Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  VERT spręs dėl paprastesnių žaliojo aukciono procedūrų https://www.vz.lt/pramone/energetika...iono-proceduru
  „Praeito aukciono metu turėjome keletą rinkos dalyvių, kurie pasiūlė 0 eurų už megavatvalandę kainą ir, atitinkamai, pagal aukciono nuostatus mes turėjome vykdyti antrą etapą, kas iš tikrųjų šiuo atveju nėra būtina ir tikrai galbūt jau galime pačiame pirmame etape nustatyti aukciono laimėtoją ir neturėti perteklinių procedūrų“
  Gegužės 29 dieną suplanuotame aukcione bus siūloma 0,7 TWh metinė gamybos kvota.
  Pirmąjį Lietuvoje technologiškai neutralų aukcioną, kuriame buvo paskirstyta 0,3 TWh, šiemet laimėjo užsienio kapitalo bendrovė „Windfarm Akmenė One“, ji užtikrins visą minėtą kvotą, bet negaus skatinamojo tarifo prie rinkos kainos (nes pasiūlė įgyvendinti projektą su 0 Eur/MWh priedu prie elektros kainos).

  Comment


   „Plungės vėjo energija“ ketina statyti 20 vėjo jėgainių parką https://www.vz.lt/pramone/energetika...jegainiu-parka
   Poveikio aplinkai vertinimo dokumentuose nurodoma, jog kiekvienos jėgainės nominalia galia sieks iki 5,6 MW, bendras parko galingumas – 112 MW. Jėgaines statyti planuojama Rimučių, Šašaičių, Smilgių ir Lieknių kaimų teritorijose. Registrų centro duomenimis, „Plungės vėjo energija“ įregistruota 2018 metų spalio pabaigoje, jos akcininkai – Latvijos įmonė „Libau Consult“ ir Vokietijos „Enerplan Projektentwicklung“.

   Comment


    Paskelbtas saulės elektrinės įrengimo Kruonio HAE baseine konkursas https://www.vz.lt/pramone/energetika...eine-konkursas
    „2019 m. jau buvome inicijavę 60 kW elektrinės plūdurų pirkimo konkursą, tačiau iš rinkos gavome signalą, kad tikslingiau būtų pirkti visą elektrinę neskaidant jos į dalis. Tai pagerins darbų efektyvumą ir įrangos bei medžiagų tarpusavio suderinamumą“, – pranešime teigia „Ignitis gamybos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis. Pirminį projekto etapą planuojama įgyvendinti iki 2022 metų. Šiuo eksperimentu bendrovė taip pat siekia įvertinti potencialios plėtros galimybes išnaudojant daugiau nei 300 ha Kruonio HAE aukštutinio baseino plotą plūduriuojančios elektrinės įrengimui. Plūduriuojanti saulės jėgainė Kruonio HAE būtų pirmoji tokia elektrinė mūsų regiono šalyse.

    Comment


     Kadangi pas mus dabar stūgauja vėjas, o DK tik 3 m/s tai dabar vėjo jėgainės Lietuvoje gamina >20% nuo viso Šiaurės ir Baltijos šalių vėjo jėgainių kiekio (426 iš 2043 MW)

     Comment

     Working...
     X