Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] Kauno viešasis transportas (2008-2010m archyvas)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Archyvas: [KAU] Kauno viešasis transportas (2008-2010m archyvas)

  Kauno troleibusai
  - http://www.autrolis.lt/ -
  - http://sophia.smith.edu/~ekaralyt/project2/where.html -
  פוניקולאַר

  #2
  2005.04.18
  Pristatytas naujas Kauno miesto viešojo transporto internetinis puslapis

  Šiandien Kauno miesto savivaldybėje pristatytas naujasis Kauno miesto viešojo transporto internetinis puslapis, kuriame miesto gyventojai ir svečiai galės gauti išsamią informaciją apie Kauno miesto viešąjį transportą, maršrutus ir tvarkaraščius.

  www.kaunas.lt/transportas

  Pasak Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, šios svetainės lankytojai galės gauti visą informaciją susijusią su Kauno miesto viešojo transporto maršrutais ir jų tvarkaraščiais. Viena pagrindinių naujovių yra ta, kad nuo šiol informacija apie kiekvieno maršruto tvarkaraštį bus pateikiama iš konkretaus sustojimo. Tai reiškia, kad gyventojas galės tiksliai sužinoti kada viena ar kita transporto priemonė atvyks į konkretų, jo pasirinktą sustojimą. Anksčiau tokio pobūdžio informacija buvo pateikiama tik maršruto pradinėje ir paskutinėje stotelėje. Be to, bus galima sužinoti kokiomis dienomis šie maršrutai važiuoja, matyti maršruto schemą.

  Naujoje viešojo transporto svetainėje pateikiama informacija ir apie mieste galiojančią bilietų sistemą, kas gali naudotis vienomis ar kitomis lengvatomis bei visi su tuo susiję teisės aktai. Miesto gyventojai galės rasti visą informaciją ir apie viešojo transporto paslaugas teikiančias bendroves.

  Svetainėje pateikiamos ir naudingos nuorodos. Tai ir informacija apie Kauno miesto autobusų, geležinkelio stotis, Vilniaus ir Kauno oro uostus.

  Svetainėje pastoviai bus rengiamos gyventojų apklausos vienu ar kitu viešojo transporto klausimu. Šiuo metu lankytojai gali atsakyti į klausimą, kaip vertina naująją veišojo transporto svetainę. Be to, yra suteikta galimybė rašyti komentarus, kurių pagalba tikimasi gauti gyventojų nuomonę ar nusiskundimus.

  Kartus su naująją svetaine pradėjo veikti ir SMS žinučių paslauga. “Bitės” ir “Omnitel” abonentai trumpuoju numeriu 1301 nusiuntę užklausimą į savo mobiliuosius telefonus galės parsisiųsti juos dominančio maršruto tvarkaraštį. SMS žinutės siuntimo ir atsakymo kaina - 0,60 Lt. Informaciją kaip naudotis naująja SMS žinučių paslauga galima rasti naujojoje svetainėje.

  Comment


   #3
   Miesto savivaldybė planuoja, kad nauji troleibusai miestą pasieks ir bus pradėti eksploatuoti dar šiais metais. Savivaldybė planuoja, kad šiemet bus pradėta tiesti nauja troleibusų linija į Šilainius. "Šiais metais planuojame atnaujinti troleibusų parką, nutiesti troleibusų liniją į Šilainius, pasiruošti elektroninio bilieto įvedimui", - sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas.Iki 15 mln. eurų (51,8 mln. litų) paskolą Kauno savivaldybės bendrovei "Autrolis", eksploatuojančiai troleibusus, organizuoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB-). Bendra šio projekto
   vertė yra 18 mln. eurų (62,2 mln. litų). Skelbta, kad "Autrolis" planuoja įsigyti 50 naujų troleibusų, taip pat atsarginių dalių, o konkurso nugalėtojas paaiškės dar šį pavasarį. Planuojama, kad speciali kortelė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešajame transporte iš pradžių atliks elektroninio bilieto funkcijas, o vėliau taps ir "e.miesto" kortele, leidžiančia identifikuoti ją naudojantį asmenį.
   "Autrolio" parke dabar yra 149 troleibusai, kurių amžiaus vidurkis - 16 metų. Paskutinį kartą troleibusų parkas atnaujintas 1999 metais.
   BNS ir 15 min. inf.

