Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KLP] Tiltų gatvės rekonstrukcija

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  [KLP] Tiltų gatvės rekonstrukcija

  Restauracijos laukia Tiltų gatvė

  Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė atvirą viešojo pirkimo konkursą – parengti Tiltų gatvės dangos ir šaligatvių restauravimo projektą.

  Kartu su šiuo metu vykstančia Turgaus gatvės grindinio ir šaligatvių rekonstrukcija kilo būtinybė rekonstruoti ir Tiltų gatvės ruožą nuo Biržos tilto iki Turgaus gatvės sankryžos. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus specialistų, konkurso laimėtojai turės suprojektuoti 148 m ilgio Tiltų gatvės ruožą su visa požemine inžinerine įranga ir šaligatvius iki pat Kūlių Vartų gatvės sankryžos.

  Tiltų gatvės ruože nuo Biržos tilto senamiesčio link planuojama atkurti dabar asfaltu užlietą grindinį. Kartu bus rekonstruojami ir 530 metrų ilgio Tiltų gatvės šaligatviai.

  Konkurso dalyvių paraiškų laukiama iki šių metų kovo 1 dienos, jo dalyvių vokai su pasiūlymais bus atplėšiami taip pat kovo 1 dieną.

  www.klaipeda.daily.lt
  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

  #2
  Tiltų gatvėje neliks asfalto


  Klaipėdos architektai valdžios užsakytame projekte vėl pasigenda koncepcijos

  Jauki, skirta pasivaikščioti po parduotuves, pasėdėti lauko kavinukėse ar ant suolelių ateityje turėtų būti viena iš uostamiesčio centrinių - Tiltų - gatvė.

  Tokią ją įsivaizduoja miesto valdžios užsakymu dangų ir šaligatvių restauravimo techninį projektą jau beveik parengę projektuotojai.

  Tiesa, kauniečių AB "Miestprojektas" siūlomi sprendiniai Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos Ekspertų tarybos pritarimo nesulaukė. Tačiau, anot Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės, į architektų vizijas, ko gero, veliamasi nebus, o projekto sprendiniai iš esmės nebus keičiami.

  Pasak projekto vadovės Audrutės Sirtautienės, Tiltų gatvėje svarstoma pakeisti šulinių dangčius, vietoje jau pasenusių medžių norėtųsi pasodinti naujas siauralapes liepas, jei tam pritartų projekto užsakovai ir visuomenė. Apie medžius būtų paklotos dailios ketaus spalvos metalinės grotelės.

  Senamiesčio dvasią turėtų atitikti ir šviestuvai. Pristatant projektą Ekspertų tarybai, pasiūlyti keli jų variantai, vienas iš kurių - tokie, kokie yra ant Biržos tilto. Siūlyti ir metalinių suolelių variantai.

  Asfalto tarp Biržos tilto ir Turgaus gatvių turėtų nelikti - vietoje jo bus tašytų akmenų grindinys, dabar esantis po asfaltu.

  Šaligatviams buvo siūlomos granito plokštės arba bangų reljefo akmeninės trinkelės, kokios dabar yra prie prekybos centro "Kiras".
  Žmonėms su negalia svarstoma įrengti pandusus.

  Ekspertų tarybos atstovų teigimu, darbui tokioje jautrioje senamiesčio vietoje pirmiausia reikėjo skelbti idėjos konkursą, o tik paskui jau rengti techninį projektą. Pateiktas projektas esąs be koncepcijos, pasigesta klaipėdietiškų akcentų - suoleliai, gėlių vazonai ir kitos detalės esančios kosmopolitiškos, o pats projektas esą tiktų bet kuriai gatvei.

  Architektai taip pat patarė, jog reikėtų pradėti atsižvelgiant į tai, kokia ši gatvė bus - tik pėsčiųjų, kaip žadama, ar ir transporto. Anot jų, nelogiška dabar būtų kišti pinigus vienam, o paskui vėl perdaryti.

  Anot V. Staskonienės, pagrindinė mintis yra sutvarkyti dangas, todėl į architektų vizijas kažin ar bus veliamasi. Be to, konkursas buvo skelbtas tokios, kaip dabar ir atlikta, apimties darbams.

