Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus viešasis transportas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
  Dujinių autobusų istorija nieko nerodo? Ir kur jie plačiai paplito? Niekur.
  Apie dujinius aš nieko nesakiau, tik man įdomu kodėl čia naudojamas 'paplitimo' argumentas, nes kai aš pateikiu nuorodas į statistiką, rodančią, kad troleibusų atsisakė 95% miestų, kurie juos turėjo - tai visas pasaulis išvadinamas kvailiais, tame tarpe ir estai, kvailiais išvadinti vos keli postai atgal.

  Comment


   Kelintą kartą reikia kartoti, kad troleibusų atsisakė tie miestai, kuriuose nebuvo normalių sistemų. 2-3 ar 5 linijos ir dar mažame mieste aišku, kad nerentabilu. Arba atsisakė dėl bukumo ir ubagiškumo buv. soc. šalių miestuose. Arba atsisakė dar tais laikais, kai ir tramvajus naikino, kai vyko pagalvinė automobilizacija, kai net autobusų maršrutai buvo naikinami (čia daugiau JAV ir Vakarų Europa). Taip, estai kvailiai, jei nepersigalvos. Dar ne viskas prarasta.

   Comment


    Parašė rytis001 Rodyti pranešimą

    Aha, bet nuo šalčio išsikrauna daug greičiau, ir gadina akumuliatorius kuriuos reikės keisti
    Šiaip jau niekas naujausiuose elektrobusuose akumuliatorių nenaudoja, o naudoja superkondensatorius kuriems šaltis neturi jokios įtakos.

    Comment


     Eidvi, man susidaro ispudis, kad viska ka rasome nueina kazkur aplink ausis i juos nepatenka Visu tavo isvardintu minusu troleibusai su autonomine eiga neturi:

     Negali lengai aplenkti kliūčių
     - gali. Nusiima usai ir vaziuoja toliau be ju.
     Ištikus didesniai avarijai ir nesant pravažiavimo, eismas išvis gali nutrūkti
     - niekas nenutruksta. Lygiai taip pat kaip bet koks autobusas vaziuoja sau be usu
     Negali vienos kito aplenkti, o kaip žinom iš autobusų - nebūtinai jiems reikia susirinkti vienodą skaičių keleivių ir važiuoti vienodu greičiu
     - lygiai tas pats kaip ir praeituose punktuose.
     Smarkiai apsunkina kelių rekonstrukcijos darbus, jų negalima nukreipti kitu maršutu, o laikino kontaktinio tinklo įrengimas smarkiai didina gatvės rekonstrukcijos kaštus, pvz. įrenginėjant požeminę perėją po Laisvės prospektu troleibusų eismas turėjo būti nukreipinėjamas.
     - tas pats.
     Troleibusai yra lėtesni, nes ties kontaktinio tinklo susikryžiavimais turi sulėtinti greitį, tai atitinkamai vėl didina kaštus, kamščius, taršą ir praradinėjamas vairuotojo ir keleivių laikas.
     - jau ne karta rasyta kad problema yra sename nepriziurimame kontaktiniame tinkle, o ne troleibusuose.

     Kaip nusiima usai jau kitas klausimas. Yra modeliai kur usai ir nusiima ir uzsideda automatiskai - vairuotojui net nereikia niekur lipti.

     Troleibusai Lyone. 2011 metai. Atsukit i 4:52, paziurekit kokiu greiciu pravaziuoja kontaktinio tinklo sujungimus ir tramvajaus begius.

     Jie turi ir autonomine eiga ir automatinius usu nuleidejus ir pakelejus.

     O cia kiek labiau advanced variantas - trigubas troleibusas su automatiniu pakeleju:
     0:25 - usu nuleidimas. 3:30 - usu pakelimas, sujungimas su laidu.

     Kaip matote nuleist galima betkur, pastatyt ant laidu atgal - tam tikrose vietose kur pakabinti nesudetingi "stogeliai".

     Atkreipkit demesi kad VT daug kur vaziuoja tik jam skirtomis juostomis, kurios daznai atskirtos ne tik linija bet ir borteliu, o centre kur fiziskai nera vietos jas irengti - kartu su visu transportu. Apskritai idealus troleibusas maksimaliai priartintas prie tramvajaus, bet su privalumu lanksciau reguliuoti marsrutus.

