Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus senamiesčio eismo organizavimas ir gatvių tvarkymas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė evvt Rodyti pranešimą

  Tai vadinasi ten ne per visą gatvės plotį dangą ardys?Tik ten kur komunikacijos ar kaip?
  Nors žinai, gal ir suklydau. Atsiverčiau dar kartą straipsnį, tai ten taip šūdinai parašyta, kad neina suprast ar darbai susiję su šilumos tinklais ar ne:

  Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad iki lapkričio 8 d. dėl gatvės tvarkymo darbų laikinai bus draudžiamas transporto eismas Totorių gatvėje, tarp Labdarių ir Liejyklos gatvių. Darbus vykdanti įmonė yra įpareigota užtikrinti gyventojų privažiavimą prie namų.

  Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų.

  Primename, kad iki spalio 15 d. dėl AB „Vilniaus šilumos tinklai“ įgyvendinamų magistralinių tinklų modernizavimo darbų, vykdomų Maironio, B. Radvilaitės gatvėse, numatomi laikini eismo pakeitimai. Transporto eismas Maironio ir Rusų gatvių sankryžoje nuo Subačiaus g. pusės bus ribojamas, išskyrus viešojo transporto judėjimą.

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/t...ricio-menesio/ .

  Comment


   Parašė abruo Rodyti pranešimą
   Beje, mačiau, kad prasidėjo darbai likusioje Totorių g. dalyje arčiau Liejyklos gatvės, šaligatvis vienoj pusėj nuimtas, asfaltas lyg ir paruoštas frezuoti. Turėsim dar asfalto ir bortų ten, kur turėtų būti bent jau trinkelės vienodame aukštyje visiems eismo dalyviams.
   Nelyginių namų pusėje jau sudėti borteliai. Panašu, kad buvę mizerni šaligatviai neplatės nei kiek Kolchoziniai remontai tęsiasi..

   Comment


    Radau įdomų dalyką viename iš pasitarimo pas merą protokolų:

    1. Pavesti Miesto ūkio ir transporto departamentui kartu su Miesto plėtros departamentu patikslinti Vilniaus g., Domininkonų g. ir Benediktinių g. projektavimo technines užduotis SĮ „Vilniaus planui“, numatant pėsčiųjų takus ir važiuojamąsias dalis viename lygyje.

    Comment


     Parašė Creatium Rodyti pranešimą
     Radau įdomų dalyką viename iš pasitarimo pas merą protokolų:
     Toks remontas - turbūt pirmas atvejis Vilniuje per visą nepriklausomybės laikotarpį. Reiks šaut šampaną
     Lietuva visiems.

     Comment


      Totorių g. Kaip matosi, bortai tiesiami senųjų vietose. Jokio gatvės siaurinimo - nei ten, kur buvo stovėjimo vietos, nei ten, kur jų nebuvo.
      Click image for larger version Name:	 Views:	1 Size:	168,8 kB ID:	1753958

      Gatvės plotis nesuprantamas visiškai, nes eismas tai vienpusis.
      Click image for larger version Name:	 Views:	1 Size:	145,5 kB ID:	1753959
      Paskutinis taisė abruo; 2019.10.10, 20:01.
      Lietuva visiems.

      Comment


       Gatvės plotis suprantamas - ten yra parkavimas vienoje eilėje. Tai platint galima nebent naikinant tą parkingą. Kas, aišku, yra variantas. Kada nors panaikins.

       Comment


        Man labiau nepatinka ne pats faktas kad bortus palieka senuju vietoje, o kad saligatvi kloja slyksciomis Virsuliskiu plytelemis ir gatve asfaltuota, nors tai yra pats pats Senamiestis, o po asfaltu akmens grindinys. Panasiai kaip ant Gedimino pilies uzdet baltus plastikinius langu remus.

        Comment


         Ne nu, bet tai kaip tada naujos VU Centrinių rūmų studentų kartos patirs, ką reiškia prasieiti Totorių gatve. Kita tokia epinė vieta, tai Universiteto gatvė, kur turi išsilenkti pėsčiųjų, nemažu greičiu atlekiančių automobilių, ir žiemą ant galvos krentančių varveklių.

         Comment


          Sutinku kad viršuliškių stiliaus plytelės ir aukšti bordiūrai yra pakankamai šlykštu, o bet visdėlto kažkokios panašios ekzistavo ir tarpukariu(ar net caro maro laikais):


          foto iš http://lagd.lt          foto iš http://www.gidas.mb.vu.lt
          Paskutinis taisė evvt; 2019.10.10, 22:25.