  Projektą žadėta aptarti platesniame rate, parodyti ir miesto vyriausiajam dailininkui, bet esminių pokyčių, pasak V. Staskonienės, neturėtų būti.

  Tikimasi, kad "Miestprojektas" darbą pabaigs dar šį mėnesį, kaip ir buvo planuota.

  Jau šį rudenį ketinama uždaryti restauracijai Biržos tiltą, o kartu, kad netektų dar kartą uždaryti eismo, norima sutvarkyti ir Tiltų gatvės važiuojamąją dalį iki Turgaus gatvės.

  Tiksli gatvei restauruoti reikiama suma dar nežinoma, kol nėra galutinių sprendinių.

  Idėjos Tiltų gatvėje apskritai uždrausti eismą ir padaryti senamiestį pėsčiųjų zona, anot V. Staskonienės, nėra atsisakyta, tačiau tai bus įmanoma tik pastačius naują tiltą per Danę, o tai per artimiausius dešimt metų mažai tikėtina.

  Giedrė NORVILAITĖ

  www.ve.lt
  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

  Comment


   #3
   Kaip jau zinote, pradedamas rekonstruoti birzos tiltas.Gal kas turit kokiu nors renderiu ar planu busimo tilto?
   Atnaujinama visa tiltu gatve, gal ir jos projektu turit?
   Pasaulį reikia susprogdint, kad žmonės būtų laisvi, nes tada visos sienos išlėks į orą.

   Comment


    #4
    Parašė Reptilias Rodyti pranešimą
    Kaip jau zinote, pradedamas rekonstruoti birzos tiltas.Gal kas turit kokiu nors renderiu ar planu busimo tilto?
    Atnaujinama visa tiltu gatve, gal ir jos projektu turit?
    Tilto isvaizda nesikeis, jis bus tik atnaujintas.
    Tiltu gatveje nuo tilto iki sankryzos su Turgaus gatve bus atidengtas po asfaltu esantis grindinys, kiek suprantu bus perrinktas ir likusios atkarpos grindinys. Saligatviai bus is granitiniu ploksciu, kaip ir Turgaus gatves, sviestuvai taip pat tokie patys, bent jau pagal paskutines naujienas taip sprendziu, tik rodos tai ne autentiskas sprendimas del sviestuvu. Senuose foto jie ant pastatu pritvirtinti.
    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

    Comment


     #5
     Dziugu labai,dziugu kad ta gatves atkarpa sutvarkytu.L.gerai kad bus atkurtas senasis grindynys tiltu gatve(grindiniu nuo tilto galima bus dardeti iki pat senojo turgaus-nelabai tai patiks marsrutiniu vairuotojams)
     tik baiminuosi del darbu atlikimo kokybes-jei akmenys bus taip pat "puikiai" sudeti kaip ir turgaus gatvej tai bus visai ne kas

     Comment


      #6
      Tiltų gatvei koją kiša rekonstruota "pirmtakė"


      Tiltų gatvės restauravimo projektas jau netrukus turėtų būti baigtas derinti, tačiau uostamiesčio valdininkai būgštauja, ar po ažiotažo dėl prieštaringai vertintos Turgaus gatvės rekonstrukcijos atsiras norinčiųjų dalyvauti rangovo parinkimo konkurse.

      Tuo metu Tiltų gatvės gyventojai jau kreipėsi į "Vakarų ekspreso" redakciją nerimaudami, ar čia neištiks Turgaus gatvės likimas.

      Pasak Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės, Tiltų gatvės dangų ir šaligatvių restauravimo techninis projektas jau trečiadienį turėtų būti baigtas derinti Nuolatinės statybos komisijoje.

      Beje, komisijai projektas teikiamas nebe pirmą kartą. V. Staskonienė spėjo, kad apsispręsti ir suderinti delsiama prisimenant dėl Turgaus gatvės rekonstrukcijos kilusį nepasitenkinimą.

      Jei trečiadienį komisija projektui bus palanki, iškart planuojama skelbti rangovo parinkimo konkursą, o apie balandžio 20 dieną jau viliamasi turėti ir patį rangovą. "Jei po ažiotažo jis atsiras, nes jau girdėjau, kad į konkursą nelabai veršis", - sakė V. Staskonienė.

