Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kruiziniame laive – lenktynių trasa

  Kompanija „Norwegian Cruise Line Holdings“ Vokietijos Papenberge pastatė kruizinį laivą, kuriame pirmą kartą įrengta automobilių lenktyninė trasa.

  Trasa išdėstyta viršutiniame denyje per du lygius.

  Laivas skirtas kruiziniams maršrutams Kinijoje ir kituose Azijos regionuose.

  Jame įrengta ir daug įvairių lenktyninių automobilių ir lėktuvų-naikintuvų treniruokliai ir simuliatoriai. Taip pat laive įrengtas lazerinių kovų atrakcionas, akvaparkas, įvairiausi žaidimų automatai.

  Laive daugybė prekybos centrų, keli kazino, oranžerėjos ir parkai. Kai kuriose kajutėse sukurti virtualūs balkonai.

  Unikalus laineris gali priimti 3850 keleivių.

  Comment


   Klaipėdos uostui – aukščiausias kruizinių laivų turistų įvertinimas

   Klaipėdos uostas rengiasi aktyviam kruizinių laivų sezonui. Šį sezoną uostamiestį aplankys rekordinis kruizinių laivų ir turistų skaičius. Vienos didžiausių pasaulyje kruizinių linijų „Royal Caribbean Cruise Line“ daryta apklausa rodo, jog Klaipėdos uostą turistai vertina itin palankiai.

   Šį sezoną į Klaipėdą užsuks 64 kruiziniai laivai, iš kurių 8 laivai atplauks pirmą kartą. Pirmasis pro Klaipėdos uosto vartus balandžio 22-ąją įplauks kruizinis laivas „National Geographic Orion“. Skaičiuojama, jog šį sezoną į uostamiestį kruiziniais laivais atkeliaus apie 75 tūkstančiai turistų.

   Kelionės kruiziniais laivais po Baltijos jūrą vis populiarėja. Skaičiuojama, jog per pastaruosius 16 metų kruizinių keleivių skaičius Baltijos jūros uostuose išaugo keturis kartus nuo 1,1 mln. turistų 2000 metais iki 4,3 mln. 2016-iais. Šiemet Baltijos jūros uostuose laukiama 4,9 mln. turistų. Tai rodo tarptautinės asociacijos „Baltijos kruizai“ („Cruise Baltic“) duomenys. Ši asociacija vienija aplink Baltijos jūrą įsikūrusius 29 uostus, priimančius kruizinius laivus. Šios asociacijos narys yra ir Klaipėdos miestas, kasmet mokantis narystės mokestį. Miesto bendruomenės dalis, Uosto direkcija, geranoriškai prisideda padengdama pusę Klaipėdos miesto dalyvavimo tarptautinėje asociacijoje „Cruise Baltic“ išlaidų. Šie įsipareigojimai patvirtinti sutartyje tarp Klaipėdos savivaldybės ir Uosto direkcijos, ant kurios parašus sudėjo administracijos direktorius Saulius Budinas ir Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

   „Uosto direkcijos pajamos iš kruizinės laivybos vidutiniškai tesudaro apie 1,5 proc. nuo visų rinkliavų, tačiau Uosto direkcija jaučia pareigą ir norą prisidėti prie Lietuvos turizmo skatinimo ir gerovės kūrimo. Tai darome dalyvaudami tarptautinėse parodose ir skleisdami Klaipėdos kaip jūrų turizmo keliais pasiekiamo miesto žinomumą, bendradarbiaudami su Klaipėdos savivaldybe bei prisidėdami prie tarptautinės asociacijos „Baltijos kruizai“ narystės ir finansuodami kruizinių laivų keleivių sutikimo programas“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius A. Vaitkus.

   Siekiant svetingai priimti pirmą kartą į Klaipėdą atplaukiančius bei didžiuosius, ilgesnius nei 190 metrų, kruizinius laivus, Uosto direkcija kasmet sumoka už svečių sutikimo kultūrinę programą. Šį susitarimą parašais patvirtino direkcijos vadovas A. Vaitkus ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė, parvežusi gerų žinių iš ką tik Majamyje vykusios pasaulinės kruizinės laivybos parodos.

