Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KLP] Klaipėdos infrastruktūros projektai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #41
  Keltuvų idėją pasiūlęs mokslininkas liko nieko nepešęs

  Vienas uostamiesčio mokslininkas siūlo tilto per Kuršių marias nestatyti, o Klaipėdą ir Smiltynę verčiau sujungti oro linija - keleivius kelti keltuvais, o ne aplinką smarkiai teršiančiais keltais. Tačiau miesto merui ši idėja pasirodė "iš fantastikos srities".

  Vakar Savivaldybėje apsilankęs naujadaros bendrovės "Eksponentė" direktorius Stasys Paulauskas, garsėjantis įvairiausiomis utopinėmis idėjomis, pranešė jau suradęs investuotojus savo projektui ir tam, kad galėtų dirbti toliau, tenorįs miesto valdžios palaiminimo.

  S. Paulausko teigimu, oro linijos labai padėtų spręsti susisiekimo su Smiltyne problemą. Anot mokslininko, pakaktų pastatyti dvi apie 80 metrų atramas abiejose marių pusėse. Keltuvų judėjimas vyktų maždaug 50 metrų aukštyje, tad laivybai nekliudytų. Pasak "Eksponentės" vadovo, tai ne tik pagerintų susisiekimą, bet ir būtų puiki atrakcija turistams, mat tokiame aukštyje atsivertų įspūdingi Kuršių nerijos nacionalinio parko vaizdai. Tiesa, bilietas kainuotų nepigiai - apie 15 litų asmeniui - tačiau S. Paulauskas neabejoja, kad naujoji paslauga būtų populiari.

  S. Paulauskas tvirtino, kad visą projektą įgyvendintų jo vadovaujama naujadaros bendrovė, o miestui esą finansiškai visai nereikėtų prisidėti. Merui ir Savivaldybės valdininkams jis demonstravo Kanados kompanijos "Greta Energy INC" raštą, esą garantuojantį investicijas šiam projektui.

  "Suradome galimybių pritraukti užsienio kapitalą. Smiltynė - tikras klondaikas, bet mes jo neišnaudojame", - sakė S. Paulauskas. Jo pirminiais paskaičiavimais, oro linijos įrengimas galėtų kainuoti apie 10 mln. eurų.

  Susisiekimą oru direktorius vadino itin perspektyviu. "Jau 2008 metais bus parduotas pirmasis skraidomobilis. Tai amerikiečių išradimas, šiuo metu derinami įstatymai dėl oro erdvės naudojimo. Iš mašinų gamintojų sulaukiama didelio pasipriešinimo, tačiau šis pažangus dalykas turėtų išplisti labai greitai", - aiškino S. Paulauskas.

  Tačiau miesto valdžia mokslininko laukto palaikymo nepažadėjo. Merui Rimantui Taraškevičiui S. Paulausko pasiūlymas pasirodė iš "fantastikos srities" - nepakankamai rimtas ir argumentuotas. "Šiandien man sunku įsivaizduoti tokio dalyko įgyvendinimą", - sakė miesto vadovas.

  Taip pat pažymėta, kad Savivaldybės pritarimo šiuo atveju neužtektų: reikalingas Vyriausybės, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir net UNESCO, kurios saugomų objektų sąraše yra Kuršių nerija, palaiminimo. Tuo tarpu S. Paulausko manymu, dėl to problemų nekiltų, nes, anot jo, Austrijoje ir Vokietijoje keltuvų linijos jau puikiai veikia net ir valstybės saugomose teritorijose.

  Valdininkai siūlė S. Paulauskui pirmiausia parengti galimybių studiją, kuri atsakytų į daugelį klausimų, tačiau direktorius primygtinai prašė Savivaldybės pritarimo keltuvų idėjai. "Mes neleisime pinigų studijai, jei nebus sutikimo", - pareiškė jis. Tačiau meras mokslininkui pakartojo negalįs duoti palaikymo "visiškai žalioms idėjoms".

  "Klaipėda su šiuo projektu labai atsigautų", - toliau bandė įtikinėti S. Paulauskas. "Klaipėda atsigaus ir be keltuvo per Kuršių marias, galite būti ramus", - griežtai jam atsakė R. Taraškevičius.

  Susitikimu su miesto valdžia S. Paulauskas akivaizdžiai nusivylė - jis priekaištavo turįs daug pažangių idėjų, tačiau jos esą taip ir lieka nerealizuotos. Mokslininkas tai laiko trumparegiškumu.
  www.ve.lt
  Paskutinis taisė WILD_WEST; 2006.04.07, 23:38.