      Restauruojant Tiltų gatvę atkarpoje nuo Biržos tilto iki Turgaus gatvės planuojama nuimti asfaltą, šaligatvius pakeisti granito plokštėmis. Seni ir ligoti medžiai bus keičiami naujais, keičiamos bus ir kanalizacijos grotelės bei apšvietimo stulpai - jie derės prie Klaipėdos senamiesčio.

      Kol kas nežinia, koks grindinys slypi po Tiltų gatvės asfaltu. Pasak V. Staskonienės, jeigu akmenys bus tokie puikūs, kaip kitoje šios gatvės atkarpoje, tokie jie ir bus palikti. Kitu atveju gatvei grįsti teks ieškoti lygių tašytų akmenų, kad ji būtų patogi.

      Atkarpos nuo Turgaus gatvės iki senojo turgaus laukia tik smulkūs pokyčiai - ketinama išlyginti duobes, pakeisti šulinių dangčius ir pan.

      Restauracija galėtų atsieiti apie 5 mln. litų.

      Giedrė NORVILAITĖ
      www.ve.lt
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


       #7
       Nuomonė

       Skrydžiai ir sapne, ir tikrovėje

       Smarkiai prajuokino korespondentas V.Danilavičius dienos komentare „Tiltų gatvės drebulys“ („Klaipėda“, kovo 23 d., Nr. 67).

       Taip prigąsdino skaitytojus, kad šia gatve dabar pavojinga vaikščioti - nelemtą valandą nugrius namų sienos, o ant praeivių galvų pasipils langų stiklai.

       „Kai Tiltų gatve važiuoja autobusai, butuose nuo lentynų krinta ir dūžta vazos ir skraido po kambarius knygos. Net pakabinami veidrodžiai nuo vibracijos krinta ir dūžta.“

       Gyvenu name, statytame daugiau nei prieš pusę amžiaus.

       Pasakysiu, kad mūsų sienos nevirsta, o lubos nekrinta. Garsui nepralaidūs langai patikimai sugeria triukšmą.

       Kai kurie Tiltų gatvės namai stovi ilgiau nei 100 metų. Jie nesueižėjo per aviacijos bombardavimus ir tankų puolimus.

       Isterija apgalvota: miesto visuomenę ir naująją savivaldybės tarybą dėl transporto eismo Tiltų gatve reikia atvesti į tokią aklavietę, kad būtų galima kuo greičiau prastumti aplinkinės gatvės už Jono kalnelio projektą.

       Jį parengė architektas, kuris 25-ajame name privatizavo butą ir dabar svajoja, kad po jo langais būtų uždraustas bet kokio transporto eismas.

       Sėkmingai parinktas žinutės spausdinimo laikas: dėl Biržos tilto restauracijos spūsties valandomis Pilies gatvėje susidaro automobilių grūstys, šiaurinis išvažiavimas dar nebaigtas, mažas Mokyklos ir Tilžės gatvių žiedinės sankryžos pralaidumas.

       Štai jums, savivaldybės liaudies išrinktieji, ir galvos skausmas.

       Suprantamas kai kurių žmonių, Tiltų gatvėje įsigijusių prestižinius butus, įrengusių parduotuves, kavines ir biurus, noras susikurti patogesnį gyvenimą.

       Kažkodėl neprisiminta, kad savivaldybės turto ir privatizavimo skyrius dėl triukšmą keliančio grindinio jiems gerokai sumažino butų kainas.

       Nekyla klausimas, kodėl „dėl tokių siaubingų gyvenimo sąlygų“ niekas neišsilaksto į visas puses?

       Pagaliau ir Pilies, Herkaus Manto, Liepų bei kitų gatvių gyventojai kenčia ne mažesnį triukšmą. Tačiau nerašo peticijų, reikalaujančių nutraukti transporto eismą.

       Tiltų gatvė - istorinė tranzito magistralė, jungianti dvi miesto dalis. Tokia ji ir turi likti. Nesunku išspręsti triukšmo problemą.

