Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[UZ] Uzbekistano keliai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  [UZ] Uzbekistano keliai

  Manau galiu kurti šią temą, nes joje įdėsiu kelio atkarpos Taškentas - Džizakas - Samarkandas - Navoi - Buchara nuotraukas. Tai, iš esmės, pagrindinis Uzbekistano kelias, sujungiantis svarbiausius šalies ekonomikos, kultūros ir turizmo centrus. Apie kitus kelius bei keliavimo ypatumus šioje temoje taip pat užsiminsiu.
  Taškente gatvių būklė yra sąlyginai gera, bent kiek jau teko matyti. Taškento kelių infrastruktūrai, jos išlaikymui, tikrai dedama nemažai pastangų ir lėšų (tiesa, negaliu kalbėti už visą miestą, bet bent jau jo centre ir pagrindinės gatvės tokios yra).
  Iš Taškento link Samarkando išvykstant, labai neblogai išdėstyti kelio informaciniai ženklai - vairuotojas turi galimybę iš anksto matyti, kuria kryptimi jam vykti  ties miesto išvažiavimais įrengti viadukai,  maždaug pusę miesto iš vakarų pusės juosia apvažiavimas. Išvykstant link Samarkando kairėje pusėje styro antenos (paskirties nežinau...)  priekyje matomas didelis kelio ženklas  iš arčiau rodo kryptį iki Varšuvos ir net Hamburgo (!). Atkreipkite dėmesį - uzbekų kalboje daugelis "a" keičiama į "o", todėl šalies ir sostinės pavadinimai jų kalba skamba "Ozbekiston" ir "Toškent"


  važiuojame toliau

  kita sankryža  jau keli km už sostinės  autobusų aikštelėje  dar toliau  po to kelias staigiai suprastėja (kas būdinga tokioms šalims - šalia sostinės - viskas turi atrodyti idealiai).  tiesa, jis, atrodo tvarkomas, tačiau su finansavimu buvo nekaip - pusę išasfaltuoja, kita paliekama tokia, kokia yra, iki geresnių laikų

  Paskutinis taisė Metropolis; 2009.03.20, 14:25.

  #2
  Gal kiek nukrypsiu nuo temos, bet, manau forumiečiams ši informacija bus įdomi. Lygiagrečiai keliui Taškentas - Samarkandas eina to pat maršruto geležinkelio linija. Vienu metu "lenktyniavome" su traukiniu,  kuris iš arčiau - toks (sorry už foto kokybę)  Uzbekistano vadovybė labai daug investuoja į šalies geležinkelių plėtrą - ši linijam, tarp sostinės ir Samarkando, per paskutinius metus buvo visiškai rekonstruota ir elektrifikuota, o ja paleistas firminis traukinys "Registan", tiesa, nežinau, ar nuotraukoje jis ir matomas. Dar daugiau, greitasis firminis traukinys, aprūpintas prisijungimu prie neto, video, oro kondicionavimo sistemomis, nuo 2005 m. jungia sostinę su Buchara. Apie tai, sužinojau tik visai neseniai...Gal ir nukrypau nuo temos, bet...Uzbekistanas tiesia apskritai naujas geležinkelio atkarpas (kai kurios šalys jas uždaro dėl nerentabilumo) pvz. pietų kryptimi iš Karši miesto (irgi turistinis centras, tik mažiau žinomas) link Termezo prie Afganistano, nauja atkarpa Navoi - Učkuduk (230 km) link Urgenčo miesto (šalia jo - garsioji Chiva) buvo baigta 2004 m.

  Na, dabar gal grįšiu prie kelio...Iki Džizako dar 63 km.  Šalia kelio įrengtais kanalais, teka vanduo, drėkinantis derlingas uzbekų žemes  visai šalia kelio - arba stadionas, arba hipodromas  o čia jau tapo aišku kas

  Comment


   #3
   Ačiū už egzotiką

   Kažkada Uzbekijoje buvo kirilica (net matyti ir vienoje reklamoje nuotraukoje).
   Ar jie jau visur perėjo į lotynišką šriftą - bent ženklindami kelius?
   Paskutinis taisė Romas; 2009.03.20, 22:36.

