Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KLP] Tiltų gatvės rekonstrukcija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
  Šitas šviežiai nuardytas gabalas buvo su vieno savivaldybės valdininko žinia (jam KVAD'as išrašė kvituką, kad susimokėtų valstybės naudai) ir akmenys išvežti į atkuriamą Žaibo gatvelę senamiestyje.
  Nemuno gatvėje daug grindinio liko, nors nemažą gabalą išardė, kad "kompensuoti" išvogtus akmenis Turgaus gatvėje.
  Čia negalima ardyti akmenų, nes tas gatvių tinklas yra saugomas. Visgi nereikėtų kalti paskutinį vinį į Vitės karstą.
  Beje kur dar matei grindinį? Prie Joniškės kapinių yra gabalas, tai gal ir Joniškės gatvėje. Kai remontavo dubliuojančią Mokyklos gatvę ten mačiau brukas iš lauko akmenų yra, kaip ir kitose to kvartalo gatvelėse.

  hmm jei naudojo tuos akmenis zaibo gatvei pakloti, tai as neturiu zodziu ... cia juk dailiai skaldyti akmenys buvusioj malku gatvej, o ta zaibo gatve einant tai gali kojas issisukt (nebent juos panaudojo perejimui prie trinkeliu) ...

  tikrai zinau, kad visa Nemuno gatve palei CBK(kartono kombinatas) yra isklota gerai tasytais akmenimis, gal klystu bet atrodo esu mates ju ir artojo gatvej, klaipedos laivu remonte ... dar zinau, kad kretingos gatves asfaltas paklotas ant lauko akmenu ... dar tikrai yra vietu, bet nebepamenu


  teisus del tos vinies i karsta ... kazkaip net nebesinori siulyti dbr isemus is malku pakloti i tiltu gatve, o is ten paimtus nutasius sudeti i malku gatve

  bet jei jie paliks tuos lauko akmenis tenais, tai isivaizduok kokia reakcija bus zmoniu, jei jau turgaus gatve nepatiko ...
  Propoganda ir penas mintims >>>

  Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
  www.ted.com

  Comment


   #22
   Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
   Turgaus gatvėje buvo atnaujinti senieji stulpai, tik nežinau ar jie prieškariniai ar pokariniai. Netoliese pastatyti keli nauji, bet panašūs. Tokį naują mačiau ir Turgaus aikštėje.
   Dabartiniai Turgaus g. apšvietimo stulpai - pokariniai(sovietiniai). O Turgaus a. matei, tikriausiai, prie Skerdėjų arba Bružės g. (bei Skerdėjų g. fasadų).
   http://www.efoto.lt/user/26402/nuotraukos/geriausios

   Comment


    #23
    Parašė win2k3 Rodyti pranešimą
    Ant tilto atrodo irgi jau iskelti panasaus stiliaus.
    Kaip kam tas panašumas ... Tik faktas, kad tie šviestuvai turėjo išlikti tokio pačio dizaino(su penkiakampėmis žvaigždutėmis apačioje...) kaip ir prieš remontą.
    Paskutinis taisė zilviz; 2007.05.13, 19:30.
    http://www.efoto.lt/user/26402/nuotraukos/geriausios

    Comment


     #24
     Ar nuo Biržos tilto iki Herkaus M. ir Danės gatvės sankryžos irgi bus restauruota atkarpa tašytais akmenimis ?
     ⌂╠═╗⌂⌂⌂
     ⌂╚╤╬╧╤╤╣⌂⌂⌂
     ⌂ ⌂ ╢□□⌂⌂⌂□⌂

     Comment


      #25
      Parašė Hazard Rodyti pranešimą
      Ar nuo Biržos tilto iki Herkaus M. ir Danės gatvės sankryžos irgi bus restauruota atkarpa tašytais akmenimis ?
      Dabar ten kaip ir Manto gatvė skaitosi, tai tikriausiai ne, nes ir Biržos gatvės nebėra.
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


       #26
       Tiltų gatvė jau pažėrė "siurprizų"


       Vakar buvo nuspręsta, kad Tiltų gatvės atkarpą nuo Biržos tilto iki sankryžos su Turgaus gatve teks perkloti visiškai nauju grindiniu.

       Be to, keliose vietose žadama kasti dar giliau, idant pavyktų surasti autentiškus senojo grindinio akmenis.

