Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[ALY] Alytaus viešasis transportas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Al1
  replied
  Nupirks kokius nors elektrinius mikrobus ar kaip Kaune ir sakys, kad elektrobusai. Maksimum Karsanus. Pilnaverčio kad ir midielektrobuso tikrai neįpirks.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Leisiu sau padaryti prognozę, jog nepavyks įsigyti Alytui elektrinių autobusų arba įkiš kokias nors senienas, nes baterijų kainos pradėjo sparčiai augti ir nenustebsiu, jeigu tiekėjų kainoraščiai atnaujinami dienomis.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Kai Alytuje buvo testuojamas elektrobusas, žiūrėjau FB tiesioginę transliaciją iš jo. Važiavo ir Cesiulis. Jis paklausė vairuotojo, kiek Alytuje yra parduota el. bilieto kortelių. Pasirodo, 13 tūkstančių. Man atrodo, niekur nėra skelbiamas šitas skaičius, tai įdomumo dėlei užrašau.

  Komentuoti:


 • bato_usai
  replied
  Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja jau du kar­tus vyk­dė dvie­jų elek­tri­nių au­to­bu­sų vie­šuo­sius pir­ki­mus. Ta­čiau jų nu­pirk­ti vis dar ne­pa­vyks­ta. Pir­mą­kart pir­ki­me da­ly­va­vę tie­kė­jai pa­siū­lė per di­de­les kai­nas, ant­rą­kart pir­ki­mas nu­trauk­tas sie­kiant pa­tiks­lin­ti elek­tri­nių au­to­bu­sų tech­ni­nę spe­ci­fi­ka­ci­ją. Di­džio­ji da­lis lė­šų šioms ke­lei­vių per­ve­ži­mo mies­to marš­ru­tais prie­mo­nėms įsi­gy­ti skir­ta iš Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų, da­lį pi­ni­gų pri­si­de­da mi­nė­tus marš­ru­tus ap­tar­nau­jan­ti Kau­no ben­dro­vė „Kaut­ra“.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Cesiulio įrašas iš FB:
  Konkurencija gerai – ji skatina tobulėti.
  Tačiau, aš manau, kad kur kas daugiau pasiektume bendradarbiaudami, dalindamiesi gerąja patirtimi ir tiesiog vieningai dirbdami vardan mūsų žmonių.
  Alytaus miestas ir rajonas – du atskiri administraciniai vienetai. Tačiau esame glaudžiai susiję įvairiose srityse. Jie turi savų privalumų, mes – savų. Šįkart mes turime tai, ko neturi jie, o su gerais kaimynais reikia gyventi draugiškai ir mokėti dalintis.
  Alytaus mieste turime puikiai išvystytą viešąjį transportą. Gyventojai be vargo naudojasi elektroninio bilieto privalumais: gali įsigyti mėnesinius ar elektroninius bilietus, per 30 min. persėsti į kitą autobusą, stebėti tvarkaraščius internete.
  Kirtę miesto ribą, žmonės turi persėsti į rajono viešąjį transportą. O čia grįžtame į laikus, kai atsiskaityti galima tik grynaisiais pinigais, mikroautobusai atvažiuoja tai per anksti, tai per vėlai.
  Norime pagerinti visai šalia Alytaus esančių sodų bendrijų susisiekimą su miestu, sukurti patogią ir vieningą viešojo transporto sistemą žiedinėse Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse ir optimizuoti viešojo transporto išlaidas, tad šiuo metu svarstome galimybę pratęsti dabartinius miesto viešojo transporto maršrutus iki sodų bendrijų „Dzūkija“ ir „Berželis“.
  Čia gyvena tūkstančiai žmonių. Jie populiarūs ne tik šiltuoju metų laiku, kai sodinamos daržovės, o rudenėjant nuimamas derlius. Žmonės čia kuriasi, gyvena, kasdien važinėja į darbus mieste, veža vaikus į miesto mokyklas ir taip toliau.
  Iš mūsų ir rajono savivaldybės specialistų sudarėme darbo grupę, kuri įvertins visas finansines galimybes, apsvarstys visus maršruto pratęsimo klausimus. Ir labai tikiu, kad netrukus turėsime gerų naujienų.
  Jei gera praktika pasiteisins, mūsų viešojo transporto maršrutai bus pratęsti ir į kitas šalia Alytaus esančias sodų bendrijas.
  Gerais dalykais galime ir turime dalintis. Nes finale laimime visi!
  Taip pat kita naujiena:
  Autobusų maršrutai 1/1A, 2, 3, 4A, 7/7A ir 10A visą darbo dieną, be pertraukų bei šeštadieniais nuo ankstaus ryto iki 16 val. turėję važiuoti nuo balandžio 6 dienos, savo darbą numatytais grafikais pradės balandžio 1 dieną.
  ...
  Alytaus miesto viešojo transporto kontrolės komisija primena, kad be jau minėtų maršrutų šeštadieniais papildomai kursuos 9U autobuso maršrutas, kuris įprastai aptarnauja Užupių kapines, bei ilginamas 12 maršruto darbo laikas darbo dienomis iki 21 val. Šie maršrutai parinkti, nes jie jungia skirtingus rajonus bei atokesnes miesto gatves.