   Comment


    #4
    Romai, Uzbekistanas oficialiai (įstatymuose) perėjo į lotyniškus rašmenis prieš keliolika metų. Realybė, tačiau, yra kiek kitokia: vaikai ir jaunimas gana nesunkiai adaptavosi prie šių pokyčių, o vyresnio amžiaus žmonėms tai buvo (kai kam - tebėra) sunkus išbandymas. Todėl dalis viešų užrašų, reklamų teberašomi dviem variantais. Įdomu tai, kad perėjimas prie lotynų rašmenų ypač sudėtingas buvo universitetuose, nes vienu metu buvo tokia situacija: moksleiviai, baigę vidurinę ir įstoję į aukštąją (ypač kokią nors specifinę techninę discipliną) negalėdavo mokytis, nes visa turima medžiaga buvo tik rusų kalba, o dėstytojai gerai nesuprato lotyniškų rašmenų...

    Comment


     #5
     Parašė Romas Rodyti pranešimą
     Kažkada Uzbekijoje buvo kirilica (net matyti ir vienoje reklamoje nuotraukoje). Ar jie jau visur perėjo į lotynišką šriftą - bent ženklindami kelius?
     Kirilica buvo naudojama nuo 1940 iki 1992, prieš tai ir po to lotyniškas šriftas. Tiesa iki 1928 buvo arabų šriftas. XX a. jų šriftas keitėsi 3 kartus.

     Comment


      #6
      Parašė Metropolis Rodyti pranešimą
      Atkreipkite dėmesį - uzbekų kalboje daugelis "a" keičiama į "o", todėl šalies ir sostinės pavadinimai jų kalba skamba "Ozbekiston" ir "Toškent"
      Nea, rašosi "Toshkent, Тошкент", bet skamba "Taškent". Reikia skirti raides ir garsus. "a" nekeičiama į "o", nes raidė "o" atitinka garsui [ɑ], o raidė "o‘" - garsui [o], pvz. "O‘zbekiston, Ўзбекистон" skamba "Ozbekiston"
      Paskutinis taisė agnette; 2009.03.21, 15:09. Priežastis: pridėtas Ўзбекистон

      Comment


       #7
       Labai fainas reportažas. Ačiū. Man asmeniškai priminė Turkijos provincijos kelius.
       Architektūros fotografija: http://www.garbacauskas.com

       Comment


        #8
        Parašė agnette Rodyti pranešimą
        "O‘zbekiston, Ўзбекистон" skamba "Ozbekiston"
        O ne Ozbekistan?

        Comment


         #9
         /\ taip, skamba Ozbekistan.
         Paskutinis taisė Bensons; 2009.03.23, 13:22.

         Comment


          #10
          Dėkoju visiems už atsiliepimus. Nemanau, kad šioje temoje verta veltis į diskusiją dėl uzbekų kalbos rašybos ir tarties ypatybių.
          Todėl pratęsiu kelionę. Pasiekiame Džizako miestą          kuriame nesustojome. Todel l. trumpai apie jį. Džizakas (uzbekų k. Jizzax, Жиззах - "mažas fortas") - srities centras, žinomas nuo X a. Jį 1866 m. užkariavo Rusijos imperija, o tuometinis Bucharos emiratas turėjo iš esmės sudėti ginklus...Dabar mieste veikia kelios aukštosios mokyklos, dramos teatras, Š. Rašidovo (sovietinio Uzbekistano vadovo) mauzoliejus. Šiuo metu tai - žemės ūkio centras, auginama labai daug vaisių/daržovių. Mieste yra kelios lengvosios, chemijos pramonės įmonės

