizinis sezonas truks dar ilgiau.

  Aktyvi Klaipėdos uosto rinkodara kruiziniame sektoriuje bus ir toliau tęsiama, jau dabar suplanuota išvyka su jungtine Klaipėdos uosto bei miesto delegacija į parodą „SeatradeEurope 2005“ Hamburge lapkričio mėn., kur taip pat vyks ataskaitinis „Cruise Europe“ asociacijos narių susitikimas bei „Baltic Cruise Project“ narių eilinis posėdis. Taip pat tikimasi 2006 m. kovo mėnesį 3 kartą dalyvauti Majamyje (JAV) vyksiančioje parodoje „SeatradeCruise“ parodoje, jai planuojama gauti valstybės subsidiją.

  „Baltic Cruise Project“ sukūrė naują interneto svetainę www.cruisebaltic.com, kurioje galima rasti išsamų ir Klaipėdos uosto bei miesto turistinio sektoriaus pristatymą (filmas, nuotraukos, pranešimai žiniasklaidai bei kt.).  "Lisco Baltic Service" atidarė naują liniją - į Baltijską

  Vienintelė Lietuvos keltų bendrovė "Lisco Baltic Service"(LBS) atidarė naują liniją - į Baltijską. LBS keltas "Lisco Patria" šiuo reguliariu reisu plukdys krovinius ir keleivius, pranešė Klaipėdos valstybinis jūrų uostas.

  "Lisco Patria" iš Klaipėdos išplauks šeštadienio pusiaudienį ir maždaug po septynių valandų švartuosis Baltijsko uoste. Sekmadienio rytą jis sugrįžta į Klaipėdą ir iš čia plaukia į Karlshamno uostą Švedijoje. Manoma, kad dėl to naujoji linija turėtų būti itin patraukli ne tik keleiviams, bet ir Rusijos bei Skandinavijos krovinių vežėjams.

  Į Baltijską plaukiojantis vienas geriausių LBS keltų "Lisco Patria" vienu metu gali plukdyti 250 keleivių ir 95 vilkikus su puspriekabėmis.

  LBS keltai iš Klaipėdos taip pat plaukioja į Kylį, Karlshamną, Zasnicą, o iš Rygos - į Liubeką, išnuomoti laivai plaukioja Kanarų salyne. Pagrindinis trampinių laivų darbo regionas yra Baltijos jūra, Šiaurės jūros ir Atlanto vandenyno uostai žemyninėje Europoje, Viduržemio ir Juodoji jūros.

  LBS, nutarusi pasitraukti iš Vilniaus vertybinių popierių biržos, šiemet pirmąjį pusmetį uždirbo 9,887 mln. litų konsoliduoto grynojo pelno, pernai tuo pat metu - 9,815 mln. litų. Lyginamuoju laikotarpiu LBS pajamos išaugo 5,1 proc. - nuo 102,755 mln. iki 107,998 mln. litų.

  Bendrovė tikisi, kad 2005 metų rezultatas bus panašus į praėjusių metų. LBS grupė pernai uždirbo 17,8 mln. litų audituoto grynojo pelno, iš kurio dividendai nemokėti. LBS grupės įmonių konsoliduoti pardavimai pernai išaugo 21 proc. - nuo 182,5 mln. iki 220,8 mln. litų.

  Danijos DFDS valdo 92,09 proc. LBS balsų. LBS turi įsigijusi 1,26 proc. savo akcijų.

  Komentuoti:


 • WILD_WEST
  replied
  Šiemet Klaipėdos uostą aplankė 70 proc. daugiau turistų

  Klaipėdos uoste per sezoną kruiziniai laivai atplaukė 60 kartų, arba 25 proc. daugiau nei pernai per pirmuosius šešis mėnesius, pranešė Klaipėdos valstybinis jūrų uostas.
  Daugiausia turistų - 6136 žmones, arba 25 proc. visų keleivių - atplukdė JAV kompanijos "Celebrity Cruise Line" kruizinis laineris "Constellation", kurios laivas buvo didžiausias iki šiol apsilankęs Klaipėdos uoste.
  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pajamos iš kruizinių laivų rinkliavų išaugo 80 proc. - iki beveik 1,8 mln. litų.
  Iš viso Klaipėdos uostą savo kruiziniu uostu pasirinko 22 kruizinės linijos. Pirmą kartą į savo kruizinį maršrutą jį įtraukė 9 kruizinės linijos ir 10 naujų kruizinių laivų išbandė Klaipėdos uosto siūlomas paslaugas.
  2005 metų kruizinis sezonas vyko 6 mėnesius - nuo balandžio iki rugsėjo. Šiuo metu aktyviai teikiamos paraiškos 2006 metams - jau gautos 33 paraiškos naujiems laivų atplaukimams bei tikimasi, kad ateinančio sezono augimo tempai ir toliau didės. Pagal pateiktas paraiškas ateinantis kruizinis sezonas truks dar ilgiau.