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  "Kautra" nemokamą maršrutą nuo senos stoties iki naujos aptarnavo dviem VanHool'ais. Tai buvo paskutiniai normalaus dydžio autobusai Alytaus mieste.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Alytaus istorijoje bus pirmas elektrobusas. Ir po ilgos pertraukos turbūt pirmas autobusas su normalaus pločio trejomis durimis (paskutiniai „Ikarusai“ važiavo turbūt kokiais 2003 m., gal kas patikslins).

  „Kautra“ testuoja elektrinį autobusą Alytuje
  „Jau kurį laiką eksploatuojame autobusą Kauno rajono priemiestiniais maršrutais, norime žinoti visas autobuso galimybes, taigi turime jį išbandyti ir miesto sąlygomis. Alytaus miestas tam puikiai tinka, o tuo pačiu supažindinsime keleivius su netolimos ateities transportu“, – teigė „Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

  Elektrinį autobusą Alytaus miesto gyventojai galės išbandyti nuo sausio 25 iki 29 dienos. Kiekvieną dieną ši ekologiška transporto priemonė Alytuje įveiks mažiausiai 140 km.


  „Autobusas dienos metu veš keleivius Alytuje, o vakarais grįš į įkrovimo stotelę Kaune, taip išbandymas vyks dar įvairesnėmis sąlygomis“, – teigė įmonės Alytaus filialo vadovė G. Čepukaitienė.

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Tai tik rodo, kad valdžiai tas VT nafig nereikalingas, užsiimama profanacija, piaru ir pinigų švaistymu.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Alytus ketina įsigyti kelis elektrobusus ir jiems jau suplanavo maršrutus

  Elektriniams žemagrindžiams autobusams įsigyti savivaldybė šiuo metu vykdo pirkimo procedūras, vokų su pasiūlymais atplėšimas planuojamas jau greit – sausio pabaigoje.

  Pagal sutartyje numatytas sąlygas, tiekėjas, laimėjęs konkursą, elektrobusus įsipareigos pristatyti per vienerius metus nuo sutarties įsigaliojimo dienos.

  Ekologiškasis miesto transportas turės būti tokio paties dizaino („Alytus-Myliu“), kaip šiuo metu Dzūkijos sostinėje veikiantis viešasis transportas, taip pat su elektrobusų informacine sistema.

  Kaip mūsų portalą informavo savivaldybė, keleivių vežimą elektriniais autobusais Alytuje turės užtikrinti dabartinė viešojo transporto paslaugos mieste teikėja, autobusų stotį valdanti bendrovė „Kautra“.

  Elektrobusais Alytaus mieste planuojama aptarnauti tas viešojo transporto stoteles ir tas miesto zonas, kur keleivių srautai yra didžiausi, pavyzdžiui: Autobusų stotis – Naujoji g. – Ulonų g. – Pulko g. – AB „Dainava“, būtų svarstomas ir maršrutas Autobusų stotis – Naujoji g. – Vidzgiris – Ulonų g. – Pulko g. – AB „Dainava“.

  Vienaaukščius miesto tipo (M2 CV arba M2 CA arba M2 CE arba M3 CE klasės) autobusus Alytaus miesto savivaldybės administracija ketina pirkti įgyvendindama iš anksto suplanuotą aplinkai nekenksmingų viešojo transporto priemonių įsigijimą. Elektrinių autobusų įsigijimas iš dalies turėtų būti remiamas Europos sąjungos lėšomis.

  Elektrobusai kai kurių didžiausių Lietuvos miestų gatvėmis kursuoja jau keletą metų.
  Kažkokios nesąmonės, elektrobusams atskirus maršrutus darys? Š krūva. Reikia tankinti esamus maršrutus, derinti intervalus. Vietoj tų kvailų elektrobusų įsigijimų galėtų būti finansuojami taktiniai tvarkaraščiai, kad nebūtų nesąmonių, kurias Alytaus dydžio mieste laisvai galima išspręsti.  Nuo sausio 11 dienos pradeda kursuoti 7 ir 11 autobusai
  Dvi savaites nekursavę 7 ir 11 autobusai nuo sausio 11 dienos vėl sugrįžta. Jie, kaip ir kiti autobusai, iki karantino pabaigos kursuos darbo dienomis nuo 5 iki 9.35 val. ir nuo 13.10 iki 18.30 val., tačiau šiek tiek rečiau – kas valandą.
  Tai ką, pasirodo Sūkurio g., SB „Nemunas“ ir Panemunė buvo nepasiekiami net dvi savaites? Naujas pasiekimas. Taupymas per visus galus. 10-tas maršrutas, pavyzdžiui, viską dubliuoja, tačiau važiavo (vienintelė nedubliuojama maršruto dalis – Panemuninkėlių ir Klevų gatvės, iš kurių galima per 10 min. ateiti).

