Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kruizinė laivyba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Tylus
  replied
  Klaipėdoje vėl lankysis "Costa Pacifica"

  Antradienį Klaipėdoje vėl lankysis kruizinis laineris „Costa Pacifica“, kuriuo į mūsų uostą atplauks 2788 turistai iš 35 pasaulio šalių. Laivas jau lankėsi Klaipėdoje gegužės 6 d. ir šią vasarą atplauks dar ne kartą.

  Daugiausia sulauksime svečių iš Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Austrijos bei Šveicarijos. Į organizuotas ekskursijas po Klaipėdą, Palangą, Kuršių Neriją bei Šilutės kraštą išvyks apie 1100 turistų.

  Klaipėdoje, Teatro aikštėje, bus organizuojamas amatų jomarkas, kuriame savo darbus pristatys Gargždų amatininkai. Taip pat planuojama, jog gegužės 28 d. Klaipėdoje bus rengiamas Kretingos krašto amatininkų jomarkas.

  Kruizinis laineris „Costa Pacifica“ į Klaipėdą atvyksta 8 val ryto. Planuojamas išvykimas 17 val.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Baltijos jūroje - kruizinės laivybos štilis

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Priešpiet Kruizinių laivų terminale.  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Ir manasis ryto fotoblyksnis iš ten pat...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Iš kito šaltinio, plačiau...

  Kruizinį sezoną Klaipėda pasitinka su šypsena

  Pirmadienį Klaipėdoje oficialiai pradėtas kruizinis sezonas. Jį atidarė su Italijos vėliava plaukiojantis kruizinis laineris „AIDA cara“. Simboliška, kad tas pats laivas ne tik skelbia kruizinio sezono Klaipėdoje pradžią bet ir apvainikuos jo pabaigą. Ši vokiečių linija Klaipėdą aplanko pirmą kartą, todėl laivo kapitonas sulaukė staigmenos - Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna jam įteikė Klaipėdos uosto ženklą.

  „Prireikė ne vienerių metų, kad pritrauktume šią liniją į Klaipėdą. Penkerius metus vyko derybos ir galime pasidžiaugti, kad pagaliau šie laivai lankosi ir mūsų uoste. Šiais metais į Klaipėdą kruiziniai laivai užsuks 55 kartus, pernai laivai į mūsų uostą atplaukė 63 kartus. Tai, kad šiais metais turime šiek tiek mažiau laivų –natūralus procesas, tyrimai rodo, kad visame Baltijos jūros regione kruizinės laivybos nuosmukis siekia maždaug 3 procentus“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkė Kristina Gontier.

  Pirmadienį 193 metrų ilgio kruiziniu laineriu „Aida Cara“ atplaukė apie 1000 turistų. Per kelių valandų viešnagę Lietuvoje turistai, kurių dauguma vokiečiai, aplankys Kuršių neriją, Palangą, Ventės ragą ir Žemaitijos lankytinas vietas.

  ...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Klaipėdoje startavo kruizinių laivų sezonas

  Klaipėdos uoste jau „šypsosi ir akį merkia“ pirmasis šį sezoną kruizinis laivas „Aida Cara“. 193 metrų ilgio laivas „Aida Cara“ Klaipėdos uoste lankosi pirmą kartą, todėl, laikantis tradicijos, laivo kapitonui bus įteiktas Klaipėdos uosto ženklas. Beje, kruizinė kompanija „AIDA“ Klaipėdos uostą pasirenka pirmą kartą.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Klaipėda rengiasi priimti kruizinius laivus

  Uostamiestis laukia netrukus prasidėsiančio kruizinės laivybos sezono. Jau ateinantį pirmadienį per Klaipėdos uosto vartus turėtų įplaukti pirmasis šių metų kruizinis laivas. Po jo apsilankymo netrukus prisišvartuos ir antrasis. Šiemet uostamiestyje lankysis kiek mažiau laivų nei pernai.

  Pirmasis šių metų kruizinės laivybos sezono šauklys, su Italijos vėliava plaukiojantis laivas „Aida cara“, pro Klaipėdos uosto vartus įplauks gegužės 4-ąją.

  ...

  Planuojama, kad šiemet kruizai į Klaipėdą atplukdys apie 50 tūkst. žmonių, praėjusiais metais miestą aplankė 57 tūkst. kruizinių turistų.

  Šių metų kruizinės laivybos sezonas neišsiskirs rekordiškai dideliais laivais, tačiau viršijančių 300 m ilgį bus.

  Rekordiškai dideliais laivais pasižymės kitų metų sezonas, kai į Klaipėdą atplauks „Celebrity Silhouette“, kurio ilgis net 319 m. Jis iš naujo perrašys Klaipėdos uosto istoriją, kaip didžiausias prisišvartavęs laivas.

