Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus šaligatviai ir pėsčiųjų takai

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Parašė John Rodyti pranešimą

Biškį oksimoronas gaunasi - tinkamai įrengti, nelegalūs. Panašiai kaip tinkamas parkavimas ant šaligatvio
    Nelegalūs - tinkamai įrengti - legalizuoti
    Šitoje vietoje tik pastačius Justiniškių mikrorajoną buvo net įrengtas pėsčiųjų takas grįstas šaligatvio plytelėmis, bet vėliau, prieš n metų, prasidėjus veiklai sklype, išardytas, tačiau žmonės visvien vaiksčiodavo.
    Laiptai nepamaišytų čia ir dabar.

Comment

Parašė k0fis Rodyti pranešimą

Kitaip tariant, geriau būt išvis nedaręs, nes nepriklauso nes numindžiotas šlaitas būt buvę daug geriau, saugiau ir laukti eilei nereiktų.
      O jei rimtai, tai tiesiog pritrūko tokių iniciatyvių piliečių kai galėjo išsireikalauti, kad būtų pastatyti visus STR atitinkantys laiptai, t.y. Viešo svarstymo metu.
      Sovietinių laikų posakis berods: " Už iniciatyvą baudžiama". Man išvis nesuprantama kodėl ten tokio statumo šlaitas "iškištas" prie pat dviračių tako, jau vien no to padidėja tikimybė, kad jis bus numindžiotas labai greit. Dar ir pačių laiptų įrengimas ir ilgaamžiškumas gali būt mažesnis, nes subyrėt gali greičiau ant tokio šlaito.

Comment

Šiandien turėjau neesminių nuotykių, bet, manau, gerai iliustruojančių tiek mūsuose vyraujantį požiūrį į pėsčiųjų eismą, tiek mentalitetą. (Padėtis taisosi ir yra kuo džiaugtis, tik dar liko nemažai ką iškuopti).

Taigi, šiandien jau, galima sakyti, baigė Saulės g remontą ir šaligatvio tiesimą vienoje gatvės pusėje. Galvoju, prasieisiu, kad pajausti rezultatą. Kelionė prasidėjo Paco gatve nuo P ir P bažnyčios link Saulės kapinių. Paco gatvėje radau laikinu plytos ženklu užblokuotą šaligatvį - užblokuotas visas šaligatvis, nes ženklas žemas ir jo platforma per visą šaligatvio plotį. Jis jau taip stovėjo gal savaitę. Kam jis buvo pastatytas - mistika, o jei ir darbai vyko, tai atrodo jis buvo tiesiog paliktas. Neapsikentęs patraukiau jį į šalį.

Einu toliau Paco gatve. Ties Saulės kapinėmis, kur Saulės gatvė kertasi su Paco gatve, priėjau mikroautobusiuku užblokuota visą šaligatvį. Apeinu. Žiūriu, kokie 7 metrai nuo auto gatvė laisva lygiagrečiai pastatyti mažiausiai dviem automobiliams, o gal net trečiam. Apsisuku, klausiu: kas vairuotojas. Klausiu vieno statybininko, kito. Išeina vaikinukas ir sako suprantu ką sakote, bet ne aš vairuotojas (atrodė susigėdęs). Pagaliau išeina lyg ir vairuotojas ir jam sakau: jei pastatytumėte auto gatvėje ten, tuomet nei mašinoms trukdytumėte, nei praeiviams, nei šaligatvį laužytumėte. Sako uoj mes čia greit patrauksim, reikia pasikrauti ir tt. Klausiu: tai iškart kodėl to nepadarėte, juk už kelių metrų laisva vieta. Vėl jie kažką... Bet greit patraukė, tai bent ačiū už tai. Aš nesuprantu kas žmonių galvose darosi - atrodo reikia šturmuoti sklypą, už 7 m negali pasistatyti, tuo labiau, kad toje pačioje gatvės pusėje - nereiktų, net gatvės pereiti.