  Comment


   #42
   O meras pasake tam mokslinciui, kad nesvaigtu
   %)

   Comment


    #43
    Keista, arba pilietis tikrai tik sapalioja,(gal meras tai žino) arba svaigsta savivaldybė.
    Niekada nevalia atsakyti "utopinių" projektų, jai juos imonama įgyvendinti.
    Kasdienybės pilnas pasaulis

    Comment


     #44
     Idejai ne maziau 100 metu Galejot ir isitikinti
     Senoji Klaipėda
     F.Nietzsche - "There are no facts, only interpretations."

     Comment


      #45
      Atėjo gatvių remonto metas

      2006-04-13 Gyventojų informavimo tarnybos vyr. specialistas Andrius Juškevičius      Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet planuoja rekonstruoti ir remontuoti įvairias uostamiesčio gatves.

      Klaipėdos miesto įmonės, individualių gyvenamųjų namų kvartalų gyventojai bei miestiečiai nuolat domisi miesto gatvių, kvartalų bei susisiekimo infrastruktūros plėtra bei atnaujinimu.

      Šiuo metu stambiausiems projektams jau yra numatytos lėšos. 2006 metais bus tęsiami darbai šiuose pagrindiniuose infrastruktūros objektuose:

      - Šiaurinio išvažiavimo iš jūrų uosto statyba;

      - Turgaus gatvės restauracija;

      - S.Dariaus ir S.Girėno bei J.Janonio gatvių rekonstrukcija;

      - Kretingos gatvės rekonstrukcija;

      - Lėbartų kapinių išplėtimas bei kolumbariumo statyba;

      - Verslo ir Metalo gatvių statyba laisvosios ekonominės zonos teritorijoje;

      - Nuotekų kolektoriaus statyba laisvosios ekonominės zonos teritorijoje;

      - Rimkų gyvenvietės gatvių rekonstrukcija.

      Šiuo metu vyksta Viešųjų pirkimų konkursas miesto gatvių remonto, įrengiant ištisinę asfaltbetonio dangą, rangovams parinkti. Remontuotinų gatvių sąraše yra daugiau nei 20 blogiausios būklės gatvių. Visų jų remontui reikėtų virš 25 mln. litų. Šiandien suplanuoti tik 5 mln. litų.

      Kaip ir kiekvienais metais, pirmiausiai darbai bus vykdomi magistralinėse gatvėse, kur didžiausi transporto srautai bei važinėja visuomeninis transportas, taip pat tvarkomos centrinės miesto gatvės.


      http://www.klaipeda.lt/klaipeda/cont...F4746164617373
      Westside is the best ! :jura:

      Comment


       #46
       Gatvėms trūksta milijonų

       VIGANTAS DANILAVIČIUS

       Prieš artėjančius savivaldos rinkimus politikai stengiasi išleisti kuo daugiau pinigų miesto tvarkymui.

       Uostamiesčio savivaldybė ketina drąsiau imti paskolas, nes išnaudojo tik apie ketvirtadalį leistino kreditų limito.

       Reikia ir stotelės

       Remontuotinų miesto kelių sąraše yra daugiau nei 20 blogiausios būklės gatvių. Visų jų remontui reikėtų per 25 mln. litų. Skirta tik 5 mln. litų.

       Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus sakė, kad reikėtų asfaltuoti Taikos prospektą nuo Statybininkų prospekto iki Smiltelės gatvės. Anot jo, nuo dviračių tako iki Taikos prospekto reikia ištisinę dangą kloti Debreceno gatvėje ir jos vakarinėje dalyje įrengti autobusų stotelę.

       Pasak A.Šimkaus, Šilutės plentą reikia asfaltuoti nuo Baltijos prospekto žiedo iki Smiltelės gatvės.

       Direktoriaus teigimu, Sausio-15-osios gatvė turėtų būti remontuojama nuo Taikos prospekto iki Tilžės gatvės. Anot jo, reikia naujos ištisinės dangos Rumpiškės gatvės ruože, prie Marijos Taikos Karalienės bažnyčios.

       „Manto gatvę reikia asfaltuoti nuo Liepų gatvės iki Biržos tilto“, - sakė A.Šimkus. Jis teigė, kad savivaldybė remontui gatves parinks po konkurso.

       „Jei ištisinėms dangoms pritrūks pinigų, bus užklotos blogiausių kelių duobės“, - paaiškino departamento direktorius.

       Perpus mažiau

       Miesto ūkio komitete savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėja Violeta Staskonienė priminė, kad pernai ištisinėms dangoms buvo skirta 10 mln. litų. O šiemet perpus mažiau.

