Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Elektros energetikos sistemos integracija į Europos elektros energetikos sistemas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Elektros energetikos sistemos integracija į Europos elektros energetikos sistemas

  Žengtas esminis žingsnis įtvirtinant Lietuvos energetinę nepriklausomybę
  2012/05/09
  Vyriausybės posėdyje pritarta Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos Koncesijos sutarties projektui, Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymo ir Elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymo projektams.
  Vyriausybė atkreipia dėmesį, kad VAE yra neatsiejama sąlyga Baltijos šalių įsijungimui į Europos elektros tinklus darbui sinchroniniu režimu. Atsižvelgiant į tai, Vyriausybė pritarė Elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymo projektui. Elektros tinklų sinchronizacija leis mūsų šaliai pačiai valdyti savo elektros sistemą ir elektros srautus, Lietuvos elektros energetikos infrastruktūra, elektros rinka ir sistemos valdymas bus integruoti į Vakarų Europos elektros sistemas.

  „Šalies energetinę nepriklausomybę galima pasiekti tik per visavertę integraciją į Europos infrastruktūrą ir sistemas. Tam būtina pabaigti ir išplėtoti elektros jungčių su Lenkija ir Švedija projektus, tapti Baltijos valstybių elektros rinkos ir bendros Europos elektros rinkos dalyviais, įgyvendinti alternatyvaus apsirūpinimo dujomis ir efektyvios dujų rinkos projektus“, – sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.
  Jei Rusija Karaliaučiaus nejungs prie Europos elektros tinklų, tai Lietuvai kainuos 300 mln. litų
  Lietuvos pasirengimas sinchronizuoti savo elektros sistemą su Vakarų Europos ENTSO-E sistema kainuos apie 180 mln. litų, jei kartu prie jos prisijungtų Kaliningrado sritis. Priešingu atveju kaina išaugtų iki 470 mln. litų, paskelbė „Litgrid“ trečiadienį Seime.

  Lietuvos elektros tinklų darbą sinchronizuoti su Vakarų Europos sistema planuojama iki 2020 metų. Iki to laiko turės būti baigtas elektros jungties su Lenkija projektas.

  V. Poderys tikslino, kad jokių susitarimų su Rusija dėl Kaliningrado srities ateities dar nėra pasiekta.

  „Mūsų pagrindinis planas – kad Karaliaučius jungsis kartu su mumis. „Planas B“ - jungiamės be Karaliaučiaus. Techniškai žiūrint, nuo Karaliaučiaus Bitėnų skirstykloje galime bet kada atsijungti. Lieka viena linija, nuo Sovietsko iki Kruonio hidroelektrinės. Reikėtų jos arba atsisakyti, arba statyti keityklą. Toks planas, be abejo, yra“, - sakė V. Poderys konferencijoje Seime.

  „Atsijungimas nebus toks, kad viena šalis naktį su žirklėmis nukerpa laidus ir bėga. Tai derybų klausimas. Europos Komisija su savo svoriu derasi su Rusija dėl šių dalykų“, - tikslino V. Poderys. Pirmasis dėrybų posėdis vyko Maskvoje praeitą savaitę.

  Karaliaučiaus sritis sienas turi tik su Lenkija, kurios elektros sistema yra jau sinchronizuota su Vakarų Europa, ir Lietuva. Šiuo metu Baltijos šalys yra bendroje elektros sistemoje su Rusija bei Baltarusija.
  Jungiantis prie ENTSO-E sistemos Baltijos šalys gali arba prisijungti prie Lenkijos vadinamojo valdymo bloko, arba sukurti savą valdymo bloką. Tai bus nuspręsta derantis su Lenkija. Prisijungti prie pastarosios šalies valdymo bloko būtų pigiau, sakė V. Poderys, nes reikėtų mažiau rezervinių pajėgumų.

  Sinchronizavusi savo tinklus su Vakarų Europa Lietuva iš jungties su Lenkija tikisi gauti apie pusę naujai atominei elektrinei Visagine reikalingų rezervinių galių.

  „Šiuo metu bendros elektros sistemos centrinė dispečerinė, kurios įsakymai svarbiais klausimai galioja ir mūsų dispečeriams, yra Maskvoje“, - sakė V. Poderys.
  Paskutinis taisė digital; 2012.05.09, 14:47.

