Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KLP] Tiltų gatvės rekonstrukcija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #41
  Parašė Hazard Rodyti pranešimą
  Į pajūrį aš išviso nesilankau, ir be to atvaževę turistai Klaipedoj nera ką pažiūrėt, nes viskas sunaikinta... Niekam čia net neįdomu ką nors atstatinėt visiems tik verslas rūpi... tarkim tas pramogų bankas bus perstatomas ne į tai kas prieš jį buvo, bet greičiausiai į kažkokį monstrą VISDĖLTO VERSLAS YRA VERSLAS
  visko kas dabar yra nesugriausi ir neastatysi to kas buvo - faktas. Taciau galima stengtis atgaivinti tam tikras vietas, kurios seniau geriau atrode, bei labiau tiko prie bendro to rajono vaizdo - cia labiau taikytina senamiesciui.

  O man tai turistai ne tiek rupi, kiek patys jame gyvenantys zmones ir juos supanti aplinka ... gaila, bet daugumai ju tiesiog niekas nerupi svarbiausia nueiti i darba, nuvazioti i akropoli, o visa kita laika sedeti prie teliko - cia matyt naujosios vertybes  o ka jus manot apie eismo uzdaryma tiltu gatvej ir jos pavertima pesciuju zona ?
  Propoganda ir penas mintims >>>

  Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
  www.ted.com

  Comment


   #42
   Aš irgi pritarčiau Neptūno, stalininio keturaukščio ir Pajūrio griovimui. Prieš tai buvusių pastatų niekas neatstatys, nes Verslas yra Verslas. Bet senamiesčio stilių atitinkantys gyvenamieji namai su parduotuvėm pirmam aukšte verslininkams nebūtų tokie nuostolingi.

   Comment


    #43
    Parašė tricky_kid Rodyti pranešimą
    o ka jus manot apie eismo uzdaryma tiltu gatvej ir jos pavertima pesciuju zona ?
    Kol nėra pilnai sutvarkyta apvažiavimo aplink senamiestį sistema, tai tiltų gatvės uždarymas būtų tikras galvos skausmas, kaip kad dabar yra.
    O pastačius naują tiltą per Danės upę ir nukreipus srautą ten, Tiltų gatvės uždarymas būtų sveikintinas dalykas. Gal tuo metu jau ir "Akropoliškas" klaipėdiečių požiūris būtų pasikeitęs ir triukšmo ir taršos sumažėjimas senamiestyje pritrauktų liaudį ir tai tikrai jį atgaivintų.

    Comment


     #44
     Biržos tiltui jau tvirtina naujus turėklus

     JANINA ZVONKUVIENĖ

     Ant remontuojamo Biržos tilto jau stovi atnaujinti šviestuvai, tvirtinami nauji turėklai, nuskusta ir atspariomis medžiagomis glaistoma važiuojamoji dalis.

     Kitą savaitę bus klojamas paskutinis patvarios sintetinės dangos sluoksnis.

     Darbus atlieka bendrovė „Hidrostatyba“. Darbų vadovas Kęstutis Gerdauskis patikino, kad iki liepos vidurio tilto remontas turi būti baigtas.

     Jau restauruoti kėlimo mechanizmai, dažomos prietilčio patalpos, kurios yra požemyje ties Tiltų gatve. Ten yra pagrindiniai kėlimo mechanizmai. Pakeistos tilto sąvaros. Jos bus suneriamos, užfiksuojamos dviem automatiniais užraktais. Tiltas nuo važiuojančio transporto nebeturėtų bildėti.

     Biržos tiltas – sudėtingas inžinerinis įrenginys, kuriam reikia taikyti modernias technologijas ir išsaugoti seną formą.

     Darbais nuolat domisi projekto autorius vilnietis dr. doc. Algirdas Steponavičius. Jis vadovavo Aleksoto tilto Kaune, Žvėryno ir Žaliojo tiltų Vilniuje rekonstrukcijai bei remontui. Klaipėdos Biržos tiltas A. Steponavičiui – įdomus objektas, nes šis tiltas pakeliamas, atskleidžiamas, vienintelis toks Lietuvoje.

     Tiltas įtrauktas į saugotinų kultūros paveldo objektų sąrašą. Paveldosaugininkai rūpestingai prižiūri, kad Biržos tiltui būtų išsaugota visa, kas vertinga ir dar nesusidėvėję: šviestuvų puošybos elementai, dalis sraigtinių laiptelių į prietilčio patalpas. Turėklai nulieti nauji, lengvesni, bet tokio pat piešinio, kaip buvo.

     Biržos tiltas pastatytas 1948 m. vietoj sugriauto per karą. Kėlimo mechanizmai pakeisti 1976-aisiais, dabar restauruoti.

     www.klaipeda.daily.lt
     ⌂╠═╗⌂⌂⌂
     ⌂╚╤╬╧╤╤╣⌂⌂⌂
     ⌂ ⌂ ╢□□⌂⌂⌂□⌂

     Comment


      #45
      Aš galiu pasidžiaugti tuom, kad pakeitė Biržos tilto turėklų ir šviestuvų spalvą. Dabartinė, bent jau man, gražiau atrodo nei senoji žalia spalva.

