Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Parkavimas. Infrastruktūra

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  lrytas.lt 2019.04.24
  Pakeista tvarka palietė pačius silpniausius – ligoninė automobiliu tapo nepasiekiama
  Kaip ligoniui iš kito miesto Santariškių medicinos miestelyje susirasti taksi automobilį?
  Ogi niekaip. Savivaldybė taksistus išgujo iš pagrindinės gatvės, jiems vienintelę skirtą aikštelę nukišdama į visišką užkampį. Ligoniams tinkamiausias transportas yra miesto, o jei jis nepatinka,
  iki automobilio, palikto mokamoje stovėjimo aikštelėje, gali kulniuoti ir neįgalieji. Tokia yra praėjusią savaitę Santariškių medicinos miestelyje įgyvendintų eismo organizavimo pakeitimų esmė.

  Pribraižiusi A juostų savivaldybė pademonstravo, kad siekia visus lengvuosius automobilius suvaryti į mokamas stovėjimo aikšteles.
  Nors tikėtasi, kad pokyčiai padės išvengti transporto grūsčių, išėjo kaip visada. Lengvieji automobiliai ir toliau statomi A juostose, vairuotojai, ieškodami tuščios vietos aikštelėse, grūdasi, taip sudarydami dar ilgesnes eiles.

  Taksi keleivių nelaukia
  „Ligoniai blaškosi, pirmąkart į Santariškes atvažiavę vairuotojai mėgina įminti prie gatvių iškabintų eismo schemų rebusus“, – pasakojo visa tai ne vieną dieną stebėjęs taksistas vilnietis Voldemaras. Jis keleivius iš Santariškių vežiojo septynerius metus, o dabar, kaip prisipažino, kelios dienos yra bedarbis. Mat įgyvendinusi eismo organizavimo pokyčius savivaldybė paliko vienintelę taksi stovėjimo aikštelę P.Baublio gatvėje, kurią net ne kiekvienas vilnietis suras.
  Anksčiau taksistai keleivių laukdavo Santariškių gatvėje, prie konsultacinės poliklinikos. Voldemaras sutiko, kad penki sustoję automobiliai gal per daug. Pasikeisdami klientų galėtų laukti trys, tačiau toje vietoje dabar nubraižyta A juosta. Taksistai savivaldybei siūlė taksi stovėjimo aikštelę perkelti į kitą gatvės pusę, šalia autobusų stotelės. Jeigu čia taksi kliūna, taksistai buvo pasirengę net savo lėšomis įsirengti aikštelę prie vienos iš automobilių stovėjimo aikštelių. Jie net buvo apskaičiavę, kad tam prireiktų apie 2 tūkst. eurų. Tačiau iš savivaldybės sulaukė griežto „ne!“
  Pertvarkų organizatoriams tereikėjo naujas juostas skirti ne tik miesto transportui, bet ir taksi. Juolab kad dabar atsiradusi A juosta iš miesto į Santariškes reikalinga, o iš Santariškių į miestą – ne. Čia transporto grūsčių nebūdavo. Nors savivaldybė siekė Santariškėse įvesti tvarką, „Sostinės“ žurnalistai įsitikino, kad jos nepadaugėjo. (...)

  Kelionės bus greitesnės?
  A juostos atsirado visoje Santariškių gatvėje – nuo Skersinės iki Žaliųjų Ežerų gatvės abiem kryptimis.
  Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė gyrė pokyčius. (...) Anot jos, kasdien į Santariškių medicinos miestelį miesto transportu atvyksta ir išvyksta maždaug 10 tūkst. keleivių. Jiems kelionės išplėtus A juostų tinklą nuo šiol esą taps dar greitesnės. (..)
  Santariškių gatvėje įrengus A juostas abiem kryptimis pastatyti automobilių stovėjimą draudžiantys ženklai. Taip pat atsižvelgiant į pakeitimus Santariškių ir P.Baublio gatvėse panaikintos automobilių stovėjimo vietos ir galiojusi geltonoji rinkliavos zona, demontuotas bilietų automatas.

  Schemos – neįskaitomos
  Vairuotojai taip pat piktinosi, kad, uždraudus automobiliams stovėti Santariškių ir P.Baublio gatvėse, šalikelėse atsiradusių mokamų aikštelių schemos yra neįskaitomos. „Plakatuose raidės – neregėto smulkumo. Vairuotojas turi sustoti, kad galėtų įsigilinti į tai, kas parašyta ir pavaizduota“, – tvirtino Juozas, į Santariškes vežęs žmoną sulaužyta koja. Jis ragino už eismo organizavimą atsakingus darbuotojus kuo skubiau įrengti normalius kelio ženklus, nurodančius, kur yra stovėjimo aikštelės. Juozo žodžiais, aiškesnės schemos turėtų atsirasti ne tik Santariškių, bet ir Jeruzalės, Žaliųjų Ežerų, Mokslininkų, Santaros, Geležinio Vilko gatvėse bei Molėtų plente. „Aiškus, suprantamas ir iš anksto matomas ženklinimas gerokai palengvintų ieškančiųjų aikštelės dalią“, – įsitikinęs vairuotojas.
  Vietoj to trečiadienį Santariškių medicinos miestelyje buvo surengta akcija „Nebūk trombas“.

