Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie žiedines sankryžas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Romas
  pradėjo temą Diskusijos apie žiedines sankryžas

  Diskusijos apie žiedines sankryžas

  Pradėti ruošti šie sankryžų rekonstrukcijos į žiedines detalieji planai:

  Krašto kelio Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva 9,59 km esančios sankryžos su krašto keliu Nr.232 Vilijampolė–Žeimiai–Šėta rekonstrukcijos specialusis planas. Planuojama teritorija yra Ručiūnų ir Martyniškio kaimuose.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...os_rajone/4051

  Magistralinio kelio A4 Vilnius–Varėna–Gardinas 53,30 km (Valkininkai) esančios sankryžos rekonstravimo;
  Magistralinio kelio A4 Vilnius–Varėna–Gardinas 101,73 km (Merkinė) esančios sankryžos rekonstravimo.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...os_rajone/4052

  Krašto kelio Nr.141 Kaunas–Jurbarkas–Klaipėda 181,49 km esančios sankryžos su krašto keliu Nr.165 Šilalė–Šilutė (planuojama teritorija yra Šilutės rajone, Traksėdžių kaime);
  Krašto kelio Nr.141 Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda 185,90 km esančios sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 4262 Traksėdžiai–Šilutė (planuojama teritorija yra Šilutės rajone, Macikų kaime).
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...es_rajone/4054

  Krašto kelio Nr.155 Kuršėnai–Mažeikiai 1,25 km esančios sankryžos su krašto keliu Nr.203 Kuršėnų aplinkkelis rekonstravimo specialusis planas.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...iu_rajone/4055

  Krašto kelio Nr.215 Bubiai–Ramučiai 17,89 km esančios sankryžos su krašto keliu Nr.159 Užventis–Šaukėnai–Kuršėnai rekonstravimo specialusis planas. Planuojama teritorija yra Ramučių kaime.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...es_rajone/4056

  Krašto kelio Nr.164 Mažeikiai–Plungė–Tauragė 113,67 km esančios sankryžos su krašto keliu Nr.162 Laukuva–Šilalė rekonstravimo specialusis planas. Planuojama teritorija yra Šilalėje.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...es_rajone/4057

  Krašto kelio Nr.164 Mažeikiai–Plungė–Tauragė 58,5 km esančios sankryžos su krašto keliu Nr.166 Plungė–Vėžaičiai specialusis planas. Numatoma rekonstruoti sankryža yra arba Planuojama teritorija yra Plungės rajone Pakerų kaime.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...es_rajone/4060

  Krašto kelio Nr.201 Marijampolė–Kalvarija 7,45 km esančios sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 5122 Ožkabaliai–Turgalaukis–Liudvinavas rekonstrukcijos specialusis planas.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...valdybeje/4066

  Krašto kelio Nr.137 Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas 17,44 km esančios sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 1912 Rupinai–Griškabūdis–Kudirkos Naumiestis rekonstravimo;
  Krašto kelio Nr.137 Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas 32,35 km esančios sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 3801 Šakiai–Plokščiai rekonstravimo.
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...iu_rajone/4067


  Papildoma sankryža (2008.03.20)
  Krašto kelio Nr.216 Gargždai–Kretinga 21,28 km esančios sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 2204 Privažiuojamasis kelias prie Kretingos nuo kelio Gargždai–Kretinga
  http://www.kretinga.lt/?q=node/1347

  Papildomos žiedinės sankryžos (2008.03.29)
  Krašto kelio krašto kelio Nr.226 Kartena–Kūlupėnai–Salantai 4,78 km esančios sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 2303 Kretinga–Kūlupėnai specialusis planas. Planuojama teritorija yra Kretingos rajone Kūlupėnų kaime
  http://www.kretinga.lt/?q=node/1346

  Krašto kelio Nr.129 Antakalnis–Jieznas–Alytus–Merkinė 40,72 km (Alytaus r., Punia) esančios sankryžos rekonstravimo specialusis planas.
  http://www.arsa.lt/?action=content.246&id=192

