Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Parkavimas

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Aš tai kovoje su nėra kūr parkoci atvejais pradėjau naudoti naują taktiką.

Pavyzdžiui, vakar turėjau maždaug tokį dialogą prie namų su kažkokia nelegalaus parkavimo mėgėja, kuri man važiuojant savo dvriatuku pro šalį, savo mažą kuklią mašinytę bandė pasistatyti, pažeisdama KET mano pamėgtoje baudimo vietoje.

Aš: labas vakaras
    Mergina: labas vakaras [nustebusi]
    Aš: Čia negalima palikti mašinos.
    Mergina: Kodėėėėėl? [nustebusi dar labiau]
    Aš: Ištisinė linija, pagal kelių eismo taisykles negalima parkuoti mašinos arčiau kaip trys metrai nuo ištisinės linijos.
    Mergina: Nu tai bet čia visi taip...
    Aš: Taip, aš juos čia visus fotografuoju ir persiunčiu policijai. Už tai reikia mokėti bauda virs 30 Eurų
    Mergina [paklaikusiu žvilgsniu nieko nesako]...
    Aš: Tai ar patrauksit mašiną?
    Mergina: Patrauksiu, važiuokit jau gal.
    Aš: Ačiū. Vėliau ateisiu patikrinti.

Atėjau patikrinti po poros valandų. Tai tos mašinos nebuvo. Bet toje vietoje buvo kažkokio kito nelaimėlio mašina, tai nubaudžiau jį/ją.
    Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

Comment

Parašė index Rodyti pranešimą
      O kas draudžia raportuoti, kad ir visame mieste? Aš pavyzdžiui vakar paraportavau kokius penkis automobilius, stovinčius po "stovėti draudžiama" ženklu šalia ofiso.
      Šituo atvju tai būtų logiška, nes tai yra tavo ofisas, o ne "šiaip mieste".
      Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

Comment

Tokius priima e-policija? Čia prie Molo Kaune. Click image for larger version

Name:	20190312_120636.jpg
Views:	1
Size:	202,0 kB
ID:	1709119
        AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

Comment

Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

Per pažįstamus išsiaiškinau kas vyksta su tokiomis nuotraukomis. Jei neapsnigtas šaligatvis, matosi numeriai, visada išrašoma bauda. Gali būti nors ir vienas ratas 10 cm ant šalivatvio užvažiavęs.
          Esu gavęs baudą už stovėjimą ant "šaligatvio" žiemą, kai buvo labai daug sniego. Priparkuota taip buvo tikrai dėl to, kad sulaužytas po sniegu šaligatvis tikrai nesimatė - t.y. nepyktibiškai. Ženklų aišku jokių ten nebuvo. Tad net nežinau pagal ką jie ten būtent sprendžia.

Comment

sankauskai, digital, John, o jūs nurodot savo gyvenamąją vietą? Tarkim per ePoliciją pranešant, rašoma ten, jog būtina nurodyti savo adresą. Tvarkau Vilnių abstrakčiai duodama užpildyti duomenis, o rekomendacijose jau rašoma dar kitaip: "Vardas ir Pavardė, gimimo data, el. pašto arba gyvenamosios vietos adresas. Pridedama tai patvirtinančios nuotraukos (ne mažiau nei dvi)."

Man asmeniškai nesinori pateikt adresą, kad neįskristų kada akmuo pro namų langą. Kaip suprantu, jei asmuo nemoka baudos ir eina į teismo posėdį, jam paprašius, duodami visi pranešėjo duomenys.

Comment

Parašė dondc Rodyti pranešimą
              Man asmeniškai nesinori pateikt adresą, kad neįskristų kada akmuo pro namų langą. Kaip suprantu, jei asmuo nemoka baudos ir eina į teismo posėdį, jam paprašius, duodami visi pranešėjo duomenys.
              Jeigu pranešta anonimiškai, tada neduoda.
              Flickr

Comment

Man kitų duomenų negaila, tik adresą nelabai norisi nurodyti.