       Vakar Tiltų gatvėje susirinkę specialistai svarstė, kad po asfaltu rastas iš lauko riedulinių akmenų suklotas grindinys - jau pokarinis palikimas. O jei Tiltų gatvė buvo grįsta dar prieš karą, senasis grindinys gali būti kur kas žemiau, gal net teks kasti 1,5 metro gilyn.

       Tiesa, neatmetama galimybė, kad senojo grindinio gali ir nebebūti, mat kai buvo tiesiamos komunikacijos, jis galėjo būti išardytas.

       "Jei pavyks rasti senojo grindinio akmenis, tiesiog užfiksuosime, kokie jie buvo. Kartu bus atlikti ir archeologiniai tyrinėjimai", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus.

       Žinia, buvo tikimasi, kad nuėmus asfalto dangą po juo bus rastas lygus grindinys, kaip yra Tiltų gatvės ruože nuo senojo turgaus žiedo iki Turgaus gatvės. Todėl ir projekte buvo numatyta, kad prireiks pakeisti tik 20 procentų grindinio, kitas bus tinkamas naudoti.

       "Deja, praėjusią savaitę nuėmus asfaltą vaizdelis pasirodė nekoks - vietomis netašyti rieduliniai, akmenys, vietomis - betonas, o kitur visai nieko nėra. Šuliniai išsiklaipę", - pasakojo A. Šimkus.

       Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis specialistas Ramūnas Bartkus sutiko, kad rieduliniai akmenys nėra tinkami dabartinėms senamiesčio gatvėms. Tad vakar susirinkusi speciali komisija nusprendė visą grindinį perkloti naujai.

       "Dabar pagrindinis klausimas - iš kur greitai gauti tiek akmenų. Nes darbai turi būti užbaigti iki liepos 1 dienos", - sakė A. Šimkus. Jis turėjo vilties, kad šie nesklandumai nesutrukdys rekonstrukciją atliekančios bendrovės "Klaipėdos keliai" darbuotojams pabaigti gatvės rekonstrukciją iki numatyto termino.

       Kol kas neaišku, kiek pasikeis darbų vertė. Projekte buvo numatyta Tiltų gatvės rekonstrukcijai išleisti per 6,5 mln. litų.

       Matyt, prisiminęs, kiek teko išklausyti kritikos dėl nelygaus Turgaus gatvės grindinio, A. Šimkus vakar net kelis kartus projektuotojams ir rangovams akcentavo, kad po rekonstrukcijos Tiltų gatvės grindinys turi būti ypač lygus. Buvo svarstoma, kad geriausią efektą pavyktų pasiekti gatvę klojant akmeninėmis trinkelėmis.

       Edita UŽKURAITĖ
       www.ve.lt

       Buvo svarstoma, kad geriausią efektą pavyktų pasiekti gatvę klojant akmeninėmis trinkelėmis.
       Čia turbūt kaip Gedimino prospekte, Vilniuje?
       Šiaip su asfaltu dar didesnis lygumo efektas būtų, bet jei apsiėmė tvarkyti tai tegul padaro normaliai, o ne vėl į datas žvalgosi.
       GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

       Comment


        #27
        Akmenų ieškos užsienyje

        VIRGINIJA SPURYTĖ

        Vakar Tiltų gatvei paskelbtas verdiktas – ruože nuo Turgaus gatvės iki Biržos tilto kelininkams teks perkloti visą akmeninį grindinį.

        Tai konstatavo speciali komisija, apžiūrėjusi dangą, kuri rasta nuardžius asfaltą.

        „Po asfaltu neradome nieko autentiško, tik betono gabalus, lauko riedulius.

        Nors dar bus atliekami geologiniai tyrinėjimai, nesitikime, kad ir giliau rasime autentišką gatvės grindinį“, - sakė Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus.

        Jo nuomone, tašytų akmenų grindinys galėjo būti išardytas pokario laikotarpiu, kai Tiltų gatvėje imta tiesi požemines komunikacijas.

        Komisijos sprendimu, problemų sukėlęs gatvės ruožas turės būti išklotas tokiais pat tašytais akmenimis, kurie yra pakloti Tiltų gatvėje nuo Senojo turgaus žiedo iki Turgaus gatvės.

        Gatvės rekonstrukcijos projekte buvo numatyta, kad teks perkloti tik apie 20 proc. grindinio. Tačiau paaiškėjo, kad būtina perkloti visą.