  Krašto kelio Nr.131 Alytus–Simnas–Kalvarija ruožo nuo 2,48 iki 3,15 km ir 2,96 km esančios sankryžos rekonstravimo specialusis planas. Planuojama teritorija yra Alytaus rajono Likiškėlių kaime
  http://www.arsa.lt/?action=content.244&id=192
  Lietuvos kelių direkcijos puslapyje paskelbta vėliau, 2008.03.31

  Papildomos žiedinės sankryžos (2008.03.31)
  Magistralinio kelio A4 Vilnius–Varėna–Gardinas 126,00 km esančios sankryžos rekonstravimo specialusis planas. Planuojama teritorija yra Druskininkų savivaldybėje.
  Magistralinio kelio A4 Vilnius–Varėna–Gardinas 128,64 km esančios sankryžos rekonstravimo specialusis planas. Planuojama teritorija yra Druskininkų savivaldybės Švendubrės ir Ratnyčios kaimuose;
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...valdybeje/4135

  Papildoma žiedinė sankryža (2008.05.14)
  Krašto kelio Nr. 169 Skuodas–Plungė 4,31 km esančios sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 3701 Kulai I–Mažieji Rūšupiai rekonstravimo į žiedinę sankryžą specialusis planas (planuojama teritorija yra Skuodo rajono savivaldybės Skuodo Priemiesčio kaime).
  http://www.lra.lt/lt.php/teisine_inf...do_rajone/4302

  Vejamės Prancūziją, kur ant kiekvieno kampo - po žiedinę sankryžą

 • Creatium
  replied
  Parašė themanual Rodyti pranešimą
  Taip, prieš siūlant tokias nesąmones kaip perėjų naikinimas, pirmiausia reikia tų posūkių, galėtų tuo pačiu dar ir šarvuočiais atskirti posūkį nuo Konsitucijos pr link Šeškinės, nes vis atsiranda išvažiuojančių iš žiedo per ištisinę. Ten šiek tiek paplatinus tilptų ir salelė pėstiesiems, kad nereiktų kirsti trijų juostų.
  Kalbant apie tą išvažiavimą... https://tvarkaumiesta.lt/problem/125984

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Taip, prieš siūlant tokias nesąmones kaip perėjų naikinimas, pirmiausia reikia tų posūkių, galėtų tuo pačiu dar ir šarvuočiais atskirti posūkį nuo Konsitucijos pr link Šeškinės, nes vis atsiranda išvažiuojančių iš žiedo per ištisinę. Ten šiek tiek paplatinus tilptų ir salelė pėstiesiems, kad nereiktų kirsti trijų juostų.
  O šiaip tai įdomu, kodėl nebekeliamas klausimas dėl kairiojo posūkio grąžinimo iš Ukmergės g. link Žalgirio g., tiek išplatino ten visą sankryžą, negi nerastų vietos dedikuotai juostai dabar, nes panaikino lygtais, kai buvo bendra juosta sukti į kairę ir važiuoti tiesiai.
  Kai bus sutvarkyti automobilių reikalai, tegu tik tuomet žiūri, kaip kliudyti pėstiesiems, aš max ką pateisinčiau, tai patestuoti šviesoforą ties išvažiavimu link Šeškinės, kur yra trys juostas. Bet vis tiek jis turėtų būti patogus pėstiesiems, be ilgo laukimo.
  Ir tik jei vis tiek kažkas įrodys, jog miestui ir darniam judumui (saugumas?; nereik laukti prie šviesoforų jei tokie atsirastų; požeminės perėjos naikinimas prie moksleivių rūmų) bus naudingiau tas perėjas panaikinti, tai turės būti statomas patogus ir pageidautina estetiškas viadukas visiškai pritaikytas dviratininkams ir neįgaliesiems.

  Komentuoti:


 • Riedis
  replied
  Atstovas iš eismo organizavimo skyriaus LRT radijo laidoje užsiminė apie Pedagoginio žiedo papildomas juostas 2020m (turbūt išsukimui į dešinę iš Geležinio vilko g. ir iš Ukmergės g).

  Berods kadaise kažkas domėjosi ar dar tai planuose. Būtent tie du įvažiavimai pradeda dažniau turėti spūstis ir dienos metu.

