Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Parkavimas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė John Rodyti pranešimą

  Aplinkos tvarkymui parkavimo vietų nereikia. Tam reikia tvarkyti aplinką.
  Na, kai šimtą metų viena eile kažkas parkuojasi ant purvo ir atsiranda korys, tai dar ne pasaulio pabaiga su sąlyga, kad tradicinių parkavimosi vietų nepadaugėja. Kadangi sakot, kad free parking'o žmonėms norėsis iki begalybės, tai reiškia, kad reikia daryti, kad daugiabučių kiemuose būtų pradėta vystyti leidimų sistema ir norėtųsi tai pamatyti užuominų. Čia gali prireikti persilaužymo, bus daug piktų. Už surinktus parking mokesčius būtų prižiūrima aikštelių kokybė.

  Comment


   Parašė Creatium Rodyti pranešimą

   Neaišku, nes nesimato visas vaizdas. Greičiausiai per dešinę.

   Parašiau FB puslapyje po šiuo postu komentarą, kad reikia kuoliukų. Sakė, kad nuostabi idėja (???) ir bandys juos statyti. Pažiūrėsim pažiūrėsim.
   Panašu į šitą kempingą:
   https://www.google.lt/maps/@54.71771...7i13312!8i6656
   Kažkados ten žaidimų aikšelė buvo ir iš visų pusių šaligatvis, dabar korys. Gal ir gerai, vaikai užaugo, pensininkai galės bites auginti

   Comment


    Parašė John Rodyti pranešimą

    Parkavimo vietų plėtra turi būti daroma su aiškia logika, projektais ir atsižvelgiant į reikalavimus, o ne šiaip at random. Problema su nemokamais parkingais ta, kad jų visada "neužtenka" ir su dabartine logika juos reiktų statyti iki begalybės. Dėl ko pirmiausia vertėtų arba apmokestinti jau esamus parkingus arba įvesti griežtą no-nonsense leidimų parkuoti konkrečioje lokacijoje sistemą. Tuomet, smarkiai nukritus paklausai ir atsisijojus visokiems apleistiems laužams, išsiaiškinti, kiek visgi tų papildomų parkingo vietų reikia ir ar išvis jų reikia.

    O spontaniškai statyti naujas parkavimo vietas, nes "nėra kur pastatyti mašinos" yra visiškas non-solution.
    Iš dalies sutinku su John. Pvz. šiuo atveju nematau jokių priežasčių, kodėl negalėjo būti įkurta kaimynija ir susitvarkyta teritorija kompleksiškai, ir tik nesant tokios galimybės galima svarstyti apie korius. Oi bet ups... ten gi irgi dykai po 10 Eur/m2 dalina. Vėl negerai...

    Comment


     Pasitikrinkite: paskelbė, kur Vilniuje atsiras 600 naujų vietų automobiliams https://auto.lrytas.lt/naujienos/201...liams-6025833/

     Comment


      Įdomios savivaldybės inicaityvos Pilaitėje - liepti statyti automobilius prieš elementarius eismo saugumo kriterijus ir dar bausti normaliai statančius mašinas

      Lrytas.lt 2018 0418
      Kai kurie Vilniaus rajonai turi parkavimo problemą

      Kuri blogybė didesnė: uostyti išmetamąsias dujas ar rizikuoti keleivio gyvybe? Tokie ginčai verda Pilaitėje.
      Šalia gatvės gyvenantys vilniečiai reikalauja, kad į juos nebūtų atsukti išmetamųjų dujų vamzdžiai, bet vairuotojai tai grindžia eismo saugumu. Nors bet kuris vairavimo instruktorius pasakys, kad atbulam automobiliu išvažiuoti iš stovėjimo vietos yra pavojinga, Pilaitėje leidžiamas tik vienas transporto priemonių statymo būdas – priekiu į šaligatvio bortą ir čia esantį daugiabutį namą.

      Jurgitai L. jau teko matyti tikrintojus, kurie fotografavo kelio ženklą pažeidusių vairuotojų automobilius, rašė ir dalijo raudonus lapelius, primenančius apie pažeidimą. „Kiek aš žinau, pareigūnai atvažiuoja bausti tik gavę skundą. Ar skundikams viskas gerai su smegenimis?“ – piktinosi Pilaitės gyventoja. (...)

      Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vadovas Andžejus Dinikis patvirtino – pareigūnai buvo gavę nusiskundimų, kad prie gyvenamųjų namų Pilaitėje automobilių vairuotojai, pažeisdami Kelių eismo taisyklių reikalavimus, stato automobilius galu į pastatą. Anot A.Dinikio, didžiausia bėda yra tai, kad automobilių stovėjimo vietos yra prie pat pirmojo aukšto langų ir išmetamosios dujos patenka į butus. Todėl tokie kelio ženklai ir buvo įrengti – automobiliams leidžiama stovėti tik priekiu į langus, be priekabos.

      Vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas tikino, kad saugiausia automobilį statyti galu. Tada jo galas būna apsaugotas – niekas negali eiti, važiuoti, aikštelės kraštus dažnai saugo tvorelės arba atramos. O ir išvažiuodamas vairuotojas jausis užtikrinčiau, nes vos tik pajudėjęs matys viską, išvažiuos saugiai. Priešingai yra į stovėjimo vietą įvažiavus priekiu – išvažiuodamas ilgą laiką vairuotojas nieko nematys. Anot A.Pakėno, tuomet belieka tikėtis, kad kiti vairuotojai pamatys ir įleis. Be to, įvažiuojant į stovėjimo vietą priekiu automobilį ne kiekvienam vairuotojui pavyksta pastatyti tiesiai. Todėl neretai mašina taip ir lieka stovėti kreivai, išsikišusiu galu, taip keldama grėsmę saugumui.
      (...)

      Su panašia problema susiduria Justiniškėse aplink troleibusų parką gyvenantys vilniečiai. Jie dėl išmetamųjų dujų pradėjo skųstis tada, kai didžiulėje teritorijoje buvo pradėta statyti ne tik troleibusus, bet ir autobusus. Vasarą pro langus ėmė veržtis alyvos, o žiemą – išmetamųjų dujų dvokas. Autobusų variklius vairuotojai pradeda šildyti paryčiais, o ypač šaltomis naktimis jų neišjungia po kelias valandas. Ta pati problema ir vakarais, nes paskutiniai autobusai atvažiuoja prieš ar net po vidurnakčio. Tačiau čia savivaldybė tokio ryžto nedemonstruoja, nes įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ jai ir priklauso.

      https://bustas.lrytas.lt/nekilnojama...inosi-5935655/

      Comment


       Parašė Romas Rodyti pranešimą
       Įdomios savivaldybės inicaityvos Pilaitėje - liepti statyti automobilius prieš elementarius eismo saugumo kriterijus ir dar bausti normaliai statančius mašinas

       Lrytas.lt 2018 0418
       Kai kurie Vilniaus rajonai turi parkavimo problemą
       daugiabuciu gyventojai sensta, marazmas gileja..

       Comment


        Iš esmės tai apie parkavimą, bet ir kitas bėdas. Prisimenate tą "ufonautą" prie Šimašiaus namų, tai štai, pasirodo, kad jis ne visai ufonautas, kaip skelbė meras. Paskaitykite interviu su juo, kurį įdėdu, o įvadą patys nurodoje. Sutinku su šiuo žmogumi daugeliu atžvilgiu. Galbūt forma kiek netikėta, bet klausimai teisingi ir reikalingi.

        R. Šimašiaus prie namų tykojęs kaukėtas vyras paaiškino, ko iš tiesų nori
        https://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktu...-nori-6041735/