   Comment


    #4
    Viešasis transportas Lietuvoje

    Šiek tiek domiuosi viešuoju transportu, bet tokios temos nelabai radau, tik panašias... Taigi siūlau padiskutuoti, paplepėti ir pasidalinti mintimis apie viešąjį transportą Kaune: aptarnavimo kokybę, maršrutų gausą, paslaugų kainą, tvarkaraščius, naujienas ir miesto pasiekimus šioje srityje... Žodžiu, diskutuokime apie viską, kas susieję su Kauno autobusais, troleibusais, mikriukais ir taksi
    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

    Comment


     #5
     Pradžiai įdėsiu šiandienos (2007-01-10) straipsnį iš www.kaunas.lt

     Kauno viešojo transporto sistema vertinama Europoje
     2007-01-10
     Nauji troleibusai ir autobusai, atnaujintos viešojo transporto stotelės, autobusų ir troleibusų maršrutų tvarkaraščiai kiekvienoje, informaciniai cilindrai, žemėlapiai, maršrutų schemos, juos koordinuoti padedanti programinė įranga PIKAS. Tai tik kelios visiems matomo VIVALDI projekto, kurį Kauno miesto savivaldybė įgyvendino kartu su Europos Sąjungos miestais-partneriais (Bremenu (Vokietija), Bristoliu (Didžioji Britanija), Nantes (Prancūzija) ir Aalborgu (Danija), dalys. Šiais metais Kaunas siekia dalyvauti programoje CIVITAS III, sėkmės atveju miestą pasiektų kelių milijonų eurų vertės investicijos.
     „Europa ne tik žino Kauną, bet ir vertiną jį kaip lyderį viešojo transporto srityje. Mūsų darbuotojai vadinami ekspertais, kurie puikiai išmano ir diegia darnaus transporto vystymo idėjas. Dalyvavimas CIVITAS programoje ir bendradarbiavimas su Europos partneriais tęsiamas. Mūsų specialistai kviečiami skaityti pranešimus įvairiuose seminaruose, forumuose. Europos miestai siekia bendradarbiavimo, atvyksta pas mus semtis patirties. Galima drąsiai sakyti, jog Kaunas Europoje yra lyginamas su didžiaisiais miestais - Londonu, Milanu, Praha ir kt.", - sakė Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras.

     Ambicingus P.Kero žodžius pagrindžia ir prestižiniai Kauno viešojo transporto sistemą įvertinantys apdovanojimai: 2005 m. Kaunui buvo įteiktas CIVITAS apdovanojimas už pažangą modernizuojant bei tobulinant miesto viešąjį transportą. Mūsų miestas buvo išrinktas iš 19 Europos miestų ir pirmasis miestas iš naujųjų Europos Sąjungos šalių narių gavo šį prestižinį apdovanojimą. 2005 m. Baltijos miestų sąjunga, vienijanti 104 Baltijos jūros regiono miestus, geriausios aplinkosaugos praktikos apdovanojimą skyrė Kauno miesto savivaldybei už viešojo transporto modernizavimą.

     Pasibaigus VIVALDI projektui, nepriklausomi ekspertai Kauno miestui rekomendavo labiau išnaudoti žemagrindžių "Solaris" autobusų teikiamus privalumus žmonėms su negalia ar mažamečius vaikus turintiems tėvams. Jie siūlė paskirti atskirą darbuotoją, atsakingą už darbą su keleiviais, ir pradėti informacinę kampaniją - informuoti Kauno gyventojus apie miesto transporto sistemos privalumus, pripažinimą Europoje, bilietų sistemą. Atsižvelgdama į rekomendacijas, Kauno miesto savivaldybė pradėjo BUSTRIP ir MaCuBa projektus.

     "BUSTRIP" projekte (Baltijos miestų darnaus transporto įgyvendinimas ir planavimas) Kauno m. savivaldybė buvo pakviesta dalyvauti pernai, kartu su kitais 12 miestų iš 6 Europos valstybių (Latvijos, Lenkijos, Estijos, Vokietijos, Švedijos ir Suomijos). Šis projektas yra vienas didžiausių iki šiol vykusių panašaus pobūdžio europinių projektų, skirtų transporto sistemos tobulinimui. BUSTRIP projekto tikslas yra pagerinti miestų aplinkosauginę būklę, sumažinti chaotišką miestų plėtrą, nevaldomą transporto eismo intensyvėjimą ir su tuo susijusią taršą. Šis projektas skirtas propaguoti ir skatinti mobilumo kultūrą Baltijos jūros regione, propaguoti naudojimąsi viešuoju transportu, dviračiais bei keliones pėsčiomis.