  Komentuoti:


 • Jopapa
  replied
  Parašė Briedis Rodyti pranešimą
  Nėra poreikio. Neseniai buvo straipsnis ta tema: http://www.ve.lt/naujienos/jura/kelt...aites-1319780/
  Gaila,kad nera konkurencijos . Liepos menesiui nusipirkau bilietus per Klaipeda i viena puse,atgal per ryga,tai bilietai per klaipeda brangesni ant 176 euru!Jei per Ryga 203 eurai,tai per Klaipeda 379.Butu konkurencija,nusileistu ant zemes manau DFDS

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Izraelyje irgi viskas telpa, ir režiminės zonos ir turistai.

  Komentuoti:


 • Dainiulis
  replied
  Nesuprasi tu rusų, išpradžių ten prikiša ginklų iki "lubų", padaro ginklų sandėlį, rėžiminę teritoriją ir poto mąsto apie turizmo vystymą, taigi išpaskos kiekvieno turisto šnipas lakstys, kad ne duok dieve jis kur nors ne ten nuklystų ir ko nereik sužinotų ar kokios diversijos nepadarytų.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Įdomu, ar daug žmonių norės vykti į čempionatą Rusijos teritorijoje?

  Komentuoti:


 • sleader
  replied
  Vyksiančiam pasaulio čempionatui.... Kieno čempionatui, gal kruizinių laivų ?

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Kaliningrado sričiai – ypatingas dėmesys

  Nepaisant Rusiją apėmusio ekonomikos nuosmūkio, kai kurie Kaliningrado srities jūriniai objektai įtraukiami į Rusijos ypatinga tvarka planuojamų vystyti objektų sąrašą. To sąrašo niuansai susiję ir su Lietuva.

  Į Rusijos socialinių ir ekonominių teritorijų vystymo pirmumo sąrašą planuojama įtraukti Kaliningrado srities Pionersko jachtų ir kruizinių laivų uosto statybos projektą.

  Jis reikalingas 2018 metais Rusijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui, mat vienas jo etapų planuojamas Kaliningrade.

  Keleivių ir kruizinių laivų terminalo statyba Kaliningrado srities Pionersko mieste turėtų įtakos Klaipėdos uostui. Dalis kruizinių laivų, į kurių maršrutus įtraukiamas Klaipėdos uostas, veikiausiai panorės sustoti Pionerske. Todėl didės tikimybė, kad tie laivai rinksis vieną iš dviejų kaimyninių uostų.

  Kitaip tariant, dalis laivų, kurie užsukdavo į Klaipėdą, po 2018 metų „nusės“ Kaliningrado srityje.

  ...

  Komentuoti:


 • Briedis
  replied
  Parašė Jopapa Rodyti pranešimą
  Idomu kodel i Lietuva neateina TALLINK kompanija?Ar cia mes nemokam prisiviliot?DFDS kainas uzsilauzia dvigubai nei is Rygos is Svedija
  Nėra poreikio. Neseniai buvo straipsnis ta tema: http://www.ve.lt/naujienos/jura/kelt...aites-1319780/

  Komentuoti:


 • Jopapa
  replied
  Idomu kodel i Lietuva neateina TALLINK kompanija?Ar cia mes nemokam prisiviliot?DFDS kainas uzsilauzia dvigubai nei is Rygos is Svedija

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Baltija praranda kruizų pozicijas

  Tokio kruizinio sezono, koks buvo 2014 metais Klaipėdos uostas jau greitai nebesulauks, nes visame regione prasidėjo kruizinio verslo nykimo tendencijos.

  Aukščiausias taškas Baltijos jūros kruiziniame versle buvo pasiektas 2013 metais, kai regione per sezoną lankėsi 4,5 mln. kruizinių keleivių. Pernai jų buvo 4,3 mln.

  Šiemet laukiamas maždaug 70 tūkst. arba 1,6 proc. kritimas. 2014 metais, palyginti su 2013-aisiais, buvo 1,8 proc. keleivių ir 5,3 proc. po Baltijos jūrą plaukiojančių laivų mažėjimas.

  Kritimo tendencijos yra suprantamos. Po 2009–2010 metų pasaulinės recesijos kruiziniame versle buvo pradėtos taikyti didelės nuolaidos. Kai kuriais atvejais plaukti kruiziniais laivais kainavo vos ne pigiau nei važiuoti į ekskursijas autobusais.

  Nuo 2014 metų kruizų kainos ėmė didėti, o norinčiųjų plaukioti laivais po Baltijos jūrą – mažėti. Įtakos turėjo ir tai, kad po neramumų Viduržemio jūros regione dalis kruizinių linijų labiau susidomėjo saugiu Baltijos jūros regionu.

  ...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Klaipėda - ne Barselona, bet kruiziniai laivai į ją plaukia

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Kruizų srityje uostas ir miestas kalba unisonu

  Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus pasirašė sutartį dėl dalyvavimo 2015 metais tarptautinės asociacijos „Baltijos kruizai“ veikloje ir narystės mokesčio mokėjimo. Dalyvavimas šios asociacijos veikloje miestui yra labai naudingas, nes padeda privilioti kruizinius laivus.

  ...

  Nepaisant to, kad Uosto direkcijai ekonominiu požiūriu kruizinė laivyba nėra itin naudinga - sudaro tik apie 1 proc. jos pajamų, tačiau ji gana aktyviai prisideda prie jos skatinimo.