      Comment


       #46
       cibausko visi pastatai yra apgailetini, apleisti ir griunanatis tai-pajuris, silas, pempininkai.....negaliu as i jo veida ziuret kai rodo per telika, tox aferistas, o uzima tokias pareigas.....
       "Neturtėlis- tai žmogus, manantis, kad idėja jam tinka tik tada, jei yra jo paties".

       Comment


        #47
        Vakar jau ejau naujuoju Birzos tiltu :) Nu nieko toks, nice :) Idomu tik ar apsvietimas po juo bus.. Tiesa nelabai supratau kam pries tilta is abeju pusiu po du (viso 4) sviesaforai.. Suprasciau kaip anksciau kad po raudona sviestuva, bet kad dabar raudona-geltona-zalia..
        %)

        Comment


         #48
         as ir sito nesupratau pamates

         Comment


          #49
          Apšvietimas iš tilto apačios tikriausiai bus, nes lempos tai yra.
          Turėtų matytis antroje nuotraukoje          Comment


           #50
           Parašė win2k3 Rodyti pranešimą
           Vakar jau ejau naujuoju Birzos tiltu :) Nu nieko toks, nice :) Idomu tik ar apsvietimas po juo bus.. Tiesa nelabai supratau kam pries tilta is abeju pusiu po du (viso 4) sviesaforai.. Suprasciau kaip anksciau kad po raudona sviestuva, bet kad dabar raudona-geltona-zalia..
           kiek pamenu po tiltu buvo liuminescensiniu sviestuvu linija.
           http://www.efoto.lt/user/26402/nuotraukos/geriausios

           Comment


            #51
            Parašė zilviz Rodyti pranešimą
            kiek pamenu po tiltu buvo liuminescensiniu sviestuvu linija.
            ir tebėra :)

            Comment


             #52
             Reik tik tiketis, kad sutvarke tas kurios nesviete ir atidziau priziures, kad neatrodytu apleistai.. O tie zibintai tai ziuriu tvieskia kai reikalas
             %)

             Comment


              #53
              Parašė zilviz Rodyti pranešimą
              kiek pamenu po tiltu buvo liuminescensiniu sviestuvu linija.
              ne apie sviestuvus, o sviesoforus kalba eina

              Comment


               #54
               Parašė GigaMan Rodyti pranešimą
               ne apie sviestuvus, o sviesoforus kalba eina
               Ir apie viena ir apie kita
               %)

               Comment


                #55
                dėl šviesoforų, tai, manyčiau, ruošiamasi dažnai pakelti tiltą praplaukiantiems laivams, tik įdomu, kas ten plauks..? Nors neužilgo tvarkys krantines ir gal tada leis švartuotis jachtoms ir kitiems laiveliams...

                Comment


                 #56


                 Gal bus šviesoforais reguliuojamos perėjos?
                 Kitoje pusėje buvo pėsčiųjų perėja su intensyviu judėjimu, gal padarys ir dešinėje krantinėje, žinant norą upės krantines padaryti pėsčiųjų judėjimo ašimi. Bet tada kodėl nėra sekcijų pėstiesiems

                 P.S. iš šitos pusės nėra nužeminti bordiūrai, tai gal ir nebus jokios čia perėjos...
                 GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                 Comment


                  #57
                  Biržos tiltas vėl užtvertas

                  VIGANTAS DANILAVIČIUS


                  Džiaugtis atvertu Biržos tiltu pėstiesiems teko neilgai.

                  Uostamiestyje praūžus Džiazo festivaliui tiltą vėl apsiautė tvoros. Jos išliks dar mažiausiai savaitę.

                  Savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėja Violeta Staskonienė pripažino, kad Biržos tiltas buvo trumpam – nuo penktadienio iki pirmadienio ryto – atvertas praeiviams tik todėl, kad vyko festivalis.

                  Vakar jau prieš aštuonias ryto statybininkai tvėrė tilto galuose tvoras.

                  „Reikia atlikti kai kuriuos smulkius darbus. Pavyzdžiui, padažyti turėklus. Todėl vėl teko užtverti tiltą nuo praeivių, kad šie neišsiteptų dažais“, - paaiškino V.Staskonienė.

                  Pernai birželio 15-ąją uždaryto Biržos tilto rekonstrukcija pagal sutartį turėjo būti baigta šiemet liepos 15-ąją.

                  V.Staskonienė pažadėjo, kad iki Jūros šventės, kuri vyks už poros savaičių, remonto darbai tikrai baigsis ir Biržos tiltas pėstiesiems daugiau nebebus užtvertas.