Einu toliau jau Saulės gatve - reikia patikslinti - dabar jau katik nutiestu šaligatviu. Už kokių 200 m prieinu obels šakomis užblokuota šaligatvį. Pradedu šakas laužyti ir jas lenkti arba mesti į sklypą iš kurio auga. Jau beveik baigiu ir girdžiu (moteriškė):
        Ką darote?
        Sakau: šakas traukiu nuo šaligatvio.
        Kas leido?
        Man leidimo nereikia.
        Negalima liesti!
        Galima.
        Mano obelis.
        Ne jūsų - aš valstybinėje žemėje kaip ir šios šakos.
        Jūs turite atsiklausti.
        Neturiu, nes valstybinėje žemėje.
        Ar gražu taip daryti?
        Tai nesusiję su mūsų klausimu.
        Iškvieskite kas prižiūri želdynus ir tegu tvarko.
        Neturiu jų kviesti.
        Kodėl lendate, kodėl taip elgiatės?
        Jūs nežinote įstatymų ir man dar priekaištaujate, kad aš nesutinku su jūsų nepagrįstu priekaištavimu man. Šakos yra valtybinėje žemėje - ar girdite ką sakau?
        Ar jūs visose situacijose vadovaujaties įstatymu?
        Tai nesusiję su mūsų pokalbiu.
        Kam trukdo, - kol nebuvo nutiestas šaligatvis niekam netrukdė!
        Prie ko čia šaligatvis - ar jūs žinote kur jūsų sklypo ribos?
        Čia šimtametė obelis.
        Dar kartą - tai nesusiję su mūsų klausimu.
        Šita šaka per mėnesį išaugo.
        Neišaugo (jos skersmuo gal kokie 5 cm).
        Niekam netrukdė o jums trukdo.
        Taip.
        Kol nebuvo šaligatvio niekam netrukdė.
        Klausykite, nustokite bandyti nueiti nuo esmės ir gaišinti mano laiką.
        Pradėjo nesustabdomai čiaukšti. Turėjau pakartoti stop gal 12 kartų.
        Klausau jūsų.
        Ar turite pjūklą - nupjausiu pats.
        Ne neturiu!
        Nupjaukite šaką.
        Kai atvažiuos vyras tada ir nupjausime.
        Kada?
        Nupjausime.
        Kada?
        Nupjausime.
        Kada, šią savaitę?
        Gal rytoj.
        Prašau šią savaitę kad būtų nupjauta. Viso gero.

Buvo tokia gal kokia 50 metų žema boba. Nemalonu taip sakyti, bet ji buvo stereotipinė 'boba'. Aš pastebėjau tokią tendenciją - labiausiai nachališkai elgiasi tie, kurie jau yra pridirbę: ar valstybinę žemę užsiėmę (buvo bent pora tokių kurie šakojosi tiesiant šaligatvį), ar prisodinę želdynų per arti sklypo ribos ir nepašalina šakų, kurios išaugusios iš už sklypo blokuoja praėjimą, ar pasodinę valstybinėje žemėje. Šita veikėja, panašu, kad irgi gyvena sklype, kur užsiėmė šiek tiek valstybinės žemės tvora. Nesu tuo tikras tad netvirtinsiu, bet žemėlapių duomenys kelia įtarimų...

Aš nesuprantu kas darosi žmonių galvose. Beje, beveik visi jie, kai pradedama tvarkyti jų pridarytą bardaką, elgiasi kaip kad juos kas pultų. Ir kas įdomu - kuo labiau prisidirbęs, tuo energingiau šakojasi. Gynyba dar būna pasaldinta neadekvačiu nelogišku elgesiu. Aš jau jei būčiau užsiėmęs valstybinę žemę, tai mažų mažiausiai tylėčiau, kad prie manęs tik neprikibtų. Aš aišku ne taip mąstau, tai net to nedaryčiau.
        Tokio elgesio priežastys? Aš asmeniškai įžvelgiu sovietinįį palikimą kai žmonės žiūrėjo tik kaip čia kur prasisukus ką nusukus sau. Jų nekaltinu. Bet būtų gal jau laikas išbrist iš tokio (ne)mąstytmo. Suprantu - psichika yra daugialypis reiškinys. Įpročiams susiformavus juos sunku pakeisti, ypač kuo žmogui daugiau metų tuo sunkiau. Būtų visgi malonu, kad bent jau nekenktum.

PS.
        gal kada įmesiu gatvės foto.