  ...

  Šiemet kruizinių laivų sezonas Klaipėdoje prasidės gegužės 4 d. Jie į Lietuvos uostą turėtų užsukti apie 50 kartų. Tikimasi, kad po pasaulinės kruizų parodos, kuri vyks šį savaitgalį Majamyje (JAV) ir kurioje dalyvaus Klaipėdos delegacija, šis skaičius šiek tiek padidės.

  ...

  Tiek uosto, tiek miesto valdžia pasigenda Klaipėdos senamiesčio verslininkų lankstumo ir sumanumo siūlant kruizinių laivų turistams reikalingas paslaugas. Sakoma, jog vienas kruizinių laivų keleivis regione palieka 48,31 euro. Pusė tos sumos tenka ekskursijoms, o likusi – suvenyrams įsigyti.

  ...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Prieš turistinį sezoną Klaipėdos gidų paslaugos tapo aukso vertės

  Klaipėdai vasarą prognozuojamas rekordinis turistų antplūdis. Pernai vien kruiziniai laineriai į Lietuvą atplaukė 62 kartus. Jau aišku, kad šiemet jie užsuks bent 52 kartus. Registracija truks iki kovo ir šis skaičius neabejotinai bus didesnis. Nors iki turizmo sezono starto gegužę dar sočiai laiko, agentūros jau dabar susirūpino, kuo užimti milžinišką turistų srautą.

  Ekskursijas kruizinių lainerių keleiviams organizuojančios agentūros kasmet susiduria su gidų trūkumu, tad tuo pradėjo rūpintis dar spalį. Jau dabar aišku, koks gidas kokią ekskursantų grupę ir kur lydės į pažintinę kelionę. Nežinia, kaip pavyks suderinti gidų grafikus su dar neapsisprendusių kruizinių linijų organizatoriais.

  Šiemet vesti ekskursijas mokosi 18 būsimų gidų. Tačiau tik kai kuriems naujokams bus patikėta lydėti svečius. Klaipėdoje dirba apie 200 specialius pažymėjimus turinčių gidų. Dėl didelės paklausos jų uždarbis per pastaruosius metus šoktelėjo 10 proc. Kelių valandų ekskursiją kruizinio lainerio keleivių grupei vedęs gidas gali tikėtis apie 80 eurų atlygio.

  ...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Klaipėdos uoste planuojama pagerinti ilgiausio kruizinio laivo rekordą

  Preliminariais Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duomenimis, į Klaipėdą šiais metais kruiziniai laivai užsuks 52 kartus. Kadangi oficialūs prašymai priimti kruizinius laivus dar plūsta, tikėtina, kad kruizinis sezonas bus toks pat sėkmingas kaip ir 2014-ųjų, kai buvo pasiektas kruizinių laivų turistų rekordas – į Klaipėdą atplaukė 57 797 turistai – net 76,4 proc. daugiau nei užpernai.

  Prognozuojama, kad šiais metais atplauks mažiausiai 13 ilgesnių kaip 290 m laivų. Tarp jų ir kruizinis laineris „Celebrity Eclipse“, perrašęs Klaipėdos uosto istoriją. Tai ilgiausias į Klaipėdos uostą įplaukęs laivas. Jo ilgis – 317 m, tačiau šis rekordas jau kitais metais turėtų būti pagerintas. Remiantis oficialiais duomenimis, kitų metų birželio 12 dieną į Klaipėdą atplauks 319 metrų ilgio laivas „Celebrity Silhouette“.

  Tai, kad susidomėjimas Klaipėdos uostu didėja, rodo ir neseniai Vokietijoje (Diuseldorfe) įvykusi tarptautinė jūrinio turizmo paroda „BOOT 2015“. Joje buvo pristatyti Klaipėdos regiono pramoginių laivų ir jachtų uostai Klaipėdoje, Nidoje, Uostadvaryje, Smiltynėje, pateikta išsami informacija apie Klaipėdos regiono lankytinas vietas, kurios yra pamėgtos užsienio turistų ir yra turizmo traukos centrai.

  „Klaipėdos stendas buvo gulte apgultas žmonių – Klaipėdos regionu ypač domėjosi vokiečiai, jau viešėję Lietuvoje ar tik planuojantys aplankyti istoriškai jiems artimą Klaipėdą. Profesionalaus jūrinio sporto atstovai reiškė ypatingą susidomėjimą Klaipėda, Nida ir Šventąja (uosteliais, švartavimo vietomis, tarifais, leidimais ir licencijomis, gyliu, jachtų nuoma ir remontu, renginiais, regatomis, lankytinomis vietomis). Kanojų sportininkai klausinėjo apie maršrutus Lietuvos upėmis. Aktyviai buvo teiraujamasi, kokia yra situacija dėl Šventosios uosto projekto įgyvendinimo. Šventosios uostas ypač aktualus tiems, kurie jachtomis, keliauja į Latvijos uostus, jis gali būti puiki tarpinė stotelė keliaujantiems į šiaurinę Baltijos jūros dalį“, – įspūdžiais dalijosi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai.

  Komentuoti:

Working...
X