   „Labai džiaugiamės mums oficialiai pristatytu Klaipėdos uosto įvertinimu. Vienos didžiausių pasaulyje kruizinių linijų „Royal Caribbean Cruise Line“, kurių laivai plaukia į mūsų uostą, turistų apklausa parodė, kad mūsų uostas įvertintas 8 balais iš 10. Tai puikus įvertinimas tokiam mažam uostui, niekuo nenusileidžiantis didiesiems Baltijos jūros uostams, tokiems kaip Stokholmas. Turistai aukštais balais įvertino miesto saugumą, vietinių žmonių draugiškumą, informacijos teikimą bei teikiamas paslaugas“, – džiaugėsi R. Savickienė.

   Comment


    Artėja kruizinių lainerių sezono startas

    Jau netrukus uostamiestyje bus galima skelbti kruizinės laivybos sezono startą. Pirmasis šių metų sezono kruizinis laivas pro Klaipėdos uosto vartus turėtų įplaukti po kiek daugiau nei savaitės. Iki spalio vidurio besitęsiančio sezonas bus rekordinis.

    Rekordinio kruizinės laivybos sezono startą šiemet Klaipėda skelbs balandžio 22-ąją.

    Apie 8 val. pro Klaipėdos uosto vartus turėtų įplaukti 102.7 m ilgio laivas „National Geographic Orion“.

    Skelbiama, kad šiuo metu keliones į Klaipėdą yra suplanavę 64 laivai, pernai uostamiestį aplankė 51 laineris.

    Numatoma, kad šiųmetis kruizinės laivybos sezonas tęsis iki spalio 12-osios. Tiesa, sezoną pabaigs bemaž dvigubai didesnis laivas nei jį atidarys.

    Tądien į Klaipėdą turistus atplukdys paskutinis šio sezono laineris „AIDA vita“, kurio ilgis siekia per 202 m.

    Gegužę, birželį, liepą ir rugpjūtį bus dienų, kai uostamiestyje viešės po du laivus.

    Šiemet Klaipėdoje lankysis nemažai itin didelių lainerių, kurių ilgis siekia beveik po 300 m – „Serenade Of The Seas“, „MsC Magnifica“, „Mein Schiff 3“, „Mein Schiff 5“, „Mein Schiff 6“, „Costa Pacifica“.

    Tiesa, bus ir, lyginant su didžiūnais, labai nedidelių kruizinių laivų, kurių ilgis nesiekia nė 100 m.

    Liepą į Klaipėdą atplauksiančio „Serenissima“ laivo ilgis 87 m, o „Island Sky“ – 90.36 m.

    Abu šie laivai uostamiestį turėtų aplankyti daugiau nei po vieną kartą.

    Skaičiuojama, kad kruiziniais laivais atvykstantys turistai per dieną uostamiestyje išleidžia apie 40–45 eurus, o mieste ir nakčiai pasiliekantys lankytojai išleidžia apie 80–100 eurų.

    Comment


     Pirmasis kruizinis laivas atidarys sezoną

     Savaitgalį į Klaipėdą atvyksta pirmasis šį sezoną kruizinis laivas „National Geographic Orion“. Balandžio 22-osios rytą, 8 val., jis prisišvartuos Klaipėdos kruizinių laivų krantinėje.

     Tai laivas, kuriuo keliauja įvairių sričių profesionalai - gamtininkai, biologai, geografai. Juo į Klaipėdą atvyksta daugiau nei 100 kruizinių turistų, kurie savo vizito metu lankysis Klaipėdoje, Juodkrantėje, Ventės rage, keliaus po regioną dviračiais.

     Tradiciškai su uoste pasirodančiais kruiziniais laivais skelbiamas ir turistinio sezono atidarymas.

     2016 metais Klaipėdos uoste lankėsi 52 kruiziniai laivai ir 64 500 kruizinių turistų. Tikimasi, kad 2017 metais mūsų uoste apsilankys 64 kruiziniai laineriai bei 85 tūkst. turistų.

     Comment


      Uostamiestyje – turizmo sezono startas

      Šeštadienio rytą Klaipėdos kruizinių laivų krantinėje prisišvartavo pirmasis šių metų kruizinis laivas – 103 m ilgio laineris "National Geographic Orion".

      Skelbiama, kad šiuo ne itin dideliu kruiziniu laivu keliauja įvairių sričių profesionalai – gamtininkai, biologai, geografai ir pan.

