Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Tylus
  replied
  Kruizų sezonas žada nenuvilti

  Nors kruizinių laivų registracija dar tęsiasi, rezervacijų skaičius sparčiai artėja prie buvusio pernai. Šiemet klaipėdiečiai vėl sulauks turistų, atplauksiančių didžiuliais laineriais. Kaip ir kasmet, daugiausia laivų bus su Italijos, Maltos, Bahamų ir Maršalo salų vėliavomis.

  Uostamiesčio kruizinės laivybos tvarkaraštyje dedami paskutinieji akcentai.

  Šiuo metu numatomas kruizinės laivybos sezono startas – gegužės 4-osios rytas.

  Tądien pro Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vartus įplauks pirmasis šių metų kruizinis laineris „Aidacara“, plaukiojantis su Italijos vėliava.

  Sezoną pradėsiantis laineris nebus vienas didžiausių šiemet – jo ilgis siekia kiek daugiau nei 193 m.

  Pirmąjį gegužės pirmadienį įplauksiantis laivas paskelbs gana judraus kruizinio sezono pradžią. Dabartiniais duomenimis, kiekvieną mėnesį uostamiestį aplankys 7–12 laivų.

  „Kruizų registracija dar tęsiasi. Ji baigsis kovą, todėl pokyčių dar gali būti“, – pastebėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus rinkodaros specialistas Mantas Stončius.

  Daugiausia lainerių į miestą užsuks liepą. Kol kas šį mėnesį numatoma 12 įplaukimų.

  Pašnekovas pastebėjo, kad praėjusiais metais uosto vartus kirto 63 laineriai. Šiemet jau užsiregistravo 52, todėl prognozuojama, kad 2015-ųjų sezonas bus panašus.

  „Iki praėjusių metų įplaukimų skaičiaus dar trūksta, tačiau sąrašas yra pildomas, galbūt ir pavyks jį pasiekti“, – dėstė pašnekovas.

  Šiųmetis sezonas išskirtiniais laivais nenustebins. Jie, kaip ir pernai, bus dideli, tačiau rekordinio dydžio lainerių dar nenumatoma.

  Birželio 9-osios rytą su miestiečiais sveikinsis gigantiškasis „Celebrity Eclipse“, kuris jau pernai gyventojus bei miesto svečius nustebino savo ilgiu, siekiančiu 317,20 m. Ant didžiojo lainerio plevėsuos Maltos vėliava.

  Visi kiti atplauksiantys laivai bus maždaug 200–300 m ilgio.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  „DFDS Seaways“ – geriausia pasaulyje

  Tradiciškai kasmet gruodį skelbiamos su kelionėmis susijusios geriausios pasaulio kompanijos, vadinamosios „World Travel Awards“ nominacijos.

  Net devynios nominacijos yra susijusios su kruizine veikla. Geriausiu pasaulio kruiziniu uostu pripažintas Dubajaus Mina Rashid uostas. Dėl šio titulo varžėsi Jamaikos Ocho Rios, Brazilijos Rio de Žaneiro, Pietų Afrijos Keiptauno, Meksikos Kozumelo, Seišelių Viktorijos, JAV Majamio, Portugalijos Lisabonos ir Singapūro kruiziniai uostai.

  Geriausio pasaulio Kruizinio uosto nominacija Dubajaus Mina Rashid uostui skiriama kasmet nuo 2008-ųjų. Prieš tai geriausiu kruiziniu uostu buvo pripažintas Kopenhagos–Malmės uostas, o iki jo – JAV kruizų sostinė Majamis.

  Geriausia kruizinės laivybos kompanija ir laivybos linija vėl pripažinta „Royal Caribbean International“. Gauti šios nominacijos apdovanojimą pretendavo geriausios pasaulio kruizinės laivybos grupės „Carnival Cruise Lines“, „Celebrity Cruises“, „Crystal Cruises“, „Cunard Cruise Lines“, „Disney Cruise Lines“, „MSC Cruises“, „P&O Cruises“, „Regent Seven Seas Cruises“, „Silversea Cruises“.

  Kruizinių keleivių labiausiai pageidaujama aplankyti vieta pripažinta Jamaika, o kruizinių kelionių agentūra – „Cruizes.com“.