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Milicija sulaukė atsako

  Vilniaus kelių policijos vadovo žodžiai apie trukdančius pėsčiuosius papiktino: tikimasi atsiprašymo

  https://www.15min.lt/gazas/naujiena/...C23eAZRBCbw6HI

  Rašto, kurį pasirašė Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas ir Lietuvos pėsčiųjų asociacijos prezidentas Silvestras Dikčius, pabaigoje tikimasi, kad D.Šalomskas „pasikarščiavo ir atsiprašys vilniečių, kurie visi, kaip minėta, pirmiausia ir yra pėstieji“.
  Lauksim mento reakcijos. Turbūt nesitikėjo tokios reakcijos.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Parašė Dovydas Rodyti pranešimą

  Aš pareigūnui turiu kontr-pasiūlymą: siūlau visiškai panaikinti tą žiedinę sankryžą ir palikti ją tik pėstiesiems ir dviratininkams. Jei minėtas pareigūnas manęs paklaustų, o kaipgi tuomet automobiliams pasiekti kitą sankryžos pusę ir atvirkščiai, atsakyčiau, kad automobiliams tektų apvažiuoti miestą aplinkeliu.
  Aš manau, kad jie taip drąsiai kalba tik dėl to, kad jiems neįtikima, kad kažkas galėtų ginti pėsčiųjų teises ir mano turėsią didelį populiarumą su tokiomis idėjomis. Kas iš dalies tiesa, bet man susidaro įspūdis, jog situacija gerėja ir dar prieš kokius penkis metus turbūt pėstieji jau būtų vaikščioję per aplinkui ir nebetrukdę automobiliams. O iš dabartinės savivaldybės signalai aiškūs, kad perėjos nebus naikinamos

  Komentuoti:


 • Dovydas
  replied

  Paklaustas, kaip tuomet pėstiesiems, dviratininkams, paspirtukininkams tektų kirsti žiedą nuo T.Narbuto g. pusės ir pasiekti Konstitucijos prospektą ar atvirkščiai, pareigūnas sakė, kad eiti tektų kita puse.
  Aš pareigūnui turiu kontr-pasiūlymą: siūlau visiškai panaikinti tą žiedinę sankryžą ir palikti ją tik pėstiesiems ir dviratininkams. Jei minėtas pareigūnas manęs paklaustų, o kaipgi tuomet automobiliams pasiekti kitą sankryžos pusę ir atvirkščiai, atsakyčiau, kad automobiliams tektų apvažiuoti miestą aplinkeliu.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Parašė John Rodyti pranešimą
  Sprendimas su viaduku yra įmanomas. Ir matyt geriausias variantas saugumo požiūriu. Nyderlanduose ir kitur tokių objektų yra ne vienas. Pedagoginio žiedas šiaip yra ypač bjauri vieta pėsčiųjų ir dviračių accessibility požiūriu ir viename lygyje ten kažko sugalvoti matyt nepavyks. Kad būtų ir saugu ir patogu visiems eismo dalyviams.

  Kažkas tokio matyt turės ten anksčiau ar vėliau atsirasti.
  Cool, aš šiaip mieliau, kad būtų pėstieji pirmoje vietoje ir viskas liktų vienam lygyje, bet ta vieta visgi yra pagrindinis miesto mazgas ir naivu tikėtis, kad kažkas pasikeis, todėl eidamas ar mindamas pedalus žymiai mieliau pasinaudočiau tokiu viaduku (su racionalaus statumo rampom), nei laukčiau prie kokių nors naujai įrengtų šviesfoforų. O šiaip tai jei maršrutas leidžia, vis tiek matyt rinksiuos taką palei upę.

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė spekas Rodyti pranešimą
  Šiaurėje ir vakaruose perėjų nematau kaip pajudinti. Atrodo, be ore kabančio pėstiesiems ir dviratininkams skirto žiedo gali nieko neišeiti padaryti.
  Galima iškasti požeminę perėją.

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Sprendimas su viaduku yra įmanomas. Ir matyt geriausias variantas saugumo požiūriu. Nyderlanduose ir kitur tokių objektų yra ne vienas. Pedagoginio žiedas šiaip yra ypač bjauri vieta pėsčiųjų ir dviračių accessibility požiūriu ir viename lygyje ten kažko sugalvoti matyt nepavyks. Kad būtų ir saugu ir patogu visiems eismo dalyviams.