  VOX MARIS/ ELTA
  www.vox.lt

  Komentuoti:


 • WILD_WEST
  replied
  Klaipėdoje baigiasi kruizinių laivų sezonas

  Pirmasis kruizinis laivas šiemet Lietuvos uostamiestyje švartavosi balandžio 14 dieną. Per penkis pramoginės laivybos sezono mėnesius prie kruizinio terminalo krantinių priimtas 61 keleivinis laivas.
  Kruizinį terminalą administruojančios bendrovės "Klaipėdos laivų remontas" direktorius Alvydas Butkus sakė, jog sezono rezultatai yra geri. Šie metai rekordiniai ir pagal priimtų laivų, ir pagal keleivių skaičių. 2005 metais kruiziniais laivais į Klaipėdą atvyko 25000 keleivių - 80 proc. daugiau nei 2004 metais.
  Šiemet pirmąkart Lietuvos laivybos istorijoje į uostą buvo atplaukęs vienas didžiausių pasaulyje, 294 metrų ilgio laineris "Constellation", o per Jūros šventę terminale švartavosi iškart trys kruiziniai laivai. Dėl prasto oro nepavyko priimti tik vieno kruizinio lainerio - rugpjūčio pradžioje Klaipėdą aplenkė laivas "Marco Polo".
  A. Butkaus teigimu, Klaipėdos uosto populiarumas neturėtų atslūgti ir kitąmet, nes dar nesibaigus šių metų sezonui paraiškas 2006-iesiems atsiuntė 28 agentūros. Be to, šiemet Klaipėdos uostas pritraukė net 9 naujas tarptautines kruizines linijas. Jau žinoma, kad po šio sezono jos į Klaipėdą nukreips ir kitus savo kruizinius laivus.
  Klaipėdos kruizinis terminalas veikia ketvirtus metus. 2003-iaisiais buvo priimti 28 kruiziniai reisai, 2004 metais - 49, 2005-aisiais - 61. Kruizinio terminalo operatorius yra bendrovė "Klaipėdos laivų remontas", kurios kontrolinį akcijų paketą valdo bendrovių "Eika" ir "Achema" jungtinė bendrovė "Jūros vartai". Iki kito sezono pradžios į teritorijos ir kruizinio terminalo paslaugų plėtrą "Klaipėdos laivų remontas" investuos 8,2 mln. litų.

  VOX MARIS ŽINIOS
  www.vox.lt

  Komentuoti:


 • ArTuRAs
  replied
  @Mantaz
  Gal perdek tema i prospekta ir pervadink kaip nors, pvz. "Kruizine laivyba" ar ka nors pan.

  Klaipėdos uostu susidomi vis daugiau kruizinių linijų

  Šiemet Klaipėdos uostas pritraukė net 9 naujas tarptautines kruizines linijas. Ne išimtis ir šiandien uoste apsilankęs „Costa Marina“ laineris, kuris priklauso „Costa Crociere“ kruizinei linijai.

  -Klaipėda mums paliko labai išsivysčiusio ir profesionalus uosto įspūdį. Uosto tarnybos buvo pasiruošusios preciziškai priimti mūsų laivą, o ir miestas yra labai jaukus, žalias ir optimistiškai nuteikiantis. Kitais metais į Klaipėdą atplauksime su dvigubai didesniu laivu „Costa Classica“ ir atplukdysime 1600 turistų, nes susidomėjimas naujais Baltijos jūros uostais yra didelis. Perduosiu puikiausias rekomendacijas ir kitiems „Carnival Corparation“ dukterinėms įmonėms ir vadovams,- oficialiame susitikime su Klaipėdos miesto bei uosto atstovais sakė italų tautybės laivo kapitonas Mauro Bellomo.