        Anot A.Šimkaus, remonto darbus atliekanti bendrovė „Klaipėdos keliai“ tašytų akmenų ieškos ir Lietuvoje, ir užsienyje.

        Paklaustas, kiek dėl atsiradusių naujų darbų išaugs Tiltų gatvės rekonstrukcijos vertė, direktorius dar negalėjo konkrečiai įvardinti.

        „Neturėtų būti papildomų darbų. Papildomų pinigų prireiks tik naujiems akmenims. Tačiau bandysime ieškoti būdų, kaip vienus darbus pakeisti kitais ir taip sutaupyti, kad bendra remonto vertė neišaugtų“, - tikino A.Šimkus.

        „Klaipėdos keliai“ suremontuoti Tiltų gatvę įsipareigojo už 6 mln. 700 tūkst. litų.

        Klojant naują grindinį, gali tekti pakoreguoti ir darbų grafiką.

        Tačiau A.Šimkus tikino, kad ruožas nuo Turgaus gatvės iki Biržos tilto turi būti visiškai sutvarkytas iki Jūros šventės ir jokių kompromisų nebus ieškoma.

        www.klaipeda.daily.lt
        GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

        Comment


         #28
         Manau bus grazu :}
         %)

         Comment


          #29
          Biržos tilto ir Tiltų g. remontas

          Foto 2007 05
          Tai kaip ten buvo su tuo ??? amžiaus grindiniu?


          Remonto pasekmės lygiagrečiose gatvėse

          Comment


           #30
           Kasinėjimai Tiltų gatvėje kol kas bevaisiai


           Kol kas Tiltų gatvėje nepavyko aptikti senojo grindinio liekanų, tačiau paieškas dar planuojama tęsti.

           "Keliose vietose darbininkai iškasė po maždaug 1,4 metro gylio duobes, tačiau jokių senojo grindinio užuomazgų nebuvo aptikta. Buvo rasta tik statybinio laužo liekanų", - vakar sakė Tiltų gatvės rekonstrukciją atliekančios bendrovės "Klaipėdos keliai" gamybos direktorius Algirdas Paulauskas.

           Tačiau Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai pageidavo paieškoti senojo grindinio dar giliau ir galbūt kitose gatvės vietose.

           Pasak A. Paulausko, šiomis dienomis bus lupami lauk rieduliniai akmenys ir cemento luitai. Po to atliekami žemės kasimo darbai ir tik po to vėl bus bandoma ieškoti senojo grindinio.

           Bendrovės "Klaipėdos keliai" gamybos direktorius užsiminė, kad jau pavyko surasti tiekėją iš kurio planuojama pirkti akmenis naujajam grindiniui. Kol nepasirašyta sutartis, A. Paulauskas nenorėjo įvardyti kas bus tiekėjai, tik užsiminė, kad akmenys greičiausiai bus ne lietuviški.

           "Kadangi tiekėjų yra nemažai ir yra iš ko rinktis, žinoma, pirmenybę teiksime tiems, kurie pasiūlys greičiausius terminus ir geresnę kokybę", - sakė A. Paulauskas.

           Numatyta kloti grindinį iš pjautų akmenų lygiu paviršiumi, suapvalintais kampais.

           Edita UŽKURAITĖ
           www.ve.lt
           GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

           Comment


            #31
            Akmenis veš iš Kinijos

            VIRGINIJA SPURYTĖ

            Per svarbiausią uostamiesčio renginį klaipėdiečiams ir miesto svečiams Klaipėdos centre teks braidžioti po smėlį ir žvyrą.

            Tiltų gatvės rekonstrukciją atliekančios bendrovės „Klaipėdos keliai“ generalinis direktorius Juozas Rukšėnas buvo kategoriškas: negalima tikėtis, kad iki Jūros šventės Tiltų gatvės ruože nuo Turgaus gatvės iki Biržos tilto bus paklotas naujas akmeninis grindinys.

            „Akmenis vešime iš Kinijos. Jie bus atgabenti tik po dviejų ar net trijų mėnesių. Šiuo metu renkamės tiekėją, kuris atveš tuos akmenis“, - sakė J.Rukšėnas.

            Jo teigimu, iki Jūros šventės smėliu ir žvyru bus sutvirtintas Tiltų gatvės pagrindas, ant kurio ir bus klojami akmenys. Nebus išardyti ir šaligatviai, todėl, anot pašnekovo, žmonės galės laisvai vaikščioti.