Comment

sankauskai, digital, John, o jūs nurodot savo gyvenamąją vietą? Tarkim per ePoliciją pranešant, rašoma ten, jog būtina nurodyti savo adresą. Tvarkau Vilnių abstrakčiai duodama užpildyti duomenis, o rekomendacijose jau rašoma dar kitaip: "Vardas ir Pavardė, gimimo data, el. pašto arba gyvenamosios vietos adresas. Pridedama tai patvirtinančios nuotraukos (ne mažiau nei dvi)."

Be abejo, privaloma pateikti savo duomenis. Nors ir šiaip visi mano kaimynai labai gerai žino mano pomėgius.

Blogiausia, ką galima daryti tokiose situacijose, tai bijoti laikytis įstatymų ir tvarkos. Tada viršų paima marozai. Aš turiu pomėgį eiti ypač toli, kad tokius asilus pastatyčiau į vietą.
                  Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

Comment

Jugiuosi per elektroniniu valdžios vartus. Ten, savaime suprantama, yra visi mano duomenys.

Pas mane visur prie namo yra kameros, taip lengvai akmenimis nepasimėtysi.

Dėl pranešėjo duomenų pateikimo pažeidėjui, tai lyg ir buvo imtąsi kažkokių žingsnių, dabar su GDPR turėtų būti dar sunkiau gauti tavo duomenis.
                    If a lion could speak, we could not understand him.

Comment

Parašė John Rodyti pranešimą

Blogiausia, ką galima daryti tokiose situacijose, tai bijoti laikytis įstatymų ir tvarkos. Tada viršų paima marozai. Aš turiu pomėgį eiti ypač toli, kad tokius asilus pastatyčiau į vietą.

This!
                      If a lion could speak, we could not understand him.

Comment

Tvarkau Vilnių prašo vardo, pavardės, asmens kodo, tel. nr ir el. pašto. Aišku, ten aukščiau pagal asmens kodą turėtų matyti adresą ir viską ką tik reikia, bet kažkaip nesitikėčiau, kad jie perduotų tą kitą informaciją pažeidėjui.

Comment

Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                          Jeigu pranešta anonimiškai, tada neduoda.
                          Apie stovėjimo tvarkos pažeidimus galima pranešti tik prisijugus.
                          Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

Comment

Galite fotografuoti ir siųsti amžinai, bet reikia keisti įstatymą, kuris per prievartą nutemptų automobilį į saugojimo aikštelę, nes tik bauda, tėra būdas nieko nedaryti. Pievelės yra viena, tačiau nepamirškime, kad negali privažiuoti gaisrinės automobiliai, o kartais tai yra sekundžių reikalas ar žmogaus gyvybė bus išgelbėta, gal tai bus jūsų ar jūsų uošvėnės gyvybė. Vakarų Europoje žmonės galvoja apie savo gyvybę, o Lietuvoje vadovaujamės rusišku principu - Rusų bobos dar prigimdys......

Comment

Kilo dar vienas klausimas dėl baudimo už neteisėtą parkavimą. Pabraižiau apytikslę schemutę, kaip atrodo situacija, kurioje noriu įvesti tvarką ir bausti pažeidėjus.

Probleminė vieta - mašina su raudonu klaustuku. Horizontalus ženklinimas yra toks, koks schemoje t.y. vienur parkavimo vietos pažymėtos (tos, kurios buvo parduodamos su projektu), o kitur ne. Ar mašina su raudonu klaustuku turi teisę parkuotis?

KET 146 punktas sako:
                              146. Statyti transporto priemonę kampu į važiuojamosios dalies kraštą, o ne lygiagrečiai su važiuojamosios dalies kraštu galima tik ten, kur tai leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai ir (arba) horizontalusis ženklinimas.

Ar toks mašinos su raudonu klaustuku parkavimas pažeidžia KET?

Comment

Reiktų išsiaiškint ar kiemas yra važiojamoji dalis ar ne. Manau, tai atsakytų į klausimą, nes jei tu iš garažo išsisukinėji, tai tas su klaustuku nebesiparkuoja lygiagrečiai. Kita vertus, visur visi kiemuose parkuojasi bet kaip ir tai yra legalu.