  Kruizinis laivas „Costa Marina“ yra 174 metrų ilgio, 26 metrų pločio bei 8 m grimzlės. Juo į Klaipėdą atplaukė 766 turistai, iš jų apie 70 proc. išvyko į įvairias pažintines ekskursijas, kurias jiems parengė UAB „Krantas Travel“. Laivą agentavo - UAB „Limarko“. Kruizinio laivo maršrutas prasidėjo Kylyje, vėliau turistai susipažinę su Klaipėdos krašto ypatybėmis išplauks į Rygą.  Komentuoti:


 • Montezauras_klp
  replied
  Į grasinimus sureagavusi Klaipėda sulauks "Constellation" ir kitąmet  Klaipėdos uostas vis dėlto nebus išbrauktas iš kruizinių laivų maršrutų Baltijos jūroje - jau trečiąkart atplaukus laivui milžinui "Constellation", kurio vizitas laikytas lemiamu Lietuvos kruizinės laivybos ateičiai, galimų nemalonumų dėl vizų išdavimo išvengta.

  Į birželio pabaigoje įvykusį incidentą, kai "Constellation" keleiviams vizų teko laukti daugiau nei dvi valandas ir dėl to jie pavėlavo į ekskursijas, bei po to pasirodžiusius kruizus organizuojančios kompanijos grasinimus, esą Lietuvos uostamiestis gali būti išbrauktas iš maršrutų, buvo deramai sureaguota - šįkart vizų išdavimo procedūra vyko kur kas sklandžiau ir buvo baigta dar iki laivui prisišvartuojant, apie 9 valandą ryto.

  Bendrovės "Limarko" Agentavimo skyriaus vadovas Saulius Laumenis sakė, kad, kaip ir buvo planuota, keleivių dokumentai pradėti tvarkyti dar jūroje, prie locmano priėmimo plūduro - už maždaug šešių kilometrų nuo uosto vartų. 25-iems trečiųjų šalių - Bahamų, Kinijos, Dominikos Respublikos, Irako, Rusijos, Saudo Arabijos, Taivano, Jungtinių Arabų Emyratų bei Pietų Afrikos Respublikos - piliečiams vizos buvo išduotos šiek tiek ilgiau nei per valandą.

  "Laivo vadovybė padėkojo už sklandžiai atliktą procedūrą ir taupomą keleivių laiką", - sakė S. Laumenis.

  "Limarko" atstovas patikino, kad kitąmet Klaipėdos uoste vėl pamatysime "Constellation" bei kitus kruizinius laivus.

  Turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė taip pat tvirtino, kad pasienio tarnyba savo darbą atliko puikiai, turistai į ekskursijas nepavėlavo.

  "Jau galime būti tikri, kad "Constellation" atvykimo sulauksime ir kitais metais, - sakė R. Savickienė. - Nors ir buvo nerimauta, kad trys 2006 metų sezoną numatyti laivo vizitai gali būti atšaukti, dabar visos abejonės išsisklaidė."

  Jau žinoma, kad šis vienas didžiausių pasaulyje kruizinių laivų į Klaipėdą 2006-aisiais atplauks birželio 11, liepos 7 ir rugpjūčio 15 dienomis.

  Vakar "Constellation" laivu į Klaipėdą atvyko daugiau nei praėjusį kartą - 2 111 turistų.

  Nors nemaža dalis jų iškart išvyko į ekskursijas - R. Savickienės žiniomis, apie 800 atvykusiųjų - turistų antplūdžio vaikščiojant miesto gatvėmis nebuvo galima nepastebėti.

  Užsieniečiai poromis ar nedideliais būreliais migravo Klaipėdos centru. Daugelis jų fotografavo bei filmavo kone visus žymesnius miesto objektus. Užsieniečius viliojo ir parduotuvės bei paskutinį kartą šią vasarą prie burlaivio "Meridianas" surengta mugė. Turistai negalėjo atsistebėti žemomis kainomis.

  "Jie daug kalba, šypsosi ir fotografuoja", - pasakojo tautodailininkė iš Šilutės Angelė Rauktienė. Ypač dažnai blyksėjo į jos vyrą Vytautą Rauktį, mugėje senovinėmis staklėmis įvairias grožybes iš medžio tekinusį, nukreipti fotoaparatai.

  "Vieną kitą suvenyrą ir nusiperka. Jiems viskas pas mus atrodo labai pigu", - pastebi A. Rauktienė.

