Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[ALY] Alytaus tiltas šiaurinėje miesto dalyje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Sss
  pradėjo temą [ALY] Alytaus tiltas šiaurinėje miesto dalyje

  [ALY] Alytaus tiltas šiaurinėje miesto dalyje

  Naujas tiltas per Nemuną gali būti atidarytas jau kitų metų rugsėjo 1 dieną
  Tiltas pradėtas projektuoti 1985 metais

  Antroje susitikimo dalyje miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Sigitas Stumbras papasakojo apie šiaurinio Alytaus apvažiavimo su tiltu per Nemuną projekto peripetijas. Dėl šio objekto buvo sulaužyta ir tebelaužoma daugybė iečių. Tiltas pradėtas projektuoti dar praėjusiame tūkstantmetyje - 1985 metais. Iki 1993-iųjų buvo parengti privažiavimo prie tilto kelių projektai. Prieš penkiolika metų Alytaus bendrovė „Alkesta” ėmėsi privažiuojamojo kelio tiesimo darbų, pastatė šeštą tilto atramą. Teko iškelti dujotiekį ir aukštosios įtampos liniją.

  Pasak S.Stumbro, iki 1994 metų atlikta beveik 2 mln. litų vertų darbų. „Alkesta” tiltui statyti įsigytas medžiagas saugo iki šiol.

  2004 metais konkursui teikta šiaurinio aplinkkelio su tiltu per Nemuną projektas finansavimo negavo.

  Departamento direktoriaus teigimu, Alytui būtinai reikia dar vieno tilto per Nemuną. „Antano Juozapavičiaus tiltu per parą pervažiuoja apie 20 tūkstančių automobilių - dauguma lengvųjų, Kaniūkų tiltu per Nemuną pradunda iki 12 tūkstančių mašinų. Tarp jų daug tranzitinių krovininių”, - kalbėjo Stumbras.

  Jo teigimu, miesto savivaldybė jau atliko kai kuriuos darbus, leidžiančius greičiau pradėti statyti naują tiltą ir tiesti privažiavimo kelius. Baigiama rekonstruoti Punsko gatvė, Kalniškės gatvėje paklota nauja asfalto danga. Jeigu miesto taryba sutiks, bus pradėta Santaikos gatvės rekonstrukcija. Tiesa, dar neaišku, kas tvarkys Putinų gatvę.

  Suskaičiuota, kad tilto statyba gali kainuoti apie 50 mln. litų. Išklausęs S.Stumbro pranešimą, A.Butkevičius, pasitaręs su šalia sėdinčiu ministerijos sekretoriumi R.Gradausku, pareiškė, kad perspektyviniuose Kelių direkcijos planuose netoli Alytaus statyti tilto per Nemuną nebuvo numatyta. Išgirdęs, koks svarbus ne tik Alytui, bet ir apskritai Lietuvai gali būti naujas tiltas, ministras sakė, jog miesto savivaldybė, apskrities viršininko administracija ir ministerija turi efektyviai dirbti ir lėšų minėtam objektui statyti ieškoti ne tik Lietuvoje, bet ir Europos regioninės plėtros fonduose: „Jeigu visos minėtos institucijos kartu dirbs ir pasieks tikslus, kuriuos esame iškėlę, tai naujasis tiltas per Nemuną tikrai turėtų būti atidarytas kitų metų rugsėjo 1 dieną.

  Tokia solidi investicija į kelius žmonėms padėtų spręsti saugaus eismo klausimus, Alytuje būtų švarus oras.”

  Po susitikimo kalbinti miesto ir rajono miestelių gatves, kelius tvarkančių įmonių vadovai santūriai vertino ministro optimizmą - per nepilnus dvejus metus pastatyti apie 50 mln. litų kainuojantį tiltą.

  Po susitikimo rotušėje A.Butkevičius apžiūrėjo šiaurinio Alytaus apvažiavimo su tiltu per Nemuną vietą, lankėsi VĮ „Alytaus regiono keliai”.

 • Romas
  replied
  Išbandžiau Alytaus tiltą

  Foto 2014.09


  Dešinėje guli akmuo - turbūt tilto atidarymui atminti


  Viskas puiku, tik su krypčių nuorodomis ten visiškas "pravalas".
  Nuo Naujosios gatvės ir pramoninio rajono link naujo tilto nėra jokių rodyklių.
  Šis tiltas, atrodo buvo statytas pagerinti eismą tarp Vilniaus ir Alytaus pramoninio rajono, bet nėra nė vienos nuorodos į Vilnių. Pervažiavus tiltą yra kelios nuorodos tik į Pivašiūnus, o prie paskutinio žiedo - ir į Kauną.