  Kažkas tokio matyt turės ten anksčiau ar vėliau atsirasti.


  Paskutinis taisė John; 2019.12.10, 22:43.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Na man tai labiausiai iš to interviu užkliuvo forume lygtais nepacituota vieta: „Mums, vairuotojams, problema ta, kad mes turime jus praleisti ir vietoj to, kad didėtų pralaidumas, mes jus praleidinėjame.“
  Čia normalu tokias pareigas einančiam asmeniu tokiu būdu viešai reikšti savo asmeninę poziciją? Juk ne su kaimynu virtuvėj ant taburetės prie prasuktos bonkos kalba.

  O dėl pėsčiųjų viaduko kažkada kalbėjo (Kvedaravičius?) apie kažkokį super duper sprendimą žiedo formos su dviračių užvažiavimais. Ten ir šiaip bet koks viadukas netiks, jei dar planuojama kažkada estakada virš žiedo sujungiant Konstitucijos pr su Narbuto g. Arba estakada turės būti labai aukšta, arba pėsčiųjų viadukas (be užkilimų) sutilpti žiedo viduje, kur estakados aukštis būtų didžiausias.

  Komentuoti:


 • index
  replied
  Norint naikinti perėjas ten reiktų įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų viadukus (gana ilgus ir nuožulnius, kad tiktų dviratininkams, paspirtukininkams ir neįgaliesiems). Visgi greičiau jau pralaidumo didintojai pasiūlys pėstiesiems išvis sėdėti namie ir iš jų nelįsti, kad važinėti netrukdytų.

  Komentuoti:


 • spekas
  replied
  Šiaip žiedo vakaruose esanti perėja yra nevietoje, nes ja einant pėstiesiems susidaro auto eilė žiede ir ji pradeda blokuoti žiedą. Perėją reikia traukti nuo žiedo.

  Šiaurėje ir pietuose perėjų nematau kaip pajudinti. Atrodo, be ore kabančio pėstiesiems ir dviratininkams skirto žiedo gali nieko neišeiti padaryti.

  Click image for larger version Name:	Capture.JPG Views:	1 Size:	423,0 kB ID:	1768681
  Paskutinis taisė spekas; 2019.12.11, 22:43.

  Komentuoti:


 • mskapss
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Vairuotojo etika yra praleisti, o pėsčiojo etika neprovokuoti transporto (ypač sunkiasvorio) staigiai stabdyti .
  tiksliau, vairuotojui praleisti yra ne "etika", o "prievole", kurios nevykdymas baudžiamas ANK nustatyta tvarka

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Kitoje dalyje, kur yra važiuojama link panoramos iš žiedo, ne kartą esu gaves "velnių" nuo autobuso vairuotojų nes jiem matai atlėkus žiede didžiuliu greičiu stabdyti reikia kai aš per perėją einu.
  Vairuotojo etika yra praleisti, o pėsčiojo etika neprovokuoti transporto (ypač sunkiasvorio) staigiai stabdyti .

  Komentuoti:


 • MedinisStrazdas
  replied
  Parašė 10.000 Rodyti pranešimą
  Pastovus perbraižymas ?! Nejuokinkit, perbraižė vieną kartą per 20 metų


  Šiaip tai prieš kiekvieną įvažiavimą į žiedą stovi įspėjamieji ženklai apie eismo kryptis sankryžoje (irgi netgi ne po vieną ženklą), tai man visiškai nesuprantama kodėl negalima tinkamą eismo juostą pasirinkti dar prieš įsukant į žiedą
  Na matyt mes paraleliose visatose gyvename nes aš vien šiemet jau du pakeitimus mačiau. O tie ženklai mažai padeda kai 1) jie buna užstoti medžių ar prieš tave važiuojančio autobuso ir 2) jie paprastai atnaujinami vėliau nei žiedas (matyt vėl savivaldybės neįgalumas). Va pvz liepos mėnesį ženklai rodė vieną, o linijos žiedė rodė kitą. Dar verta paminėti ir 3) iš ukmergės gatvės pusės ženklas stovi ten, kur jau yra įvažiuojama į žiedą, t.y. ten kur jau visis susirikiavę į 2 linijas ir persirikiuoti šanšų nėra.


