Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pajūrio dviračių takai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Dvi naujienos:


  Denisas Nikitenka
  Valstybė pradangino Neringos dviračių taką
  https://www.lzinios.lt/Trasa/valstyb.../284225#115627
  Ketvirtį milijono turistų per metus pasitinkantis tarptautinės reikšmės dviračių takas Kuršių nerijoje pasmerktas sunykti. Paaiškėjo, kad reorganizavus valstybės įmones itin populiarus, apie 33 km ilgio dviračių tako ruožas Smiltynė-Juodkrantė-Pervalka liko be valdytojo, tapo bešeimininkis. „Tai – skandalinga ir galbūt nusikalstama situacija, todėl kreipsiuos į Valstybės kontrolę, nes kai kas galbūt tyčia išbraukė dviračių tako ruožą iš Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) perduodamo turto sąrašo. Tas takas iki šiol teoriškai valdomas valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“, tačiau pati įmonė panaikinta. Nebelikus valdytojo nebeįmanoma ir jokia dviračių tako rekonstrukcija, o jos dėl apgailėtinos tako būklės verkiant reikia“, – „Lietuvos žinioms“ teigė Neringos meras Darius Jasaitis. Faktą, kad dviratininkų magistralės ruožas Vyriausybės nutarimu tikrai nebuvo perduotas patikėjimo teise valdyti LAKD, pripažino ir pati direkcija.
  Denisas Nikitenka
  Palangos arterija – tarp kūjo ir priekalo
  https://www.lzinios.lt/Trasa/palango.../284653#198963
  Artėjant šiltajam metų laikui Palangos valdžiai teks spręsti dilemą – ar ryžtis turistiniu laikotarpiu uždrausti dviračių eismą populiariausioje kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje. Palangos policija įsitikinusi, kad toks sprendimas reikalingas norint pažaboti pagrindinėje kurorto arterijoje vyraujantį chaosą, nuolatinius pėsčių ir važiuotų poilsiautojų konfliktus. Tačiau vietos politikai mano, kad išguiti kultūringai besielgiančius dviratininkus iš pagrindinės miesto pėsčiųjų arterijos būtų neteisinga. „Juk J. Basanavičiaus gatvėje yra dvi dviračių juostos. Be to, mes nuolat skatiname palikti automobilius kurorto kiemuose ir persėsti ant dviračių, naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis. Tos gatvės problema – velomobiliai ir elektriniai paspirtukai, turintys dviračių statusą, tad uždrausti važiuoti J. Basanavičiaus gatvėje esančiu dviračių taku negalima. Dėl statuso pakeitimo, atskyrimo dar pernai kreipėmės į Vyriausybės kanceliariją“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

  Comment


   O manęs nestebina. Tiek regionų keliai (jau AB "Kelių priežiūra"), tiek kelių direkcija, dabar susiruošusios būti pelningomis organizacijomis, todėl nei viena nenori savo žinion probleminių objektų. Gal tą taką išnuomot 99 metam su teise ant jo rengti kempingus?

   Comment


    Iš kur dviratininkų bendrijos pirmininkas ištraukė, kad dviračių tako plotis Kuršių Nerijoje turi būti 3,5 metro?

    Comment


     2 m turėtų užtekti tokiam takui. Takas galėtų būti savivaldybės reikalas. Man šis takas yra (nacionalinio) parko rekreacinis takas. Nors turi šiokią tokią ir tranzitinę vertę, bet atstumai tarp gyvenviečių dideli, ypač sujungimas su Juodkrante yra komplikuotas, važiavimas monotoniškas. Parkų takus, kiek žinau, tvarko savivaldybės. Direkcija tegul 167 maršrutą sutvarko.

     Comment


      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
      2 m turėtų užtekti tokiam takui. Takas galėtų būti savivaldybės reikalas. Man šis takas yra (nacionalinio) parko rekreacinis takas. Nors turi šiokią tokią ir tranzitinę vertę, bet atstumai tarp gyvenviečių dideli, ypač sujungimas su Juodkrante yra komplikuotas, važiavimas monotoniškas. Parkų takus, kiek žinau, tvarko savivaldybės. Direkcija tegul 167 maršrutą sutvarko.
      2m mažoka kai važiuoja su tašėm, būna kas ir su priekaba, maži vaikai malasi... 3m tikrai būtų patogiau ir saugiau. Šiaip ar taip ten 2 ar 3m nedidelis skirtumas, didžiojoje dalyje tako apsčiai vietos padaryt 3m.

      Comment       V. Andrejevas sakė, kad neaiškumai, kas kokį turtą valdo, kilo 2017 metų balandį Kelių direkcijai perėmus valstybinės reikšmės kelių valdymą. „Pagal Vyriausybės nutarimą, savivaldybės turėjo registruotis ir prižiūrėti šaligatvius, pėsčiųjų ir dviračių takus šalia valstybinės reikšmės kelių gyvenvietėse. Kas atsitiko faktiškai – dalis (dviračių takų – BNS) yra pas mus registruota, dalis savivaldybėse, o dalis dėl tam tikrų registracijos klaidų netgi yra registruota privačiuose sklypuose“ – BNS sakė V. Andrejevas.
       Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/t...viraciu-takus/

       Kas čia per nesąmonė? Lietuvoj dviračių takai priklauso random įmonėm/savivaldybėm o ne vienam organui?