  Komentuoti:


 • deep'as
  replied
  Parašė Ginthus Rodyti pranešimą
  Standartiniai kelkrasciai ten.
  Panasu kad smelis kelkrasciuose paliekamas tik buvusiose TSRS salyse. Nezinau kokia to priezastis, gal visdar uzsilikes GOSTA'as?

  Komentuoti:


 • Ginthus
  replied
  Parašė deep'as Rodyti pranešimą
  Zvelgiant i pirmas 3 nuotraukas man kyla mintis, kad rangovas arba nepaklojo dalies asfalto arba neuzpyle juodzemio ir nepasejo zoles. Kaip dar galima paaiskinti tokius kelkrascius nuo kuriu tik dulkes kyla?
  Standartiniai kelkrasciai ten.

  Komentuoti:


 • deep'as
  replied
  Zvelgiant i pirmas 3 nuotraukas man kyla mintis, kad rangovas arba nepaklojo dalies asfalto arba neuzpyle juodzemio ir nepasejo zoles. Kaip dar galima paaiskinti tokius kelkrascius nuo kuriu tik dulkes kyla?

  Komentuoti:


 • Zorro
  replied
  Nuo 220-ojo kelio į dešinę - naujas kelias link tilto.

  Nuo Pramonės rajono atgal.

  Komentuoti:


 • Vidzgirio vilkas
  replied
  Keletas foto iš tilto atidarymo 2011.10.28  Komentuoti:


 • Raptor
  replied
  Nu va..

  Alytuje atidaromas naujas tiltas

  Alytuje po daugiau nei 20 metų penktadienį oficialiai atidaromas trečiasis tiltas per Nemuną. Gruodį dar vienas tiltas bus atidarytas Druskininkuose. Trečiasis tiltas per Nemuną Alytuje pavadintas Lietuvos tūkstantmečio vardu.


  Projektas pradėtas 1998-aisiais, ne kartą koreguotas, dėl to statybos užsitęsė. Jam nutiesti kartu su šiauriniu aplinkkeliu skirta beveik 60 mln. litų. Iki gruodžio bus baigtas tvarkyti ir daugiau nei 3,5 kilometrų ilgio privažiavimo kelias.

  „Trūksta vieno vienintelio dalyko – sutvarkyti Putinų gatvę, kurioje prasidėjo darbai ir reikia apie 5 mln. litų. Milijono litų tikimės iš Susisiekimo ministerijos, kitos lėšos – savivaldybės“, – sako Alytaus meras Feliksas Džiautas.

  „Statant šį tiltą buvo atsisakyta metalinių konstrukcijų varžtinio surinkimo ir atliktas virinimas. Galbūt naujesnė technologija pačio tilto užstūmimo – buvo panaudoti domkratai, kurie, taip sakant, patys užtraukinėjo patį tiltą“, – pasakoja Sigitas Stumbras, A lytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas.

  Anot specialistų, dėl naudotų naujų technologijų šio tilto remontuoti, tikimasi, nereikės mažiausiai 30–40 metų. O mieste sumažės automobilių srautai ir oro tarša.

  Prieš septynerius metus skaičiuota, kad atsigaunant pramonei šiuo tiltu per parą automobilių srautai gali siekti iki 30 tūkst. automobilių. Naujesni tyrimai numatyti kitąmet.

  „Turime viltį, kad pramonė atsigaus. Čia pat prie aplinkkelio yra pramonės parkas, daugiau kaip 50 hektarų. Investicijos į jį ateina, pasirašytos 4 sutartys, jau pirmieji darbai vyksta. Pagaliau „Alytaus tekstilės“ patalpose, kurios jau yra parduotos, irgi prasideda judėjimas“, – teigia F. Džiautas.

  Dar vienas tiltas – jau septynioliktas – per Nemuną gruodį bus atidarytas Druskininkuose.

  Jo statyba su privažiavimo keliais, pėsčiųjų ir dviračių takais bei automobilių stovėjimo aikštele kainuos 45 milijonus litų.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Tilto per Nemuną laukė 25 metus
  Genovaitė RAFANAVIČIENĖ
  LR korespondentė
  2011-09-29
  Naujas tiltas Alytuje tapo jau šešioliktu automobilių tiltu per Nemuną šalyje, o po poros mėnesių Druskininkuose bus atidarytas ir septynioliktas.


  Pastačius naują tiltą per Nemuną Alytuje, atsirado galimybė užbaigti šiaurinį miesto aplinkkelį. Z.Šilinsko nuotr.

  Nemuno krantus sujungė jau trečias tiltas Alytuje. Jis sumažins automobilių srautą mieste ir užtikrins saugesnį eismą bei mažesnę oro taršą.

  Nuo naujojo tilto Alytuje projektavimo pradžios iki statybų pabaigos praėjo net 25 metai.