Iki šiol niekad nefotkinau, bet prieš paskutinis lašas buvo, kai priėjau prie pareigūno ir susiginčijau ar legaliai priparkuoti automobiliai standartiniuose sovietiniuose pripakeltuose įvažiavimuose į kiemus. Pasak kelių policininko, toks parkavimas yra visiškai teisėtas (nors jis pats taip neparkuotų!), kadangi, tai yra kiemas. Paplepėjus kokių 20 min., prisiminiau ir įtikinau, jog, tai ne kiemas, o kelias, nes į kelią pagal apibrėžimą įeina šaligatviai abejose kelio pusėse ir viskas kas tarp jų, t. y. ir tokie įvažiavimai. Galiausiai pripažino, jog „pritempus” galima bauduoti dėl priparkavimo kampu, t. y., įtariu, pagal John'o pateiktą 146. puntą, bet bauda siekia tik nuo įspėjimo iki 12 €.

Aš taikyčiau:
                                [150. Sustoti ir stovėti draudžiama:] 150.6. ant pėsčiųjų ar (ir) dviračių tako, dviračių juostos, taip pat arčiau kaip 5 m atstumu prieš važiuojamosios dalies susikirtimą su pėsčiųjų ar (ir) dviračių taku, o keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų ar (ir) dviračių tako.
                                Tai ar pateiktoje foto būtų priparkuota neleistinai, jei net nebūtų užvažiuota ant vejos ir ant dviračių tako / šaligatvio? Pasak pareigūno, tai ne kelių sankirta, tad 5 m negalioja, bet kas ten žino, išaiškinus, kad tai kelias, o nebe kiemas, tai gal jau sankirta? Jeigu negalima taikyti mano pateikto punkto šiuo atveju, tai gali kas pateikti pavyzdį apibrėžtą 150.6. punkte?

Click image for larger version

Name:	Mr._Dick.jpg
Views:	1
Size:	226,3 kB
ID:	1709397

Comment

O kuo skiriasi kiemas nuo kelio?
                                  Ten yra ir šaligatviai visur aplinkui (schemoje nepažymėjau). Visa teritorija po "Gyvenamoji zona" ženklais.

Comment

Reiktų išsiaiškint ar kiemas yra važiojamoji dalis ar ne.

Pasak pareigūno, tai ne kelių sankirta, tad 5 m negalioja, bet kas ten žino, išaiškinus, kad tai kelias, o nebe kiemas, tai gal jau sankirta? Jeigu negalima taikyti mano pateikto punkto šiuo atveju, tai gali kas pateikti pavyzdį apibrėžtą 150.6. punkte?
                                    Manau, pareigūnas "grybą pjauną", nes kelio sąvokai neturi reikšmės, kur tai yra ar kieme, ar ne, nes : Kelias eismui skirta ir naudojama žemės arba statinio paviršiaus juosta per visą jos plotį, įskaitant važiuojamąją dalį, sankryžas, šaligatvius, kelkraščius, pėsčiųjų ir dviračių takus, skiriamąsias juostas. Jei tai paviršiaus juosta skirta eismui, tai ir yra kelias. Kiemo sąvoka KET net nėra apibrėžta atskirai. Pagal nuotrauką tai įvažiavimas į kiemą. Logiškai mąstant, tai dar net ir ne kiemas. Kodėl įvažiavimas yra jau ne kelias , o jau kiemas ? Manau, kad turėtų būti pakeistas KET arba šioje vietoje taikyti , kaip sakėte:
                                    [150. Sustoti ir stovėti draudžiama:] 150.6. ant pėsčiųjų ar (ir) dviračių tako, dviračių juostos, taip pat arčiau kaip 5 m atstumu prieš važiuojamosios dalies susikirtimą su pėsčiųjų ar (ir) dviračių taku, o keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų ar (ir) dviračių tako.