        Jūs jau surengėte ne vieną akciją dėl automobilių statymo Vilniuje. Ar manote, kad dėl tvyrančio chaoso gatvėse ir kiemuose kalčiausia yra savivaldybė? – pasiteiravo Gyvo stendo „Sostinė“.
        Žinau, kodėl gatvėse ir kiemuose tvyro chaosas, – trūksta teisingumo ir paprasčiausio tvarkos poreikio. Trūksta visuomenę sudarančių asmenų sąmoningumo ir kaip rasti už teisingumo vykdymą bei tvarkos priežiūrą atsakingų institucijų darbuotojų tarnybinių uždavinių ir funkcijų aprašus.
        Ar savivaldybės kol kas nesėkmingai populiarinamos „Statyk ir važiuok“ aikštelės galėtų padėti išspręsti automobilių statymo problemą Senamiestyje, Naujamiestyje?
        „Statyk ir važiuok“ aikštelės – senas išradimas, bet jų įrengimas neišspręs automobilių pertekliaus problemos, jei tai nebus tik sudėtinė sumaniai parengto priemonių komplekso dalis. Šiame mieste daugumai piliečių bus vis sunkiau ir brangiau važinėti asmeniniais automobiliais, nes ten, kur pilna automobilių, blogai žmonėms. Tai rodo pasaulinė labiau išsivysčiusių visuomenių patirtis. Bet Vilniaus savivaldybėje niekas to nedrįsta pasakyti.
        Prieš pasitikdamas R.Šimašių jo namo kieme su plakatais esate stovėjęs ne vienoje Vilniaus vietoje. Ar ryžotės laukti miesto vadovo prie jo namų vien dėl to, kad iki šiol taip ir nesulaukėte pakankamai dėmesio?
        Net nebuvau pagalvojęs apie šią akciją kaip apie išskirtinę. Yra keliolika temų, kurias būtinai iškelsiu į aikštę. Esu lėto veikimo. Manau, tik laiko klausimas, kada sulauksiu pakankamai dėmesio. Šiuo požiūriu esu labai kantrus ir sistemingas.
        Feisbuke skelbiate daug nuotraukų, kuriose prabangūs automobiliai pastatyti neįgaliesiems skirtose vietose su neįgalių asmenų automobilių statymo kortelėmis. Ar turite įrodymų, kad šios kortelės įgytos nelegaliai? Jeigu taip, gal žinote, kaip jos įgyjamos?
        Neturiu. Tik prisimenu praėjusiais metais išsakytą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus teiginį, kad „neįgalumo nustatymo srityje korupcijos apraiškos tebėra sisteminės“, ir keliu klausimą – jeigu būtų užfiksuota, kad visureigį „Toyota Land Cruiser“, už kurio stiklo užkišama neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė su įrašu „Neterminuotai“, vairuoja visiškai į neįgalų žmogų nepanašus asmuo, gal tai būtų siūlo galas, už kurio čiupusi STT išvyniotų didelį kamuolį?
        Ar nebandėte dėl Vilniaus problemų protestuoti nesislėpdamas, oficialiai? Ar rašėte savivaldybei laiškus, skundus?
        Domiuosi visuomeninėmis problemomis maždaug dešimt metų. Vilniaus savivaldybei esu išsiuntęs daugybę pasiūlymų bei prašymų, dar daugiau jų matęs kitų aktyvių žmonių išsiųstų ir skaitęs atsakymų į juos. Savivaldybės nustatyta tvarka siunčiant pranešimą beveik visada galima pasiekti, kad būtų, pavyzdžiui, išvežta šiukšlių krūva, užlopyta kelio duobė, sutaisytas suolas. Dažnai – kad būtų pradėta administracinio nusižengimo bylos teisena dėl automobilių statymo taisyklių pažeidimo. Kartais – kad būtų įrengtas kelio ženklas ar pakeista eismo tvarka. Ir niekada, nustatyta tvarka siunčiant pranešimą, negalima pasiekti, kad būtų išspręsta kuri nors esminė problema, ypač susijusi su pačios savivaldybės veiklos neefektyvumu.
        Mano manymu, didžiausios negerovės šiuo metu R.Šimašiaus vadovaujamoje Vilniaus savivaldybėje yra darbuotojų asmeninės atsakomybės ir strateginio planavimo nebuvimas. Viena pirmųjų mano akcijų praėjusį gruodį buvo išeiti į Europos aikštę su žinute neseniai paskirtam administracijos direktoriui Povilui Poderskiui. Prašiau trijų dalykų: įvertinti konkretų stulbinamai neprofesionalaus savivaldybės darbuotojo atsakymo atvejį, atskleisti, kiek ir kokių tarnybinių nuobaudų savivaldybės darbuotojams skirta 2017 metais, pasirūpinti, kad savivaldybės elektroninėje interesantų aptarnavimo sistemoje būtų nurodoma atsakymą pateikiančio darbuotojo tapatybė – vardas ir pavardė, pareigos. Žinau, kad adresatas nuorodą gavo, įrašą perskaitė. Ir – nieko: nei atsakymo, nei pokyčių.

        Comment


         „Taxify“ vairuotojas Davidas iš Ganos: aplinka Lietuvoje buvo tokia atšiauri, kad turėjau pabėgti į Šveicariją

         https://www.15min.lt/verslas/naujiena/karjera/tafixy-vairuotojas-davidas-is-ganos-aplinka-lietuvoje-buvo-tokia-atsiauri-kad-turejau-pabegti-i-sveicarija-666-962782
         Per Vilnių jis važinėja nuosavu automobiliu, kurį įsigijo kasdienos reikmėms – keliavimui į paskaitas, bažnyčią, parduotuvę, futbolo treniruotes
         Mokosi MRU, bet vis tiek reikia auto. Na, aišku, jis ne iš vakarų Europos, Ganoj turbūt auto turėjimas greičiausiai yra daug labiau prestižo reikalas nei čia, tai tam tikras nuostatas šiuo klausimu jis turi, bet faktas akivaizdus: net atvykėliams viešasis transportas yra nepatogus.

         Comment


          Net negrai Vilniuje nenori važinėti viešuoju transportu?
          O varge....
          If a lion could speak, we could not understand him.