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Visiems sėdėt!

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Nuo pirmadienio – dar mažiau viešojo transporto mieste

  Kokie yra tvarkaraščių pakeitimai?

  Darbo dienomis:
  • autobusai važiuos 5:00–09:30 ir 13:00–18:30 val., maršrutas Nr. 1 iki 23:39 val.;
  • rečiau kursuos autobuso maršrutas Nr. 4;
  • laikinai nekursuos autobusų maršrutai Nr. 3A ir 5. 5-ojo autobuso maršruto galutines autobusų stoteles (SB „Nemunas“ ir Medicininės reabilitacijos ir sporto centras) galima pasiekti 2-ojo ir 7-ojo maršrutų autobusais. 5-ojo autobuso maršruto alternatyva yra 2-asis autobuso maršrutas, jis kursuoja iki pat Medicininės reabilitacijos ir sporto centro, tuo tarpu SB „Nemunas“ keleivius, kaip įprasta, aptarnaus 7-asis autobusų maršrutas.
  • Darbo dienomis 9:30–13:00 val., taip pat šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis viešasis transportas nevažiuos.
  Komentaras po straipsniu:
  Vilma2020-11-14
  dirbu ligoninej,tai kaip i darba ir is darbo gryzt.Gal ir medikam savaitgaliais nedibt?tikrai nuprotejimas

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Parašė digital Rodyti pranešimą
  Tai patys durni Aš naudoju (Vilniuje) „greičiausias maršrutas“ ir labai patenkintas .
  Jeigu informacija neaiškiai pateikiama, tai čia ne vien žmogaus kaltė, bet ir sistemos. Jeigu „greičiausio maršruto“ funkcija mažiau paini, tai kodėl atsidarius stops.lt rodomas ne „greičiausio maršruto“ paieškos laukelis, o maršrutų sąrašas? Per trafi.lt yra atvirkščiai.

  Bet vėlgi ta „greičiausio maršruto“ funkcija nesprendžia visų problemų. Jeigu aš pastoviai važinėju iš tam tikros stotelės ir noriu atsispausdinti tvarkaraštį, kažkodėl turiu atsidarinėti trijų-keturių maršrutų tvarkaraščius, atsirinkinėti, ar teisinga kryptis ir daryti screenshotus į paintą. Viskas rankiniu būdu. Esu matęs užsienio transporto svetainėse galimybę susidaryti asmeninį tvarkaraštį: įvedi stotelę/stotį, įvedi tikslą, ir tau sugeneruoja tvarkaraštį su visais maršrutais ir visomis dienomis.

  Jeigu viena funkcija paprasta ir gera, tai nereiškia, kad kita turi būt nevykusi. Iš dalies tai stops.lt kaltė, kad svetainėje trūksta interaktyvumo ir aiškumo. Dalinai kalti ir tvarkaraščių suvedėjai, kad, pvz., 3 ir 3A maršrutai pateikiami atskirai.

  O kai bus galima atsispausdint tvarkaraščius be screenshotų ir painto pagalbos, tada pripažinsiu, kad stops.lt nėra Š krūva

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Parašė taccido Rodyti pranešimą
  Tuo ir bloga, kad ji yra techninė ir paprastam žmogui nepritaikyta. Visi miestai nuo Vilniaus iki pat Panevėžio turi trafi.lt, o Alytus su mažesniais miestais tik stops.lt. Trafi yra kažkiek draugiškesnė vartotojo sąsaja, bet irgi ne stebuklas.

  1. Alytuje į tam tikrą vietą dažniausiai galima važiuoti skirtingais maršrutais, nes tomis pačiomis gatvėmis driekiasi keli skirtingi maršrutai ir jų giminingi maršrutai (su A ar U raide). Dažniausiai žmonės randa tvarkaraščius spausdami ant konkrečių maršrutų. Bet esmė ta, kad žmogus, ieškodamas jam tinkamų išvykimo laikų, gal net neprisimena arba nežino visų jam tinkamų maršrutų (juk beveik visų maršrutų numeriai buvo per pertvarką sukeisti vietomis). Tai žmogus spusteli ant vieno maršruto, dar galbūt ant antro, o trečio ir ketvirto maršruto net nepatikrina, nors jam tas važiavimo laikas gal net labiau tiktų. Va čia ir yra bėda. Įtariu, kad žmonės neieško pagal funkciją „greičiausias maršrutas“ todėl, kad tiesiog elementariai nežino ar neprisimena konkrečių stotelių pavadinimų (Alytuje jie 30 metų nebuvo akcentuojami, iki šiol rašomi tik pačiame tvarkaraštyje mažomis raidėmis, ir dažnai keitėsi).
  Tai patys durni Aš naudoju (Vilniuje) „greičiausias maršrutas“ ir labai patenkintas

  3. Kitas dalykas yra krypties akcentavimas. Stops.lt yra normaliai neužrašoma kryptis. Sakykim, atsidarau 4 maršrutą, ir turiu susigaudyti arba pagal kairėje esantį stotelių eiliškumą, arba nedidelį užrašą viršuje „AB "Alytaus chemija" - Vidzgiris - Pieninė“ ir „Pieninė - Vidzgiris - AB "Alytaus chemija"“, priklausomai nuo to, kuris paryškintas! Turi būti didesniu šriftu ir kaip nors ryškiau rašoma kryptis, ar į „Chemiją“ ar į Pieninę. Nes dabar žmogus turi būti vos ne transporto specialistas ir turi atsirinkinėti, kuri stotelė eina po kurios ir kuris užrašėlis vos vos paryškintas, o kuris ne.
  Sutinku.