            J.Rukšėno žodžiais, tašytų, tinkamų matmenų akmenų, tinkančių Tiltų gatvei, yra ir Ukrainoje. Tačiau šioje šalyje jie daug brangesni.

            Naujais akmenimis reikia iškloti apie 2 tūkst. kvadratinių metrų Tiltų gatvės grindinio.

            Vieno kvadratinio metro kaina siekia iki 500 litų. Nesunku suskaičiuoti, jog naujam Tiltų gatvės grindiniui prireiks papildomo milijono litų.

            „Mūsų sutartyje su savivaldybe nebuvo numatyta, kad reikės perkloti visą grindinį, o tik 20 procentų. Todėl, žinoma, reikės papildomų pinigų pirkti akmenis“, - teigė J.Rukšėnas.

            „Klaipėdos keliai“ Tiltų gatvę turėjo rekonstruoti už šiek tiek daugiau nei 6,5 mln. litų.

            „Bandysime išsitekti konkurso pateiktoje kainoje. Galbūt reikės atsisakyti kitų darbų“, - tikino Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus.


            www.klaipeda.daily.lt
            GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

            Comment


             #32
             Gan nemažą duobę iškrapštė benuimdami asfaltą ir ieškodami istorijos liekanų..
             Comment


              #33
              Į didžiąsias miesto šventes - be aukštakulnių              Šiandien jau visiškai aišku, kad miesto valdžios pažadas Tiltų gatvės rekonstrukcijos darbus užbaigti iki liepos 1 dienos liks neištesėtas.

              Priežastis - net keturis mėnesius užtrukęs techninio projekto derinimas bei dėl to vėlavusios rangovo parinkimo procedūros.

              Jau pradėjus darbus problemų kilo ir dėl grindinio. Rengiant projektą tikėtasi, kad atkarpoje nuo Biržos tilto iki Turgaus gatvės nuėmus asfalto dangą bus aptiktas lygus grindinys - toks, kokį šiandien matome Tiltų gatvės ruože nuo sankryžos su Turgaus gatve iki senojo turgaus žiedo.

              Deja, po asfaltu aptikus vien lauko riedulius ir statybinio laužo liekanas tapo aišku, kad šioje vietoje grindinį teks kloti iš naujo.

              Nepaisant visų nesklandumų, vakar rekonstruojamoje gatvėje apsilankęs uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius teigė padėties nedramatizuojąs. Mero optimizmą pakurstė ir Tiltų gatvę rekonstruojančios bendrovės "Klaipėdos keliai" vadovas Juozas Rukšėnas.

              Jo teigimu, šiuo metu centrinėje senamiesčio magistralėje vykstantys darbai liepos viduryje bus pristabdyti ir tikrai netrukdys patekti į Teatro aikštę, kur suplanuoti pagrindiniai Džiazo festivalio ir Jūros šventės renginiai.

              Šiandien atkarpoje nuo Biržos tilto iki Turgaus gatvės baigiamos tvarkyti požeminės komunikacijos. Pradėtas lyginti grindinys ir ruože nuo Turgaus gatvės iki Taikos prospekto pradžios. Kol kas nepaliesta tik Tiltų ir Turgaus gatvių sankryža.

              Žadama iki liepos 12-ąją prasidėsiančio Džiazo festivalio Tiltų gatvės atkarpoje nuo Biržos tilto iki sankryžos su Turgaus gatve paklotą pagrindą išlyginti, sutrombuoti ir padengti plonu frezuoto asfalto sluoksniu - kad nedulkėtų. Šaligatviai iki švenčių nebus judinami.

              "Labai patogu nebus, tačiau praeiti bus galima", - sakė R. Taraškevičius.

              Iki didžiųjų miesto švenčių ketinama sutvarkyti ir senąjį Biržos tiltą. Čia, pasak mero, jokių problemų tikrai nesą.

              Šventėms pasibaigus darbai Tiltų gatvėje vėl bus atnaujinti. Pasak J. Rukšėno, apie liepos vidurį uostamiestį turėtų pasiekti pirmoji iš Kinijos gabenamų grindiniui tinkamų akmenų partija - apie 500 kv. metrų. Tai maždaug ketvirtadalis reikiamo kiekio.