       Miesto ūkio komiteto pirmininkas Benediktas Petrauskas abejojo, ar sugebės kelininkai panaudoti 10 mln. litų. Anot A.Šimkaus, jei būtų aišku, kad pinigus paskirs, tai rangovai neieškotų darbo kitur ir lėšas panaudotų.

       Kanalizacija - į Rimkus

       2006-aisiais bus tęsiama Šiaurinio išvažiavimo iš jūrų uosto, Verslo ir Metalo gatvių statyba Laisvosios ekonominės zonos teritorijoje. Toliau tvarkys Turgaus ir Kretingos gatves.

       Pasak V.Staskonienės, šiemet suplanuota iki Rimkų gyvenvietės nuo Jūrininkų prospekto nutiesti magistralinę lietaus kanalizaciją.

       „Tik tada, kai bus lietaus kanalizacija, galėsime asfaltuoti Rimkų gyvenvietės gatves“, - paaiškino vedėja.

       Įmonės „Klaipėdos regiono keliai“, kuri prižiūri pagrindinę gyvenvietės Rimkų gatvę, direktoriaus pavaduotojas Vytautas Gružas sakė, kad šiemet šios gatvės neremontuos ir neaišku, ar bus skirta lėšų kitąmet, nors rekonstrukcijos projektas parengtas.

       Šiemet prasidėjo S.Dariaus ir S.Girėno bei J.Janonio gatvių rekonstrukcija.

       Pasak vedėjos, bus rekonstruojamas J.Janonio gatvės ruožas iki įvažiavimo kelio į KLASCO.

       Anot V.Staskonienės, grįsta Sportininkų gatvės dalis nuo Manto gatvės iki Sportininkų gatvės sankryžos šiemet nebus restauruojama. Tik bus parengtas restauravimo projektas.

       Vykdys pažadus

       Prasidėjo gatvių duobių remontas, kuris tęsis du mėnesius.

       Darbai vyko Joniškės, Mokyklos gatvėse bei Šilutės plente. Gatvių duobių remontui planuojama skirti 1,3 mln. litų.

       Miesto ūkio komitetas prašys, kad gatvių duobėms būtų skirta 300 tūkst. litų papildomai.

       Anot A.Šimkaus, iki vasaros turėtų būti atliekamas daugiabučių kiemų kelių remontas.

       Miesto ūkio komitetas reikalaus, kad šiemet kiemų keliams būtų skirta 4,5 mln. litų. Kol kas numatoma 1,3 mln. litų.

       Tarybos sekretorius Artūras Šulcas priminė, kad ne kartą buvo įsipareigota sutvarkyti visų daugiabučių namų kiemų kelius, todėl pažadus reikia vykdyti.

       Bris į skolas

       Komitete buvo kalbėta, kad reikia skolintis pinigų kelių rekonstrukcijoms, nes savivaldybė gali imti kreditus tik investiciniams projektams.

       A.Šulcas mano, kad iš paskolų rekonstruojant kelius didesnė dalis kelių fondo ir miesto biudžeto lėšų liktų gatvių, kiemų duobėms lopyti ir ištisiniams dangų ruožams kloti.

       Pasak savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Rūtos Kambaraitės, savivaldybė yra skolinga bankams 11 mln. litų. „Iš viso savivaldybė gali pasiskolinti 45 mln. litų“, - paaiškino vedėja.

       Ji sakė, kad planuojama pasiskolinti dar 4,5 mln. litų Biržos tilto remontui ir Tiltų gatvės ruožo restauracijai nuo Turgaus gatvės iki Danės upės.

       "Klaipėda"
       GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

       Comment


        #47
        Miestiečiai plūsta kelininkus, o šie - prastą orą        Nepaisant to, kad tiek miesto valdininkai, tiek patys kelininkai tvirtina gatvių remonto darbus vykstant sklandžiai ir pagal grafiką, klaipėdiečiai tvirtina visai ką kita.

        Pirmųjų teigimu, visos per žiemą atsivėrusios duobės bus užlopytos iki birželio vidurio, vėliausiai - iki liepos. Šie darbai uostamiesčio savivaldybei atsieis apie 1,6 mln. litų.

        Tačiau kasmet vis tas pačias kalbas girdintys ir tuos pačius vaizdus miesto gatvėse regintys klaipėdiečiai reikalauja ištisinių dangų. Jų įsitikinimu, lopyti duobes - tai tas pats, kas išmesti pinigus į balą.

