Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Klaipėdą toliau lanko kruiziniai laivai

  Rytoj, gegužės 27 dieną, 11.00 val. į Klaipėdos uostą atvyksta kruizinis laineris "AIDAaura". Tai dar vienas šio sezono laivas, kuris mūsų mieste lankysis pirmą kartą. AIDAaura, tai 2003 metais Vokietijos laivų statykloje Aker MTW pastatytas laineris, kuriuo į mūsų miestą atvyks 1317 turistų, iš kurių 1288 Vokietijos piliečiai bei 418 įgulos narių.

  Daugiau nei 500 žmonių pasirinko organizuotas ekskursijas po Klaipėdą, Palangą, Kuršių Neriją, Šilutės regioną.

  Atvykstančius miesto svečius Teatro aikštėje pasitiks liaudies amatų jomarkas.

  Klaipėdos uoste laivas bus nuo 11:00 iki 20.00 val.

  Comment


   Šįryt.

   Comment


    Uostamiesčio laukia turistų antplūdis

    Klaipėda ruošiasi karščiausiai šio turizmo sezono dienai. Jau trečiadienį uostamiestyje prisišvartuos trys kruiziniai laineriai, kuriais atplauks apie 5 tūkst. turistų. Nors sutikti tiek užsieniečių – iššūkis, tačiau uostamiesčio turizmo sektoriaus atstovai jam ruošėsi iš anksto.

    Stovės skirtingose krantinėse

    Birželio 1-ąją vienas po kito pro Klaipėdos uosto vartus įplauks trys kruiziniai laivai.

    Pirmasis uostamiestyje prisišvartuos beveik 300 m ilgio laineris „Mein Schiff 4“, kiek vėliau prie jo prisijungs per 198 m ilgio „Europa “ ir kiek ilgesnis nei 202 m „Aida Vita“.

    Visi trys uostamiestyje viešėsiantys laineriai stovės skirtingose krantinėse. Kruizinių laivų terminale klaipėdiečiai galės išvysti „Mein Schiff 4“, centriniame Klaipėdos terminale – lainerį „Aida Vita“, o „Europą“ – „Klasco“ teritorijoje.

    „Iš vandens bus labai gražiai matomi visi trys laivai“, – pastebėjo Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

    Anot direktorės, „Klasco“ teritorijoje prisišvartuosiančio laivo turistams bus skirtas nemokamas autobusas, kuris juos ir atgabens į miesto centrą.

    „Esame pasiruošę padaryti viską, kas įmanoma, kad tik jiems patiktų ir jie būtų mieste“, – pastebėjo R.Savickienė.

    Dešimtys autobusų ir gidų

    Pašnekovės teigimu, šie trys laivai į Klaipėdą atplukdys apie 5 tūkst. turistų.

    Tokį gausų būrį užsieniečių uostamiesčiui priimti nėra paprasta. Nemažai atvykstančiųjų pasirinko įvairias ekskursijas į Kuršių neriją, Palangą, Kretingą, bus vykstančiųjų į Ventę.

    Turistus į minėtas vietas išveš maždaug 70 autobusų, prireiks ir tiek pat vokiškai kalbančių gidų, mat dauguma atvykėlių – vokiečiai.

    „Visi bus ir visko užteks, nes visi tam rengiasi“, – patikino R.Savickienė.

    Gausybę turistų pasitiks ir liaudies amatų bei tautodailininkų mugė.

    Comment


     Klaipėdą užplūdo tūkstančiai turistų

     Trečiadienį Klaipėdą užplūdo tūkstančiai kruiziniais laivais atplaukusių turistų. Nemažai atvykėlių pasirinko ekskursijas ne tik po uostamiestį, bet ir aplinkinius miestus. Turistai Klaipėdoje svečiuosis iki pat vakaro.

     Pirmoji vasaros diena uostamiestyje – karščiausia per visą šiųmetį turizmo sezoną. Trečiadienį nuo pat ryto pro Klaipėdos uosto vartus vienas po kito įplaukė trys kruiziniai laivai.

     Klaipėdiečiams dar tik skubant į darbus, prisišvartavo pirmasis laineris „Mein Schiff 4“, kurio ilgis siekia beveik 300 m.

     Kiek vėliau prie jo prisijungė ir kiti du – per 198 m ilgio „Europa “ ir kiek ilgesnis nei 202 m „AIDA vita“.