     Todel ir sakau kad dabartiniai pirkimai oldskuliniu troleibusu Vilniuje yra arti nusikaltimo - ir vel toliau jie visus erzins, visi reks kad tai atgyvena ir "sovietinis palikimas". Troleibusai gali buti patogus ir lankstus mieste, tik juos reikia pirkti kaip minimum su autonomine eiga.
     Paskutinis taisė SoulMulticast; 2018.02.25, 22:08.

     Comment


      Štai čia video apie troleibusus Vintertūre (Šveicarija).      Siūlau pažiūrėti nuo 3:20 iki 4:30.
      Nuo 3:40 atkreipkite dėmesį, kad troleibusas gan greitai pravažiuoja kreivę, nors kontaktiniame tinkle yra gan staigių posūkių.
      Nuo 4:00 troleibusas gan greitai įveikia žiedinę sankryžą su kontaktinio tinklo susikirtimais.
      4:20 troleibusas už posūkio greitai pravažiuoja iešmą.
      Manau, šis video aiškiai parodo, kad troleibusai gali būti tikrai greitesni negu jie yra Vilniuje.

      Comment


       Paskelbti savaitgaliniai 10, 11, 33 bei 102N autobusų maršrutų tvarkaraščiai dėl vykstančios Kaziuko mugės.
       10 maršruto autobusai abiem kryptimis važiuos standartine apylanka per Pylimo gatvę
       11 maršruto autobusai link Užupio nuo Pamėnkalnio gatvės važiuos per Pylimo gatvę ir galinė stotelė bus Audėjas (be laikinos įrengimo prie degalinės).
       33 maršruto autobusai standartiškai nukreipiami Olandų gatvė abiem kryptimis

       Kaziuko mugės metu bus sustiprintas 1 ir 2 maršruto troleibusų eismas - atitinkamai 7 ir 13 troleibusų.
       Daugiau mano nuotraukų >>
       Mano rajonas ir apylinkės >>

       Comment


        Gal jau kokia statistika reikia pradet vest kiek Vilniuje zmoniu buvo suvazineta,uzvaziuota ar suzalota su viesuoju transportu.Skaiciai manau butu ispudingi

        ​​​​​​https://www.delfi.lt/news/daily/crim....d?id=77273593

        Comment


         Yra tema "Nelaiminigi atsitikimai viešajame transporte", ten beveik visi įvykiai surašyti, nemanau, kad labai kažkuo įspūdingi skaičiai.

         Comment


          O prie ko čia viešasis transportas? Automobiliai lygiai taip pat suvažinėja žmones, nesuprantu, kuo užkliuvo būtent VT. Be to, šiuose Neoplanuose išties yra blokuojamas važiavimas jei yra atidarytos durys. Įdomu, ką matė liudininkai.
          ----

          Sostinės transportui norima leisti nestoti dalyje stotelių
          https://www.delfi.lt/verslas/transpo...75921#cxrecs_s

          Suprask kaip nori. Tokios stotelės jau seniausiai yra, bet kažkodėl apie jas rašoma dabar. Iš straipsnio pavadinimo pagalvojau, kad pagaliau svarsto įvesti tikrą Stop mygtukų sistemą. Taip nori atpiginti Park&Ride bilietą iki 1€.
          Už dviračius ir troleibusus!

          Comment


           Nežinau kaip kituose Neoplanuose, bet 994-am galima važiuoti su atidarytomis durimis. Pats mačiau keletą kartų.

           Beje, papildytame straipsnyje rašoma, jog buvo atsuktas avarinio išėjimo kranas. Tad gali ir ta priežastis būti, kad atsidarė durys.
           Daugiau mano nuotraukų >>
           Mano rajonas ir apylinkės >>

           Comment


            Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
            Eidvi, man susidaro ispudis, kad viska ka rasome nueina kazkur aplink ausis i juos nepatenka
            Na, šitą argumentą ir aš galėčiau panaudoti.

            Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
            Visu tavo isvardintu minusu troleibusai su autonomine eiga neturi:

            - gali. Nusiima usai ir vaziuoja toliau be ju.
            - niekas nenutruksta. Lygiai taip pat kaip bet koks autobusas vaziuoja sau be usu
            - lygiai tas pats kaip ir praeituose punktuose.
            - tas pats.
            - jau ne karta rasyta kad problema yra sename nepriziurimame kontaktiniame tinkle, o ne troleibusuose.