        Daugelis skambinusiųjų į redakciją teigia iki šiol niekaip neperprantantys kelininkų darbo metodų. "Vakarų ekspreso" skaitytojus ypač piktina tai, kad paruoštos asfaltuoti gatvių duobės neretai tampa spąstais vairuotojams. "Kaip galima išpjauti gatvėje didžiausias duobes ir kelias dienas sėdėti prie jų rankas sudėjus?" - piktinosi kasdien iš pietinės miesto dalies į darbą centre važinėjantis ponas Saulius, turėdamas omenyje vadinamąjį Mokyklos gatvės tiltą. Su panašia problema jau kuris laikas susiduria ir važinėjantieji viaduku virš Herkaus Manto gatvės.

        Be to, daugelio skambinusiųjų netenkina ir kelininkų darbo kokybė. Pasak pono Dariaus, jei kelininkai sąžiningai atliktų savo darbą, tikrai nereikėtų kasmet apie tas pačias duobes tupinėti. "Galbūt jie tai daro specialiai - kad dar ilgai darbo nepritrūktų?" - samprotavo ponas Darius.

        Skaitytojų įsitikinimu, magistralines gatves apskritai derėtų remontuoti savaitgaliais ar naktimis, kai eismas ne toks intensyvus - tokiu būdu pavyktų išvengti kamščių.

        Nepatogumai neišvengiami

        Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus teigė su kelininkams mestais kaltinimais kategoriškai nesutinkąs. "Žmonėms visada viskas atrodo blogai. Blogai, kai nieko nedarom, tačiau vos pradedam remontuoti - vėl blogai. Tada pasipila skundai dėl transporto kamščių, dėl neva per lėtai vykstančių darbų, dėl to, kad jie apskritai prastai organizuojami. Žmonės apskritai tapo labai nepakantūs, - guodėsi A. Šimkus. - Ką tik grįžau apžiūrėjęs gatves. Iš tiesų nemažai išfrezuota duobių Mokyklos gatvėje, Šilutės plente, tačiau kol lyja, asfaltavimo darbų pradėti neįmanoma."

        Pasak A. Šimkaus, esama ir dar vieno dalyko - šiais metais frezuojama didesniais gabalais. "Taip dirbant duobių lopymas būna kur kas efektyvesnis. Gi lopant mažais gabaliukais neretai atsitinka taip, kad vieną duobę užlopai, o netrukus šalia jos atsiveria kita", - kelininkų darbo subtilumus aiškino A. Šimkus. Pasak valdininko, jei darbas atliktas kokybiškai, bent dvejus metus duobė toje pačioje vietoje tikrai neatsivers.

        A. Šimkui antrino ir duobėtas gatves remontuojančios UAB "Klaipėdos keliai" vadovas Juozas Rukšėnas. Pasak bendrovės direktoriaus, kelininkai dirba pagal tam tikrą technologiją - pirmiausia išfrezuoja duobes, o tik vėliau imasi jas asfaltuoti. Tik tokiu būdu, pasak J. Rukšėno, įmanoma maksimaliai panaudoti turimą techniką ir pajėgas. Be to, sakė bendrovės vadovas, įtakos turi ir permainingi pajūrio orai. "Juk nepilsi asfalto į pilną vandens duobę", - sakė J. Rukšėnas.

        Pasak "Klaipėdos kelių" direktoriaus, dirbti naktimis tikrai neketinama, nes nuo to tik nukentėtų darbų kokybė, bet to, smarkiai išaugtų jų kaina. Už naktinį darbą, sakė J. Rukšėnas, tektų mokėti vos ne dvigubai brangiau. "Mūsų žmonės ir taip dirba nuo 7-os ryto iki šešių vakaro, be to, ir šeštadieniais, todėl, palyginti su praėjusiais metais, šiemet duobės lopomos kur kas sparčiau, - sakė "Klaipėdos kelių" direktorius. - Aš suprantu, kad tvarkant judrias gatves miestiečiai patiria nemažai nepatogumų, tačiau kitos išeities nėra."

        Pasak A. Šimkaus, duobėtas gatves planuojama sutvarkyti iki birželio vidurio. Šie darbai miestui kainuos apie 1,6 mln. litų.

        Ištisinės dangos - jau gegužę

        Specialistai nė nebando neigti, kad, užuot kasmet lopius duobes, kur kas naudingiau būtų visur pakloti ištisines asfaltbetonio dangas ir po to mažiausiai dešimt metų ramiai sau gyventi. Deja, vos pradėjus apie tai mąstyti iškart susiduriama su amžinąja problema - lėšų stygiumi.

