Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos tiltai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Sustabdymas nesutrukdė tašytus akmenis (užpildą) ir plytas išvežti...
  Senoji Klaipėda
  F.Nietzsche - "There are no facts, only interpretations."

  Comment


   Nepabijosiu sulaukti kritikos ir išsakysiu savo asmeninę nuomonę, nes ilgą laiką delsiau rašyti komentarą šioje temoje. Aš džiaugiuosi Kultūros paveldo departamento priimtu sprendimu. Šita istorija yra visiškas absurdas. Kažkodėl kai buvo rengiamas projektas, vykdomi jo viešinimai niekam tai nerūpėjo. Rūdžių garbintojai sukilo tik, kai buvo pradėti vykdyti realūs statybos darbai. Lietuvoje labai lengva iškilti pseudo herojams pakursčius tam tikrą minią žmonių, kuriais manipuliuoti yra nesudėtinga, nes jie vis tiek visada bus kažkuo nepatenkinti. Labiausiai nustebau dideliu komentarų skaičiumi palaikančiu išsaugoti savo funkcijos nebegalintį atlikti tiltą. Visai viena yra matyti, kai tokius dalykus kalba paklaustas apie tilto nugriovimą biednas žmogelis prie supermarketo Šilutėje ir visai kas kita skaityti komentarus šiame forume, kuriame atrodo renkasi išsilavinę žmonės.

   Jei kažkam pasirodys mano komentaras šališkas, tai galiu pasakyti, kad prie šito objekto nedirbau ir nedirbu. Paskutinį kartą prie tilto buvau prieš du metus ir kiek pamenu jo būklė buvo tragiška. Postringaujančių apie šito tilto unikalumą nesuprantu. Beje manau, kad jiems trūksta ir kompetencijos, nes šio tilto konstrukcijos nebuvo nei unikalios, nei dar kažkuo išskirtinės. Jos tiesiog įprastos to laikmečio tiltams.

   Comment


    Paprastai "rūdžių garbintojai" turi nuolatinius darbus ir negali skirti daug laiko sužiūrėti kiekvieną projektą ar jo pristatymą. Ir jiems pikta, kad to nedaro etatiniai, kuriems tai priklausytų daryti.

    Greta sutvarkyti du seni tiltai, todėl nesitikėta, kad šitas bus supjaustytas.

    Kokia šio tilto būklė buvo lyginant su tiltais per Miniją ir Perkasą? Kokios geresnės alternatyvos nei supjaustymas?

    Unikalumas, išskirtinumas...kieno mastu? Europiniu/pasauliniu? Lietuvos/Klaipėdos krašto?

    Lietuvoje apskritai mažai senų tiltų dėl istoriškai susiklosčiusio krašto atsilikimo, maža to, jie buvo sprogdinami per abu pasaulinius karus. Tai vienaip reiktų vertinti mūsų situaciją, ir kitaip kokių prancuzų ar italų.
    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

    Comment


     Sveiki, pasidalinsiu keliomis savo turimomis tiltų/viadukų ir pan. nuotraukomis, kurias pasidariau važinėdamas aplink Alytų ir Lietuvą (nuotraukos darytos 2015 metais).

     Kaniūkų tilto per Nemuną mūrinės-carinės atramos (prie Alytaus):
     Plento viadukas per geležinkelį (geležinkelis tiestas IXX a. pabaigoje), buvusiame kelyje Kaunas - Grodnas (Baltarusija) prie Alytaus (prie dabartinio Poteronių mazgo, kuriame kertasi Kaunas-Druskininkai ir Alytus-Daugai keliai):


     p.s. buvusio geležinkelio ruože Alytus - Varėna (Olita - Orany vok.) yra begalė kitų apleistų infrastruktūros objektų, tokių kaip apgriuvę mūriniai/geležiniai tiltai, viadukai, vis dar neblogam stovyje esančios mūrinės pralaidos (nuo ~30 iki ~50 metrų ilgio) ir pan., kurie buvo statyti tiesiant šį geležinkelio ruožą IXX amžiaus pabaigoje. Daugiau apie šiuos objektus rasite OlitaOrany asociacijos puslapyje (http://www.olitaorany.puslapiai.lt/titulinis.htm). Buvusio geležinkelio pylimais, aplankant šiuos objektus, ketinama įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką Alytus-Varėna.