  6. „Maršrutai stotelėje“ funkcija. Pateikiami visi maršrutai, neakcentuojant išvykimo krypties. 1 maršrutas į vieną galą, 1 maršrutas į kitą galą, 2 maršrutas į vieną galą, 2 maršrutas į kitą galą ir taip toliau. Beprotybė, kokia nauda iš taip supainiotų tvarkaraščių?
  Sutinku.
  Stops.lt yra Š krūva.
  Nesutinku.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Parašė egiscrypth
  ar galiu paklausti kuo bloga Stops.lt/alytus svetainė? lygiai tokia pati kaip ir Kauno ar Vilniaus.
  Tuo ir bloga, kad ji yra techninė ir paprastam žmogui nepritaikyta. Visi miestai nuo Vilniaus iki pat Panevėžio turi trafi.lt, o Alytus su mažesniais miestais tik stops.lt. Trafi yra kažkiek draugiškesnė vartotojo sąsaja, bet irgi ne stebuklas.

  1. Alytuje į tam tikrą vietą dažniausiai galima važiuoti skirtingais maršrutais, nes tomis pačiomis gatvėmis driekiasi keli skirtingi maršrutai ir jų giminingi maršrutai (su A ar U raide). Dažniausiai žmonės randa tvarkaraščius spausdami ant konkrečių maršrutų. Bet esmė ta, kad žmogus, ieškodamas jam tinkamų išvykimo laikų, gal net neprisimena arba nežino visų jam tinkamų maršrutų (juk beveik visų maršrutų numeriai buvo per pertvarką sukeisti vietomis). Tai žmogus spusteli ant vieno maršruto, dar galbūt ant antro, o trečio ir ketvirto maršruto net nepatikrina, nors jam tas važiavimo laikas gal net labiau tiktų. Va čia ir yra bėda. Įtariu, kad žmonės neieško pagal funkciją „greičiausias maršrutas“ todėl, kad tiesiog elementariai nežino ar neprisimena konkrečių stotelių pavadinimų (Alytuje jie 30 metų nebuvo akcentuojami, iki šiol rašomi tik pačiame tvarkaraštyje mažomis raidėmis, ir dažnai keitėsi).

  2. Kaip jau sakiau, giminingi maršrutai turi būti pateikiami viename tvarkaraščio lape. Sakykim, jei yra 3 ir 3A maršrutas, viskas turi būt pateikiama vienoje lentelėje, tik prie 3A išvykimo laikų turi būti prirašoma raidė A. Tas pats ir su U maršrutais. Pavyzdys:
  Click image for larger version Name:	MT vrs1.jpg Views:	0 Size:	349,5 kB ID:	1826150  3. Kitas dalykas yra krypties akcentavimas. Stops.lt yra normaliai neužrašoma kryptis. Sakykim, atsidarau 4 maršrutą, ir turiu susigaudyti arba pagal kairėje esantį stotelių eiliškumą, arba nedidelį užrašą viršuje „AB "Alytaus chemija" - Vidzgiris - Pieninė“ ir „Pieninė - Vidzgiris - AB "Alytaus chemija"“, priklausomai nuo to, kuris paryškintas! Turi būti didesniu šriftu ir kaip nors ryškiau rašoma kryptis, ar į „Chemiją“ ar į Pieninę. Nes dabar žmogus turi būti vos ne transporto specialistas ir turi atsirinkinėti, kuri stotelė eina po kurios ir kuris užrašėlis vos vos paryškintas, o kuris ne.

  Click image for larger version Name:	marsr.png Views:	0 Size:	124,2 kB ID:	1826151
  4. Pakeistos maršrutų trasos žymimos raudonai, bet nerašoma, kokia tai trasa. Reikia užvesti pelę ir laukti, kol atsiras užrašas. Dauguma žmonių net neužves pelės ir nesužinos, koks tai maršruto pokytis. O jeigu atsispausdinsi tvarkaraštį, ir dar nespalvotai, tai išvis praktiškai nesimatys, kad čia kitoks reisas. Ir ne toks pastabus žmogus, neatkreipęs dėmesio į pasvirą šriftą, galvos, kad čia paprastas reisas.

  5. Toje pačioje stotelėje esantys maršrutai užrašyti numeriais ir šalia autobuso ženkliukas. Man tai aišku, nes aš jau 10 metų kaip žinau šitą sistemą, o kaip kitiems žmonėms susigaudyti, kad čia toje pačioje stotelėje stojantys autobusai? Reikia užrašo.