        Vis dėlto, sakė A. Šimkus, kasmet ieškoma būdų bent dalį uostamiesčio gatvių padengti ištisine danga. Šiemet tokius darbus planuojama pradėti apie gegužės vidurį - vos tik bus paskelbtas konkurso ištisinėms asfaltbetonio dangoms kloti nugalėtojas. Tada bus paskelbtas ir tokiu būdu tvarkysimų gatvių sąrašas.

        Preliminarus tokių gatvių sąrašas jau yra, ir jis tikrai netrumpas. Visoms jame išvardytoms gatvėms nepriekaištingai sutvarkyti reikėtų apie 25 mln. litų. Kol kas turima tik apie 5 milijonus, tad teks daryti atranką.

        Ištisine asfalto danga padengtoms gatvėms suteikiama 10-12 metų garantija.

        Pasak A. Šimkaus, šiomis dienomis jau pradėti Kretingos gatvės rekonstrukcijos darbai. Čia darbuojasi UAB "Lemminkainen Lietuva" žmonės. Tam, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, gatvė bus tvarkoma atkarpomis. Nuo vakar uždaryta šios magistralės dalis nuo Panevėžio iki Mažojo Kaimelio gatvės. Eismas bus nukreipiamas aplinkinėmis gatvėmis, į jas bus perkeltos ir autobusų stotelės.

        Šis projektas, pasak A. Šimkaus, bus įgyvendinamas trejus metus. Pirmajame etape, kurį tikimasi užbaigti šiais metais, ketinama rekonstruoti nuo Panevėžio iki Girininkijos gatvės. Šiems darbams skirta apie beveik 6 mln. litų. Bendra projekto vertė - apie 18 mln. litų.
        %)

        Comment


         #48
         Platės kelias į Girulius

         VIGANTAS DANILAVIČIUS

         Girulių plentas ir Pamario gatvė bus rekonstruoti.

         Savivaldybės teritorijų planavimo komitetas vakar pritarė Pamario gatvės rekonstrukcijos su gretimų teritorijų rekreacine infrastruktūra detaliajam planui.

         Bendrovės „Pamario projektai“ vadovas Romualdas Gailius sakė, kad nesiseka suderinti plano su įvairiomis žinybomis.

         „Jų reikalavimai prieštarauja vienių kitiems“, - teigė R.Gailius.

         Anot jo, rekonstruojant kelią reikia pastatyti lietaus nuotekų valymo įrenginius. Tačiau neaišku, kur išleisti išvalytą vandenį. „Tiesiai į jūrą - negalima, nes niekas neleis skersai paplūdimio tiesti vamzdžių. Nors dabar nevalytos lietaus nuotekos upeliais suteka į Baltiją“, - sakė R.Gailius.

         Jo teigimu, neracionalu išvalytą lietaus vandenį Giruliuose nukreipti į miesto lietaus kanalizaciją, nes tai labai brangu.

         Įmanoma nuvesti nuotekų trasą į „Klaipėdos naftos“ valymo įrenginius.

         Girulių plentas ir Pamario gatvė po rekonstrukcijos bus platesni, tačiau išliks dviejų juostų, nes neįmanoma gauti leidimo kirsti Girulių mišką keliui platinti.

         Šalia rekonstruojamo kelio planuojama įrengti naujų mašinų stovėjimo aikštelių, kitas - pertvarkyti. Bus nutiestos greitėjimo ir lėtėjimo juostos, kad būtų saugu išvažiuoti iš stovėjimo vietų.

         Numatoma kloti šaligatvius, įrengti apšvietimą.

         "Klaipėda"
         GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

         Comment


          #49
          Miesto gatves užgulė kelininkai

          Vincas Grigas

          Šiais metais miesto gatvėse ir kiemuose vyksta revoliucinės permainos ir neregėto masto darbai.

          Jau aiškėja, kada bus baigtos dabar vykstančios didžiosios rekonstrukcijos. Tačiau lengviau atsipūsti vairuotojai negalės – vėl planuojami dideli darbai kitose gatvėse.
          Pagerės susisiekimas

          Didžiausia šiuo metu vykstanti statyba - šiaurinio išvažiavimo kelias. Tai apima Liepų gatvės rekonstrukciją ir P.Lideikio gatvės tęsinį per laukus.

          Rekonstruojamo geležinkelio viaduką planuojama baigti liepos pradžioje ir atidaryti eismą Liepų gatve“, - teigė savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Romualdas Stasiulis.

          Tuomet bus uždaryta Joniškės gatvė, kuria dabar nukreiptas Liepų gatvės eismas. Po tokio apkrovimo Joniškės gatvė visiškai „susidėvės“.