  Įvažiavimas – tik iš Molėtų plento
  Kovo mėnesį bendrovė „Santaros parkavimo paslaugos“ Santariškių medicinos miestelyje atidarė penkių aukštų, 1200 vietų mokamą stovėjimo aikštelę, tačiau paaiškėjo, kad pasukti į ją ne taip paprasta. Mat įvažiavimą į ją galima rasti tik iš Molėtų plento. Todėl sumaištis Santariškių gatvėje tik padidėjo, nes vairuotojai veltui ieško įvažiavimo į išgirtą naują aikštelę. Beje, gydytis į Santariškes atvykusiems asmenims nuo aikštelės iki klinikų ar konsultacinės poliklinikos tenka pėsčiomis eiti kelis šimtus metrų. Tai – ne visiems įveikiamas atstumas. O pertvarkų šalininkai tikino, kad gerai žinoma, jog Santariškių miestelyje trūksta automobilių stovėjimo vietų.

  https://www.lrytas.lt/auto/radaras/2...iama-10048309/

  Comment


   Taksi vietų panaikinimą bus galima dėti į Šimašiaus topinių feilų galeriją.

   Comment


    Apie privažiavimą (net ne parkingą) neįgaliesiems vėl neužsimenama
    Ypač tai aktualu prie pagrindinio klinikų korpuso.
    Teko būti antra Velykų dieną. Tai nemažai "veikėjų" įsigudrinę pastatyti A juostose, nors aikštelės buvo pustuštės.

    Comment


     Čia bus tiesiog testas visiems. Ar sugebame suvaldyti nedrausmingą parkingą ar ne. Jeigu nesugebės suvaldyti A juostų užstatymo Santariškėse, tai apie daugiabučių kiemus galit pamiršt.

     Comment


      Ar štai čia panaikino geltoną zoną ir parkingą? https://www.google.lt/maps/@54.75226...7i13312!8i6656

      Taksioram būtų pats tas čia parkuotis. Būtų matomi bei turėtų išvažiavimus į abi puses, o vieta visiškai arti senosios.

      Comment


       eilinis pavyzdys kai kazkokiam cinovnikui atrodo kad reikia padaryt va taip ir jis daro. Nusispjaut i taksistus, vezancius neigaliuosius ir visus kitus, jokio dialogo. O apylanku schemas aisku paise koks nors cinovniko sunenas.

       Comment


        Gali būt, kad čia vidiniai santarų inžinieriai suplanavo tuos parkingus. PVZ. Kauno klinikose, skubios pagalbos skyrių nugrūdo į patį teritorijos pakraštį, sunkiai randama, tuo tarpu vidinio naudojimo fakultetus- prie pat pagrindinės gatvės, stotelės ir t.t.
        Paskutinis taisė Garbanius; 2019.04.25, 15:48.

        Comment


         Parašė dondc Rodyti pranešimą
         Ar štai čia panaikino geltoną zoną ir parkingą? https://www.google.lt/maps/@54.75226...7i13312!8i6656

         Taksioram būtų pats tas čia parkuotis. Būtų matomi bei turėtų išvažiavimus į abi puses, o vieta visiškai arti senosios.
         Čia aikštelė su šlagbaumu ir išvažiavimas liko tik iš vienos pusės. Dažniausiai pilna ir su ilga eile laukiančių prie šlagbaumo kol atsilaisvins vieta. Nebent taksistams padaryt įvažiavimą per kitą pusę (kuoliukus pakeist į šlagbaumą, kuris įleistų suderintus taksistus). Dar klausimas kas paprasčiau - ar tvarkyti šitą vietą ar kaip siūlo taksistai tame straipsnyje ilginti stotelės įvažą.

         Bet tas neišspręstų problemos kai taksi iš miesto atveža žmones. Šiandien kaip tik gavau pasivaikščiot pro klinikas. Mačiau kelis kartus kartus kaip taksistai paiminėjo/paleidinėjo žmones įvažiavimuose arba A juostoje. Apie civilines auto paleidžiančias ligonius A juostoje net nekalbu. Beje, A juosta sėkmingai užparkuota. Vizualiai net labiau nei praeitą savaitę.

         Comment


          Parašė R.M. Rodyti pranešimą
          Parkavimo ypatumai Vilniuje..