      Laivas į uostamiestį atplukdė daugiau nei 100 turistų, kurie savo vizito metu lankysis Klaipėdoje, Juodkrantėje, Ventės rage bei ketina keliauti po regioną dviračiais.

      ...

      Comment


       Šį rytą kruizinių laivų terminale.       Comment


        Į Klaipėdą atplaukia kruizinis laivas

        Penktadienį 6 val. Klaipėdos uoste prisišvartuos antrasis šio sezono kruizinis laineris „Astor“.

        Šiuo 176 metrų, kruizinėms linijoms „Transocean Tours“ priklausančiu laivu atvyks 473 turistai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos ir kt.

        Daugiau nei 300 turistų išvyks į organizuotas ekskursijas po Klaipėdą, Kuršių neriją, Palangą. Laivas uoste stovės iki 15 val.

        Comment


         Šįryt.

         Comment


          Jūrų kruizų reikšmė didės

          Tarptautinė jūrų kruizų linijų asociacija paskelbė duomenis, kad 2017 metais didės investicijos į kruizų verslą, daugės jūrų keliones pamėgusių keleivių.

          Šiais metais jūrų kruizais pasaulyje naudosis apie 25,3 mln. keleivių. Galima palyginti, kad prieš dešimtmetį - 2007 metais į jūrų kruizus leidosi tik apie 9,5 mln. keleivių. Gerokai padidėjęs kruizinių keleivių skaičius verčia statyti naujus talpesnius kruizinius laivus. Tos pačios Tarptautinės jūrų kruizų linijų asociacijos duomenimis, šiemet jūrų ir upių kruizinius maršrutus pasaulyje pradės aptarnauti net 29 nauji laivai. O per artimiausius 10 metų kruizinis laivynas pasipildys dar beveik 100 naujų laivų.

          Tuo pat metu pasaulyje daugiau nei dvigubai nuo 12 tūkst. 2010 metais iki 25 tūkst. 2017 metais išaugo turistinių agentūrų, kurios kviečia į jūrų kruizus, skaičius.

          Pasaulyje keičiasi ir kruizinės laivybos prioritetai. Jei anksčiau jūrų kruizai domino daugiau vyresnio, netgi pensijoje esančius asmenis, tai dabar jais vis labiau susidomi jauni žmonės. Tai lėmė ir laivuose daugėjantys labiau jaunimui skirti atrakcionai.

          Nauja tendencija yra ir tai, kad sparčiai daugėja upinių kruizų paklausa. Juose kasmet keleivių padaugėja maždaug po 7 proc.

          Kita tendencija yra tai, kad rekordiniais tempais auga paklausa į teminius, ekspedicinius kruizus. Populiariausia tokių kruizų vieta tampa Antarktida. Rekordiniais tempais daugėja žmonių skaičius, kurie nori pamatyti kaip tirpsta ledynai, užfiksuoti paskutiniuosius sparčiai nykstančius baltuosius lokius.

          Pasaulinės kruizų tendencijos neaplenkia ir Baltijos jūros. Joje daugėja kruizinių laivų. Bet labiausiai stebina tai, kad į Baltiją vis dažniau įplaukia kruizinės laivybos milžinai. Praėjusią savaitę Baltijos jūroje lankėsi net 333 metrų ilgio „MSC Cruises“ kompanijos kruizinis laivas „MSC Fantasia“. Juo plaukė 3406 kruizų keleiviai, o juos aptarnavo 1264 laivo įgulos nariai. Šiame laive vieno keleivio bilieto kaina yra nuo 919 eurų.

          Į Klaipėdą šis laivas neužsuks, bet vieną didžiausių Baltijoje Talino uostą jis per šių metų sezoną lankys net 11 kartų. Tai yra didžiausias kada nors į Talino uostą įplaukęs kruizinis laivas. Iki šiol didžiausi jame lankęsi kruiziniai laivai buvo 330 metrų ilgio „Regal Princess“ ir „Royal Princess“. Pagal kruizinių turistų antplūdį galima spręsti vertinant kruizinių laivų srautą Talino uoste. Pernai kruiziniai laivai Taliną lankė 271 kartą, o šiemet numatyta net 314 kartų.

          Comment


           Klaipėda laukia kruizinių laivų

           Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras informuoja, kad gegužės 11- 18 dienomis Klaipėdoje gausiai lankysis kruiziniai laivai.

