Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  VERT spręs dėl paprastesnių žaliojo aukciono procedūrų https://www.vz.lt/pramone/energetika...iono-proceduru
  „Praeito aukciono metu turėjome keletą rinkos dalyvių, kurie pasiūlė 0 eurų už megavatvalandę kainą ir, atitinkamai, pagal aukciono nuostatus mes turėjome vykdyti antrą etapą, kas iš tikrųjų šiuo atveju nėra būtina ir tikrai galbūt jau galime pačiame pirmame etape nustatyti aukciono laimėtoją ir neturėti perteklinių procedūrų“
  Gegužės 29 dieną suplanuotame aukcione bus siūloma 0,7 TWh metinė gamybos kvota.
  Pirmąjį Lietuvoje technologiškai neutralų aukcioną, kuriame buvo paskirstyta 0,3 TWh, šiemet laimėjo užsienio kapitalo bendrovė „Windfarm Akmenė One“, ji užtikrins visą minėtą kvotą, bet negaus skatinamojo tarifo prie rinkos kainos (nes pasiūlė įgyvendinti projektą su 0 Eur/MWh priedu prie elektros kainos).

  Comment


   „Plungės vėjo energija“ ketina statyti 20 vėjo jėgainių parką https://www.vz.lt/pramone/energetika...jegainiu-parka
   Poveikio aplinkai vertinimo dokumentuose nurodoma, jog kiekvienos jėgainės nominalia galia sieks iki 5,6 MW, bendras parko galingumas – 112 MW. Jėgaines statyti planuojama Rimučių, Šašaičių, Smilgių ir Lieknių kaimų teritorijose. Registrų centro duomenimis, „Plungės vėjo energija“ įregistruota 2018 metų spalio pabaigoje, jos akcininkai – Latvijos įmonė „Libau Consult“ ir Vokietijos „Enerplan Projektentwicklung“.

   Comment


    Paskelbtas saulės elektrinės įrengimo Kruonio HAE baseine konkursas https://www.vz.lt/pramone/energetika...eine-konkursas
    „2019 m. jau buvome inicijavę 60 kW elektrinės plūdurų pirkimo konkursą, tačiau iš rinkos gavome signalą, kad tikslingiau būtų pirkti visą elektrinę neskaidant jos į dalis. Tai pagerins darbų efektyvumą ir įrangos bei medžiagų tarpusavio suderinamumą“, – pranešime teigia „Ignitis gamybos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis. Pirminį projekto etapą planuojama įgyvendinti iki 2022 metų. Šiuo eksperimentu bendrovė taip pat siekia įvertinti potencialios plėtros galimybes išnaudojant daugiau nei 300 ha Kruonio HAE aukštutinio baseino plotą plūduriuojančios elektrinės įrengimui. Plūduriuojanti saulės jėgainė Kruonio HAE būtų pirmoji tokia elektrinė mūsų regiono šalyse.

    Comment


     Kadangi pas mus dabar stūgauja vėjas, o DK tik 3 m/s tai dabar vėjo jėgainės Lietuvoje gamina >20% nuo viso Šiaurės ir Baltijos šalių vėjo jėgainių kiekio (426 iš 2043 MW)

     Comment


      Didžiausią atsinaujinančios energijos potencialą turi kietasis biokuras – malkos ir kurui skirtos medienos ir žemės ūkio atliekos. Pernai didžiausias jo kiekis buvo suvartotas elektrai ir centralizuotai tiekiamai šilumai gaminti (50,1%) bei namų ūkiuose (37,6%). Energijos gamintojai iš malkų ir kurui skirtų medienos atliekų 2019 metais pagamino 68,7% visos elektrinėse ir katilinėse gaminamos šiluminės energijos ir 24,4% visos elektrinėse gaminamos elektros energijos.
      Lietuvoje veikiantys vėjo jėgainių parkai kartu su mažosiomis vėjo elektrinėmis 2019 metais pagamino 1,5 TWh elektros energijos ir tai sudarė kiek daugiau nei trečdalį visos šalyje pagamintos elektros energijos, arba daugiau kaip 11,2% šalyje suvartotos elektros. Lietuvoje šiuo metu veikia 23 vėjo jėgainių parkai. Kartu su mažosiomis vėjo elektrinėmis 2019 metų pabaigoje bendra įrengtų elektrinių galia sudarė 534 MW. Saulės elektrinės 2019 metais pagamino 91,1 mln. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos, arba 5,2% daugiau nei 2018 metais. Vandens jėgainės pernai pagamino 345,4 mln. kWh elektros energijos, tai yra, 19,9% mažiau nei 2018 metais. Elektros poreikis Lietuvoje per metus padidėjo 1,3% ir sudarė 13,3 TWh. 2019 metais Lietuvos poreikiams užtikrinti buvo importuota 70,2% elektros energijos, o pagaminta – 3,97 TWh. Elektros energijos 2019 metais šalyje pagaminta 13,1% daugiau nei 2018 metais. Iš atsinaujinančių energijos išteklių 2019 metais pagaminta 60,1% visos elektros.
      https://www.vz.lt/pramone/energetika...amos-energijos