Comment

Parašė spekas Rodyti pranešimą
          Šiandien turėjau neesminių nuotykių, bet, manau, gerai iliustruojančių tiek mūsuose vyraujantį požiūrį į pėsčiųjų eismą, tiek mentalitetą. (Padėtis taisosi ir yra kuo džiaugtis, tik dar liko nemažai ką iškuopti).

(...)

Aš nesuprantu kas darosi žmonių galvose. Beje, beveik visi jie, kai pradedama tvarkyti jų pridarytą bardaką, elgiasi kaip kad juos kas pultų. Ir kas įdomu - kuo labiau prisidirbęs, tuo energingiau šakojasi. Gynyba dar būna pasaldinta neadekvačiu nelogišku elgesiu. Aš jau jei būčiau užsiėmęs valstybinę žemę, tai mažų mažiausiai tylėčiau, kad prie manęs tik neprikibtų. Aš aišku ne taip mąstau, tai net to nedaryčiau.
          Tokio elgesio priežastys? Aš asmeniškai įžvelgiu sovietinįį palikimą kai žmonės žiūrėjo tik kaip čia kur prasisukus ką nusukus sau. Jų nekaltinu. Bet būtų gal jau laikas išbrist iš tokio (ne)mąstytmo. Suprantu - psichika yra daugialypis reiškinys. Įpročiams susiformavus juos sunku pakeisti, ypač kuo žmogui daugiau metų tuo sunkiau. Būtų visgi malonu, kad bent jau nekenktum.

PS.
          gal kada įmesiu gatvės foto.
          Sveikinu, kad visgi išsikovojot šaligatvį, reikėjo ir fotoreportaža padaryt... O dėl žemės grobimo, aš tai asmeniškai labai laukiu (o su Rėmkos valdžia tikriausiai teks ilgai laukt) kol pradės tiest šaligatvius ir dvirtakį Širvintų gatvėje https://citify.eu/sirvintu-g/ . Toje gatvėje bene nagliausiai užgrobta valstybinė žemė ir teks griaut pakankamai masyvias tvoras, pvz šitą. Bus ir plakatų "Gelbėkit" ant namų, ir visokių straipsnių, gal net bandymų teistis, žodžiu bus panašu į kokybišką serialą.
          Paskutinis taisė Romas; 2019.10.08, 05:51. Priežastis: Kam cituoti visą prieš tai buvusį straispnį?

Comment

Na bet visgi. Obelis čia nieko nekalta, kad išaugo ten Ir jos dėl to laužyti nereikia. Ją reikia tinkamai nugenėti su tam skirtais įrankiais. O šiaip pamokyti tokius reikia, bet neperžengiant ribų.

Comment

Būsiu nepopuliarus, bet toks savarankiškas kliudančių šakų laužymas man atrodo mažiau civilizuotas, nei šakų nenugenėjimas laiku (ypač jei jos nekliudė iki šaligatvio nutiesimo). Ir formaliai, jeigu obels savininkė nebuvo įspėta, kad jos šakos kliudo - tuomet ji teisi (CK4.42) (be to praeiviai nėra kelio sklypo savininkai). Tad nereiktų stebėtis, kad žmonės piktinasi.

Comment

O jeigu šaligatvį butų užtvėręs "valstybinis" medis?
                Beje tokių vietų Vilniuje, ko gero, šimtai...

Comment

Parašė Sula Rodyti pranešimą
                  O jeigu šaligatvį butų užtvėręs "valstybinis" medis?
                  Beje tokių vietų Vilniuje, ko gero, šimtai...
                  O jeigu ant šaligatvio stovi numestas BMW, galima jį laužyti kaip obelų šakas?
                  Flickr

Comment

O pačiai obels savininkei tai niekaip nedašyla, kad šakos trukdo žmonėms praeiti nauju šaligatviu?

Comment

Parašė digital Rodyti pranešimą
                      O pačiai obels savininkei tai niekaip nedašyla, kad šakos trukdo žmonėms praeiti nauju šaligatviu?
                      Ne, ji gi porą kartų pasakė - jai trukdo žmonės ir šaligatvis.