     Vykdant projektą „Mobilumo kultūra Baltijos jūros regione" („MoCuBa" - Mobility Culture for the Baltic Sea are), Kaune bus įgyvendinama Kauno miesto viešojo transporto organizavimo strategija, kurioje numatoma didinti viešojo transporto patrauklumą, siekiama sumažinti poreikį važiuoti nuosavu automobiliu, mažinti kamščius miesto gatvėse, ypatingai miesto centrinėje dalyje ir automobilių pastatymo gatvėse problemas.

     Šiais metais rengiama paraiška CIVITAS III programai, kurioje Kaunas jau gali siekti ir miesto lyderio pozicijos. Sėkmės atveju tikimasi į Kauną pritraukti apie 8 mln. eurų.

     Viešųjų ryšių poskyrio informacija
     www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

     Comment


      #6
      mikrobai Kaune kaip niekur kitur greiti... ir pavojingi... sau ir aplinkiniams...

      Comment


       #7
       "Kaune laukiama "prabilsiančių" troleibusų ir elektroninių bilietų"

       Šios vasaros pabaigoje Kaune turėtų pradėti važinėti kalbantys troleibusai, o po dvejų metų Kauno viešojo transporto keleiviai naudosis daugkartiniais elektroniniais bilietais. Viešojo transporto sistemoje diegiamomis naujovėmis Kaunas tikisi pranokti iki šiol lietuviams pavyzdžiu laikytą Taliną ar Varšuvą.

       Vadinamieji kalbantys troleibusai, kaip teigia Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras, skirti silpnaregiams ir akliesiems. Stotelėje sustojus troleibusui, bus garsiai skelbiamas troleibuso numeris ir maršrutas. Ši naujovė diegiama įgyvendinant Vivaldi projektą. Ateityje, pasak P. Kero, galbūt "prabils" ir autobusai.


       Elektroninio bilieto ir keleivių informavimo sistemas miesto viešajame transporte Kaunas diegia pagal bendrą, beveik 20 mln. litų vertės projektą kartu su Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybėmis.

       Centrinė projektų valdymo agentūra patvirtino, jog šiam bendram projektui iš ES struktūrinių fondų bus skirta iki 14 mln. litų. Atsižvelgiant į turimų troleibusų ir autobusų skaičių miestuose, iš jų Kaunui teks apie 5 mln. (36 proc.), Vilniui - apie 7 mln. (50 proc.), Klaipėdai - apie 2 mln. (14 proc.).

       Kauno miesto savivaldybė iš savo biudžeto turės skirti 0,95 mln., Vilniaus - 1,3 mln., Klaipėdos - 0,38 mln. litų. Kauno savivaldybės Plėtros programų valdymo skyriaus vedėjo Vyginto Grinio teigimu, diegiant elektroninio bilieto sistemą Kaune į įrangą bus investuota 5,6 mln. litų, Vilniuje - 7,9 mln. litų, Klaipėdoje - 2,3 mln. litų.

       Kaune elektroninio bilieto sistemos projektas pradėtas įgyvendinti prieš kelerius metus, į viešojo transporto pritaikymą šiai sistemai miestas jau yra investavęs apie 4 mln. litų. Beveik visuose Kauno autobusuose ir troleibusuose yra įrengti kompiuteriu valdomi bilietų žymekliai, kurie bus nesunkiai pritaikyti elektroniniam bilietui. Todėl kauniečiai mano, jog, įsivedus elektroninį bilietą, Kaunas pranoks ne tik Vilnių ir Klaipėdą, bet ir Taliną bei Varšuvą.

       Tiesa, elektroninis bilietas Kaune skirsis nuo Vilniaus ir Klaipėdos. Kaune keleivis, įlipęs į troleibusą ar autobusą, pridės elektroninį bilietą prie specialaus aparato, iš bilieto sąskaitos bus išskaičiuota atitinkama pinigų suma. Važiavimo kaina skirsis nuo pravažiuoto atstumo, be to, naudojantis šia sistema galės būti taikomos įvairios nuolaidos.