  6. „Maršrutai stotelėje“ funkcija. Pateikiami visi maršrutai, neakcentuojant išvykimo krypties. 1 maršrutas į vieną galą, 1 maršrutas į kitą galą, 2 maršrutas į vieną galą, 2 maršrutas į kitą galą ir taip toliau. Beprotybė, kokia nauda iš taip supainiotų tvarkaraščių?

  Click image for larger version

Name:	image_102584.png
Views:	783
Size:	80,1 kB
ID:	1826147

  7. O vyšnaitė ant torto yra kvailybių kvailybė – spausdintinės versijos nebuvimas. Realiai vienintelis būdas atsispausdint tvarkaraštį yra daryt screenshotus. Alio, XXI amžius! Ką, dabar žmogus turi atsidarinėt Paintą, daryt screenshotus ir spausdint? Ir dar kokių dviejų-trijų-keturių maršrutų vienu metu, ir dar net neaišku, kokia važiavimo kryptis? Atsispausdini ir net nežinai, į kurį galą važiuoja.

  Užsienyje būna visur PDF'ai parsisiuntimui, kai kur galima susikonfigūruot net savo tvarkaraštį ir parsisiųst. Dar būna tokie lankstinukai:

  Click image for larger version Name:	ag1.jpg Views:	0 Size:	114,7 kB ID:	1826149

  Stops.lt yra Š krūva.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  ------Problemų apžvalga------

  1. Netolygus reisų paskirstymas dienos metu. Suprantama, kad skirtingu dienos metu yra skirtingi keleivių srautai, tačiau reisų skaičius per valandą kartais mažėja/didėja neproporcingai daug. Pvz., 1 maršruto tvarkaraštyje, iš „Dainavos“, darbo dieną. 11-13 valandomis autobusai važiuoja 3, 4 ar net 5 kartus per valandą, o 14 valandą – tik vienas autobusas per valandą. Po to, 15-17 valandomis vėl 4 kartus per valandą. Akivaizdu, kad nenorima/nemokama suderinti tvarkaraščių taip, kad būtų daugmaž išlaikomas bent jau iš anksto apsibrėžtas maksimalus intervalas. Vakarų šalyse vyrauja taktiniai tvarkaraščiai, kai autobusai važiuoja daugmaž reguliariais intervalais. O štai Alytuje keleiviui iškrečiama kiaulystė – pravažiuoja trys autobusai 4-7 minučių intevalu ir staiga atsiranda 48 minučių tarpas! Reikia suvokt, kad jeigu maršruto intervalas šokinėja taip ekstremaliai – nuo 4 minučių iki 48 minučių, ir po to vėl sumažėja iki 7 minučių – keleivis nepasitikės viešuoju transportu. Pataikęs į tą nelemtą milžinišką 48 minučių tarpą, pradės galvoti, kad autobusai važiuoja retai.

  2. Nepatikimas kursavimas periferiniuose gyvenamuosiuose rajonuose. Kalbu apie Sūkurio gatvę, Druskininkų-Merkinės gatvės rajoną, Miklusėnus. Mikroautobusų intervalas išretėjęs iki maždaug 45 minučių, o paskutiniai reisai į centrą darbo dienomis yra 18:12, 18:21, 19:00. Darbo dienomis! Miklusėnų gyventojai nors turi galimybę pasinaudoti šiek tiek toliau važiuojančiu 12 maršrutu iki 23 val., o Sūkurio g. ir Merkinės g. rajonų gyventojai palikti „ant ledo“. Jeigu gyvenantieji šiuose rajonuose dirba mieste iki 18:30 arba iki 19 valandos, jie net negali grįžti namo! Apie kokį viešojo transporto patogumą galima kalbėti, jeigu nuo 18:30 neįmanoma grįžti namo?
  Kaip puikaus grafiko pavyzdį galėčiau nurodyti 11 maršrutą, kuris visą dieną kursuoja praktiškai vienodu intervalu, net savaitgaliais. Iki tobulumo trūksta nedaug – suvienodinti išvykimo laikus kiekvieną valandą ir pridėti daugiau reisų vakare, kad visi dirbantieji galėtų sugrįžt. Laikų suvienodinmas nėra sudėtingas: 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 8:30 ir t. t. Jeigu autobusas važiuos kiekvienos valandos tą pačią minutę, žmonėms bus daug lengviau suprasti ir atsiminti tvarkaraštį bei planuoti savo laiką. Daugybėje užsienio valstybių autobusų išvykimo laikai kartojasi kiekvieną valandą – vienodas intervalas ir vienodi išvykimo laikai dažnai net padidina keleivių skaičių, nes lengviau suvokdamas ir įsimindamas tvarkaraštį keleivis labiau pasitiki viešuoju transportu ir dažniau juo naudojasi.