            Kaip nusiima usai jau kitas klausimas. Yra modeliai kur usai ir nusiima ir uzsideda automatiskai - vairuotojui net nereikia niekur lipti.
            Beveik visi argumentai grįsti tuo, kad autobusai gali nusiimti ir užsidėti automatiškai ūsus, yra tik viena bet - jie to negali padaryti, dėl ko visi pateikti atsakymai yra papraščiausiai neteisingi. Tavo pateiktame video aiškiai matyti, kad automatinė ūsų pakėlimo sistema galima tik specialiai įrengtose vietose, o ne visame kontaktiniame tinkle. Dėl to tas pasakymas, kad 'troeibusas su automatina ūsų sistemą kitą troleibusą gali aplenkti nusiėmęs ūsus', atrodytų maždaug taip: troleibusas nori lenkti kitą troleibusą, automatiškai nusileidžia ūsus, tada smarkiai spaudžia... spaudžia... spaudžia.... tada vairuotojas greit iššoka iš troleibuso, kad rankiniu būdu uždėtų ūsus, bet nespėja, nes aplenktas troleibusas pasivyja.

            Netgi patys paprasčiausi troleibusai yra kone dvigubai brangesni už autobusus, o jeigu juos aprūpinsim dar ir baterijomis autonominei eigai ir automatine ūsų pakėlimo (tiksliau nuleidimo) sistema - tai jo kainą išvis smarkiai pabrangs. Aš nesuprantu kam to reikia, nes tada galima vietoj automatinės ūsų pakėlimo sistemos padidinti baterijos talpą ir turėti elektrobusą. O vietoj to, kad investuoti didelius pinigus į kontaktinio tinklo modernizavimą - įrengti greito pakrovimo stoteles galinėse stotelėse. Aš nesuprantu kam reikia tų laidų ir ūsų, kurie apsunkina važiamą kad ir koks modernus troleibusas ir kontaktinis tinklas būtų, kai tam jau yra daug patogesnė alternatyva. O netolimoje ateityje, dar labiau patobulėjus baterijoms ir įkrovimo sistemoms, tuo pačiu išplėtus gamybą ir dėl mąsto ekonomijos atpiginus elektrobusus, troleibusai apskritai pamiršti bus net ir tuose nedaug miestų, kurie jų iki šiol neatsisakė.

            Comment


             Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

             Na, šitą argumentą ir aš galėčiau panaudoti.             Beveik visi argumentai grįsti tuo, kad autobusai gali nusiimti ir užsidėti automatiškai ūsus, yra tik viena bet - jie to negali padaryti, dėl ko visi pateikti atsakymai yra papraščiausiai neteisingi. Tavo pateiktame video aiškiai matyti, kad automatinė ūsų pakėlimo sistema galima tik specialiai įrengtose vietose, o ne visame kontaktiniame tinkle. Dėl to tas pasakymas, kad 'troeibusas su automatina ūsų sistemą kitą troleibusą gali aplenkti nusiėmęs ūsus', atrodytų maždaug taip: troleibusas nori lenkti kitą troleibusą, automatiškai nusileidžia ūsus, tada smarkiai spaudžia... spaudžia... spaudžia.... tada vairuotojas greit iššoka iš troleibuso, kad rankiniu būdu uždėtų ūsus, bet nespėja, nes aplenktas troleibusas pasivyja.

             Netgi patys paprasčiausi troleibusai yra kone dvigubai brangesni už autobusus, o jeigu juos aprūpinsim dar ir baterijomis autonominei eigai ir automatine ūsų pakėlimo (tiksliau nuleidimo) sistema - tai jo kainą išvis smarkiai pabrangs. Aš nesuprantu kam to reikia, nes tada galima vietoj automatinės ūsų pakėlimo sistemos padidinti baterijos talpą ir turėti elektrobusą. O vietoj to, kad investuoti didelius pinigus į kontaktinio tinklo modernizavimą - įrengti greito pakrovimo stoteles galinėse stotelėse. Aš nesuprantu kam reikia tų laidų ir ūsų, kurie apsunkina važiamą kad ir koks modernus troleibusas ir kontaktinis tinklas būtų, kai tam jau yra daug patogesnė alternatyva. O netolimoje ateityje, dar labiau patobulėjus baterijoms ir įkrovimo sistemoms, tuo pačiu išplėtus gamybą ir dėl mąsto ekonomijos atpiginus elektrobusus, troleibusai apskritai pamiršti bus net ir tuose nedaug miestų, kurie jų iki šiol neatsisakė.
             KT važiavimo neapsunkina. Įsikalkit į galvą - tai automobiliai yra kliūtis bet kokio viešojo transporto eismui ir jie turi būti pašalinti iš ten, kur vyksta intensyvus VT eismas. Tada jokie aplenkimai, apvažiavimai ir t.t neturės jokios įtakos VT eismui. Viskas. Kada pagaliau tai bus suvokta valdžios galvose ir realiai įgyvendinta, nepaisant visų žviegimų ir bliovimų iš automobilių savininkų pusės, tada ir bus tvarka. Ir KT čia ne prie ko. Autobusams automobiliai taip pat trukdo.