       Vilniuje ir Klaipėdoje elektroninis bilietas bus pagrįstas nuolatinio bilieto principu. Tai yra, keleiviui savo elektroninio bilieto nereikės žymėti. Kontrolieriai su specialia įranga tikrins, ar keleivio įsigytas valandos, dienos, savaitės ar mėnesinis elektroninis bilietas yra galiojantis.

       Įgyvendinant minėtą projektą taip pat bus tobulinama keleivių informavimo bei aptarnavimo sistema. Stotelėse, kuriose yra itin dideli keleivių srautai, bus įrengtos švieslentės. Jose bus skelbiama keleiviams aktuali informacija apie troleibusų ir autobusų maršrutus, jų atvykimo į stotelę laiką.

       Autobusuose ir troleibusuose įdiegta navigacinė sistema padės kontroliuoti, kaip vairuotojai laikosi tvarkaraščių ir maršrutų, padės organizuoti transporto srautus.
       Straipsnis apie pusės metų senumo, bet informacija man nauja (dauguma tos informacijos). Gal sužinosit kažką naujo ir jūs. Iš http://www.kelias.net/1016.html


       "Kaunas will host the CIVITAS Forum 2007" (anglų k.)
       http://www.civitas-initiative.org/ne...en&read_more=1


       Parašė amiko Rodyti pranešimą
       <...> siūlau padiskutuoti, paplepėti ir pasidalinti mintimis apie viešąjį transportą Kaune: aptarnavimo kokybę <...>
       Turiu tokių nuotraukų savo telefone iš Kauno troleibusų, kurių tu tikrai nenorėtum pamatyti. Jų turinio taip pat negaliu įvardinti moralės sumetimais. Bet dėl to kaltas ne "Autrolis", o žmonių kultūra.
       Paskutinis taisė ; 2007.01.14, 18:49.
       Įžvalgos.lt - FB - G+

       Comment


        #8
        "Šios vasaros pabaigoje Kaune turėtų pradėti važinėti kalbantys troleibusai" - taip, šitas dalykas jau yra bet čia gan paprastas š. Tiesiog ant Škodų iš išorės užkabinti garsiakalbiai. Kai trulikas sustoja stotelėj, per garsiakalbį pasako maršruto numerį. Bet ne visada sako - vairuotojai išjungia, nes juos nervina Man atrodo, kad čia be reikalo išmetė pinigus. Dėl elektroninio bilieto kol kas neaišku, žinau tik tai, kad jį įsives Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, ir tai bus tuo pat metu, nes tai bendras projektas.
        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

        Comment


         #9
         Kaunas labai mėgsta pasigirti

         Comment


          #10
          Parašė x21 Rodyti pranešimą
          mikrobai Kaune kaip niekur kitur greiti... ir pavojingi... sau ir aplinkiniams...
          Sutinku. Bet jie taip lekia ne tik Kaune. Greitai važiuoja ir vilniuj, o ypač maršrutu Santariškės - Stotis. Kaune greitai laksto 99 ir 30 mikriukai, gal ir daugiau tokių yra, bet šituose vairuotojai ralistai tai tikrai Šiaip aš manau būtų pats metas padaryt taip, kad mikriukai nebestotų kur norį. Savivaldybė galėtų sudaryt tam tikrą sistemą, pvz., centre stoja tik stotelėj, o miesto pakraščiuose kur nori... Kėdainiuose tai mikriukai stoja tik stotelėj (bet stoja tik jei kas paprašo iš vidaus arba pakėlė ranką išorėj), draugė Kėdainiuose gyvena, tai sakė...
          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

          Comment


           #11
           Parašė FM'as Rodyti pranešimą
           Kaunas labai mėgsta pasigirti
           Nesąmonė. Jei žiniasklaidoj skelbia planus ir vizijas, tai nereiškia, kad giriamasi... Pamąstyk.
           www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

           Comment


            #12
            Stotelėse, kuriose yra itin dideli keleivių srautai, bus įrengtos švieslentės.
            Šitas būtų super!