  3. Nefiksuotas darbo pabaigos laikas. Vidzgiris, I Alytus, Putinai aptarnaujami iki vėlaus vakaro, nes ten driekiasi pagrindiniai maršrutai, kur yra ir vėlyvieji reisai gamyklų darbuotojams. Bet aukščiau paminėti gyvenamieji nuosavų namų rajonai jau po 18:30 praktiškai nepasiekiami. Taip sukuriamas dvigubas standartas, kad vienų rajonų gyventojai gali važinėti vos ne iki vidurnakčio, o kitų rajonų gyventojai turi baigti darbą ar mieste susitvarkyti reikalus iki 18 valandos.
  Reikėtų padaryti taip: apsibrėžiam, kad iš Sūkurio g., Druskininkų g., Miklusėnų, Kurorto ir Panemunės bus užtikrinamas susisiekimas iki X valandos. Sakykim, paskutiniai reisai iš centro į šiuos mikrorajonus turėtų būti apie 19:30, o iš visų šių mikrorajonų atgal į centrą (ar iki stoties) apie 20:00. Tam tereikėtų 7-7A, 10A, 11 maršrutuose pridėti po 1-2 papildomus reisus darbo dienomis. Kažkodėl 2018-2019 metais 11 maršrutas, aptarnaujantis Panemunės ir Kurorto gyventojus, važinėdavo darbo dienomis net iki 21:30, o dabar tiki iki 18 valandos. Nežinia, kokiais sumetimais seniau buvo daromi tokie vėlyvūs reisai, bet akivaizdu, kad buvo kažkoks sumanymas. Kažkodėl Panemunės ir Kurorto gyventojai buvo aptarnaujami iki vėlumos, o Sūkurio g., Druskininkų g. ir Miklusėnų gyventojai buvo nuskriausti. Dabar jau Panemunės ir Kurorto gyventojai nuskriausti dar labiau, nei Miklusėnų ar Likiškių. Reikia taikyti vienodus standartus šiems daugmaž lygiaverčiams rajonams.
  Taigi, kaip sakiau, sprendimas yra „užfiksuoti“ paskutinių reisų laiką ir tą galbūt net per žiniasklaidą bei reklamą iškomunikuoti. Aišku, smagiau būtų, jeigu iš centro tie paskutiniai reisai būtų „apvaliu laiku“, pvz., 20:00. Įsivaizduokite – 20:00 valandą, vienodu metu 7, 10A ir 11 maršrutų mikroautobusai vienu metu išvažiuoja į Likiškius, Panemunę, Kurortą, Miklusėnus ir Druskininkų g. Kiekvienas šio rajono gyventojas žino, kad 20:00 yra paskutinis reisas iš centro – lengva įsiminti, nereikia nerimauti, galima ramiai sutvarkyti visus reikalus. Jeigu iš minėtų rajonų reikia į centrą – paskutinis reisas griežtai 20:30. Štai ką reiškia viešojo transporto patrauklumas – griežtai fiksuoti, lengvai įsimenami, reguliariai pasikartojantys išvykimo laikai.

  Minėtą paskutinių reisų „fiksavimą“ reikėtų padaryti ir savaitgaliais, nes iš centro į minėtus rajonus po 17:00 reisų nebelieka. Vėlgi reiktų aiškiai iškomunikuoti, pakabinti stotelės reklaminius plakatus, paskelbti per naujienų portalus – šių rajonų gyventojams susisiekimas iš centro užtikrinamas iki 18:00. Taigi, maždaug 18:00-18:10 maršrutų 7, 10A ir 11 mikroautobusai išvažinėja į savo rajonus, ir maždaug 18:30 grįžta iš tų rajonų į stotį/centrą.

  4. Tvarkaraščių pateikimas. Reikia supaprastinti tvarkaraščių pateikimą. Jeigu yra mašrutai 9 ir 9U, tai jų išvykimo laikus geriau pateikti kartu, prie 9U reiso prirašant „U“ raidę ar panašiai. Tokie giminingi maršrutai (su A ar U indeksu) tam tikroje vietoje išsiskiria arba prasitęsia tolyn, tačiau didžiąją dalį kelio važiuoja vienodai. Atėjus į stotelę ir ieškant anksčiausiai išvykstančio autobuso, žmonėms sunku sužiūrėti daugybę skirtingų tvarkaraščių lentelių (nes kelionės tikslas dažnai pasiekiamas keliais maršrutais). Daug patogiau būtų, jeigu giminingi maršrutai būtų pateikiami vienoje lentelėje, o ne atskirose. Viršuje būtų užrašoma „9, 9U“ – tai reiškia, kad nurodomas abiejų maršrutų grafikas. Prie tų išvykimo laikų, kai važiuoja 9U mikroautobusas pratęstu maršrutu, būtų užrašoma „U“ raidelė arba „9U“ ženkliukas. Taip žmonėms, kuriems neaktualus važiavimas iki Užupių, vienoje vietoje matytųsi visi išvykimo laikai.