  Ekologiškiausia kruizinės laivybos linija pripažinta „MSC Cruises“. Ši nominacija skiriama nuo 2008 metų. Jos apdovanojimai buvo įteikti „Star Clipers“, „Holland America Line“ ir „Sea Cloud cruises“ linijoms.

  Nominacijoje „Large Ship Cruise Line“ laurai atiteko Norvegijos kruizinės laivybos linijai „Norwegian Cruise Lines“.

  Prabangiausia kruizinės laivybos kompanija po burėmis (Luxury Sailing Cruise Company) tapo „Star Clippers“. Ši kompanija pirmauja nuolat be jokios konkurencijos, nes pasaulyje yra mažai kruizinės laivybos linijų, kurios naudotų kruizams burinius laivus. Be jos dar pretendavo „Seafarer Cruises“ ir „Windstar“.

  Geriausia upių kruizinės laivybos kompanija tapo „American Cruises Lines“. Europoje šios srities lyderiai yra Olandijoje ir Vengrijoje maršrutus turinti „Viking cruises Line“ ir Rusijoje Maskvoje kruizus turinti „Flotilla Radisson Royal“.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Sušals turistai vos išlipę į krantą .

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Klaipėdoje – kruizinio sezono pratęsimas

  http://www.ve.lt/naujienos/jura/klai...simas-1253572/

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Kruizų nauda uostuose – akivaizdi

  Sunku patikėti, bet į Klaipėdos uostą atplaukiantys kruiziniai laivai, skaičiuojant iš jų gaunamą rinkliavų vidurkį, atneša daugiau naudos nei krovininiai laivai.

  ...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Klaipėda pirmą kartą aplenkė Rygą

  Klaipėdos uoste penktadienį švartuojasi paskutinis šiemet kruizinis laivas. Teigiama, kad šis kruizinės laivybos sezonas buvo itin sėkmingas.

  Gegužės pradžioje pirmasis šiemet į Klaipėdos uostą įplaukęs kruizinis milžinas „Costa Pacifica“ pradėjo vieną iš sėkmingiausių kruizinės laivybos sezonų Klaipėdoje. Iki šiandienos į Lietuvos uostamiestį kruiziniai laivai užsuko 62 kartus. Dviem daugiau jų yra buvę tik prieš septynerius metus. Šiemet sulaukta 57 tūkst. kruizinių turistų, tai yra net 74 proc. daugiau nei pernai.

  Beje, Klaipėda kruizinių laivų skaičiumi šiemet pirmą kartą aplenkė Rygos uostą – ten viešėjo penkiais laineriais mažiau, tačiau keleivių jais atplaukė daugiau – 72 tūkst.

  Pasak turizmo specialistų kruiziniai turistai Klaipėdoje ypač giria siūlomas ekskursijas ir gidų profesionalumą, pasigenda vadinamosios pirkinių gatvės, valiutos keityklų ir bankomatų senamiestyje. Tikimasi, kad kitąmet, įvedus eurą, bent ši problema bus išspręsta.

  Kitų metų kruizinės laivybos sezonas greičiausia bus ne prastesnis nei šiemet – atplaukti į uostamiestį jau yra užsiregistravę 47 laivai. 2016 metų sezonui pateikta 10 paraiškų.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Šiemet gerinami Europos kruizų rekordai

  Šiemet Kopenhagoje pirmą kartą užfiksuotas rekordas, kai per sezoną lankėsi per 1 mln. kruiziniais laivais atplaukusių žmonių.

  Į Kopenhagą atplaukė kruiziniai laivai, kuriuose buvo daugiau nei 780 tūkst. keleivių ir 230 tūkst. laivų įgulos narių.

  Iš viso šiemet Kopenhagoje lankysis 324 kruiziniai laivai.

  Rugpjūčio pabaigoje užfiksuotas vienos dienos rekordas - per 17400 žmonių.

  Šiemet buvo užfiksuotas ir Europos dienos kruizinių keleivių lankomumo rekordas. Jį pasiekė Barselona, kur vieną dieną lankėsi 58 tūkst. kruizinių laivų turistų.