            Comment


             #13
             Berods, informaciją šis forumas gauna greičiau, nė ji yra paskelbiama puslapiuose, kuriems tai priklauso:

             "Kaunui patikėta išskirtinė teisė surengti CIVITAS forumą"
             http://www.kaunas.lt/page/index/190?sid=861

             Čia anksčiau įdėto straipsnio "Kaunas will host the CIVITAS Forum 2007" lietuviškas variantas
             Įžvalgos.lt - FB - G+

             Comment


              #14
              Šiandienos straipsnis iš delfi Viešojo transporto vairuotojus gelbsti krūmai
              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

              Comment


               #15
               klausykit, kur būtų galima rast konkrečius skaičius apie kauno autobusus? kiek iš viso yra normalių autikų (soliarių, scanių volvo ir pan.) ir kiek senukų ikarusu? nes aš galvojau jų jau beveik nebėra, bet pastarosiom dienom labai dažnai juos sutinku, o kai pamačiau kiek jų prailgintų prie gel. stoties... bučiau dėkingas už nuorodas ar informaciją

               Comment


                #16
                /\ Skaičiukai:
                Bendrovės misija – teikti viešojo transporto paslaugas pervežant keleivius reguliariais autobusų maršrutais Kauno mieste ir artimajame priemiestyje. Tam tikslui bendrovė eksploatuoja 168 autobusus, joje dirba 554 darbuotojai iš kurių 313 autobusų vairuotojai. Aptarnaujami 33 autobusų maršrutai, kuriuose yra daugiau kaip 650 autobusų stotelių. Kasdien vidutiniškai pervežama apie 76000 keleivių.
                Bendrovė siekia nuolat gerinti teikiamų paslaugų kokybę, visų pirma radikaliai atnaujindama savo transporto priemonių parką, palaipsniui atsisakydama iki šiol didžiąją parko dalį sudariusių pasenusių „Ikarus” markės autobusų. 2005 m. bendrovė įsigijo 55 modernius, patogius ir ekologiškus „SOLARIS” markės autobusus. Numatoma naujus autobusus pirkti ir ateityje. Taip pat perkami naudoti, tačiau geros būklės šiuolaikiški autobusai. Planuojama, kad iki 2007 metų jie visiškai pakeis autobusus „Ikarus”.
                Informacija iš http://www.kaunoautobusai.lt/apiemus.php
                Paskutinis taisė ; 2007.01.17, 19:22.
                Įžvalgos.lt - FB - G+

                Comment


                 #17
                 Parašė batista Rodyti pranešimą
                 klausykit, kur būtų galima rast konkrečius skaičius apie kauno autobusus? kiek iš viso yra normalių autikų (soliarių, scanių volvo ir pan.) ir kiek senukų ikarusu? nes aš galvojau jų jau beveik nebėra, bet pastarosiom dienom labai dažnai juos sutinku, o kai pamačiau kiek jų prailgintų prie gel. stoties... bučiau dėkingas už nuorodas ar informaciją
                 Kaune Ikarusų dar nemažai yra, bet pusšimtis naujų Solaris autobusų įvaizdį gerina Kiek yra kiekvienos markės autobusų, sunku pasakyt, reikėtų kreiptis į Kauno autobusų administraciją. Čia bendra informacija apie UAB "Kauno autobusai":
                 http://www.kaunoautobusai.lt/apiemus.php
                 http://transportas.kaunas.lt/index_lt.php?page=145
                 Paskutinis taisė Ametistas; 2007.01.17, 19:18.
                 www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                 Comment


                  #18
                  nu va, o sakė, kad iki 2007 metų nebebus ikarusų... gal šiemet dar nupirks naujų, nes labai jau niūriai atrodo jie...

                  Comment


                   #19
                   Parašė batista Rodyti pranešimą
                   nu va, o sakė, kad iki 2007 metų nebebus ikarusų... gal šiemet dar nupirks naujų, nes labai jau niūriai atrodo jie...
                   Kažin ar šįmet panaikins Ikarusus, nes pirko 50 Solaris Trolino, kurie brangiai kainavo, tad gal teks pasitenkint naudotais, gal jų truputį nusipirks... Be to, su Ikarusu visai fainai pasidraskyt nuo Parodos kalno Gaila ilgiems juo negalima važiuot...
                   www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                   Comment


                    #20
                    Viešasis transportas Kauno rajone atspindi Lietuvos ekonominę padėtį
                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                    Comment

                    Working...
                    X