          Spalio mėnesį planuojama atidaryti P.Lideikio gatvės tęsinį. Tai būsimasis Šiaurės prospektas. Jis pagerins susisiekimą su šiaurine miesto dalimi.

          Šaligatviai ir kelkraščiai bus baigti įrengti po kelių mėnesių.

          Baigs iki Jūros šventės

          Antrasis svarbus rekonstrukcijos projektas yra J.Janonio bei S.Dariaus ir S.Girėno gatvės.

          J.Janonio gatvės ruožas nuo „Klasco“ iki Sportininkų gatvės dabar rekonstruojamas. Gatvė jau keturių eismo juostų vietoje anksčiau buvusių dviejų turėtų būti atidaryta liepos mėnesį.

          Tuomet bus uždaryta S.Dariaus ir S.Girėno gatvė. Į šį rajoną aplinkkelis eis Sportininkų gatve. Planuojama, kad eismas S.Dariaus ir S.Girėno gatve bus atnaujintas lapkričio mėnesį. Apželdinimas, šaligatvių tiesimas gali nusitęsti ir iki pavasario.

          Dabar vyksta Turgaus gatvės restauracija. Per Jūros šventę Turgaus gatvė nuo Anikės aikštės iki Tiltų gatvės jau bus baigta.

          Likusi dalis iki Jono kalnelio bus pradėta taisyti po Jūros šventės ir paskutinės statybininkų mašinos iš ten turėtų išdardėti rugsėjį.

          Kretingos gatve eismas taip pat uždarytas. Tuo ypač skundžiasi sodininkai. Tikimasi, kad bent jau gatvės važiuojamoji dalis bus atidaryta iki žiemos.

          Ši rekonstrukcija naudinga tuo, kad bus tiesus išvažiavimo kelias į Liepojos plentą.


          Uždarys centrą

          Ne mažesni projektai, pasitelkiant Europos Sąjungos lėšas, rengiami ir ateičiai.

          Jau kitais metais gali prasidėti Minijos gatvės rekonstrukcija nuo Baltijos prospekto iki Jūrininkų prospekto. Bus dirbama trimis etapais trejus metus.

          Statybininkų technika užsuks ir į Taikos prospekto tęsinį nuo prekybos centro BIG iki Jūrininkų prospekto. Toje dalyje išaugti turėtų gyvenamieji kvartalai, kuriems bus reikalingas platesnis kelias.

          Dar šiemet bus pradėta rekonstruoti Tiltų gatvės ruožą per Danės upę. Vietoj asfalto dangos bus grindinys.Taip pat bus rekonstruotas Biržos tiltas. Yra susidėvėję pakėlimo mechanizmai, pasenusios konstrukcijos.

          Paruošiamieji darbai bus pradėti dar iki Jūros šventės. Bus padarytas laikinas pėsčiųjų perėjimas per tiltelį. Po Jūros šventės Tiltų gatvė bus uždaryta automobiliams. Visas transportas bus nukreiptas Pilies gatve.

          Kai bus tvarkingos Turgaus ir Tiltų gatvės, statybininkai imsis restauruoti ir Daržų gatvę.
          Tvarkys kiemus

          Šiuo metu pagrindinėse miesto gatvėse intensyviai lopomos duobės. Šie darbai užtruks apie porą mėnesių.

          Daugiausiai duobių buvo pagrindinėse miesto gatvėse, Taikos prospekte, Minijos gatvėje, Šilutės plente.

          Visos magistralinės uostamiesčio gatvės, išskyrus Minijos gatvę, jau sutvarkytos.

          Dabar remontuojamos skersinės gatvės. Kai bus sutvarkytos šios, tuomet darbininkų sulauks Tauralaukio, Kalotės, Rimkų, Paupio rajonų gatvės.

          „Darbus ten planuojama baigti liepą. Pabaigoje ar pradžioje mėnesio darbai bus baigti, priklauso nuo orų. Jei bus palankūs orai, tai baigs juos liepos pradžioje“, - teigė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Žalnieriūnienė.

          Jau pradėta po truputį asfaltuoti ir lopyti kiemus Debreceno gatvėje. Į sąrašą įtraukta keli šimtai kiemų. Visiems sutvarkyti reikėtų penkių milijonų litų, tačiau gauta yra tik 1,3 milijono. Tikimasi, kad miesto taryba skirs papildomų lėšų.