       Mūsų kaimynas Augustinas Bružas dar užpernai laikraštyje siūlė išasfaltuoti tuos 148 metrus ir uždrausti važiuoti lengviesiems automobiliams bei mikroautobusams.

       Būtent jie, o ne lėtieji autobusai, greitai važiuodami kelia triukšmą.

       Šioje vietoje grindinys - anachronizmas. Senamiestyje pakanka vietų, kur turistams galima parodyti senovinį grindinį, kuriuo traukdavo arkliai.

       O akmenis būtų galima parduoti individualių namų statytojams ir taip padengti gatvės tvarkymo išlaidas.

       Tada po namų langais taps tylu, ir niekas nebesapnuos skraidančių knygų, vazų ir veidrodžių.

       EUGENIJUS SMIRNOVAS

       Tiltų gatvės gyventojas
       www.klaipeda.daily.lt
       GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

       Comment


        #8
        Tiltų gatvės rekonstrukcija

        Tokią temą reikėjo Turgaus gatvei sukurti, bet šaukštai po pietų...ateina eilė Tiltų gatvei. Čia turbūt tinkamiausia vieta šiai temai, jei ne tai perkelkit.

        Dabartinė būklė trumpai.
        Atkarpoje nuo Senojo turgaus žiedo iki Turgaus gatvės (kiaušio) grindinys. Šaligatviai prastos būklės, iš betoninių plytelių. Medžiai seni, aukštoki. Apšvietimo stulpai visoje atkarpoje netinkami, nesiskiria nuo ne senamiesčio gatvėse stovinčių.
        Sankryža su Turgaus gatve asfaltuota, po asfaltu vietomis grindinys matosi.
        Atkarpa nuo Turgaus gatvės iki Biržos tilto asfaltuota. Šioje atkarpoje gatvė sovietmečiu paplatinta (vienoje pusėje iškirsti praėjimai žmonėms per pastatus) ir prieš dabartinį Biržos tiltą, atrodo, pakelta. Šaligatviai iš granitinių plokščių.


        Jūros šventė - be Tiltų gatvės

        Pagrindinė senamiesčio arterija bus rekonstruojama iki lapkričio

        Už 6 milijonus litų rekonstruota Tiltų gatvė bus skirta ne tik pėstiesiems, nes visiškai uždaryti eismo nesiryžtama. Vytauto LIAUDANSKIO nuotrauka

        VIRGINIJA SPURYTĖ

        Valdžios noras kuo skubiau rekonstruoti Tiltų gatvę baigėsi fiasko - liepos 1 diena, iki kurios ketinta sutvarkyti svarbiausią senamiesčio gatvę, nukelta į lapkričio 20-ąją.

        Pigiai parengtą techninį projektą teko derinti net keturis mėnesius. Todėl tik vakar buvo pradėta rekonstrukcijos darbus atliksiančio rangovo paieškos.

        Net 6 milijonais litų įvertintą Tiltų gatvės rekonstrukciją atlikti pasisiūlė trys bendrovės. Visos jos nusiteikusios nenusipiginti, todėl pagrindinės senamiesčio gatvės remonto kaina gali dar išaugti.

        „Konsolė“ nedalyvavo

        Rekonstruoti Tiltų gatvę panoro bendrovės „Hidrostatyba“, „Klaipėdos keliai“ ir „Kauno keliai“.

        „Neturėsite apie ką rašyti“, - paklaustas, ar konkurse nenorėjo dalyvauti didelę gatvių rekonstrukcijų patirtį turinti bendrovė „Konsolė“, atšovė Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus.

        Vakar Viešųjų pirkimų komisija atplėšė konkurse dalyvaujančių bendrovių vokus su siūlomomis kainomis.

        Nors Tiltų rekonstrukcijos darbų sąmata ir taip labai didelė - 6 mln. litų, tačiau visos bendrovės pasiūlė dar didesnę kainą.

        Tačiau A.Šimkus vakar negalėjo pasakyti, už kokią kainą siūlomasi atlikti numatytus darbus. Esą dar nesudaryta preliminari pretendentų į rangovus eilė, nepatikrinti jų dokumentai, todėl negalima atskleisti ir pasiūlytų kainų.