          Click image for larger version

Name:	parkavimas.jpg
Views:	1
Size:	511,8 kB
ID:	1717389

          Ant kalniuko reikia įrengti žaliuosius korius

          Comment


           Parašė Romas Rodyti pranešimą
           lrytas.lt 2019.04.24
           Pakeista tvarka palietė pačius silpniausius – ligoninė automobiliu tapo nepasiekiama
           Žemo žurnalistinio lygio straipsnis - lryto stiliukas. Taksi automobiliai kviečiami telefonu (naujiena kaime?). Vaikiškai klausiama: o jeigu nepatinka ligoniams miesto transportas? Tai gal meras limuziną atsiųsti gali, jei jau nepatinka, gal pats meras nunešti turi iki ligoninės durų? Aikštelę daugiaaukštę reikėjo pastatyti ant ligoninės stogo, kad neįgalusis galėtų tiesiai liftu nusileisti į reikiamą kabinetą ar palatą?

           Aišku, kad A juosta logiškas sprendimas, nes kam tuomet reikėjo statyti daugiaaukštę stovėjimo aikštelę? Beje ir anksčiau parkingas buvo mokamas. Tipo dabar verkia, nes moka, bet reik eiti toliau. O šiaip kelias skirtas važiuoti, o ne parkuotis (čia po 30 metų chaoso Vilniuje tai priimama kaip didelė naujiena). Dabar kelius jau net ne mašinoms atiduoda, o autobusams. Irgi naujiena senovinio mąstymo mieste. A juostoje kas stovi, tuos bauduos, bus brangiau nei porą eurų aikštelėje sumokėti. O šiaip paverks ir praeis. Taksistai bankrutuos, ligoniai numirs. Nepatinka schema? Tai keiskite schemą, čia Romas labai kritikavo schemą. Yra savivaldybė, yra ministerijos atsakingos, tai ten reik ir nukreipt pasiūlymus. Schemos tobulinamos, bet parkingas išlieka daugiaaukštis.

           Comment


            Parašė Maduk Rodyti pranešimą
            Taksi automobiliai kviečiami telefonu (naujiena kaime?)
            O kur taksi sustot legaliai paimt keleivį Santariškėse? A juostoje, stotelės įvažoje ar įvažiavime į ligoninės teritoriją prie šlagbaumo?

            Comment


             Parašė mantasm Rodyti pranešimą

             O kur taksi sustot legaliai paimt keleivį Santariškėse? A juostoje, stotelės įvažoje ar įvažiavime į ligoninės teritoriją prie šlagbaumo?
             Nuvažiuos į parkavimo aikštelę (kokią nors mokamą), pastovės ir paims iš ten keleivį, kuris iki ten ateis. Arba, blogiausiu atveju, autobuso stotelėje, kol nėra autobuso. Matyt, buvo argumentų, kodėl Taksi automobiliai trukdo ir juos kažkur kitur perkėlė. Visgi svarbiau yra autobusas, talpinantis dešimtis keleivių, nei taksi talpinantis maks ~4 keleivius, nors naudosis turbūt tik 1. 1 mašina - 1 parkavimo vieta - 1 keleivis-ligonis. Transportas turi judėti ir pervežti kuo daugiau žmonių, tokia A juostos idėja. Parkavimo idėja stovėti aikštelėje, ne gatvėje. Gatves idėja - leisti vykti eismui ja.

             Comment


              Parašė Maduk Rodyti pranešimą

              Nuvažiuos į parkavimo aikštelę (kokią nors mokamą), pastovės ir paims iš ten keleivį, kuris iki ten ateis. Arba, blogiausiu atveju, autobuso stotelėje, kol nėra autobuso. Matyt, buvo argumentų, kodėl Taksi automobiliai trukdo ir juos kažkur kitur perkėlė. Visgi svarbiau yra autobusas, talpinantis dešimtis keleivių, nei taksi talpinantis maks ~4 keleivius, nors naudosis turbūt tik 1. 1 mašina - 1 parkavimo vieta - 1 keleivis-ligonis. Transportas turi judėti ir pervežti kuo daugiau žmonių, tokia A juostos idėja. Parkavimo idėja stovėti aikštelėje, ne gatvėje. Gatves idėja - leisti vykti eismui ja.
              Siūlau nuvažiuot į Santariškes ir pasižiūrėt kaip artimiausi parkingai su eilutėmis į juos atrodo piko metu. Po to paklausinėti ligonių ką jie mano apie poros šimtų metrų pasivaikščiojimą iki taksi aikštelės. O transporto priemonei stovėti autobuso stotelėje, net kol nėra autobuso, yra nelegalu. Be to, kol sunkiau vaikštantis žmogus įsės į taksi, atvažiuos ir autobusas.

              Tiem patiem autobuso keleiviam neretai yra naudingiau jei keli sunkūs ligoniai naudosis kitokiu transportu. Ir šiaip ligoninė paskutinė vieta kur turėtų būti kvestionuojama šiokia tokia galimybė į privatumą ir komfortą.