     Anot Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, šie kruiziniai laineriai trečiadienį atgabeno apie 4,5 tūkst. turistų. Dauguma jų – kalbantys vokiškai.

     Puikiai nusiteikusius atvykėlius pasitiko spalvingas liaudies amatų jomarkas.

     Vos atvykę turistai pasklido po uostamiesčio gatves, nemažai jų nuskubėjo į Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centrą.

     „Viskas vyksta sklandžiai, dirbame išsijuosę“, – patikino R.Savickienė.

     Dauguma kruizinių laivų keleivių pasirinko ekskursijas po Klaipėdą, Palangą, Kuršių neriją, Ventę. Gausybė keliautojų susipažinti su minėtomis vietovėmis išvyko keliomis dešimtimis autobusų, tiek pat prireikė ir vokiškai kalbančių gidų.

     Nors priimti tokį būrį turistų uostamiesčio turizmo sektoriaus atstovams – nemenka užduotis, tačiau nesklandumų apsieita be nesklandumų.

     Turistai Klaipėdoje svečiuosis iki pat vakaro, todėl darbo turėtų nestigti ne tik ekskursijų organizatoriams, bet ir miesto centre įsikūrusiems verslininkams.

     Comment


      Kruizinių laivų terminale.

      Comment


       Keleivių ir krovinių terminale.

       Comment


        Dar Europos nuotraukos trūksta.

        Comment


         Reiks plėsti kruizinių laivų terminalą?

         Comment


          Parašė andyour Rodyti pranešimą
          Reiks plėsti kruizinių laivų terminalą?
          Jau reikėtų. Direkcija planuoja perplanuoti Žiemos uostą su buvusios Laivitės teritorija. Ten pavyktų įrengti vieną papildomą krantinę.

          Comment


           Šįryt.

           Comment


            Kruizinių laivų terminale.

            Comment


             Klaipėdą aplankė kruizinis laivas

             Ketvirtadienį Klaipėdos uoste lankosi kruizinis laivas "Astor". Tai 1987 metais pastatytas laivas, kuris nuo 1988 iki 1995 metų priklausė kompanijai Black Sea Shipping Company ir buvo vadinamas "Fedor Dostoevskiy".

             1996 metais laivui buvo sugrąžintas vardas "Astor". Šis gražuolis – tai 176,25 metrų ilgio ir 22,60 metrų pločio, 7 denių kruizinis laineris, kuriuo į Klaipėdos uostą atvyko 488 Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos turistai bei 288 įgulos nariai.

             354 turistai pasirinko organizuotas ekskursijas, kurių metu susipažins su Klaipėdos istorija, aplankys vokiečių karių kapines, lankysis Kuršių Nerijoje bei Palangoje.

             Klaipėdos uoste laivas bus iki 15 val.

             Comment


              Priešpiet.

              Comment


               Skandalas dėl kruizo didžiausiu laivu

               Į pirmąjį reisą iš Southemptono į Roterdamą išplaukus didžiausiam kruiziniam laivui „Harmony of the Seas“ neapsieita be skandalo.

               Keleiviai liuksiniuose kambariuose rado dar nebaigtus įrengti apartamentus. Jie greičiau priminė statybos aikštelę. Kol laivas plaukė į pirmąjį reisą jame paraleliai vyko ir laivo apdailos darbai. Netgi naktimis statybininkai kažką gręžė, kalė.

               Laive dar neveikė atrakcionai, tualetai, mėtėsi statybininkų įrankiai.

               Pirmojo reiso keleiviai netgi pareikalavo grąžinti jiems bilietų kainas. Laivą eksploatuojančios kompanijos „Royal Caribbean“ atstovai teigė, kad „maži nepatogumai“ – lyg mokestis už galimybę pirmiems išvysti didžiausią pasaulyje kruizinė laivą „Harmony of the Seas“. Keleiviams kaip kompensacija pasiūlyta 20 proc. nuolaida į kitus šio laivo reisus.

               Ekspertai mano, kad ši nuolaida neišgelbės laivybos kompanijos nuo skandalo. Dalis keleivių ketina kreiptis į teismus ir susigrąžinti išleistus pinigus už „triukšmingą reisą“.