  Komentuoti:


 • TH1
  replied
  O miestas buvo tam pasirenges ? Kazkokiu atrakciju ar mugiu buvo ?

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Antradienio rytą Klaipėdos uostas sulaukė nematyto svečio. Į uostą įplaukė kol kas didžiausias kruizinis laivas, koks yra buvęs Klaipėdoje. 317 metrų ilgio laivas „Celebrity Eclipse“ į uostamiestį atplukdė apie 2800 keleivių, kurių daugiau nei pusė pasirinko ekskursijas Klaipėdoje, Palangoje, Nidoje ir kituose Lietuvos miestuose.
  http://www.delfi.lt/verslas/transpor...#ixzz34u6P2aAq

  Komentuoti:


 • r08n
  replied
  Parašė daktaras Rodyti pranešimą
  įspūdingokas aparatas
  Įdomoka nuomonė. Kardinaliai pritariu.

  Komentuoti:


 • daktaras
  replied
  įspūdingokas aparatas

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Naujasis terminalas priėmė pirmąjį kruizinį laivą

  Šiandien Centriniame Klaipėdos terminale priimtas pirmasis laivas. Prie naujai pastatyto terminalo prisišvartavo kruizinis laivas „Deutschland“.

  „Tai ypatingas įvykis Klaipėdos uoste, nes nuo šiol galime didžiuotis turintys moderniausią visose Baltijos šalyse keleivių ir krovinių terminalą. Tikimės, kad jis padės pritraukti naujų laivybos linijų, didins mūsų uosto konkurencingumą“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

  Pasak uosto atstovų, šio projekto įgyvendinimas ypač svarbus Lietuvos, kaip turistams patrauklios šalies, įvaizdžio gerinimui. Iki šiol Klaipėdos uosto keleivių aptarnavimo infrastruktūra
  buvo gana silpnai išvystyta, o tai stabdė jūrų turizmą Lietuvoje. Pastačius Centrinį Klaipėdos terminalą sudarytos palankios sąlygos jūrų transporto paslaugoms turizmui ir verslui plėtoti.

  Centriniame Klaipėdos terminale vienu metu galės švartuotis net trys laivai (ro-ro, ro-pax tipo, keleiviniai keltai, kruiziniai laivai). Per metus čia galės būti aptarnaujama 0,5 mln. keleivių ir priimama 6 mln. tonų krovinių.

  Naujasis keleivių ir krovinių terminalas iškilo naudojant valstybės lėšas, privataus sektoriaus investicijas bei ES paramą. Skaičiuojama, kad bendra šio projekto vertė – apie 220 mln. litų.

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Pirmasis šiemet į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atplaukęs kruizinis laivas „Costa Pacifica“ prisišvartavo prie Kruizinių laivų terminalo krantinės. Tačiau tris šį sezoną į Klaipėdą užsuksiančius lainerius šį sezoną priims ir birželį veiklą pradėsiantis Centrinis Klaipėdos terminalas (CKT).
  http://www.delfi.lt/verslas/transpor...#ixzz316r1c2RZ

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  "Delphin" - šį sezoną paskutinis kruizinis laivas

  http://www.ve.lt/naujienos/jura/delp...aivas-1051702/

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Klaipėdos uostas pasitiko šių metų milžiną

  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/k...milzina-410290

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Turizmo sezoną Klaipėdoje paskelbė laineris „Costa Pacifica“

  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/m...acifica-492984

  Komentuoti:


 • Dzipas
  replied
  Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
  Tik 8 iš 100 atplaukusių turistų sugrįš į Klaipėdą

  http://www.ve.lt/naujienos/jura/tik-...aipeda-914334/
  Na pagal atkeliavusių skaičių per 2012 metus, tai susidarytų apie 2000 potencialių turistų kurie žada grįžti. Visai neblogai

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Tik 8 iš 100 atplaukusių turistų sugrįš į Klaipėdą

  http://www.ve.lt/naujienos/jura/tik-...aipeda-914334/

  Komentuoti:


 • xxl
  replied
  2012 05 21. "Albatros" Klaipėdos uoste

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Šeštadienį prasideda naujas kruizinės laivybos sezonas

  http://www.ve.lt/naujienos/jura/sest...ezonas-735248/

  Komentuoti:

Working...
X