        Techniniame rekonstrukcijos projekte numatyta pakeisti dabartinę šaligatvių dangą vieningomis granito plokštėmis ir trinkelėmis, išlyginti grindinį Tiltų gatvės ruože tarp Senojo turgaus žiedo ir Turgaus gatvės.

        Likusiame ruože tarp Turgaus gatvės ir Biržos tilto bus atidengta asfalto danga, po ja rastas akmenų grindinys išlygintas, o jei jis nebus išlikęs, tuomet pakloti naujus akmenis.

        Taip pat bus pakeisti šviestuvai, pasodinti nauji medžiai, atsiras mažosios architektūros detalių.

        Pėstiesiems neatiduos

        Pasiteiravus, kodėl Tiltų gatvės rekonstrukcija tokia brangi, nes, pavyzdžiui, Turgaus gatvės restauracija kainavo apie 3 mln. litų, Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėja Violeta Staskonienė teigė, jog nemažai pinigų pareikalaus naujos apšvietimo linijos tiesimas.

        Vienas šviestuvas, kuris bus toks pat kaip Turgaus gatvėje, gali kainuoti iki 10 tūkst. litų.

        Tiltų gatvėje bus pasodinta ir apie 50 naujų glaustašakių liepų.

        „Nelabai tikimės, kad ką nors rasime po asfalto danga, kuri bus atidengta. Todėl gali tekti kloti naują grindinį“, - sakė V.Staskonienė.

        Miesto strateginiame veiklos plane 2006-2008 metams numatyta Tiltų gatvė restauruoti, ją pritaikant pėstiesiems. Bendrajame miesto plane įrašyta, kad Tiltų gatvė bus rekonstruota į pėsčiųjų gatvę.

        Tačiau po šios rekonstrukcijos eismas Tiltų gatve nebus uždarytas, o tik iki 30 kilometrų per valandą apribotas automobilių greitis.

        „Kai rašomi įvairūs planai, juose numatoma perspektyva 5 ar 6 metams į priekį. Kol kas atsisakyti tokios arterijos kaip Tiltų gatvė negalime. Jei bus pastatytas naujas tiltas per Danės upę prie „TEO LT“ pastato, tuomet bus galima Tiltų gatvę atiduoti pėstiesiems“, - sakė Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

        Derino 4 mėnesius

        Miesto vadovas R.Taraškevičius prieš mėnesį buvo nusiteikęs optimistiškai ir tikino, kad Tiltų gatvės rekonstrukcijos darbus galima pabaigti iki liepos 1 dienos, tai yra tol, kol bus uždarytas restauruojamas Biržos tiltas, o sykiu ir eismas Tiltų gatve.

        Miesto vadovo teigimu, atlikti nesudėtingus rekonstrukcijos darbus per kelis mėnesius išties įmanoma.

        Tačiau R.Taraškevičius kovo mėnesį jau turėjo žinoti, kad Tiltų gatvės rekonstrukcijos techninio projekto derinimo procedūra stringa.

        Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai dar gruodį buvo pareiškę pastabų, kurių neištaisius, jie techniniam projektui nepritarė.

        Paveldosaugininkai reikalavo, kad būtų pakeistos medžių sodinimo vietos, nes jos esą buvo suprojektuotos kone vidury gatvės.

        Taip pat pareikšta pastaba, kad būtų atkurtas senamiesčio gatvelių tinklas, įvažiavimai į jas iš Tiltų gatvės.

        Parengtame techniniame projekte trūko istorinės medžiagos, pagrindžiančios rekonstrukcijos sprendinius.

        „Taip pat prašėme, kad į techninį projektą būtų įtraukta nuostata, jog atidengiant asfalto dangą būtų atlikti archeologiniai tyrimai“, - sakė padalinio vedėjas Naglis Puteikis.

        Jo teigimu, ištaisyti tokias pastabas techninio projekto rengėjams prireikė kone keturių mėnesių. Praėjusią savaitę techninis projektas buvo patvirtintas.

        „Paminklosaugininkai nedarė jokių išlygų. Pagal tokį rekonstrukcijos projektą jų reikalavimai galbūt buvo net per dideli. Bet kas buvo, tas buvo“, - vakar sakė meras R.Taraškevičius.