  5. Viešojo transporto schema vis dar neatnaujinta ir rodo senąjį 12 maršrutą! Kiek galima laukti? Jau metai praėjo.

  6. Stops.lt/alytus yra žiauriai nedraugiška svetainė, kurioje nesidomintis transportu žmogus vargiai susigaudo. Jau ne pirmą kartą girdžiu skundus iš giminių ir pažįstamų.
  Paskutinis taisė taccido; 2020.09.17, 17:51.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Šitoj temoj jau kuris laikas nebuvo apžvelgtos naujienos (visos – https://www.alytausinfrastruktura.lt...-ir-skelbimai/ ).

  Paskutinė naujiena – birželio mėnesio: Puiki žinia keleiviams: nuo birželio 15 d. Alytaus miesto viešasis transportas dirbs pilnu pajėgumu!
  Papildoma informacija: prašome atkreipti dėmesį, kad iki rugsėjo 1 d. nekursuos 5-ojo maršruto autobusas. Primename, kad šio autobuso maršruto galutines autobusų stoteles (SB „Nemunas“ ir Medicininės reabilitacijos ir sporto centras) galima pasiekti 2-ojo ir 7-ojo maršrutų autobusais, todėl keleiviai nenukentės. 5-ojo autobuso maršruto alternatyva yra 2-asis autobuso maršrutas, kuris kursuoja iki pat Medicininės reabilitacijos ir sporto centro, tuo tarpu SB „Nemunas“ keleivius, kaip įprasta, aptarnaus 7-asis autobusų maršrutas.

  Anksčiau, maršrutą Nr. 2, aptarnaudavo du autobusai, tačiau dėl didžiausių metinių nuostolių patiriamų būtent šiame maršrute, nuo birželio 15 d. važiuos vienas, t. y. autobusai šiuo maršrutu važiuos rečiau, todėl renkantis kelionę šiuo autobusu, prašome atkreipti dėmesį į tvarkaraštį.
  A) Jau grąžintas 5 maršrutas. Bet kažkodėl naujienų puslapyje apie tai papildomai nebuvo pranešta.

  B). Atsirado 3A maršrutas – tai 3 maršrutas, tik važiuojantis nebe Jonyno, o Naująja gatve. Iš esmės tai buvusio 7 maršruto atgimimas. Atrodo, kad iš trijų TP (transporto priemonių) dvi paliko 3 maršrute, o vieną permetė į 3A. Seniau 3 maršrutas turėjo apie 20 min. intervalą, dabar 3-čias apie 25-40 min., o 3A – 60 min. intervalą. Matyt, Jonyno gatvėje ne tiek daug keleivių. Kaip jau rašiau 2018 gruodį:
  Didžiausia klaida man vis dar atrodo 3-čias maršrutas. Juo važiuos vienas didelis autobusas, tvarkaraštis tankus, iki vėlumos (darbo dieną). Ir visa tai per Jonyno gatvę. Tačiau pagrindiniai traukos objektai, prekybos centrai, autobusų stotis liks nuošalyje ir dauguma keleivių negalės pasinaudoti 3-čiu maršrutu. Na, bent jau 1-mas važiuos pro autobusų stotį iki 22 val.
  Gaila, kad 3 maršrutas išskaidytas – tik daugiau painiavos. Deja, 2018 m. gruodį paskutiniai reisai buvo 22:30, o dabar viso labo 19:30.

  -----Panaikinti ir praretinti maršrutai nuo pertvarkos 2018 m., apžvalga------

  Įvykus maršrutų pertvarkai buvo pridaryta šiek tiek nesąmonių, apie jas jau ne kartą šioje temoje rašiau. Viena jų – itin dažnas važiavimas Kepyklos gatve.

  A) Kaip ir pranašavau, keistasis 12 maršrutas per Kepyklos g. panaikintas, nes akivaizdžiai pasitvirtino jo nesąmoningumas. Atsilaisvinęs mikriukas buvo panaudotas naujam 12 maršrutui (buvusiam 4-tam). Tiesa, užupinis 8U maršrutas su 1 TP panaikintas ir sukurtas naujas 12U (buvęs 4U).

  B) 2 maršrutas, iš principo neblogas, buvo praretintas. Iš pat pradžių važiavo 3 TP kas 20 minučių (net ir savaitgalį), kas buvo absoliuti nesąmonė. Tada buvo paliktos 2 TP kas 30 minučių. Ta 1 TP buvo permesta į 11 maršrutą, kurio intervalas sumažėjo nuo 60 iki 30 minučių (norėta padaryti, kad ir Panemunės, ir Kurorto gyventojai piko metu būtų aptarnaujami vienu metu, kas su 60 min. intervalu buvo neįmanoma).
  Anksčiau, maršrutą Nr. 2, aptarnaudavo du autobusai, tačiau dėl didžiausių metinių nuostolių patiriamų būtent šiame maršrute, nuo birželio 15 d. važiuos vienas, t. y. autobusai šiuo maršrutu važiuos rečiau, todėl renkantis kelionę šiuo autobusu, prašome atkreipti dėmesį į tvarkaraštį. [alytausinfrastruktura.lt]
  O dabar matom, kad nuo birželio mėnesio 2 maršrutas turi tik 1 TP. Kur dingo atsilaisvinęs mikriukas? Man atrodo, buvo paskirtas 1 maršrutui. Kiek prisimenu, 1-mas seniau taip dažnai nevažinėdavo. 2018 m. gruodį buvo 3 TP ir 20 min. intervalai darbo dieną, dabar jau berods 4 TP su įvairiais intervalais, dažniausiai 17-25 min., tačiau pavieniais atvejais vos 8 ar 4 min.!