  258 metrų ilgio, 25 metrų aukščio ir 14,3 metro pločio dviejų juostų Lietuvos tūkstantmečio vardu pavadintu tiltu jau važiuoja automobiliai.

  Skubama iki metų pabaigos baigti įrengti ir privažiavimo kelią bei gatvę su estakada ir žiedine sankryža, kurie su tiltu sudarys šiaurinį miesto aplinkkelį.

  Prieš dešimtmetį Kauno bendrovė „Kelprojektas” padarė naują techninį projektą, o statybos buvo atnaujintos prieš ketverius metus.

  Pagal pirmąjį sumanymą jis turėjo būti gelžbetoninis, bet atnaujinus darbus perdangoms pasirinktos Čekijoje pagamintos nepjaustytos metalinės sijos, kurios buvo sujungtos gelžbetonine plokšte.

  Šio tilto statyboje panaudota dar viena naujovė – sijų jungtys buvo suvirinamos krante ir stumiamos per upę.

  Tilto ir privažiuojamųjų kelių statybomis užsiima Alytaus bendrovė „Alkesta”.

  Darbai kainuos daugiau nei 50 milijonų litų.

  Atidarys gruodį

  Ta pati įmonė triūsia ir prie naujojo tilto Druskininkuose. Kurorte tiltą pavyko pastatyti per trejus metus. Eismą juo numatyta pradėti gruodžio pradžioje.

  Šio tilto su privažiavimo keliais, pėsčiųjų ir dviračių taku bei automobilių stovėjimo aikštele statyba kainuos 45 milijonus litų.

  Komentuoti:


 • studentaz
  replied
  Rugpjūčio 12 dieną atidaromas naujas Tūkstantmečio tiltas per Nemuną. Daugiau informacijos ir nuotraukų rasite čia >>

  Komentuoti:


 • thomcius
  replied
  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
  Gal iki rugsėjo pabaigs?
  http://www.dzukijostv.lt/index.php/z...id=2&movie=683

  darbai isibegejo ziureti roportaza nuo 4:52 iki 7:42.
  Esant butinybei eisma gali paleist menesio begi... bet bus nesutvarkytas gerbuvis, zenklinimas, asvietimas..

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Gal iki rugsėjo pabaigs?

  Komentuoti:


 • Vidzgirio vilkas
  replied
  Kelio nuo Skirnuvos degalinės iki pramonės rajono įrengimas 2011.07.09

  Vaizdas link būsimo žiedo su Druskininkų gatve bei keliu Alytus - Pivašiūnai  Į kitą pusę  Pajudėjus kiek toliau link tilto

  Turbūt būsima žiedinė sankryža

  Judam toliau link tilto  Dar viena žiedinė sankryža  Iš kitos pusės  Judam toliau  Tiltas jau kaip ir paruoštas. Kol kas tik dviračiu leidžia pravažiuot

  Ir kelionę baigiu ties nauja žiedine sankryža Pramonės rajone

  Komentuoti:


 • Zorro
  replied


  Komentuoti:


 • Aurelius
  replied
  Tai tiltas jau atidarytas? Jau eismas vyksta juo?

  Komentuoti:


 • Rimas_OK
  replied
  Džiugu, kad dviračių takas ne butaforinis (ne trinkelėmis), o tikras. Nenustebčiau jei šaligatvis būtų lygus, o dviračių takas raudonomis trinkelėmis

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Parašė Depeche Rodyti pranešimą
  Teko trumpai apžiūrėt šį tiltą nuo viršaus, o fotografijos iš

  http://www.kelprojektas.lt/lt/projek...=Tiltai&page=2

  Atvaizdas

  (...)
  Praleista nelabai esminė smulkmena nuorodoje
  Parašė Kelprojektas
  Tilto per Nemuną Alytuje darbo projektas
  Techniniai parametrai: tilto ilgis – 257,74 m, tarpatramiai – 42,3+42+63+63+42,3 m, tilto plotis – 14,37 m. Konstrukcija – plienbetoninė nekarpyta perdanga ant gelžbetoninių atramų.
  Projektavimo metai: 2008
  http://www.kelprojektas.lt/lt/projek...=Tiltai&page=2
  Parašė Al1
  Tai jau ir eismas vyksta?
  Ačiū už gražias nuotraukas, ir aš spėjau pagalvoti, kada gi jie tą tiltą tyliai atidarė, jei kelias anoje pusėje tik žadamas tiesti
  Paskutinis taisė Romas; 2014.10.05, 06:35.

  Komentuoti:


 • Mjso
  replied
  Tiltas kaip tiltas.

  Komentuoti:


 • Raptor
  replied
  Tikrai gražus

  Komentuoti:


 • Big Cat
  replied
  Oho, koks gražuolis :)

  Komentuoti:

Working...
X