        Rengė per pigiai

        Viena priežasčių, kodėl taip ilgai užtruko techninio projekto derinimas, gali būti ta, kad jis buvo parengtas per pigiai.

        Įprasta, kad techninio projekto rengimo kaina yra 10 proc. rekonstrukcijos darbų vertės.

        Tačiau Tiltų gatvės rekonstrukcijos techninį projektą, kurio rengimas galėjo kainuoti kelis šimtus tūkstančių litų, kauniečių bendrovė „Miestprojektas“ pasisiūlė parengti vos už 15 tūkst. litų.

        „Čia mūsų klaida, apsišovėme. Manėme, kad Tiltų gatvėje bus keičiamos tik dangos, tačiau prisireikė parengti kone visą senamiesčio išvystymo koncepciją“, - pripažino „Miestprojekto“ projektų vadovė Audrutė Sirtautienė.

        Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėja Violeta Staskonienė teigė, kad techninio projekto rengimas ir derinimas strigo ne tik dėl pigumo, bet ir dėl atvežtinių specialistų.

        Esą kauniečiai nelabai perprato Klaipėdos senamiesčio specifiką.

        A.Sirtautienė prasitarė, jog prie parengto techninio projekto buvo kimbama ir todėl, kad jį rengė „užsieniečiai“.

        Viešųjų pirkimų konkurse, kuriame buvo renkama techninio projekto rengėjai, dalyvavo ir kelios uostamiesčio bendrovės. Jos siūlėsi tokį darbą padaryti už šimtą ir daugiau tūkstančių litų.

        Tiltų gatvės rekonstrukcijos techninis projektas buvo patvirtintas tik ketvirtajame Nuolatinės statybos komisijos posėdyje.

        R.Taraškevičius, nors ir nebesitiki, kad darbus pavyks pabaigti iki liepos 1 dienos, situacijos nedramatino.

        Priminus, kiek problemų kėlė, kai iki Jūros šventės nebuvo baigti Turgaus gatvės restauracijos darbai, meras atšovė: „Nebuvo taip blogai.

        Iki Jūros šventės reikėtų sutvarkyti ruožą tarp Turgaus gatvės ir Biržos tilto. O likusioje dalyje sutvarkyti bent vieną šaligatvį, kad juo galėtų vaikščioti žmonės. Po to liktų tik aplinka ir apšvietimas“.

        R.Taraškevičiaus teigimu, svarbiausia, kad konkurso nelaimėjusios bendrovės, jo rezultatų nepaskųstų teismui. Taip rekonstrukcijos darbų pradžia būtų dar labiau vilkinama.

        „Manau, kad po keturių ar penkių mėnesių turėsime gerą rezultatą“, - įsitikinęs miesto vadovas.

        www.klaipeda.daily.lt
        GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

        Comment


         #9
         Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
         Taip pat bus pakeisti šviestuvai, pasodinti nauji medžiai, atsiras mažosios architektūros detalių.

         <...>

         Vienas šviestuvas, kuris bus toks pat kaip Turgaus gatvėje, gali kainuoti iki 10 tūkst. litų.
         Tie turgaus gatves zibintai atrodo taip:


         (c) Romas

         Comment


          #10
          Turgaus gatvėje buvo atnaujinti senieji stulpai, tik nežinau ar jie prieškariniai ar pokariniai. Netoliese pastatyti keli nauji, bet panašūs. Tokį naują mačiau ir Turgaus aikštėje.

          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

          Comment


           #11
           Ant tilto atrodo irgi jau iskelti panasaus stiliaus.
           %)

           Comment


            #12
            tikrai puikiai atrodo, liux

            Comment


             #13
             Tiltų gatvėje draskys asfaltą

             VIRGINIJA SPURYTĖ

             Šią savaitę pradedama Tiltų gatvės rekonstrukcija.

             Ją atliks savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Klaipėdos keliai“, pasiūliusi tai padaryti už mažiausią kainą. Tiltų gatvę konkurso laimėtojai rekonstruos už 6 mln. 700 tūkst. litų, nors pradinė darbų vertė buvo 200 tūkst. mažesnė.