          Comment


           Parašė R.D. Rodyti pranešimą
           Iš esmės tai apie parkavimą, bet ir kitas bėdas. Prisimenate tą "ufonautą" prie Šimašiaus namų, tai štai, pasirodo, kad jis ne visai ufonautas, kaip skelbė meras. Paskaitykite interviu su juo, kurį įdėdu, o įvadą patys nurodoje. Sutinku su šiuo žmogumi daugeliu atžvilgiu. Galbūt forma kiek netikėta, bet klausimai teisingi ir reikalingi.

           R. Šimašiaus prie namų tykojęs kaukėtas vyras paaiškino, ko iš tiesų nori
           https://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktu...-nori-6041735/
           Man atrodo, kad žmogus turi Don Kichoto sindromą.
           Problemos buvo visur ir visada ir gal dar aštresnės.
           Paskutinis taisė Sula; 2018.05.03, 05:29.

           Comment


            Tiesiog įdomesnės pilietiškumo išraiškos Lietuvoje dar nėra įprastos.
            Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

            Comment


             Panašu, kad prie BIG'o bus parkingas su šlagbaumais. Galbūt kai kitapus Ukmergės g. prie Rimi taip pasidarė, pradėjo kimštis prie BIGo ?

             Comment


              Panašu, kad taip ir buvo. Dalinai prisidėjo ir patirtis iš kitų lokacijų. Sparčiai mažėja tų nemokamų parkingų prie parduotuvių mieste.

              Comment


               Parašė Creatium Rodyti pranešimą
               Panašu, kad taip ir buvo. Dalinai prisidėjo ir patirtis iš kitų lokacijų. Sparčiai mažėja tų nemokamų parkingų prie parduotuvių mieste.
               Viskas logiška. Tik pasitaiko šiokių tokių nesusipratimų, kaip pavyzdižiui 2 valandos nemokamos, bet jei pavėluoji nors minutę, tai jau susimoki ir už pirmas 2. WTF?

               Comment


                Parašė Ginthus Rodyti pranešimą

                Viskas logiška. Tik pasitaiko šiokių tokių nesusipratimų, kaip pavyzdžiui 2 valandos nemokamos, bet jei pavėluoji nors minutę, tai jau susimoki ir už pirmas 2. WTF?
                Yra ir durnesių dalykų , pvz mandarino nesenai padaryti užtvarai, gali įvažiuoti tik viena kartą, antra karta atvažiavus jau teks susimokėti. o mandarine yra ir paštas ir parduotuvės. Tad jei nuėjau paštan, paskui prireikė kažko parduotuvėj nusipirkti, antra kartą atvažiavus jau susimokėsi

                Comment


                 Savanorių HyperRimi aikštelėj įdėjo anti-crossing kontrolę, kad per kamščius nebandyt apvažiuot per aikštelę. Išsidūriau taip kartelį nusukęs iš Žemaitės g.

                 Comment


                  Parašė RamasN Rodyti pranešimą
                  Savanorių HyperRimi aikštelėj įdėjo anti-crossing kontrolę, kad per kamščius nebandyt apvažiuot per aikštelę. Išsidūriau taip kartelį nusukęs iš Žemaitės g.
                  Tai jau seniai. Reikia 15 min. pastovėti. Arba išvažiuoti per porinius vartelius.

                  Comment


                   Parašė Sula Rodyti pranešimą

                   Tai jau seniai. Reikia 15 min. pastovėti. Arba išvažiuoti per porinius vartelius.
                   Ačiū už info, ten irgi kartais tekdavo trumpint kelią.
                   Tikiuosi Lidl nesusimontuos tokių. Man kaip tik per vieną jų aikštelę į dešinę pusę gaunasi pasukti greičiau, nei per tuos naujuosius šviesoforus be lentelių (nuo kada ten jas visur nukabins?).

                   Comment


                    Parašė Humboltas Rodyti pranešimą

                    Yra ir durnesių dalykų , pvz mandarino nesenai padaryti užtvarai, gali įvažiuoti tik viena kartą, antra karta atvažiavus jau teks susimokėti. o mandarine yra ir paštas ir parduotuvės. Tad jei nuėjau paštan, paskui prireikė kažko parduotuvėj nusipirkti, antra kartą atvažiavus jau susimokėsi
                    Čia rimtai? Užmetei ką nors į kirpyklą/banką/paštą, grįžai pasiimti... Ir susimoki. Liuks! Gerai, kad netenka turėt reikalų Mandarine. Tikiuosi ir ateityje neprireiks...

                    Comment


                     Parašė Sula Rodyti pranešimą
                     Arba išvažiuoti per porinius vartelius.
                     Kas tie poriniai varteliai ir kur juos rast?

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X