     To pačio senojo plento Kaunas - Grodnas (Baltarusija) upelio pralaida visai netoli nuo prieš tai nuotraukoje esančio viaduko (manau, kad tiek plentas, tiek viadukas su pralaida įrengti tarpukario laikotarpiu):
     Zarasų apžvalgos aikštelė:
     Biržų pilies/bastiono (statė Radvilos 1586-1589 metais), kurį švedai sugriovė, o paskutinį kartą atstatė ir restauravo lietuviai 2013 m., medinis vartų tiltas:


     Ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje (525 m, pastatytas 1987 m., paskutinį kartą renovuotas 2013 m.) per Širvėnos ežerą link Astravo dvaro, Biržuose:
     Astravo dvaro užtvanka/tiltas (statė Tiškevičių giminė) pastatyta 1860 m. pagal romėnų akvedukų pavyzdį ir veikusi iki pat 1986 metų, kai buvo pastatyta ir atidaryta naujoji užtvanka:


     Nuosavo namo kieme įrengtas "trigubas" tiltas Alytuje, Ramybės gatvėje:

     Comment


      Jei važiuojam iš Garliavos į Rokus, važiuojam taip vadinamu Marijampolės plentu. Bet tarpukariu ir pokariu buvo galima nuvažiuoti daug tiesiau. iš Garliavos reikėdavo važiuoti iki Garliavos geležinkelio stotelės, tada g/b tiltu per Jiesią ir...tiesiu taikymu į Rokus. Kovo vidury padarėm ekskursiuką iki Garliavos gelež. stotelės      Perėjus bėgius radome seną pylimą, ėjusį link tilto      Apie tilto likimą papasakojo vyriškis gyvenantis geležinkelio stotelės name. Sakė, jog tiltas buvo apšaudytas traukiantis vokiečiams, bet nesugriuvo ir buvo naudojamas toliau. O 1954 jį sugriovė potvynis

      www.15min.lt rašo, kad tiltas sugriuvo pervažiavus sovietiniam tankui      Šalia tilto dabar yra karinis poligonas (kai lankėmės girdėjome, kad netoliese šaudo. Vyriškis juokėsi, sakė, kad pagal šaudymo laiką galima laikrodžius reguliuoti). Tad kariškiams sovietmečiu arba irgi reikėjo tilto, arba ( kas nelabai tikėtina) buvo gėda dėl sugriauto tilto. Tad jie šalia bandė statyti kitą tiltą. Radome kitą pylimą, vedantį link turėjusio stovėti tilto      Ir nepabaigto statyti tilto likučius      Vietiniai gyventojai vasarą, nusekus Jiesiai, manau, upę pervažiuoja ir be jokių tiltų      O čia šiek tiek informacijos spaudoje

      https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ilta-56-489017
      Keliauju per Lietuvą

      Comment


       Kuršėnuose Ventos g. tarpukario gelžbetoninis viadukas per geležinkelį buvo avarinės būklės ir vietoje jo pastatytas naujas viadukas. Atramos gelžbetoninės, perdanga metalinė. Aplinkos tvarkymas dar vyksta.

       Comment


        Skelbiamas konkursas statyti estakadą į Rusnę

        Lietuvos automobilių kelių direkcija pradeda viešųjų pirkimų procedūras estakadai potvynių nuolat apsemiamoje kelio atkarpoje Šilutė-Rusnė. Šią savaitę žadama teikti informaciją tiekėjams.

        Estakadą tikimasi įrengti iki kitų metų pabaigos, sako direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis.

        „Turėtų būti estakada dviejų eismo juostų ir beveik 5 kilometrų ilgio kelias su pėsčiųjų ir dviračių taku visuose penkiuose kilometruose. Visą sprendinį tikimės įgyvendinti skyrę iki 10 milijonų eurų“, – BNS sakė E. Skrodenis.
        Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/transpor....d?id=75484333
        Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

        Comment


         Darbai Kretingoje, sausio 5. Tiltas per Akmeną. Sorry už kokybę, ekspromptas.

         Comment


          Bus griaunamas esamas tiltas per Mažupę ir statomas naujas tiltas Joniškėlyje (Pasvalio r.)