  Realiai buvo panaikintos nesąmonės – pernelyg dažnas važinėjimas periferijoje. Bet kaip matom, Dainavoje intervalas padidėjo nuo 30 iki 60 min., o Jonyno g. nuo 20 iki 30 min. Dainava lieka šiek tiek nuskriausta. Manyčiau, kad tiek Jonyno g., tiek Dainavoje reikėtų palaikyti 30 min. intervalą darbo dienomis. Gal ir Kepyklos gatvėje būtų galima palaikyti 30 min. intervalą, bet dabartinis 2 maršrutas veža tik į Dainavą, todėl tikriausiai nepatogus. Reikėtų naujo maršruto iš Kepyklos g. į Naująją g. arba per Vidzgirį.
  Paskutinis taisė taccido; 2020.09.17, 17:41.

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Nieko nuostabaus, nemažai per šią savaitę įvairių valdžios organų ir institucijų priimtų sprendimų yra neadekvatūs: vieni perdėti, kiti, priešingai, per menki.

  Komentuoti:


 • taccido
  replied
  Atseit važiavimo laikai padaryti pagal gamyklas, tačiau akivaizdu, kad daug ir kitokiu laiku dirbančių gamyklų. Yra dirbančių vėliau nei 17 val., yra ir naktinės pamainos gamyklose. Ką jau kalbėti kad net tipinis žmogus, baigiantis darbą 17 val., negalės pasinaudot VT.

  Gal 16:30 ir geras laikas VT darbo pabaigai: kam reikia tvarkyti reikalus, ryte ir po pietų galima važinėti. Bet jeigu jau teigiama, kad pramonės rajonų darbininkams užtikrinamas susisiekimas, tai galėjo palikti bent pavienius reisus keliuose maršrutuose apie 23 val. darbininkams, gal dar kitais laikais, kada darbą baigia daugiau žmonių pramonės rajonuose. Iš esmės tereikėtų apie 2-5 reisus pridėt, ir būtų užtikrintas transportas.

  Komentuoti:


 • statyba
  replied
  Alytuje karantino laikotarpiu mieato autobusai vazines tik ryte 5-9h. ir popiet 14:30-16:30. Savaitgaliais reisai vykdomi nebus:

  https://m.alytusplius.lt/naujienos/p...este-nevazines
  Paskutinis taisė statyba; 2020.03.20, 22:08.

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Parašė taccido Rodyti pranešimą
  Vietiniuose portaluose viduriuojama dėl tų 90 ct, bet juk realiai bilietas kainuos 70 ct, t.y. 10 ct brangiau nei dabar. Pasipildai kortelę kokiais 10 € ir nesuki galvos. O korteles nemokamai iki rugsėjo ar net spalio dalino.
  Kita vertus, teoriškai vienkartinis bilietas tampa 4 centais brangesnis, negu Vilniuj. Gal Vilnius bijo brangint bilietus?

  Bet kokiu atveju, per šiuos metus Alytaus viešojo transporto kokybė įveikė 20 m. atsilikimą ir susilygino su normaliais miestais. Išvijus dušmanus pagaliau yra ir bilietai, švieslentės, garsiniai pranešimai ir kitka. Dar ir tolygesnis maršrutų paskirstymas mieste, manau, labai teigiamas žingsnis. Senoji sistema buvo ydinga tuo, kad visas VT srautas kuo toliau, tuo labiau susikrovė į pagrindines arterijas. Galvodavau, kad bus labai sudėtinga grąžint reisus į šalutines gatves. Bet atsirado valios tą padaryt ir dabar matau, kad žmonės važiuoja ir kokia Jonyno gatve. Transportas nebekonkuruoja tarpusavyje ir gali egzistuoti ir šalutinėse gatvėse.
  Vilnius kol kas nebrangina. Žmonės todėl ir nesinaudoja VT, kad jis neproporcingai brangus, ypač tokiame Alytuje. O savivaldybė pareiškė, kad didinama dėl "naštos" mažinimo savivaldybei. Aišku, našta savivaldybei dėl gaisro gamykloje atsirado nemaža, bet klausimas dėl kainos kėlimas buvo iškeltas ne pastarosiomis dienomis. Be to "Kautra" irgi tikriausiai prašys kompensacijos, nes gaisro metu maršrutai Pramonės rajone buvo sutrumpinti ir mikrobai važiavo tik iki Panemunės.

  Komentuoti:

Working...
X