             Comment


              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
              Netgi patys paprasčiausi troleibusai yra kone dvigubai brangesni už autobusus
              Dvi lazdos ir elektros variklis tikrai nekainuoja brangiau nei VDV su pavarų dėže.

              Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

              Comment


               Koks dar dvigubai? Nereikia žiūrėti į tai, ką perka Vilnius. Kažkodėl Gdynė sugeba už 270 tūkst. eurų nusipirkti 12m troleibusą su kondicionieriais ir 15km akumuliatoriais, jau nekalbant apie automatinius ūsus. Taip, savaime aišku, kad visa elektros įranga yra šiek tiek brangesnė, nors turint omeny dabartinius ekologinius standartus, tai dyzeliniai Euro 6 nėra toks jau pigus; tačiau pagal eksploatacinius rodiklius elektrinės transporto priemonės yra ŽIAURIAI pigesnės, čia įskaitant tą jūsų taip nemėgstamą kontaktinį tinklą.

               Supraskit, laidines transporto priemonės tiesiog yra daug efektyvesnės, nes elektra duodama čia ir dabar, o ne prieš kiek laiko. Akumuliatorius reikia keisti kas keletą metų ir tai kainuoja kaip pusė viso autobuso. Per šalčius akumuliatoriai irgi nėra labai efektyvūs, pasižiūrėkit į savo išmanųjį telefoną. Na ir dilema, kaip pakrauti 300 elektrobusų per naktį, t.y. per 6 valandas.
               Už dviračius ir troleibusus!

               Comment


                Eidvi, kalba yra ne apie tai kad elektrobusai ant batarkiu yra blogiau uz troleibusus, o apie tai kad jie dar nera israsti, nes neegzistuoja tokiu batareiku, kurios tarnautu 15 metu be pakeitimo ir islaikytu ikrova visai darbo dienai. Todel laidai ir usai yra realiausias variantas artimiausius 10 metu tokioms transporto priemonems.

                Tavo fantazuojama schema su greito ikrovimo stotelemis yra realizuojama Zenevoje:


                http://new.abb.com/grid/technology/tosa

                Atkreipiu demesi, kad busas kraunasi 13 is 50 stoteliu + 3 rimtesni uzsikrovimai + 4 depo pakrovejai.
                Nes tam kad jis vaziuotu visa diena ant batarkes neegzistuoja pasaulyje kito varianto tik kaip pastoviai ja dakrovinet. Kolkas tokia linija yra viena pasaulyje. Kaina sito aparato yra nepalyginamai didesne nei troleibuso. Per kiek laiko numirs batarkes - praktika parodys. Mano nuomone - kolkas ziauriai brangus ir neefektyvus malonumas palyginus su troleibusais.

                O netolimoje ateityje, dar labiau patobulėjus baterijoms ir įkrovimo sistemoms...
                kas ta netolima ateitis? Tesla Roadster galima jau buvo nupirkti 2008 metais ir galejai juo pravaziuoti 320km vienu ikrovimu. Praejo 10 metu. 99% dabartiniu elektromobiliu negali pravaziuoti tokio atstumo. Laukiam toliau "ateities"?

                Comment


                 Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
                 Eidvi, kalba yra ne apie tai kad elektrobusai ant batarkiu yra blogiau uz troleibusus, o apie tai kad jie dar nera israsti, nes neegzistuoja tokiu batareiku, kurios tarnautu 15 metu be pakeitimo ir islaikytu ikrova visai darbo dienai. Todel laidai ir usai yra realiausias variantas artimiausius 10 metu tokioms transporto priemonems.