             Konkurse antrąją vietą užėmė bendrovė „Hidrostatyba“, pasiūliusi darbus atlikti už 7 mln. 50 tūkst. Iš konkurso buvo eliminuota bendrovė „Kauno keliai“, nes jos pasiūlymas neatitiko reikalavimų, be to, ir pasiūlyta kaina buvo labai didelė – apie 7 mln. 800 tūkst.

             Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus teigimu, „Klaipėdos keliai“ - patikima bendrovė. Ji yra rekonstravusi ne vieną svarbią Klaipėdos gatvę, pavyzdžiui, Herkaus Manto, S.Dariaus ir S.Girėno.

             „Klaipėdos keliai“ turi patirties ir kaip kloti akmenimis grįstą grindinį. Bendrovei teko tokius darbus dirbti tvarkant J.Janonio gatvę.

             Sutartis tarp savivaldybės ir „Klaipėdos kelių“ dėl Tiltų gatvės rekonstrukcijos dar nėra pasirašyta, nes derinamas darbų grafikas.

             Tačiau darbai Tiltų gatvėje turėtų prasidėti jau šią savaitę.

             Pirmiausia dalyje tarp Turgaus gatvės ir Biržos tilto bus nuardyta asfalto danga. Taip siekiama išsiaiškinti, ar po ja yra išlikęs grindinys, ar jį teks perkloti.

             Rekonstruojant Tiltų gatvę taip pat bus vieningomis granito plokštėmis ir trinkelėmis pakeista dabartinė šaligatvių danga, išlygintas grindinys Tiltų gatvės ruože tarp Senojo turgaus žiedo ir Turgaus gatvės. Numatyta pakeisti šviestuvus, pasodinti naujus medžius, gatvę papuošti mažosios architektūros detalėmis.

             Tiltų gatvės rekonstrukciją ketinama baigti iki lapkričio.
             www.klaipeda.daily.lt
             GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

             Comment


              #14
              Tiltų gatvėje po asfaltu - lauko akmenys

              VIRGINIJA SPURYTĖ

              Nuklojus beveik visą Tiltų gatvėje esančią asfalto dangą, atsivėręs vaizdas specialistų nenudžiugino.

              Kitą savaitę speciali komisija privalės priimti sprendimą, ar rastą grindinį restauruoti, ar perkloti iš naujo.

              „Įspūdis tikrai nekoks. Manėme, kad po asfaltu rasime tokius pat akmenis, kaip ir Tiltų gatvės ruože nuo Senojo turgaus žiedo iki Turgaus gatvės. Tačiau paaiškėjo, kad po asfaltu buvo grindinys iš lauko riedulinių akmenų. O reikia, kad būtų iš tašytų. Negaliu spėlioti, ar grindinį teks perkloti. Į tuos klausimus turi atsakyti komisija“, - sakė Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus.

              Komisiją pavesta sudaryti Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojui Romualdui Stasiuliui.

              Tiltų gatvėje nuo Senojo turgaus žiedo iki Turgaus gatvės yra išlikęs autentiškas tašytais akmenimis grįstas grindinys. Jis tik buvo šiek tiek rekonstruotas.

              Tiltų gatvės ruože nuo Turgaus gatvės iki Biržos tilto dar 1948 metais buvo išlietas asfaltas.

              „Besibaigiant karui Biržos tiltas buvo susprogdintas. Atstatinėjant jis buvo šiek tiek pasuktas. Todėl tiltas ir Tiltų gatvė atsidūrė skirtinguose aukščiuose. Siekiant nelygumus išlyginti, Tiltų gatvė buvo padengta asfalto danga. Taip ji vėl atsidūrė vienodame lygyje su Biržos tiltu“, - aiškino Paminklotvarkos skyriaus vedėja Rima Noreikienė.

              Po karo rekonstruojant gatves ne vienoje iš jų ant akmeninio grindinio buvo užlietas asfaltas.

              Dabar senamiestyje vėl stengiamasi atkurti gatvių autentiškumą.