      Comment


       Japonijos energetikos milžinė TEPCO padės integruoti atsinaujinančius išteklius https://www.vz.lt/pramone/2020/06/19...cius-isteklius
       Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemos operatoriai – „Litgrid“, „Augstsprieguma tīkls“ ir „Elering“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Japonijos energetikos įmonių grupei priklausančia „TEPCO Power Grid“. Pagal susitarimą Japonijos „TEPCO Power Grid“ įsipareigoja atlikti studiją – pritaikyti Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos modelį, kai 100% elektros gaminama iš AEI, išanalizuoti AEI integracijos galimybes atliekant dažnio skaičiavimus bei pasiūlyti techninius sprendimus. Studiją planuojama atlikti iki 2021 kovo 31 d.
       Japonijos perdavimo ir skirstymo tinklų operatorius „TEPCO Power Grid“ turi didelę elektros energetikos sistemos valdymo ir vystymo patirtį, įskaitant sistemos darbą ekstremaliomis sąlygomis. Bendrovė taip pat atsakinga už mažų nutolusių salų elektros tiekimo patikimumą ir dalyvauja atomines elektrines keičiant atsinaujinančiais ištekliais. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta didinti vartojamos elektros energijos iš AEI dalį, palyginti su galutiniu elektros energijos suvartojimu: 2020 m. – iki 30%, 2030 m. – 45% ir 2050 m. – 100%.

       Comment


        Vyriausybė nusprendė, kur Baltijos jūroje bus statomos vėjo elektrinės https://www.vz.lt/pramone/energetika...ejo-elektrines
        Vyriausybės nutarimu numatyta tiksli Baltijos jūros ekonominės zonos dalis, kurioje tikslinga vėjo elektrinių plėtra iki 2030 m., ir šių elektrinių parko įrengtoji galia – 700 MW. Tokios galios vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje gali pagaminti apie 2,5–3 TWh per metus – tai yra beveik ketvirtadalis dabartinio Lietuvos suvartojamo elektros energijos poreikio. Skaičiuojama, kad į tokio galingumo vėjo parkus bus pritraukta iki 1 mlrd. Eur privačių investicijų.
        Numatomas teritorijos plotas vėjo elektrinėms Baltijos jūroje artimiausiu etapu siekia 137,5 km2 , atstumas iki kranto – apie 29 km, vidutinis gylis – 35 m, o vidutinis vėjo greitis – apie 9 m/s. Investuotojai į vėjo jėgaines Baltijos jūroje bus atrenkami konkurso būdu. Numatyta, kad konkursai šių elektrinių plėtrai ir eksploatacijai jūrinėje teritorijoje bus organizuojami 2023 m. vasario 1 d. Iki šio laikotarpio patvirtintas teritorijos planavimo ir aplinkosaugos procedūras – specialiojo plano, strateginio pasekmių aplinkai vertinimą ir poveikio aplinkai vertinimą – atliks VšĮ „Lietuvos Energetikos Agentūra“.
        p.s. dabar visų esamų Lietuvoje vėjo elektrinių galia yra ~530 MW.

        Comment


         Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
         p.s. dabar visų esamų Lietuvoje vėjo elektrinių galia yra ~530 MW.
         Ne elektriniu galia, o INSTALIUOTA vejo jegainiu galia - kuria galima pasiekti esant idealiomis salygomis.
         Vidutinis koeficientas onshore apie 0.2-0.27, offshore 0.3-0.35
         Paskutinis taisė ZYKLON-B; 2020.06.23, 15:34.

         Comment


          Parašė ZYKLON-B Rodyti pranešimą

          Ne elektriniu galia, o INSTALIUOTA vejo jegainiu galia - kuria galima pasiekti esant idealiomis salygomis.
          Vidutinis koeficientas onshore apie 0.2-0.27, offshore 0.3-0.35
          Of course Captain Obvious. Ir arkliui aišku, kad kai nėra vėjo generuojama 0 MW.

          Comment


           Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
           Vyriausybė nusprendė, kur Baltijos jūroje bus statomos vėjo elektrinės https://www.vz.lt/pramone/energetika...ejo-elektrines

           p.s. dabar visų esamų Lietuvoje vėjo elektrinių galia yra ~530 MW.
           Tai kurioje tiksliai vietoje tas parkas bus statomas?
           Flickr

           Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
            Tai kurioje tiksliai vietoje tas parkas bus statomas?
            Nauji jūriniai pajėgumai planuojami apie 30 km nuo kranto, ties Palanga.
            https://www.vz.lt/pramone/energetika...us-vejo-parkus

            Comment


             Super geros žinios. Ši Vyriausybė geba ir gerų dalykų padaryti.

             Comment

             Working...
             X