          miestas nors neatrodo esąs pasiturintis, tačiau kaip ir visur šalyje, l. švarus          srities chokimatas - valdžios rūmai          Džizake, ir ne tik, gatvėse pasitaiko tokios eismą reguliuojančios "policininkės"          išvažiuojant iš Džizako, matome šiokius tokius kalnus          kurie supa patį miestą ir jo aplinkinius rajonus          spėriai priartėjome prie vadinamųjų "Timūro (arba "Tamerlano" - šis vardas kilo iš persų k. ir reiškia "raišas Timūras" - po vieno mūšio jis buvo sunkiai sužeistas į koją ir nuo tada šlubčiojo) vartų" -          vietos, ties kuria Nuratino kalnagūbrio viduriu teka Sanzaro upė. Laikoma, kad būtent šiuo keliu žygiuodavo jo kariuomenė - nieko nuostabaus, tai - patogiausias kelias          Šioje vietoje, dešiniau automobilių kelio, dar 1898 m. buvo nutiestas ir geležinkelis, sujungęs Taškentą su Samarkandu

          atsisukus atgal          turistai, šioje vietoje, prie uolų visada stabteli. Aišku, ne tik mes tuo metu fotkinomės

          o dabar keliausime į vakarus. Kol kas kelio atkarpos buvo neprastos          beveik viso maršruto metu, kelio viduryje riogso įrengtas tas betoninis blokas          - gal ir saugiau, bet tuomet erzina viena bjauri tenykščių vairuotojų savybė - tamsiu paros metu įjungti ir neišjungti važiuojant ilgąsias šviesas. Tiesa, gal todėl, kad vietos keliai beveik neturi atšvaitų. Priartėjome prie srities ribos          ir Samarkando miesto          įvažiuojant - sveikinimas uzbekų k.          Samarkando gatvės - beveik idealiai sutvarkytos

          Paskutinis taisė Metropolis; 2009.03.23, 17:54.

          Comment


           #11
           Ačiū už kelionės tęsinį

           Comment


            #12
            Gana smagiai atrodo. Nesitikėjau tokių autostradų. Pati šalis atrodo labai egzotiška ir įdomi.
            http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

            Comment


             #13
             Aciu METROPOLIS uz smagia kelione!

             Sveiki! Mano Vardas Bahtiyor! Metropolis aciu labai uz smagia kelione per Uzbekistana! As Tai Pats Uzbekas Guvenu Lietuvoje! Per Metus ismokau Lieuviu kalba,nes gerbiu Lietuva! As pasiziurejau i nuotraukas ir prisiminiau Savo Gimtaji miesta (SAMARQAND)!

             Comment


              #14
              Parašė Avtoxabar Rodyti pranešimą
              Sveiki! Mano Vardas Bahtiyor! Metropolis aciu labai uz smagia kelione per Uzbekistana! As Tai Pats Uzbekas Guvenu Lietuvoje! Per Metus ismokau Lieuviu kalba,nes gerbiu Lietuva! As pasiziurejau i nuotraukas ir prisiminiau Savo Gimtaji miesta (SAMARQAND)!
              Sveikas atvykęs į mūsų forumą Ir jei kada būsi savo tėvynėje, tai būtų gerai kad parvežtum nuotraukų
              You might surprise yourself.

              Miestai.net FB

              Comment


               #15
               Oho! Nesitikėjau tokių gerų kelių iš Uzbekistano. Regis, žmonės nori gyventi tvarkingai

               Comment


                #16
                Parašė spirit Rodyti pranešimą
                Sveikas atvykęs į mūsų forumą Ir jei kada būsi savo tėvynėje, tai būtų gerai kad parvežtum nuotraukų
                Gerai Butinai! As jei Nuvaziuosi tai butinai nuotrauku idesiu i jusu Foruma BUTINAI!!!

                Comment

                Working...
                X