                 Tavo fantazuojama schema su greito ikrovimo stotelemis yra realizuojama Zenevoje:


                 http://new.abb.com/grid/technology/tosa

                 Atkreipiu demesi, kad busas kraunasi 13 is 50 stoteliu + 3 rimtesni uzsikrovimai + 4 depo pakrovejai.
                 Nes tam kad jis vaziuotu visa diena ant batarkes neegzistuoja pasaulyje kito varianto tik kaip pastoviai ja dakrovinet. Kolkas tokia linija yra viena pasaulyje. Kaina sito aparato yra nepalyginamai didesne nei troleibuso. Per kiek laiko numirs batarkes - praktika parodys. Mano nuomone - kolkas ziauriai brangus ir neefektyvus malonumas palyginus su troleibusais.

                 kas ta netolima ateitis? Tesla Roadster galima jau buvo nupirkti 2008 metais ir galejai juo pravaziuoti 320km vienu ikrovimu. Praejo 10 metu. 99% dabartiniu elektromobiliu negali pravaziuoti tokio atstumo. Laukiam toliau "ateities"?
                 Nu yra jau šiek tiek elektrinių autobusų. Prašom čia nemeloti

                 One city in China has more electric buses than all of America’s biggest cities have buses
                 https://qz.com/1169690/shenzhen-in-c...nal-bus-fleet/

                 Shenzhen’s transport commission said on Dec. 27 that it had transitioned its 16,359 buses to all-electric models. The city’s 17,000 taxis are next (63% of them are already electric).
                 Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

                 Comment


                  Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
                  Eidvi, kalba yra ne apie tai kad elektrobusai ant batarkiu yra blogiau uz troleibusus, o apie tai kad jie dar nera israsti, nes neegzistuoja tokiu batareiku, kurios tarnautu 15 metu be pakeitimo ir islaikytu ikrova visai darbo dienai. Todel laidai ir usai yra realiausias variantas artimiausius 10 metu tokioms transporto priemonems.

                  Tavo fantazuojama schema su greito ikrovimo stotelemis yra realizuojama Zenevoje:


                  http://new.abb.com/grid/technology/tosa

                  Atkreipiu demesi, kad busas kraunasi 13 is 50 stoteliu + 3 rimtesni uzsikrovimai + 4 depo pakrovejai.
                  Nes tam kad jis vaziuotu visa diena ant batarkes neegzistuoja pasaulyje kito varianto tik kaip pastoviai ja dakrovinet. Kolkas tokia linija yra viena pasaulyje. Kaina sito aparato yra nepalyginamai didesne nei troleibuso. Per kiek laiko numirs batarkes - praktika parodys. Mano nuomone - kolkas ziauriai brangus ir neefektyvus malonumas palyginus su troleibusais.

                  kas ta netolima ateitis? Tesla Roadster galima jau buvo nupirkti 2008 metais ir galejai juo pravaziuoti 320km vienu ikrovimu. Praejo 10 metu. 99% dabartiniu elektromobiliu negali pravaziuoti tokio atstumo. Laukiam toliau "ateities"?
                  Ženevoje tai kol kas nerealizuota. Ir, kiek domėjausi, nėra informacijos, kad kažkas realiai daroma. Įtariu, kad ir nebus daroma.

                  Comment


                   Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
                   O prie ko čia viešasis transportas? Automobiliai lygiai taip pat suvažinėja žmones, nesuprantu, kuo užkliuvo būtent VT. Be to, šiuose Neoplanuose išties yra blokuojamas važiavimas jei yra atidarytos durys. Įdomu, ką matė liudininkai.
                   ----

                   Sostinės transportui norima leisti nestoti dalyje stotelių
                   https://www.delfi.lt/verslas/transpo...75921#cxrecs_s

                   Suprask kaip nori. Tokios stotelės jau seniausiai yra, bet kažkodėl apie jas rašoma dabar. Iš straipsnio pavadinimo pagalvojau, kad pagaliau svarsto įvesti tikrą Stop mygtukų sistemą. Taip nori atpiginti Park&Ride bilietą iki 1€.
                   Greičiau padarytų tik STOP.
                   Prie -20 vėdina saloną.

                   Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    One city in China has more electric buses than all of America’s biggest cities have buses
                    Klausimas kiek ju vazineja vienu metu o kiek tuo metu kraunasi? Nebus taip kad pvz is 3 tik 1 gali vaziuoti, o du kiti stovi ant chargeriu? Jei taip tai kuom tai pigiau uz troleibusus? Man atrodo atitinkamai X kartu brangiau, nes reikia X kartu daugiau transporto priemoniu pervezti zmoniu kieki per val.

                    Comment


                     Neoficialiomis žiniomis, nuo kovo 10 dienos Transrevis su latviais perima 4G maršrutą.

                     Comment

                     Working...
                     X