Comment

Parašė kutas Rodyti pranešimą
                        Būsiu nepopuliarus, bet toks savarankiškas kliudančių šakų laužymas man atrodo mažiau civilizuotas, nei šakų nenugenėjimas laiku (ypač jei jos nekliudė iki šaligatvio nutiesimo). Ir formaliai, jeigu obels savininkė nebuvo įspėta, kad jos šakos kliudo - tuomet ji teisi (CK4.42) (be to praeiviai nėra kelio sklypo savininkai). Tad nereiktų stebėtis, kad žmonės piktinasi.
                        Jūs manot man patinka taip elgtis? Visgi mano laikas ir kantrybė nėra neišsemiami. Patikslinu - šakas laužiau, tai yra, lūžius dariau tiksliai virš tvoros. Net su lūžiu nepatekau į jų sklypą. Beje, tvora, pagal žemėlapius - valstybinėje žemėje (vakar dar kartą pažiūrėjau), taip kad... Galima teorizuoti ir plepėti iki nugriuvimo, bet nuo to, gaila, dažnai pas mus realus gyvenimas nesikeičia. Ir labiausiai kencia tie zmones kuriem nachalai primetineja savo neadekvatumus. Jei jau taip mąstyti, kad šakas geriau turėjo kažkas nugenėti, tai sekmės - miesto želdynų priežiūra yra beveik neegzistuojanti (aš asmeniškai su jais ne karta darbuose dalyvavau, aišku tik ne kaip pjovėjas), o čia dar susidūri su žmogumi, kuris, panašu iš elgesio, yra dėjęs ant aplinkinių, ir užuot bent jau neužiminėjęs kelio su savo tvora dėl kurios paskui nebuvo galima tiesti to pačio šaligatvio dėl kurio spėkit kam teko kovoti, tai dar ir savo medžių šakom blokuoja vienintelį gatvės šaligatvį ir dar dėl to man priekaištauja. Beje, jūs manote jos pasakymas kad ji nežinojo kad kažkam šakos kliudo praeiti yra tiesa? Įėjimas į kiemą yra prie tų šakų tad kiekvieną kart kai jie eina iš ir į savo kiemą jie panosyje turi tas šakas. Dar daugiau - tų kai kuriu šaku storis buvo net ne vienmetes šakos o maždaug dvieju metu. Ir taip, tos šakos gal anksčiau netrukdė kai žmonės vaikščiodavo viduriu gatvės nes fiziškai nebuvo kur dėtis ir kiek yra tokiu zmoniu kurie eis su kiekvienu durniumi aiskintis kai skuba tarkim i darba.

Ai, ir dar vienas dalykas - prašau dar karta skaitykite ka parasiau. Nepaisant jos chamiskumo, as pasisiuliau nupjauti saka ir paprasiau pjuklo. Atsakymas - neturiu. Tai ko dar norite? Gal man reikejo jai lambada susokti?

Ir dar vienas dalykas. Ar kada bandete kreiptis i zeldynu skyriu VIlniaus mieste del analogiskos situacijos? As bandziau - del kitos obels saku prie musu daugiabucio. Zinot ka atsake? Kadangi tai vaismedis, jus turite kreiptis i Zemes ukio ministerija ar panasiai. SIe atsake kad kreipkis i Aplinkos ministerija. Sie atsake kad kreipkis i NZT. Ir dar kazkas kazkur sake kreiptis. Isvada - jei norite mieste sodinti medzius kur norit ir kaip norit - sodinkint vaismedzius, nes matomai uz juos isvis nieks neatksako.

PS.
                        Šiandien naujiena. Skambina man (kokios g - nesakysiu) darbu vadovas ir sako blogai jaučiuosi. Klausiu kas atsitiko. Sako viena moteriške iš Saulės 6 jam ir jo gendirektoriui rašinėja, kad jie matai savo nelemtu šaligatviu sunepatogimo moteriškės išsukimą iš kiemo. Na kurgi nesunepatoginsi kai tas moteriskes sklypas yra apie dviem metrais su tvora uzvaziaves and gatves ir del gatves susiaurejimo šiegi matai negali patogiai issukti is kiemo. Nu tikrai - kas apskritai sugalvojo mieste tiesti saligatvius? O kam apskritai vaikscioti - mane nervina tie dvikojai padarai vien savo povyza.