          Comment


           Taip, tiek bordiūrai, tiek plytelės nelabai tinka tai vietai. Ir išvis bordiūrų ten neturėtų būti, viskas turi būti viename lygyje. Taip pat dalis gatvės einant nuo Latako g. yra be parkavimo vietų - buvo galima susiaurinti bent ten. Bet kur tau, palikime pusantros juostos pločio, galės chebra parkuoti dviem ratais ant šaligatvio.
           Lietuva visiems.

           Comment


            Parašė kutas Rodyti pranešimą
            ... ir žiemą ant galvos krentančių varveklių.
            Beje, priminėt - lietvamzdžius turbūt irgi paliks, kaip rado? Tos plytelės ilgai neužsilaikys, jei tiesiai ant jų bus pilamas vanduo. O žiemą standartiškai - čiuožyklos. Dažnai pamastau, kad geriau išvis neremontuotų ir pataupytų pinigus realiai rekonstrukcijai, nei kad taip kolchoziškai ištaškytų pinigus.
            Paskutinis taisė Ginthus; 2019.10.11, 05:43.

            Comment


             nesuprantu, kam iš viso ji yra tvarkoma. Paliktų kaip yra iki geresnių laikų, pritaikytų pora taktinio urbanizmo detalių ir geriau būtų, nei toks švaistymas pinigų ypač senamiestyje.

             Comment


              Nesu gilinęsis į senamiesčio gatvių klausimą, bet mano paviršutinišku supratimu situacija yra tokia arba panaši:

              Gatvių siaurint platinant šaligatvius neleidžia KPD, nes jos matomai bus paveldas.
              Sakysit, koks paveldas, juk asfaltas daug kur, ir tai bus tiesa, bet asfaltas matyt bus tam daromas ar paliktas, kad būtų lygus paviršius, nes, sutikite, per riedulius nelabai net pavaiščiosi, ką jau kalbėti apie kitas dvirates priemones kaip vėžimėliai pvz... Taip pat dar ir triukšmo klausimas, esant rieduliams, išlieka.
              Jei jau daryt, tai manau geriausia būtų taip: beveik visame sienamiestyje ardyti asfaltą ir po juo esančius riedulius, taip pat ir bordiūrus. Tada įrengti šaligatvius ir gatves iš trinkelių viename lygyje. Dar venas trinkelių pliusas, tai kad reikalui esant keisti komunikacijas, nereikia gatvių pjaustyt - išrenki trinkeles, pakeiti komunikacijas, ir vėl sudedi atgal trinkeles. Tuomet, matyt, galbūt ir būtų galima išlaikyti dabartinius gatvių pločius, jei to reikia, neapsunkinant pėsčiųjų gyvenimo. Beveik visą senamiestį versti gyvenamaja zona ir apsunkinti gyvenimą automobiliams maksimaliai.
              Išlieka vienas ,,bet'' - KPD laikysena į riedulių ardymą... Bet tai kas geriau - asfaltas ar trinkelės? Man - trinkelės. Ir tie rieduliai, man, nėra vertybė. Taip, jei būtų kažkaip įdomiai pjaustyti ar tašyti akmenys, tada taip, be abejonės saugoti, o dabar tai yra tik sumesti akmenys. Galima, žinoma, kažkiek išsaugot bruko, bet tada reikėtų speciailiai spręsti tarpus tarp akmenų, kad paviršius būtų lygus. Arba tuos pačius akmenis pjaustyti ir iš jų grįsti gatves - va tada turėtų būt įdomu ir paveldo išsaugota, man atrodo, maksimaliai. Gal tiesiog akmenų paviršių nuskusti pavyktų ir spec priemonėm užpildant tarpus tarp jų, išlyginti paviršių...
              Paskutinis taisė spekas; 2019.10.11, 19:53.

              Comment


               Manyčiau kažkas tokio yra tikrai įgyvendinama:

               Comment


                Va, tikrai gera idėja - atidengti bruką, dalyje bruko padaryti lygaus paviršiaus dangą ir sutvarkyti šaligatvius - kad jie būtų kažkas panašaus kaip čia ir, kur reikia, praplatinti bent iki 1,2 m pločio.

                Comment


                 Viena, ko trūksta šiame pavyzdyje - kliūčių visokiems parkuotojams užvažiuoti ant šaligatvio. Kokių nors stulpelių, aišku, ne plastmasinių.
                 Lietuva visiems.