          "Klaipėda"
          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

          Comment


           #50
           Geros naujienos. Ypac dziugu del tiltu ir senamiescio gatviu
           Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

           Comment


            #51
            Ziauru Super!!! Gaila tik, kad ne visos istisine danga tvarkytos
            %)

            Comment


             #52
             Klaipėdoje bus dešimt naujų gatvių

             Klaipėdoje turėtų atsirasti net dešimt naujų gatvių - siūloma suteikti pavadinimą daliai naujai tiesiamo Šiaurinio išvažiavimo kelio bei devynioms naujai suplanuotoms gatvėms teritorijoje prie Labrenciškių ir medelyno.

             Pasak Savivaldybės administracijos Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjo Vytauto Nausėdos, Lideikio gatvės tęsinį nuo Herkaus Manto iki Liepų gatvės siūloma pavadinti Šiaurės prospektu. Ši naujai tiesiama gatvė yra Šiaurinio išvažiavimo iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kelio dalis. Kosmonautų gatvės, esančios nuo Herkaus Manto iki Kretingos gatvės, pavadinimo nebeliks. Beje, šioje gatvėje adresų nebuvo.

             Pasak V. Nausėdos, Kosmonautų gatvės pavadinimą keičiant į P. Lideikio nedidelė atkarpėlė nebuvo pervadinta, o dabar bus tiesiog ištaisoma klaida.

             Žymių žmonių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija gavo pasiūlymą naujoms gatvėms teritorijoje prie Labrenciškių ir medelyno suteikti 1923 metų sukilimo dalyvių vardus.

             Pasak V. Nausėdos, netoli vietos, kur suplanuotos naujos gatvės, buvo sukilėlių susibūrimo vieta. Pritarusi idėjai komisija siūlo kvartalą juosiančiai gatvei suteikti Savanorių, o kitoms - Martyno Jankaus, Jurgio Plonaičio, Erdmono Simonaičio, Miko Buntino ir Viliaus Bajoro pavadinimus.

             Gatvių, kurios ribojasi su Labrenciškės kvartalu, pavadinimai bus susieti su jau esamų pavadinimais - siūloma joms suteikti Takoskyros, Versmės ir Tėkmės vardus.

             Valstybinė lietuvių kalbos komisija siūlomiems pavadinimams neprieštarauja, tačiau jiems dar turės pritarti Klaipėdos miesto taryba.

             http://www.ve.lt/?data=2006-06-21&ru...&id=1150819167
             Westside is the best ! :jura:

             Comment


              #53
              Klojamos gatvių dangos

              2006-07-05 Viešųjų ryšių poskyrio vedėjas Andrius Juškevičius


              Birželio pabaigoje prasidėjo miesto gatvių ištisinių dangų klojimo darbai.

              Šiuo metu klojamos ištisinės dangos, tvarkomi šaligatviai Galinio Pylimo ir Pilies gatvėse.

              Rangovai – AB „Klaipėdos keliai“ ir UAB Lemminkainen Lietuva“.

              Vėliau bus pradėta tvarkyti ir Herkaus Manto gatvė.

              Miesto gatvių ištisinių dangų klojimo darbai pagal sutartį su rangovais turi baigtis rugsėjo 20 dieną.

              Pilies gatvės ir Pilies-Minijos gatvių sankryžos remonto darbams skirta 1,151 mln. Lt, Galinio Pylimo gatvės – 1,135 mln. Lt, Herkaus Manto gatvės – 1,226 mln. litų.

              http://www.klaipeda.lt/klaipeda/cont...DC746164617373              Baigiamas tiesti dviračių takas Palanga - Klaipėda

              http://www.delfi.lt/news/economy/aut...hp?id=10060853
              Westside is the best ! :jura:

              Comment


               #54
               DĖL GATVIŲ PAVADINIMŲ SUTEIKIMO
               2005 m. gruodžio 22 d. Nr.T2-398
               Klaipėda

               Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos (...) , Klaipėdos miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a: (...)
               2. Suteikti žemės sklypų Bangų g. 7, Gluosnių g. 8 ir juos supančios teritorijos detaliuoju planu naujai suplanuotai gatvei Bastionų g. pavadinimą (gatvės išdėstymo planas pridedamas).               http://www.klaipeda.lt/klaipeda/cont...categoryId=660

               Comment


                #55
                Lauksim tilto statybos...
                Darbas žmogų daro garbingu,
                o tinginystė laimingu

                Comment


                 #56
                 Klaipėdos keliams rekonstruoti - dešimtys milijonų litų


                 http://www.delfi.lt/news/economy/aut...hp?id=10320123

                 PS ausinėse kaip tik skamba G. Paškevičiaus „Klaipėdai“
                 Mano galerija Flickr'yje

                 Comment


                  #57
                  Pievų gatvės rekonstrukcija

                  Klaipėdos gatvių pralaidumą padidins Pievų gatvės rekonstrukcija. Šiuolaikinė gatvė pagerins miesto šiaurinės dalies ir centro susisiekimą.