           Gegužės 11 d. 13 val. uoste prisišvartuos kruizinis laineris „Serenade of the Seas“, kuriuo į mūsų miestą atvyks 2187 turistai iš 58 pasaulio šalių. Didžioji dauguma - turistai iš JAV, Meksikos, Australijos, Indijos, Ispanijos.

           Gegužės 12 d. sulauksime jau antrą kartą Klaipėdoje besilankančio „National Geographic Orion“, kuriuo šį kartą atvyks 104 turistai.

           Gegužės 15 d. Klaipėdoje lankysis „Msc Magnifica“ (8-16 val).

           Gegužės 17 dieną Kruizinių laivų bei centrinio Klaipėdos terminalo krantines papuoš du laivai - pirmą kartą Klaipėdoje besilankantis laivas „Aurora“, kuriam bus įteiktas Klaipėdos uosto ženklas (8-17 val. ) ir kruizinis laivas “Hamburgas“ (7.30- 13.30 val.)

           Gegužės 18-osios rytą laukiama atplaukiant laivo „AIDA cara“.

           Comment


            Šiandien.            Comment


             Penktadienio svečias.             Comment


              Pirmasis šią savaitę.

              Comment


               Šiandienos laivas - iš tolo, ir iš arti.               Comment


                Nevasariškas birželio 1-osios rytas.

                Comment


                 Uostas investuos į jūrų turizmo plėtrą


                 Klaipėda yra išskirtinis ir unikalus miestas Lietuvoje, kuris traukia jūrų turistus, bet atsiranda problemų, kur švartuoti didelius kruizinius lainerius.

                 Plūsta jūrų turistai

                 Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje svarstoma statyti dar vieną kruizinio terminalo krantinę. Ji būtų skirta priimti dideliems kruiziniams laivams. Dešinėje Danės upės pusėje būtų suformuota iki 330 metrų ilgio nauja kruizinių laivų krantinė.

                 Šiuo metu Klaipėdoje yra 2003 metais pastatytas kruizinių laivų terminalas. Jo bendras ilgis, kur galima švartuoti kruizinius laivus, yra 350 metrų. Ši krantinė gali priimti vieną didelį kruizinį laivą iki 330 metrų ilgio ir 45 metrų pločio su 8,6 metrų grimzle arba du mažesnius iki 150 metrų ilgio.

                 „Kruizinė laivyba yra dinamiškai auganti verslo šaka. Kaip ir visose srityse čia laivai sparčiai didėja. Šiemet per pirmus mėnesius Klaipėdos mieste jau priėmėme 11 kruizinių laivų, 6 laivais daugiau nei pernai. Keleivių buvo virš 14 tūkstančių - net 20 proc. daugiau nei pernai“, - tikino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

                 Bendrai Baltijos jūros regione kruizinis turizmas kasmet auga netgi sparčiau nei kur nors Karibų jūroje. Jūrų turistus į Baltijos jūrą traukia ne tik ne tik labai skirtingos prie jos esančios šalys, miestai, bet ir tai, kad neramiame, terorizmo pripildytame pasaulyje Baltijos jūros regionas išlieka ramus ir saugus.

                 Comment


                  Kruizinių linijų atstovai vertina Klaipėdos patrauklumą

                  Birželio 19–20 dienomis uostamiestyje lankėsi kruizinių linijų atstovai, kuriems pristatytos patraukliausios Klaipėdos regiono turizmo vietos. Viešnagės metu svečiai vertino miesto ir uosto pasirengimą priimti kruizinių laivų turistus.

                  ...

                  "Tai ilgai lauktas svarbių asmenų, kurie priima sprendimus dėl tolimesnių kruizinių laivų maršrutų, apsilankymas. Turime ypatingą galimybę supažindinti su Klaipėdos uosto ir miesto potencialu priimti kruizinių laivų turistus, kiekviename žingsnyje parodyti, ką turime geriausio – nuo tradicinės mūsų virtuvės iki turistams siūlomų ekskursijų, lankytinų vietų. Mūsų tikslas, kad Klaipėdą, kaip jūriniais keliais pasiekiamą miestą, aplankytų daugiau šių kruizinių linijų laivų“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier.