       Comment


        Taip. Pvz., ta problema aktuali Kuršių nerijos dviračių takui. Norint remontuoti ar platinti, atsiranda krūvos biurokratinių kliūčių.

        Comment


         Parašė MartynasT Rodyti pranešimą

         Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/t...viraciu-takus/

         Kas čia per nesąmonė? Lietuvoj dviračių takai priklauso random įmonėm/savivaldybėm o ne vienam organui?
         O kaip čia tokia info yra naujiena? Tai keliai irgi gi priklauso savivaldybėms. Dėl to Vilnius nerekonstruoja Kauno gatvių, o Kaunas netiesia dviračių takų Palangoje. Lygiai kaip ir juos prižiūri tų miestų savivaldybės ir jų įmonės.

         Comment


          Apie Kuršių Nerijos dviračių taką neseniai buvo keli straipsniai

          Vakarų ekspresas 2019.06.26
          Dėl dviračių tako kreipėsi į STT ir Valstybės kontrolę
          Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kreipėsi į Valstybės kontrolę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl netinkamos valstybės turto priežiūros. Neringos merui susirūpinimą kelią tarptautinės reikšmės objektas - per Kuršių neriją einantis dviračių takas Smiltynė-Nida. Šiandien situacija yra tokia, kad Lietuvos Respublikos nuosavybės teise priklausančio dviračių tako ruožus tarp Smiltynės ir Pervalkos patikėjimo teise tebevaldo nebeegzistuojanti valstybės įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ (Vyriausybės nutarimu įmonė buvo reorganizuota).

          Į Valstybės kontrolę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą kreiptasi prašant pagal kompetenciją išnagrinėti, dėl kokių priežasčių valstybės turtas, t. y. dviračių tako Smiltynė - Nida atkarpos ruožai nuo Smiltynės (Klaipėda) iki Pervalkos (Neringa) iki šiol nėra perduotas valdyti jokiai valstybinei institucijai - turtu niekas nesirūpina ir neprižiūri, dėl to keliamas pavojus taku važiuojančių dviratininkų saugumui, jų sveikatai ir netgi gyvybei.

          https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/...trole-1720639/
          https://www.alfa.lt/straipsnis/50394...s-i-juodkrante

          Lrytas.lt 2019.07.14
          Pasibaisėjo Neringoje patirtais įspūdžiais: tokie dviračių takai – gėda
          Dviratininkai jau seniai keiksnoja dviračių tako nuo Smiltynės iki Pervalkos būklę, o šįmet surinko kelis šimtus parašų ir išsiuntinėjo raštus atitinkamoms instancijoms. Tačiau paaiškėjo, kad tai nepadės. (...)

          Takas tiesiog avarinės būklės: asfalto danga seniai susidėvėjo ir ištrupėjo, atsirado daugybė duobių, kai kur aptrupėjus kelkraščiams trasa liko tokia siaura, kad sunku prasilenkti dviem priešpriešiais važiuojantiems žmonėms. Takas nevalomas, ant jo kaupiasi žvyras ir smėlis, mėtosi kankorėžiai. Neapsikentę dviratininkai neretai suka į plentą, tačiau tuomet kyla papildomų problemų – kelias siauras, vienas po kito zuja lengvieji automobiliai ir turistiniai autobusai. (...)

          https://www.lrytas.lt/gamta/eko/2019...-geda-10977061

          Comment


           Aktyvumas Pajūrio dviračių takų temoje n+k kartų mažesnis nei Vilniaus ar kitų miestų dviračių takų temose.

           Nedidelis pasivažinėjimas apie 5-6 km nuo Juodkrantės

           Žemėlapis iš www.mapy.cz

           Foto 2018.07
           35 km nuo Nidos


           Kilometrinis ženklas 35 km nuo Nidos / 18 km nuo Smiltynės


           36 km nuo Nidos


           Ta pati vieta. 17 km nuo Smiltynės
           Vaizdas nuo kopos į Kuršių marias


           Vaizdas nuo kopos į jūrą


           Grįžtame prie savo dviračių

           Comment


            Juodkrantės prieigose take buvo vidutinio intensyvumo eismas.
            Dviračių tako danga normali, nebent kai kur pakraštyje prinešta smėlio ar nukritęs vienas kitas kankorėžis.


            Atgal tuo pačiu taku link Juodkrantės.
            Takas suka link jūros
            Poilsio aikštelė


            Comment


             Dviračių takas Smiltynė - Juodkrantė.
             Foto 2018.07

             Takas priartėja prie Juodkrantės pliažo. Vaizdas nuo kopos.


             Dviračių takas eina palei pat jūrą


             Sankryža. Yra du dviračių takai - tiesiai link Nidos arba į kairę - per Juodkrantę


             Persivertimas per kopą


             Žvilgsis atgal


             Nusileidimas link Juodkrantės.

             Comment


              Dviračių takai Juodkrantėje

              Žemėlapis iš www.mapy.cz


              Foto 2018.07


              Comment


               Dviračių takas į pietus nuo Juodkrantės, Nidos link

               Foto 2018.07


               Takas eina pro kormoranų ir garnių koloniją
               Persivertę per kopas pasukame atgal pagrindiniu Eurovelo dviračių taku palei jūrą Juodkrantės pliažų link

               Comment


                Dviračių takai Nidoje
                Foto 2018.07

                Raudoni dviračių takai palei marias


                Gatvėje pažymėti dviračių takai
                Comment

                Unconfigured Ad Widget

                Collapse
                Working...
                X