          CVPP 2018.03.14
          Pirkimas Nr.370312
          Darbų pavadinimas, kiekis (apimtis), darbų atlikimo terminai
          8. Darbų pavadinimas – Tilto per Mažupę valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2904 Linkuva –Joniškėlis – Pumpėnai 15,21 km nauja statyba (toliau – darbai).
          9. Darbų kiekis (apimtis): griaunamas esamas tiltas, statomas naujas tiltas, įrengiamas apšvietimas. Tilto ilgis – 27,0 m, plotis – 13,5 m. Tilto statybos metu eismas nukreipiamas įrengta apylanka. (...)
          11. Darbų atlikimo terminai: 8 mėn. nuo pirkimo sutarties įsigaliojimo. Į darbų atlikimo laikotarpį neįskaitomas darbų atlikimo sustabdymo laikotarpis, kuris prasideda gruodžio 15 d. ir baigiasi kitų metų kovo 15 d. (toliau – technologinė pertrauka), taip pat darbų atlikimo sustabdymo laikotarpis dėl sutartyje nurodytų aplinkybių.
          https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/No...ls/2018-013569

          Comment


           Teko prieš kelias savaites važiuoti numatomu griauti Joniškėlio tiltu per Mažupę.

           Buvo fotografuojamas ne tiltas, o saulėlydžio apšviesta Joniškėlio bažnyčia
           Pasirodo, greit tai bus istorinės tilto nuotraukos.

           Joniškėlis. Tiltas per Mažupę
           Foto 2018.03


           Comment


            Merkinės tikltas per Nemuną.

            Comment


             Jokšų tiltas per Karaliaus Vilhelmo kanalą, esantis kažkada buvusiame kelyje Svencelė - Jokšai

             Žemėlapis iš www.maps.lt

             2006 metais su aukštesne mašina pavyko tą tiltą įveikti

             Foto 2006.07


             2010 metai
             Parašė deimantukas Rodyti pranešimą
             Kadangi labai karšta ir pradeda spausti laikas, nusprendžiu sutrumpinti savo kelią ir važiuoti nuo Svencelės į rytus ir taip patekti į Klaipedos- Šilutės plentą. Žemėlapis neaiškiai, tačiau suteikia vilties,kad aš sėkmingai jį pasieksiu. O ir neištirti keliai mane traukia.(...)

             Artėju prie tiltuko.


             Rizikuoti nenorėjau ir teko apsigręžus sukti dešinėn ir grįžti pro Dreverną.


             Comment


              Jokšų tiltas per Karalus Vilhelmo (Klaipėdos) kanalą
              Foto 2018.07

              Vaizdas į šiaurę, Klaipėdos link
              Vaizdas į pietus, Lankupių link
              Tilto danga iš vakarinio kranto


              Tiltas iš rytinio kranto
              Vaizdas į šiaurę, Klaipėdos link


              Vaizdas į pietus, Lankupių link


              Jokšų tilto danga iš rytinio kranto


              Šiaip labiau nei apgailėtina, kad turtingas Klaipėdos rajonas šiuo atveju nesirūpina vietos susisiekimu.
              Aplink besikuriantys gyventojai galėtų numesti per konstrukcijas pora lentų, kad būtų galima tiltu pereiti kanalą

              Comment


               Parašė Romas Rodyti pranešimą


               Tokio apsileidimo vien pinigų trūkumu paaiškinti negalima, ypač Klaipėdos rajone
               Gal paradoksaliai problema tame, kad šis tiltas įrašytas į KVR'ą? Kodas 25967.

               Comment


                CVPP 2019.03.08 Pirkimas 424823
                Tilto per Tenenį krašto kelio Nr.141 Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda 192,19 km rekonstravimas
                Ruožas tarp Šilutės ir Priekulės

                https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/No...ls/2019-666384

                Aiškinamasis raštas
                Dokumentai: https://pirkimai.eviesiejipirkimai.l...asp?PID=446544

                Comment


                 gal ir nepataikiau i temą, tačiau panašu, kad po ilgos pertraukos pajudėjo tilto per Dotnuvėlę darbai Dotnuvoje, Kėdainiu raj.

                 Comment


                  Tiltas per Ūlos upę Mančiagirėje (Varėnos r.)
                  Foto 2019.06                  Comment

                  Unconfigured Ad Widget

                  Collapse
                  Working...
                  X