Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus miesto viešojo transporto istorija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Laikraštis „Vakarinės naujienos“ 1980 m. lapkričio 3 d.

  Comment


   Laikraštis "Vakarinės naujienos" 1981 m. rugpjūčio 28 d.

   Comment


    Laikraštis “Lietuvos žinios” 1909 m. birželio 13 d.


    Comment


     Sudervėlės (dab. Pilaitės) troleibusų maršrutai, planuoti įvesti tarp 1992-1994 metų.

     Click image for larger version

Name:	Vilnius_sudervele_LT-ma.png
Views:	1
Size:	284,3 kB
ID:	1732576
     Didesnis vaizdas >>

     Šiek tiek paaiškinimų.
     • Maršrutų ir stotelių pavadinimai nurodyti pagal būklę 04.1987 ir 11.1991.
     • Maršrutai 9, 11 nurodyti tokiomis trasomis, kuriomis jie buvo nukreipti panaikinus eismą "8" forma po linijų nutiesimo 1990 m. Šeimyniškių g. ir Konstitucijos pr. Kokie dar maršrutai turėjo eiti šia linija - nežinoma.
     • Maršrutai 19, 20 ir perspektyvinė linija į Kirtimus nurodyti pagal 1987 m. laikraščio iškarpą bei Vilniaus vykdomojo komiteto sprendimą iš maždaug to paties laikotarpio. Jeigu tiksliau, tai juose yra ganėtinai miglotai užsimenama apie tokias trasas iš viešojo transporto vystymo planų iki 1990 m. bei iki 2000 m. Deja, pačių planų man nepavyko rasti (bent kol kas), tačiau ganėtinai lengvai prieinamas yra 1971-72 m. rengtas planas iki 1980 m.
     • Neaišku, koks buvo numatytas 1 maršruto Stotis - Žvėrynas likimas, bet jis akivaizdžiai būtų "suvalgytas" maršruto Sudervėlė - Stotis, kaip kad atsitiko dabar įvedus 7-ą. Ypač turint omenyje, kad visiems Sudervėlės maršrutams "maksimaliam pajėgumui" intervalas piko metu numatytas 4-6 min.
     • Analogiškai neaišku kas turėjo būti su 7 maršrutu, nes jis niekur neminimas.
     • Maršrutams 21-24 numeriai schemoje nurodyti sąlyginai, remiantis tiktai jų planinio paleidimo eiliškumu. Lentelėje schemoje yra nurodyti numeriai 1-4 pagal tai, kaip jie yra nurodomi 1988 m. parengtame Sudervėlės mikrorajono visuominio transporto vystymo plane (1990-1996 m.). Ten dar yra 5-9 sąlyginiai autobusų maršrutai į Graičiūno g., centrą, Naujamiestį, Žirmūnus bei tarp Žvėryno ir Zujūnų.
     • Perspektyvinės troleibusų linijos Sudervėlėje Šiaurine gatve ir į Santariškes - iš to paties plano.
     • Planas tik užsimena apie "greituminio tramvajaus" įvedimo galimybę po 1996 m., kai bus atlikta T. Narbuto-Laisvės sankryžos rekonstrukcija į 2 lygių. Kaip pagrindinė priežastis, kodėl jis neįtrauktas į schemą, nurodoma tai, kad "technoekonominis pagrindimas numatytas užbaigti tik 1990 m." Išties, tramvajaus linijos brėžiniai (ko gero ne tokie, pagal kuriuos galima būtų jau kažką statyti) bei 2 milijonų grunto mėginių "analizės" brėžiniai parengti apie 1990.
     Viešojo transporto temų rodyklė >>

     Comment


      Trumpai tariant, neįtikėtina gal yra galimybė pamatyti visus tuos planus, kuriais buvo remiamasi piešiant šį žemėlapį?

      Ir dar, galima nupiešti orientacines 2 ir 3 greitojo tramvajaus linijas, tik be stotelių - buvo vieno sovietmečio straipsnio kopija internete. Jei reikia, galiu padėti ieškant arba braižant trasas.
      Už dviračius ir troleibusus!

      Comment

      Unconfigured Ad Widget

      Collapse
      Working...
      X