               Comment


                Vėl atplaukia „Mein Schiff 4" su 2484 turistais

                Rytoj Klaipėdoje ir vėl lankysis kruizinis laineris "Mein Schiff 4". Juo į Klaipėdą atvyksta 2484 turistai ( 2359 Vokietijos, 54 Šveicarijos, 29 Austrijos piliečiai ) bei 1004 įgulos nariai, kurių tarpe ir 1 Lietuvos pilietis.

                Daugiau nei 1500 žmonių ( 46 grupės) pasirinko organizuotas ekskursijas po Kuršių Neriją, Klaipėdą, Palangą, Šilutės regioną (Ventę, Mingę), vyks į Plateliuose įsikūrusį šaltojo karo muziejų, pramogaus su segvėjais Palangoje.

                Kruizas "Ostsee Balticum mit Danzig I" (Baltijos jūros šalys ir Gdanskas) kainuoja apie 2000 eurų asmeniui. Laivas atvyksta iš Lenkijos uosto Gdynios ir po vizito Klaipėdoje vyks į Sankt Peterburgą Rusijoje.

                Kruizinis laivas "Mein Schiff 4" Klaipėdos uoste bus nuo 7 iki 18 val. Atvykstančius miesto svečius Teatro aikštėje pasitiks liaudies amatų jomarkas.

                Kito kruizinio lainerio Klaipėdos uoste sulauksime birželio 13 d., tuomet mieste lankysis laivas "Deutchland". Tai 175 metrų ilgio 10 denių laivas, kuriuo į Klaipėdą atvyks apie 500 žmonių. Planuojama, jog į organizuotas ekskursijas išvyks daugiau nei 300 turistų.

                Turizmo agentūra šio laivo keleiviams pasiūlė ne tik tradicines ekskursijas po Klaipėdos regioną, bet ir pamokas golfo aikštyne bei apžvalginę kelionę malūnsparniu. Birželio 13 d. laivas uoste bus nuo 11 iki 19 val.

                Comment


                 Šiandien.

                 Comment


                  Pirmadienio svečias.

                  Comment


                   Uoste – įspūdingas „Crystal Symphony“ kruizinis laineris

                   Birželio 14 dieną Klaipėdos uoste prisišvartavo "Crystal Cruises" kruizinėms linijoms priklausantis laineris "Crystal Symphony".

                   Šiuo 238 metrų ilgio laivu į miestą atvyko 843 turistai, iš kurių didžioji dauguma – JAV bei Australijos piliečiai. 380 turistų išvyko į organizuotas ekskursijas, kurių metu aplankys Šilutės regioną, Kretingą, Palangą, keliaus dviračiais po Smiltynę bei susipažins su gintaro apdirbimu gintaro fabrike bei "Amberqueen"gintaro muziejuje. Laivas uoste bus nuo 9 iki 17 val.

                   Birželio 15 dieną jau trečią kartą šį sezoną lankysis laivas "AIDAvita". Juo į Klaipėdą atvyks 1175 Vokietijos bei Austrijos turistai. Daugiau nei 500 turistų išvyks į organizuotas ekskursijas. Laivas atvyks iš Danijos uosto Ronne ir po vizito Klaipėdoje vyks į Gdynios uostą Lenkijoje. Laivas "AIDAvita" uoste bus nuo 13 iki 20 val.

                   Comment


                    Antradienio akimirka.

                    Comment


                     Tarp „žaliųjų“ uostų – ir Ryga

                     Rygos uostas skelbiasi dalyvaujantis „žaliųjų kruizinių uostų“ projekte” (Green Cruise Port — Sustainable Development of Cruise Port Locations), kurį remia ES.

                     Šis projektas analizuoja jame dalyvaujančių uostų infrastuktūros pritaikymą, kruizinių laivų keleivių ir uosto aplinką, kruizinių kelionių ekskursijas. Dalyvavimas tokiame projekte suteikia uostui solidumo.

                     „Žaliųjų kruizinių uostų“ veiklos iniciatyvos išplaukia iš Skandinavijos šalių uostų. Šiame projekte aktyviai dalyvauja ir Italijos Venecijos uostas. Kaip tik Venecijoje spalio mėnesį vyks „žaliųjų kruizinių uostų“ kongresas. Jame bus analizuojama kaip skatinti kruizinių linijų ir kruizinio turizmo aplinkosauginę naudą.

                     Bus analizuojami įvairūs pasiūlymai dėl kruizinių laivų atliekų priėmimo ir perdirbimo įvairiuose uostuose.

                     Comment

                     Working...
                     X