              Tiltų gatvę rekonstruoja bendrovė „Klaipėdos keliai“. Rekonstrukcijos darbų vertė – 6 mln. 700 tūkst. litų.

              www.klaipeda.daily.lt

              Tiltų gatvėje nuo Senojo turgaus žiedo iki Turgaus gatvės yra išlikęs autentiškas tašytais akmenimis grįstas grindinys. Jis tik buvo šiek tiek rekonstruotas.
              Įdomu kelintais metais jis klotas, nes mačiau atviruką su kitokiu grindiniu nei dabar. Atviruke jis panašus į dabartinį grindinį Nėries ir Donelaičio gatvėse:per vidurį geresni akmenys, iš šonų po juostą (kaip tik telpa automobiliai stovėti) iš prastesnių akmenų.

              Beje gal kas galite nufotografuoti vaizdą nulupus asfaltą?
              GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

              Comment


               #15
               Neypatingos kokybės skanas iš "Klaipėdos":               Kazkaip neįžiūriu jokio grindinio, nei tašyto nei netašyto. Beje, jei autentiškas grindinys iš tiesų buvo netašytas, tai kokia prasmė bėdavotis, jį tokį reikėtų ir palikti atidengus.

               Comment


                #16
                Gali būti, kad toks ir buvo autentiškas, nes kai asfaltavo Manto gatvę prie Atgimimo stotelės, buvo atidengtas grindinys, irgi netašytas.
                GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                Comment


                 #17
                 as tai galvoju, kad reiktu islupti tuos lauko akmenis ir juos saugoti kokioj specialioj aikstelej, kad neisnesiotu bolvonai visokie ... o veliau panaudoti kitose soninese senamiescio gatvelese arba nutasyti .

                 o sprendimas yra labai paprastas:


                 manau, kad ir toj pacioj uosto teritorijoj, kur ejo malku gatve rastu dar tasytu akmenu ... beje ju dar yra Nemuno gatveje ir dar keliose vietose esu mates, bet dabar nebepamenu kur ... manau reiks savivaldybei laiska ryt parasyti ir sita varianta pasiulyti.
                 Propoganda ir penas mintims >>>

                 Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
                 www.ted.com

                 Comment


                  #18
                  Šio vakaro nuotraukos:


                  O štai ir lauko akmenys:
                  Comment


                   #19
                   Parašė tricky_kid Rodyti pranešimą
                   as tai galvoju, kad reiktu islupti tuos lauko akmenis ir juos saugoti kokioj specialioj aikstelej, kad neisnesiotu bolvonai visokie ... o veliau panaudoti kitose soninese senamiescio gatvelese arba nutasyti .

                   o sprendimas yra labai paprastas:
                   http://foto.terpe.lt/inkelti/20070505/grr.jpg

                   manau, kad ir toj pacioj uosto teritorijoj, kur ejo malku gatve rastu dar tasytu akmenu ... beje ju dar yra Nemuno gatveje ir dar keliose vietose esu mates, bet dabar nebepamenu kur ... manau reiks savivaldybei laiska ryt parasyti ir sita varianta pasiulyti.
                   Šitas šviežiai nuardytas gabalas buvo su vieno savivaldybės valdininko žinia (jam KVAD'as išrašė kvituką, kad susimokėtų valstybės naudai) ir akmenys išvežti į atkuriamą Žaibo gatvelę senamiestyje.
                   Nemuno gatvėje daug grindinio liko, nors nemažą gabalą išardė, kad "kompensuoti" išvogtus akmenis Turgaus gatvėje.
                   Čia negalima ardyti akmenų, nes tas gatvių tinklas yra saugomas. Visgi nereikėtų kalti paskutinį vinį į Vitės karstą.
                   Beje kur dar matei grindinį? Prie Joniškės kapinių yra gabalas, tai gal ir Joniškės gatvėje. Kai remontavo dubliuojančią Mokyklos gatvę ten mačiau brukas iš lauko akmenų yra, kaip ir kitose to kvartalo gatvelėse.
                   GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                   Comment


                    #20
                    Parašė fatG Rodyti pranešimą
                    Šio vakaro nuotraukos:
                    Ačiū už vaizdus

                    Tuo pačiu ir apie fasadų apšvietimą galėtų pagalvoti, nors gal nebūtinai nuo šaligatvio daryti.
                    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                    Comment

                    Working...
                    X