  Gintaro meistras Grigorijus Gerasimovas teigė, kad prekyba vykstanti neblogai, nors prisimena, kad "Constellation" laivui atplaukus pirmą kartą, mugė buvo sėkmingesnė. Jam talkinusi ponia Danutė teigė girdėjusi, kad Taline prekybininkai atvykus užsieniečiams prie įprastų kainų prirašo dar vieną nulį, tačiau patikino, kad jie tokių gudrybių nesiimantys.

  Pasak Turizmo ir kultūros informacijos centro vadovės R. Savickienės, ekskursijas užsisakę turistai vyko įprastais turistiniais maršrutais į Palangą ar Kuršių neriją, dalis važinėjosi po Klaipėdą bei rajoną, kur susipažino su kaimo turizmu bei vietinėmis įžymybėmis. Pavyzdžiui, Lapių kaime net keturiais autobusais turistai buvo gabenami į klaipėdiečio menininko Vytauto Karčiausko meno sodą. Šį sodą, kuriame yra per 30 V. Karčiausko bei kolegų skulptūrų, menininkas yra įsirengęs jau senokai, tačiau tik šiemet nutarė įsileisti į jį ir turistų.

  "Kiek žinau, iš pradžių užsieniečiai buvo nusiteikę skeptiškai ir negalėjo suprasti, ką jie čia veiks 40 minučių. Vos atvykę elgėsi šaltokai, bet kai atėjo laikas išvažiuoti, atsisveikinome kaip kokie artimi giminaičiai. Daugelis net nebenorėjo išvažiuoti, sakė, kad niekur kitur jiems nebuvo taip gerai", - džiaugėsi V. Karčiauskas.

  Šiuo metu, dar nepasibaigus kruizinių laivų sezonui, jau yra gautos 28 paraiškos dėl kruizinių laivų atvykimo 2006 metais. Kitąmet turėtų atplaukti daug nemažų laivų.

  Be "Constellation", bus laukiama atplaukiant 220 metrų ilgio laivo "Costa Classica", 205 m "Boudicca", 201 m "Mona Lisa", 194 m "Aquamarine", 192 m "Amadea".

  Kai kurie laivai apsilankys net keletą kartų: štai palyginti nedidelis 90 m ilgio "Island Sky" žada atplaukti net 7 kartus, "Astor" - 4 kartus, "Mona Lisa", "Delphin Renaissance" - po 3 kartus.

  www.ve.lt

  Komentuoti:


 • WILD_WEST
  replied
  Jo, buvau sian prie to laivo. Tiesa jau antra karta siais metais, bet vistiek negaliu atsiziureti. Tiesiog GRAZU.

  Komentuoti:


 • Vidma
  replied
  Klaipėda vėl laukia vieno didžiausių pasaulio lainerių "Constellation"
  OMNI Laikas > Verslas | 2005 08 24 08:02:49 |

  Trečiadienį Klaipėdos uoste laukiamas jau trečiąkart šią vasarą į Lietuvą atvykstantis vienas didžiausių pasaulyje kruizų laivų "Constellation".

  Trečiasis šio keleivinio lainerio vizitas Klaipėdos uoste gali būti lemiamas Lietuvos kruizinės laivybos ateičiai, mat po birželio pabaigoje įvykusio incidento, kai "Constellation" svečiams (trečiųjų šalių keleiviams) vizų išdavimas užtruko daugiau nei dvi valandas, kruizus organizuojanti kompanija pagrasino Klaipėdos uostą išbraukti iš maršrutų Baltijos jūroje, rašoma pranešime spaudai.

  Kruizinių laivų terminalą administruojančios bendrovės "Klaipėdos laivų remontas" direktorius Alvydas Butkus tikina, kad pasienio formalumai šįkart neturėtų tapti kliūtimi laivo keleiviams.

  "Laikinųjų vizų išdavimo problemas su pasieniečiais išanalizavome. Nors tokių vizų forminimas dar nėra iki galo reglamentuotas poįstatyminiais aktais, tačiau nauja lankstesnė tvarka jau buvo taikoma Jūros šventėje apsilankiusių tarptautinių regatų laivų įguloms", - sakė A. Butkus.

  Šiemet į Klaipėdą užsukti atsisakė tik vienas kruizinis laivas - dėl rugpjūčio pradžioje siautusios audros į uostą neįplaukė JAV laineris "Marco Polo".

  Per 2005 metų sezoną Klaipėdą turėtų aplankyti 61 kruizinis laivas. Pernai atplaukė 49 laivai.

