Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vandentvarka Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #81
  "Vilniaus vandenų" 40-metų siurblius užpylė - atsakingų vėl nėra. Nu juk siurbliai seni, gal Brežnevas atsakingas?
  Trečdalis sostinės namų be kanalizacijos, atsakingų aišku nėra, 1 mlrd. ES parama nuėjo velniai žino kur.
  Kasmet už 100 eurų samdau specialistus, kad pravalytų miesto kanalizacijos vamzdynus. Šiemet vėl visi skęstam, kaimynams dzin. Skambinant, Vilniaus vandenys aiškina: "vamzdynai seni, užsikemša šiukšlėm, ne mes jų primėtėm".

  Comment


   #82
   ES parama nuėjo visokių kaimų ir vienkiemių vandentiekizacijai, tuo tarpu pačiuose didžiuosiuose miestuose, ne jų pakraščiuose, o centrinėse dalyse gyvenantys žmonės neturi nei vandentiekio, nei normalios kanalizacijos. Eina šikti į lauko tualetus. O valdžia jau galanda dantį ir ant lauko tualetų. Iš to, kas kartkartėmis paskleidžiama informacinėje erdvėje, manau, po metų kitų bus užsimota juos naikinti, ypač miestuose, ir vargu ar bus atsižvelgiama į jais besinaudojančių nuomonę ir galimybę įsirengti normalius tualetus. Kraštutiniu atveju pristatys plastikinių dėžių ir privers už jas mokėti didelius pinigus. Nes pagal normas jas reikia valyti kas 2 savaites, o tai kainuos po keliasdešimt eurų per mėnesį... Su ES vėliava bus kišamas ekofašizmas, Mažiausiai socialiai apsaugoti žmonės, nes būtent tokie ir gyvena namuose be patogumų ir neturi galimybių įsivesti vandentiekį, bus dar labiau presuojami ir verčiami atiduoti paskutinius skatikus.
   Paskutinis taisė Al1; 2017.06.30, 19:38.

   Comment


    #83
    Klaipėdos centre nėra visų tų išvardintų "gerumų".
    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

    Comment


     #84
     Nes kitokia urbanizavimo koncepcija buvo pas vokiečius. Tankus užstatymas ir ten jau nori nenori, vandentiekis ir kanalizacija yra būtini. O kur tankaus užstatymo nebuvo, tai ir atitinkamai, šių tinklų poreikio nebuvo. Galima buvo apsieiti su šuliniais ir pamazgų duobėmis, lauko tualetais.

     Comment


      #85
      Ir plėsdamasis į pietus miestas rijo kaimus juos naikindamas, o ne apsupdamas. O buvę rajoniniai gretimi kaimai (Rimkai, Tauralaukis ir kiti), sulaukė investicijų į tą sritį.
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


       #86
       Vilniuje ir Kaune daug dar XX a. pradžios, tarpukario ir pokario pastatų, gatvių, kvartalų be patogumų. Ir tai ne kaimai, o miesto dalys nuo pat atsiradimo prieš ~70-100 metų.

       Comment


        #87
        Na, va, pagaliau gal reikalai pajudės. ES užšoko ant Lietuvos dėl to, kad per daug žmonių Lietuvoje vis dar naudojasi lauko tualetais. Grasina bauda, nors nebūtinai ją skirs, jei bus priimti įsipareigojimai taisyti padėtį. Pagal rengiamas įstatymo pataisas visi miestai ir miesteliai su 2000+ gyventojų turi būti 100 proc. prijungti prie centralizuoto vandens tiekimo ir nuotėkų šalinimo sistemų. Valstybė žada (kol kas pagal rengiamas pataisas) atvesti vamzdynus iki pat namo. Kaip ten bus, neaišku. Pataisos turėtų įsigalioti nuo 2019 m. turinčius techninę galimybę prisijungti, bet neprisijungiančius baus. Nepaisant to, neaišku, kaip bus sprendžiama tualetų problema, nes kai kuriuose namuose ar daugiabučiuose net ir turint vandentiekį, įrengti tualeto nėra galimybių dėl ploto trūkumo. O pastatyti priestatus ne visur įmanoma, be to iškyla problemos dėl žemės (ją reikia privatizuoti arba išsinuomoti, suformavus sklypą).
        Paskutinis taisė Al1; 2017.07.06, 17:53.

        Comment


         #88
         Įspėja dėl dar vienos grėsmės Vilniaus centre: Gedimino kalnas – tik problemų viršūnė

         http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=75183306

         Comment

         Working...
         X