                  Šiemet numatoma pradėti Pievų gatvės rekonstrukciją, kuri pagerins Klaipėdos gatvių transporto pralaidumo problemą. Remiantis 2004 m. atlikta Klaipėdos miesto transporto vystymo galimybių studija, pavojingiausiomis laikomos Herkaus Manto, Pilies gatvės, senamiesčio ruožas. Iš dalies problemą turėtų išspręsti šiaurinio išvažiavimo kelio statyba, kuri nukreips sunkiojo transporto srautus iš Klaipėdos miesto, sumažins keleivinio transporto įtampą piko valandomis. Tačiau kol šiaurinis išvažiavimo kelias bus pastatytas ir pradėtas eksploatuoti, šiaurinės miesto dalies – Kupiškio, Utenos, Panevėžio, Dailidžių ir kitų aplinkinių gatvių susisiekimas su pietine miesto dalimi tebevyksta senamiesčiu ir praeina pavojingiausiomis ir labiausiai apkrautomis Herkaus Manto ir Pilies gatvėmis.

                  Sprendžiant šią susisiekimo problemą pasiūlyta rekonstruoti Pievų gatvę, sujungiant Mažojo Kaimelio gyvenamuosius rajonus su centrine miesto dalimi.

                  Pievų gatvės rekonstrukcija suprojektuota nuo šiaurinio išvažiavimo kelio iki Biržų gatvės. Rekonstruotoje Pievų gatvėje bus įrengta nauja gatvės trasa su šaligatviais, apšvietimu, dviračių taku, ji bus apželdinta. Sutvarkius gatvę sutrumpės kelionė iš šiaurinės miesto dalies iki centro ir iki pietinės Klaipėdos dalies, sumažės centrinės miesto dalies gatvių krūvis. Rekonstruota Pievų gatvė bus sujungta su šiauriniu išvažiavimo keliu ir įsilies į Palangos-Klaipėdos greitkelį. Rekonstruojamos gatvės ilgis – 866 metrai.

                  Pievų gatvės rekonstrukcijos darbų vertė 5 mln. 237 tūkst. litų: 75 proc. lėšų finansuoja ES regioninės plėtros fonas, 25 proc. – valstybės biudžetas. Sutartį dėl gatvės rekonstrukcijos 2006 m. birželio 30 d. pasirašė Transporto kelių direkcija, Susisiekimo ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

                  Pievų gatvės rekonstrukcijos darbų pabaiga planuojama 2007 metų rudenį.

                  www.klaipeda.daily.lt

                  Gera naujiena, bus sutvarkyta centro pašonėje esanti apleista teritorija. Tikėkimės sutvarkys ir ten tyvuliuojančius kelis ežerėlius, aplinkiniams gyventojams būtų rekreacinė zona.
                  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                  Comment


                   #58
                   J. Janonio gatvės atkarpos rekonstrukcija:

                   Žiūrint į KLASCO pusę:


                   Link stoties:


                   Čia atkarpa link H.Manto gatvės su išlikusiu grindiniu. Tikiuosi šioje vietoje jis bus gražintas atgal(akmeniniai borteliai išlyginti, bet palikti, o akmenys turbūt išvežti, kad nepavogtų):
                   GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                   Comment


                    #59
                    Po Teatro aikšte ieškoma vietos automobiliams


                    Per kelias savaites planuojama išnagrinėti, kokia galimybė būtų įrengti automobilių stovėjimo aikštelę po Teatro aikšte.

                    Pasak "Nesės" įmonių grupės valdybos pirmininko Kazio Pauliko, planuojant rekonstruoti "Pramogų banką" šiuo metu rengiamas detalusis planas ir ieškoma vietų, kur būtų galima įrengti aikštelę automobiliams. Gautas uostamiesčio valdžios pritarimas, kad būtų nagrinėjama galimybė vietas ne tik "Pramogų banko" klientų, bet ir miestiečių transporto priemonėms įrengti po Teatro aikšte.

                    Taip pat bus analizuojama, ar automobilių aikštelės galėtų atsirasti po Karlskronos aikšte, Vydūno vidurine mokykla, kur planuojamas komercinės paskirties pastatas, ir prie "Baltijos" laivų statyklos.

                    "Vakarų ekspreso" informacija
                    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                    Comment


                     #60
                     /\ Ar nėra planų dėl šiuo metu tuščios Atgimimo aikštės?

                     Comment

                     Working...
                     X