Zodziu, nepasakosiu viso pokalbio, bet issipasakojom ir issiskyrem vienas kitam linkedami viso ko geriauio. Dar pasiuliau savo menka pagalba jei ka.
                        Paskutinis taisė spekas; 2019.10.08, 19:53.

Comment

Parašė ttttt Rodyti pranešimą

Sveikinu, kad visgi išsikovojot šaligatvį, reikėjo ir fotoreportaža padaryt... O dėl žemės grobimo, aš tai asmeniškai labai laukiu (o su Rėmkos valdžia tikriausiai teks ilgai laukt) kol pradės tiest šaligatvius ir dvirtakį Širvintų gatvėje https://citify.eu/sirvintu-g/ . Toje gatvėje bene nagliausiai užgrobta valstybinė žemė ir teks griaut pakankamai masyvias tvoras, pvz šitą. Bus ir plakatų "Gelbėkit" ant namų, ir visokių straipsnių, gal net bandymų teistis, žodžiu bus panašu į kokybišką serialą.
                          Taip, as irgi to laukiu!

Comment

Parašė spekas Rodyti pranešimą
                            Beje, jūs manote jos pasakymas kad ji nežinojo kad kažkam šakos kliudo praeiti yra tiesa? Įėjimas į kiemą yra prie tų šakų tad kiekvieną kart kai jie eina iš ir į savo kiemą jie panosyje turi tas šakas. Dar daugiau - tų kai kuriu šaku storis buvo net ne vienmetes šakos o maždaug dvieju metu. Ir taip, tos šakos gal anksčiau netrukdė kai žmonės vaikščiodavo viduriu gatvės nes fiziškai nebuvo kur dėtis ir kiek yra tokiu zmoniu kurie eis su kiekvienu durniumi aiskintis kai skuba tarkim i darba.
                            Galiu išduoti viešą paslaptį, kad dauguma apsisodina medžiais būtent dėl to, kad per arti tvoros nieks nevaikščiotų

Comment

Parašė Romas Rodyti pranešimą
                              Vis dėlto tą žmogų galima suprasti - laiptai buvo padaryti bet kaip. Gal ir aš ten gyvendamas būčiau nepatenkintas.
                              ​​​​​Rangovas / projekto vystytojas turbūt formaliai teisus, nors pasielgė nelabai gražiai.
                              Tačiau savivaldybė susimovė tris kartus:
                              1. Suderino projektą be normalių laiptų.
                              2. Nusugebėjo išsaugoti nors ir tų siaurų laiptų.
                              3. Ir tebėra susimovusi, kol neatsiras laiptai.
                              Vilnius problemas sprendžia paprastai: už tai, kad skundėsi, gyventojus paliko be laiptų
                              https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=82462281
                              „Nėra laiptų – nėra problemos, pagalvojo savivaldybė ir nusiplovė“, – ironiškai teigiama vilniečius buriančioje feisbuko grupėje „Vilnius.wtf“, kurioje dalijamasi vilniečių problemomis

Comment

Parašė John Rodyti pranešimą

Biškį oksimoronas gaunasi - tinkamai įrengti, nelegalūs. Panašiai kaip tinkamas parkavimas ant šaligatvio
                                Parkavimas ant šaligatvio yra tinkamas ten, kur yra tokį parkavimą nurodantys kelio ženklai. Lietuvoje to nėra daug, Lenkai dažniau naudoja.

O čia mintis manau buvo įrengtas pagal reikalavimus, bet nelegaliai (savivaldybės žemėje).

Comment

dondc pastangos nenuėjo veltui.
                                  2019 10 18
                                  Justiniškių g. 18 įrenginėjami nauji laiptai (keletą metrų nuo anksčiau buvusių).

O čia buvusių laiptų vietoje išmindžiotas šlaitas aptvertas STOP juostomis.

Comment

Na, dabar reiks prašyt, kad tame trukampyje irgi įrengtų šaligatvį, nes ten 100% bus išmintas takelis greitai. Galėtų padaryt taip: per vidurį nutiest takelį, o iš šonų mažuose trikampiukuose pasodint krūmų.

Comment

Working...
                                    X