  Parašė AudriusV Rodyti pranešimą
  Galima taip suprasti, kad Lietuvos policija nedaug kuo skiriasi nuo kolegų iš kitų rytinių postsovietinių valstybių, o šviesoforas pėstiesiems ir vairuotojams šioje vietoje ,matyt, tabu ?

  Tame žiede tikrai būtų patogiau visiems jeigu pėstieji ir automobiliai butų ne viename lygyje. Tiek pėsčiomis einant visada galvoji sustos ar nesustos, o važiuojant irgi dažnai būna, kad pats žiedas sustoja nes išsukant turi praleisti pėsčiuosius. Ta pati problema matoma ir prie santariškių, tik ten pėsčiųjų 10 kartų mažiau.

  Parašė MrDarkness Rodyti pranešimą
  Pėstieji gi perskris į kitą pusę.
  O jei rimtai, tai čia labai liūdna, kad iš policijos tokių pasiūlymų sulaukiam. Nelabai kuo skiriasi nuo kolegų iš rytų, teikdami tokius pasiūlymus. Atrodytų turėtų viskas eiti automobilizacijos mažinimo link, o čia ji tik bus didinama.

  Pėstiesiems turėtu būti perėja nesikertanti su keliu, dar geriau jeigu kartu ir dviračių takas būtų. Ir ne, konstitucijos pusės perėja nėra geras pavyzdys.

  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Pėstieji tolesnėje perėjoje Panoramos link nieko netrukdo, nes ten mašinos ir taip stovi laukdamos, kol galės įvažiuoti į žiedą.

  Kitoje dalyje, kur yra važiuojama link panoramos iš žiedo, ne kartą esu gaves "velnių" nuo autobuso vairuotojų nes jiem matai atlėkus žiede didžiuliu greičiu stabdyti reikia kai aš per perėją einu.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Įtariu, kad tai švelni užuomina, kad reikia pėsčiųjų viaduko toje vietoje.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Realiai pėsčiųjų srautas, kiek ėjau, ties Laisvės kelio paminklu nėra didelis. Bet ta perėja pati pavojingiausia, nes ten visi greitai važiuoja, nesitiki pėsčiųjų ir juostų daug. Pėstieji tolesnėje perėjoje Panoramos link nieko netrukdo, nes ten mašinos ir taip stovi laukdamos, kol galės įvažiuoti į žiedą.

  Komentuoti:


 • sleader
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Prie perėjos atėjęs pėstysis turi palaukti, kol ateis dar koks 10 kolegų, ir tik tada visi kartu gali efektyviai eiti per gatvę .
  Tam žmonija yra išradusi šviesoforą, kuris "supakuotus" srautus praleidžia kas kiek laiko. Bet matyt apie tokį dalyką ne visi dar girdėjo. Gal ir pas mus kažkada išras "ratą", nes kitų sugalvotais ir praktiškai išbandytais pavyzdžiais pasinaudoti nesugebame, vis reikia kažką savotiško išgalvoti.

  Komentuoti:


 • Kaid
  replied
  Parašė sleader Rodyti pranešimą
  Šiaip tai liudniausia yra tai, kad veikiausiai daugiausia visų nelogiškų ir neadekvačių eismo organizavimo sprendimų ateina būtent iš policijos. Kažkodėl visai nenustebins, kad idiotiškas sprendimas visur kabinti ryškiaspalvius perėjų skydus yra inicijuotas būtent kelių policijos atstovų, veikiausiai tas pats yra ir su šviesoforais, kur "prištampuota" perteklinis skaičiuos apsaugotų fazių. Nieko keisto, kad ir tokių pasiūlymų kaip pastarasis nuskamba. Juk kelių ar ne kelių policijos pareigūnas, tai ne eismo inžinierius, kuris turi atitinkamų žinių ir baigęs specializuotus mokslus. Pareigūnai gali būti baigę teisę, o tai niekuom nepanašu į inžineriją.
  Visiskai teisingai. Derinant projektus, bet kokius, ar mieste, ar užmiestyje, ar LAKD keliuose, reikia gauti policijos suderinimą.

  Komentuoti:

Working...
X