  Vienam stambiausių pasaulyje JAV kruiziniam operatoriui "Celebrity Cruise Line" priklausantis "Constellation" yra septintas pagal dydį laineris pasaulyje. Laivo ilgis siekia 294 metrus, plotis - 32,3 metro, o grimzlė - 8 metrus.

  Per du ankstesnius vizitus laineriu į Lietuvą atplaukė per 2,6 tūkst. turistų, daugiausiai iš JAV.


  ELTA

  Komentuoti:


 • ArTuRAs
  replied
  Turistus vėl sutiks šokėjai

  Tarp 2111 turistų, kurie šį rytą kruiziniu laineriu „Constellation“ atplauks į Klaipėdą, bus ir 25 trečiųjų šalių gyventojai, Lietuvoje galintys lankytis tik su vizomis.

  Laikinąsias vizas pasieniečiai jiems pradės įforminti dar išoriniame reide, kad šie keleiviai į krantą galėtų išlipti kartu su kitais.

  Praėjusį „Constellation“ vizitą Klaipėdos uoste keli trečiųjų šalių keleiviai vizų laive laukė beveik dvi valandas ir todėl negalėjo vykti į turistines ekskursijas. Laivo administracija dėl šio incidento pareiškė nepasitenkinimą ir paprašė problemą išspręsti iki trečiojo lainerio atplaukimo į Lietuvos uostą.

  Kol aukšti valdininkai bando supaprastinti pasienio formalumus ir pakeisti poįstatyminius aktus, Klaipėdos pasieniečiai rado paprastą išeitį.

  „Su pasieniečiais susitarėme, kad jie kartu su locmanu sutiks laivą prie priėmimo plūduro. Kol laivas plauks prie kruizų terminalo krantinės, jie spės įforminti tų 25 turistų vizas. Reikia tikėtis, jog kitą sezoną ši problema bus išspręsta ir oficialiai“, - sakė Saulius Laumenis, „Constellation“ agentuojančios „Limarko“ kompanijos atstovas.

  „Klaipėdos Mėjos“ turizmo bendrovės vadovė Miglė Holliday, kuri ir pakvietė į Lietuvą Amerikos kruizų kompaniją „Royal Caribbean“, paneigė „RSV projektų“ agentūros tvirtinimą, neva kruizus organizuojanti kompanija pagrasino Klaipėdos uostą išbraukti iš maršrutų Baltijos jūroje, jei nebus išspręstas trečiųjų šalių turistų vizų klausimas.

  „Suprantama, niekas neperžiūrės suplanuotų maršrutų dėl kartą dvidešimčiai turistų pridarytų nepatogumų. Iš tikrųjų tokio kompanijos grasinimo negavome. Kitą sezoną numatyti trys vizitai į Klaipėdą tikrai įvyks. Tačiau kuo mažiau kils problemų organizuojant kruizą, tuo didesnis bus Lietuvos prestižas kruizų rinkoje“, - tvirtino M.Holliday.

  Pasak jos, Amerikos kruizų kompanija patenkinta turistų sutikimu Klaipėdoje, o ypač - jiems surengta muge, kurią pavadino lietuvišku sezono hitu.

  Šiandien, kaip ir per ankstesniuosius „Constellation“ vizitus, turistus sutiks „Žilvino“ šokėjai, o 800 turistų turistiniais maršrutais veš 25 autobusai.

  Komentuoti:


 • Rokas
  replied
  Siryt buvau. Kazkokios amerikonkos islipusios, kad porina, mol kaip grazu, kaip grazu

  Komentuoti:


 • WILD_WEST
  replied
  Dekui.

  Komentuoti:


 • ArTuRAs
  replied
  http://www.portofklaipeda.lt/admin/files/get.php?id=245

  Komentuoti:


 • WILD_WEST
  replied
  Parašė ArTuRAs
  55*Constellation* 9192399* 294.13* Bahamai* 2005-08-24 09:00* UAB "Limarko"*
  Tiesa sakant nesupratau nei zodelio is to ka tu cia parasei.

  Komentuoti:


 • ArTuRAs
  replied
  55*Constellation* 9192399* 294.13* Bahamai* 2005-08-24 09:00* UAB "Limarko"*

  Komentuoti:


 • WILD_WEST
  replied
  Klausykit kokia diena atplaukia sis milzinas?

  Komentuoti:

Working...
X