Comment

Parašė John Rodyti pranešimą
                                      O kuo skiriasi kiemas nuo kelio?
                                      Ten yra ir šaligatviai visur aplinkui (schemoje nepažymėjau). Visa teritorija po "Gyvenamoji zona" ženklais.
                                      Na, kaip aš asmeniškai aiškinčiau, tai keliui taikomi vieni reikalavimai – griežti, t. y. kelio negali kirsti, kaip tau pėsčiajam patinka. Vadovaujiesi ar tolyje matai perėją / sankryžą ir eini ten kirsti važiuojamosios dalies. Tuo tarpu kieme, t. y. gyvenamojoje zonoje pėsčiasis turi visišką pirmumą. Kaip suprantu, net nėra KET reikalavimo, jog gali kirsti "kiemo važiuojamąją dalį" tik įsitikinęs, jog tai saugu – tau nusispjaut ant mašinų ir darai ką nori, žaidi kamuoliu, etc., bet kelyje, o ne kieme, net per pėsčiųjų perėją turi įsitikinti, jog eiti saugu.

Dėl to ir tavo 146. punkte apibrėžta, jog parkuoti galima tik lygiagrečiai važiuojamosios dalies, tuo tarpu, kieme turbūt tai netaikytina, nes juk kiemai zigzagais arba kvadratais išdėstyti, t. y. taikant tą punktą nebūtų galima legaliai prisiparkuoti beveik niekur.

Parašė AudriusV Rodyti pranešimą

Manau, pareigūnas "grybą pjauną", nes kelio sąvokai neturi reikšmės, kur tai yra ar kieme, ar ne, nes : Kelias eismui skirta ir naudojama žemės arba statinio paviršiaus juosta per visą jos plotį, įskaitant važiuojamąją dalį, sankryžas, šaligatvius, kelkraščius, pėsčiųjų ir dviračių takus, skiriamąsias juostas. Jei tai paviršiaus juosta skirta eismui, tai ir yra kelias. Kiemo sąvoka KET net nėra apibrėžta atskirai. Pagal nuotrauką tai įvažiavimas į kiemą. Logiškai mąstant, tai dar net ir ne kiemas. Kodėl įvažiavimas yra jau ne kelias , o jau kiemas ? Manau, kad turėtų būti pakeistas KET arba šioje vietoje taikyti , kaip sakėte:
                                      Tai vat dėl to ir labai susinervinau, kad žiūri į akis teisėtvarkos pareigūnas, ir meluoja.

Vat kelias yra "juosta" su aiškiais kontūrais ir ribomis, kaip rašiau aukščiau, kiemai dažnai būna ne juosta, o zigzagai, lenkti bei netaisyklingi vingiai ir pan.

Turbūt dar yra atskiras punktas apie sankirtas ir tą 5 m taisyklę, apie ką užsiminė pareigūnas, taip išmušdamas mane iš vėžių ir nukreipdamas kalbą.

Tiesa, dėl 150.6. situacijos, tai galėtų punktas būti taikomas ten kur yra dviračių pervaža skersai normalios gatvės, bet situacijos, kai normali gatvė turėtų susikirtimą su šaligatviu – nesugalvoju (perėjoms yra atskiras punktas). Turbūt tas punktas ir skirtas tiems kiemų įvažiavimams, nes kol įvažiuoji į kiemą (net nesvarbu ar kiemas būtų važiuojamoji dalis ar ne), bet patys tie keli metrai įvažiavimų į kiemus, tai tikrai turėtų būti traktuotini, kaip važiuojamoji dalis, nes, tai tikrai yra kelias bei atitinka tą apibrėžimą "juostos", net galiausiai tą pripažino pareigūnas.

Išvada: manau, galit mėginti bauduoti tokius. Aš kol turiu mažai patirties ir dar mažas sadizmo lygis, tai bauduosiu tik tuos, kurie lenda į naujuosius dvirtakius.

Comment

Atsakymas John, mano manymu, tai tas "raudonas klaustukas" nepažeidžia KET, jei ten gyvenamoji zona. Svarbu yra vietos pravažiuot visiems.

Comment

Nors esu didelis kuoliukų šalininkas šitame mieste, bet štai kas nutinka su kai kuriais:

Naujamiestis, Šaltinių g.
                                          Click image for larger version  Name:	123.jpg Views:	1 Size:	195,1 kB ID:	1709639

Praktiškai toje vietoje per tokį išlenkimą buvo pavogtas vienos plytelės plotis, todėl ratų atmušėjas būtų efektyvesnis.
                                          Paskutinis taisė R.D.; 2019.03.24, 03:08.

Comment

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                          Working...
                                          X