              "Klaipėdos kelių" vadovo teigimu, akmenys būsią specialiai apdoroti - lygiu apdegintu paviršiumi ir suapvalintais kampais. J. Rukšėno tvirtinimu, tokiais akmenimis grįsta gatve važiuojančios mašinos kelsiančios kur mažesnį triukšmą nei iki šiol. Vieno kvadratinio metro tokių akmenų kaina - 435 litai.

              "Tai net dviem šimtais litų pigiau nei mums siūlė "Žemaitijos granitas", tiekiantis kur kas prastenės kokybės akmenis iš Ukrainos", - aiškino priekaištų dėl būtent tokio pasirinkimo jau prisiklausęs J. Rukšėnas.

              Senoji Tiltų gatvės šaligatvių danga bus pakeista vienodomis granito plokštėmis ir akmens trinkelėmis, atkarpoje tarp senojo turgaus žiedo ir Turgaus gatvės išlygintas grindinys, atnaujinta apšvietimo sistema, sustatyti tokie pat kaip Turgaus gatvėje šviestuvai, pasodinta apie 50 glaustašakių liepų. Ateityje čia turėtų atsirasti ir mažosios architektūros detalių.

              Visus darbus planuojama užbaigti iki lapkričio 20 dienos.

              Šiems planams įgyvendinti prireiks 6,7 mln. litų.

              www.ve.lt

              Comment


               #34
               Vien visas grindinys is Kinijos miestui kainuos 870000LT+pargabenimas.Pries savaite eidamas tiltu gatve labai nustebau-duobes israustos vos ne iki juosmens lyginant su saligatviu.Labai gaila, kad juros svente turesim svesti nebaigtoj gatvej ;(
               Pasaulį reikia susprogdint, kad žmonės būtų laisvi, nes tada visos sienos išlėks į orą.

               Comment


                #35
                Taip gyliai kasinejo, nes tikejosi lobiu rasti :)

                Comment


                 #36
                 Šiandien:

                 Jau galėtų neužilgo grindinį pradėt dėt... jei tik jį turėtų...

                 Comment


                  #37
                  Parašė fatG Rodyti pranešimą
                  dekui uz fotkes :)

                  o sita kadra idejau, nes nusterau, ka ten cibauskas su pajuriu isdarineja ... ir kam tu nauju langu reikia ??? Tas pats, kas 99 metu zmogui daryti plastine operacija, kad jaunesnis atrodytu ...

                  VERSLAS YRA VERSLAS !!!!
                  Propoganda ir penas mintims >>>

                  Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
                  www.ted.com

                  Comment


                   #38
                   tą "Pajūrį" reikėjo nugriauti ir pastatyti toks koks jis buvo ankščiau, bet kam tai rūpi VERSLAS YRA VERSLAS
                   ⌂╠═╗⌂⌂⌂
                   ⌂╚╤╬╧╤╤╣⌂⌂⌂
                   ⌂ ⌂ ╢□□⌂⌂⌂□⌂

                   Comment


                    #39
                    Parašė Hazard Rodyti pranešimą
                    tą "Pajūrį" reikėjo nugriauti ir pastatyti toks koks jis buvo ankščiau, bet kam tai rūpi VERSLAS YRA VERSLAS
                    jei testi sia tema, tai manau, kad tiltu gatvej atsirastu dar keli pretendentai i si griovimu sarasa ... stalininis keturaukstis, neptunas ir kiras ... bet del tu baznyciu buvusiu ju vietoj atkurimo, tai abejociau. Aisku maloniai tada atrodytu senamiestis ir suremontuota tiltu gatve, bet nebutu, kas jose lankytusi .
                    Propoganda ir penas mintims >>>

                    Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
                    www.ted.com

                    Comment


                     #40
                     Į pajūrį aš išviso nesilankau, ir be to atvaževę turistai Klaipedoj nera ką pažiūrėt, nes viskas sunaikinta... Niekam čia net neįdomu ką nors atstatinėt visiems tik verslas rūpi... tarkim tas pramogų bankas bus perstatomas ne į tai kas prieš jį buvo, bet greičiausiai į kažkokį monstrą VISDĖLTO VERSLAS YRA VERSLAS
                     ⌂╠═╗⌂⌂⌂
                     ⌂╚╤╬╧╤╤╣⌂⌂⌂
                     ⌂ ⌂ ╢□□⌂⌂⌂□⌂

                     Comment

                     Working...
                     X