                 Comment


                  Parašė abruo Rodyti pranešimą
                  Viena, ko trūksta šiame pavyzdyje - kliūčių visokiems parkuotojams užvažiuoti ant šaligatvio. Kokių nors stulpelių, aišku, ne plastmasinių.
                  dar klausimas kas blogiau, ar koks vienas kitas durnius pasistates ant saligatvio ar pilna gatve stulpeliu. Cia stulpeliu nereikia, nes jie vizualiai labai isskirtu vaziuojamaja dali, leidziant vairuotojams jausti savo virsenybe joje, nors ten yra gyvenamoji zona.

                  Comment


                   Apskritai tokioje gatvėje neturėtų būti skirtingo lygio šaligatvių.
                   Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

                   Comment


                    Parašė abruo Rodyti pranešimą
                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                    Viena, ko trūksta šiame pavyzdyje - kliūčių visokiems parkuotojams užvažiuoti ant šaligatvio.
                    Kokių nors stulpelių, aišku, ne plastmasinių.
                    Manau, kad šiuo konkrečiu Bokšto gatvės atveju tai yra perteklinis rūpestis.
                    Šioje gatvėje yra intensyvus eismas ir nė karto per kelis dešimtmečius čia nebuvo parkuotojų.

                    Vilniuje labiau laikomasi ženklų.
                    "Antiparkavimo" stulpelius ir "dekoratyvinius" pusrutulius geriau palikti Podgoricai ar kokiai nors Kijevo Vozdviženkai.
                    Nuotraukos yra atitinkamose temose. Čia nuotraukų nedėsiu, kad nebūtų nukrypimo nuo temos.

                    Comment


                     Totorių gatvė$ sutvarkyma$...

                     Gatvės dalis nuo Gedimino pr. iki Labdarių suremontuota 2018 metais. Prisidengiant paprastuoju remontu ir darant kad daryt o ne dėl gyvenimo kokybės, lietvamzdžiai eilinį kartą palikti taip kaip yra - lietaus vanduo teka tiesiog per šaligatvį. Rezultatą matote nuotraukuose. Net ten kur vizualiai dar lygu, plytelės po kojomis jau juda.
                     Visą tai reikės KASMET perkloti iš naujo. Aišku to niekas nedarys, todėl čia bus amžinai klibančios plytelės ir duobės.

                     Praėjo tik metai, o rezultatas jau toks koks yra. Buvo nuimta visa gatvės danga, bet sutvarkyti lietaus nuvedimą patingėta. Sueis ir taip, ko gi ne?

                     Apart nekokybiško darbo ir išmestų pinigų klausimų kelia ir eilinį kartą ateities kartoms palaidotas po asfaltu akmeninis grindinys:
                     https://www.lrytas.lt/…/paveldosaugos-sargai-alpsta-vilniu…/

                     Nežinau, ar senamiesčio gatvė turėtų kažkuo skirtis nuo Viršuliškių?.. Na matyt tik tuo, kad Viršuliškėse lietvamzdžiai neišplauna plytelių.

                     Ar savivaldybė moka padaryt geriau? Aišku moka, pvz. Bokšto gatvė sutvarkyta pakankamai kokybiškai išlaikant tą "senamiesčio dvasią".

                     Smagiausia tai, kad nutylus bendruomenei toks pats remontas tęsiamas ir dabar - nuo Labdarių iki Liejyklos g. Visi lietvamzdžiai, kurie buvo išvesti ant šaligatvių tokiais ir lieka. Žiemą nuo stogų bėgantis vanduo sušala į ledą. Temperatūrai nukritus arčiau 0 laukiame "nelaimingų atsitikimų" su sulaužytomis galūnėmis einant per siaurus dažnai nuolydį turinčius šaligatvius. Jūsų sveikata nieko nekainuoja.

                     Nesakau, kad panašių vietų nėra kur nors Stockholme, bet skirtingai nuo Vilniaus, ten nauji šaligatviai netrupa, o gatvių barstymui naudojama smulki skalda. Ledo storis dažnai būna už ją plonesnis ir akmenukai sudaro ganėtinai šiurkščią dangą, kuri ne tokia slidi, kaip šviežiai apsnigtas sušalęs vanduo.

                     Nesu didelis skaldos fanas, ji turi ir minusų, taigi lietvamzdžius tikrai reikėtų nuvedinėti į leitaus nuotekas. Supraskit, kad jei dabar padaro tokį "remontą", taip liks artimiausiam dešimtmečiui.


                     https://www.facebook.com/vilnius.wtf...ref=nf&__xts__
                     Flickr

                     Comment

                     Working...
                     X