                  Mašinos tiltu galės riedėti tik spalį, kai bus restauruotas Tiltų gatvės ruožas nuo Turgaus gatvės iki Biržos tilto.

                  www.klaipeda.daily.lt

                  Comment


                   #58
                   Tiltų gatvėje pasodins 50 naujų medžių

                   VIRGINIJA SPURYTĖ


                   Tiltų gatvė kelis mėnesius liks be medžių.

                   Šią savaitę bus išpjautos visos svarbiausioje senamiesčio gatvėje augusios liepos. Tokie veiksmai buvo numatyti rekonstrukcijos projekte.

                   Teigiama, kad vietoj išpjautų medžių, kurių gatvėje augo 51, bus pasodinta pusšimtis naujų, jau ūgtelėjusių glaustašakių liepų. Tačiau jas atvežti ketinama rudenį. Tokios liepos pasodintos ir Turgaus gatvėje.

                   „Kai kurie Tiltų gatvėje augę medžiai jau buvo nesveiki. Nors rasta ir nepažeistų medžių, buvo priimtas sprendimas visus juos išpjauti ir pasodinti naujus“, - sakė Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė.

                   Tiltų gatvėje augusius medžius tyrė tie patys specialistai, kurie aiškinosi, ar Turgaus gatvės medžiai yra sveiki. Tuomet taip pat buvo nuspręsta visas Turgaus gatvėje augusias liepas iškirsti ir pasodinti naujas.

                   Pasiteiravus, ar pasodinus glaustašakes liepas nepadidės gatvės tarša automobilių išmetamosiomis dujomis, nes naujų medžių lapija nebus tokia didelė, D.Berankienė tikino, kad jaudintis neverta.

                   „Kai kurios dabar augusios liepos naudos davė tikrai mažiau. Jos pačios buvo susisukusios, nes sąlygos augti Tiltų gatvėje yra prastos“, - tvirtino vedėja.

                   Tiltų gatvės rekonstrukciją ketinama užbaigti vėlų rudenį.

                   www.klaipeda.daily.lt

                   Comment


                    #59
                    Vakar dienos nuotraukos:
                    Kai liepų nebeliko, gatvė prašviesėjo :)

                    Comment


                     #60
                     Išbandė Biržos tiltą

                     GIEDRĖ BALČIŪTĖ

                     Biržos tilto restauracija baigta.

                     Šeštadienį buvo atlikti tilto sąvarų sujungimo, perdangų sijų įtempimų ir įlinkių bandymai.

                     Daugiau nei prieš pusšimtį metų pastatytą vieną iš svarbiausių Klaipėdos tiltų restauravo bendrovė „Hidrostatyba“. Restauracija, pradėta pernai birželį, kainavo 4 mln. 620 tūkst. litų.

                     Iki šių metų liepos bendrovė „Hidrostatyba“ pakeitė tiltą laikančias metalines ir gelžbetonines konstrukcijas, postamentus, turėklus, apšvietimo atramas, elektros tiekimo darbus ir kitą įrangą, restauravo originalius šviestuvus.

                     Restauruojant Biržos tiltą, eismas juo buvo uždarytas, o pėsčiųjų patogumui šalia pastatytas medinis laikinasis tiltas per Danę, kuris vėliau bus nugriautas.

                     Atlikus paskutiniuosius restauruoto tilto bandymus, liko sulaukti valstybinės komisijos verdikto.

                     Tačiau net ir valstybinei komisijai leidus eksploatuoti Biržos tiltą, transportas juo galės važinėti tik kai bus baigta rekonstruoti visa Tiltų gatvė.

                     Rekonstruoti Tiltų gatvę patikėta bendrovei „Klaipėdos keliai“. Rekonstrukcija turėtų kainuoti per 6,5 milijono litų.

                     Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėja Violeta Staskonienė sakė, kad viso objekto rekonstrukciją numatyta pabaigti lapkričio 20 dieną. Tačiau automobiliams Tiltų gatve ir Biržos tiltu veikiausiai bus leista važiuoti anksčiau – jau spalį. Nes važiuojamosios dalies danga bus atnaujinta anksčiau, negu šaligatviai.

                     Tiltų gatvės rekonstrukcija jau pradėta. Šiomis dienomis turėtų būti atvežti akmenys iš Kinijos, kuriais bus perklotas grindinys nuo Biržos tilto iki Turgaus gatvės.

                     Likusi gatvės dalis, iki pat žiedinės sankryžos, bus perklota autentiškais Tiltų gatvės akmenimis.

                     Beveik visi Tiltų gatvės medžiai bus išpjauti, o jų vietoje pasodinti nauji. Žadama išsaugoti tik kelias senas liepas, augančias ties „Žaliąja vaistine“. Jų nuspręsta neliesti, nes medžiai auga ten, kur archeologai rado senų pamatų liekanų. Baiminamasi, kad šalinant medžius pamatai gali būti išardyti.

                     www.klaipeda.daily.lt

                     Comment

                     Working...
                     X