                  Šiemet Klaipėdos uoste laukiama 64 kruizinių laivų, kuriais į miestą turėtų atplaukti rekordinis skaičius turistų – apie 85 tūkstančiai. Pernai į uostamiestį atplaukė 52 kruiziniai laivai, atplukdę apie 65 tūkstančius turistų.

                  Comment


                   Rytoj - paskutinis AIDA Cara vizitas Klaipėdoje

                   Rytoj, liepos 13 d., uostamiestyje jau penktąjį ir paskutinį kartą šį sezoną lankysis „AIDA Cruises“ kruizinėms linijoms priklausantis laineris „AIDA Cara“.

                   Tai yra pirmasis šios vokiečių kompanijos laivyno kruizinis laivas. “AIDA Cruises” dar priklauso tokie laineriai kaip “AIDA Bella”, “AIDA Vita”, kurie Klaipėdoje lankysis rugpjūčio 9 ir spalio 12 dienomis.

                   Šiuo 193,34 metrų ilgio laivu į miestą atvyksta 1176 turistai, iš kurių didžioji dauguma – Vokietijos piliečiai. Daugiau kaip 500 turistų išvyks į organizuotas ekskursijas, kurių metu aplankys​​​​​​ Kuršių neriją, Palangą, susipažins su Klaipėdos miesto istorija. Laivas atvyks iš Rygos uosto ir po vizito Klaipėdoje vyks į Gdynios uostą Lenkijoje. Laineris uoste bus nuo 9.00 iki 20.00 val.

                   Atvykstančius miesto svečius Teatro aikštėje pasitiks liaudies amatų jomarkas.

                   Comment


                    Klaipėdos uoste lankysis du kruiziniai laivai

                    Rytoj, rugpjūčio 9 d., Klaipėdos uoste lankysis du kruiziniai laivai - įspūdingasis “Wind Surf” ir gražuolis „AIDA Bella“. Abu kruizininiai laineriai uoste prisišvartuos 8.00 val.

                    “Wind Surf” kruizininiu laivu į Klaipėdą atvyksta apie 300 keleivių ir 214 įgulos narių. Didžioji dauguma- turistai iš JAV, Australijos, Kanados. Laivo keleiviai pasirinko organizuotas ekskursijas, kurių metu susipažins su Klaipėdos miesto istorija bei apylinkėmis. Laineris uoste bus iki 21.00 val.

                    Antrasis laineris „AIDA Cruises“ kruizinėms linijos priklausantis „AIDA Bella“. 252 m ilgio laive įrengta 1025 įvairiausio tipo kajutės, 7 restoranai, SPA bei sveikatingumo centras, sporto klubas, baseinas, golfo aikštelė, teatras, 4D kino teatras.

                    Su kruiziniu laivu „AIDA Bella“ į uostamiestį atvyksta 2408 keleiviai, iš 25 pasaulio valstybių bei 646 laivo įgulos nariai.

                    Miesto svečiai pasirinko organizuotas ekskursijas po Klaipėdą, Palangą, Kuršių Neriją bei Šilutės regioną.

                    Laivas uoste bus iki 17.00 val.

                    Teatro aikštėje vyks liaudies amatų jomarkas.

                    Comment


                     Klaipėdoje prisišvartuos kruizas „Vision of the Seas”

                     Šį šeštadienį, rugpjūčio 19 d., pirmą kartą šį sezoną, Klaipėdos uoste prisišvartuos kruizinis laivas „Vision of the Seas”.

                     Šis 11 denių, beveik 236 metrų ilgio laivas šiuo metu priklauso „Royal Caribbean International “ kruizinei kompanijai.

                     Kruiziniame laineryje įrengta 1024 įvairiausio tipo kajutės, 7 restoranai bei barai, kazino, teatras, 4 skirtingos pramogų zonos, 13 įvairiausių tipų baseinų, vaikų bei jaunimo pramogų zona, SPA bei sveikatingumo centras, sporto klubas.

                     Su laineriu „Vision of the Seas“ į mūsų miestą atvyksta 2276 keleiviai iš 62 pasaulio valstybių. Dauguma iš JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Meksikos. Kaip visuomet dalis išvyks į organizuotas ekskursijas, kurių metu aplankys Kuršių neriją, Palangą, susipažins su Klaipėdos miestu.

                     Laineris uoste bus nuo 15.30 iki 22:30 val.

                     Comment

                     Working...
                     X