              Taksi idėja ir yra judėti, o ne stovėti. Bet dabar negali nei stovėti, nei judėti - tik kabėti ore

              Comment


               Parašė Maduk Rodyti pranešimą

               Žemo žurnalistinio lygio straipsnis - lryto stiliukas. Taksi automobiliai kviečiami telefonu (naujiena kaime?). Vaikiškai klausiama: o jeigu nepatinka ligoniams miesto transportas? Tai gal meras limuziną atsiųsti gali, jei jau nepatinka, gal pats meras nunešti turi iki ligoninės durų? Aikštelę daugiaaukštę reikėjo pastatyti ant ligoninės stogo, kad neįgalusis galėtų tiesiai liftu nusileisti į reikiamą kabinetą ar palatą?
               Atsakykite, Jūs fiziškai neįgalų ligonį buvote vežęs į Santariškes?
               Neįgalieji iš viso trukdo gyventi normaliems žmonėms.

               Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                Atsakykite, Jūs fiziškai neįgalų ligonį buvote vežęs į Santariškes?
                Neįgalieji iš viso trukdo gyventi normaliems žmonėms.
                Neteisinu parkavimo tvarkos. Noriu tik pastebėti, kad vežant neįgaliąjį su pažymėjimu, galite parkuoti neįgaliesiems skirtose vietose. Kurių, kiek žinau, ten ne panaikino .
                ​​​​​​

                Comment


                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                 Siūlau nuvažiuot į Santariškes ir pasižiūrėt kaip artimiausi parkingai su eilutėmis į juos atrodo piko metu. Po to paklausinėti ligonių ką jie mano apie poros šimtų metrų pasivaikščiojimą iki taksi aikštelės. O transporto priemonei stovėti autobuso stotelėje, net kol nėra autobuso, yra nelegalu. Be to, kol sunkiau vaikštantis žmogus įsės į taksi, atvažiuos ir autobusas.

                 Tiem patiem autobuso keleiviam neretai yra naudingiau jei keli sunkūs ligoniai naudosis kitokiu transportu. Ir šiaip ligoninė paskutinė vieta kur turėtų būti kvestionuojama šiokia tokia galimybė į privatumą ir komfortą.

                 Taksi idėja ir yra judėti, o ne stovėti. Bet dabar negali nei stovėti, nei judėti - tik kabėti ore
                 "Piko metu" ten visada būdavo užstatytos visos šalikelės ir surasti parkavimo vietos arčiau nei šalia vaikų skyriaus korpuso žemės aikštelės neįmanoma. Kartais tekdavo parkuoti ir už autobuso žiedo. Visi tie kurie stovėjo stovėjo šalikelėje tiesiog spjaudavo į draudžiančius ženklus.
                 Paskutinis taisė AudriusV; 2019.04.26, 08:30.

                 Comment


                  Parašė Sula Rodyti pranešimą

                  Atsakykite, Jūs fiziškai neįgalų ligonį buvote vežęs į Santariškes?
                  Neįgalieji iš viso trukdo gyventi normaliems žmonėms.
                  Aš esu vežęs ne neįgalų, bet labai sunkiai vaikštantį žmogų. Paprašai ligoninės parkingo sargo, įleidžia į aikštelę, privažiuoti bene prie pat durų. Bet sutinku, kad su aiškiu tvarkos žymėjimu yra problemų.

                  Comment


                   Parašė AudriusV Rodyti pranešimą

                   "Piko metu" ten visada būdavo užstatytos visos šalikelės ir surasti parkavimo vietos arčiau nei šalia vaikų skyriaus korpuso žemės aikštelės neįmanoma. Kartais tekdavo parkuoti ir už autobuso žiedo. Visi tie kurie stovėjo stovėjo šalikelėje tiesiog spjaudavo į draudžiančius ženklus.
                   Puikiai tai žinau. Žmogus aiškino, kad taksi gali pasinaudoti tomis aikštelėmis. Tai sakau tegu pasižiūri kaip realybėje atrodytų tas jo pasiūlymas.

                   Comment


                    Karoliniškėse prie Gerbutavičiaus ir Asanavičiūtės gatvių sankryžos mačiau gyventojai renka parašus dėl parkavimo vietų legalizavimo, tik nepaklausiau palei kuria gatvę. Turbur kaip ir Pašilaičiuose Medeinos gatvėje, kur irgi renkami parašai, kad leistų parkuoti mašinas įstrižai palei gatvę. Ten kažkas pradėjo skųsti, kad taip statomi automobiliai, nori legalizuoti.

                    Comment


                     kaip lietuviška - jeigu nėra kito varianto, tai įteisina blogį.

                     Comment

                     Working...
                     X