  #2
  Sinchronizacija su Vakarų elektros tinklais kainuos 173 mln. Lt
  Sinchroniškai prisijungti prie Vakarų Europos sistemos Lietuva planuoja 2020 m. ir iki to laiko teks investuoti apie 173 mln. litų.

  Apie tai per konferenciją „Lietuvos ir Europos elektros sistemų sujungimas: sinchronizacijos iššūkiai ir galimybės“ sakė elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strategijos ir rinkos vystymo skyriaus vadovas Robertas Staniulis.

  „Analogiškas dalis pinigų turės investuoti ir Latvija, ir Estija“, – sakė R. Staniulis.

  Pasak R. Staniulio, pagrindinės sąnaudos iš 173 mln. litų bus skirtos elektrinių modernizavimui, tinklų su Rusija ir Baltarusija sujungimui ir galimybių studijoms.

  Sinchronizacija yra sujungtų elektros sistemų darbas vienodu dažniu ir tuo pačiu taktu, o šio proceso tikslas – perorientuoti Baltijos šalių elektros valdymo sistemą į Vakarus, tapti Europos elektros sistemos dalimi ir atsiriboti nuo Rusijos įtakos elektros energetikoje.

  Baltijos šalių ir Europos elektros sistemas planuojama sujungti iki 2020 m. Šiemet balandį Vyriausybė įgaliojo įgyvendinti šį projektą „Litgrid“.

  Centrinė Europa prisijungė anksčiau

  Tačiau Centrinės Europos šalys, pavyzdžiui, Čekija, Lenkija, Vengrija, Slovakija ir kitos su Europos elektros sistema sinchronizavosi dešimtajame XX a. dešimtmetyje.

  „Mums buvo sudėtingiau, nes Centrinės Europos šalys buvo labiau integruotos į sistemą, turėjo tinklus su Europos šalimis, o mes neturime. Lietuvoje pirmieji duomenys dėl sinchronizacijos pradėti rinkti 1998 m., turime pirmąją studiją, bet buvo dedamas akcentas, jog pirma reikia pasistatyti jungtis su Lenkija ir kadangi tik dabar pradedama jungtį statyti, sinchronizacija gali atsirasti tik jai atsiradus“, – paaiškina R. Staniulis.

  Bendrovė „LitPol Link“ buvo įkurta 2008 m. ir ji įgyvendina parengiamuosius Lietuvos ir Lenkijos elektros energijos jungties statybos darbus.

  50 proc. bendrovės akcijų valdo „Litgrid“, kitus 50 proc. – elektros perdavimo funkcijas Lenkijoje atliekantis „PSE Operator“.

  Comment


   #3
   Nesu energetikas, todėl kyla klausimų dėl AE. Ignalinoje stovėjo ir stovės didžiulio galingumo AE, kuriai reikalinga rezervinė galia, jei tokia elektrinė staiga avariniu būdu ar kitaip sustotų. Šiuo metu tą galią užtikrina Rusijos elektrinės ir nuolat kūrenami brangiomis dujomis Elektrėnų katilai su turbinomis. Todėl negalime atsijungti nuo Rusijos ir kažin ar viena jungtis su Lenkija patenkintų reikiamą galią be Rusijos. Jungtis su Švedija tiesiama pastovios srovės, todėl apie jokią sinchronizaciją kalba čia neina.
   Kyla klausimas, kodėl nėra daroma taip kaip Prancūzijoje, kur yra virš 50 reaktorių, sąlyginai nedidelių. Kodėl nėra statoma 4-5 nedideli reaktoriai prie didesnių miestų, kurie atliekama šiluma galėtų pigiai šildyti miestus, vietoje to kad šildę Drūkšių ežerą, kaip yra dabar. Juk vieno reaktoriaus atsijungimas nesukeltų jokio pavojaus sistemai, kaip vienintelio atsijungimas.Kažkada kilusioje spaudoje diskusijoje buvo teisinamasi, kad nėra mažų reaktorių. Manau, kad tai melas, nes juk reaktorius telpa net į povandeninį laivą.
   Įdomu buvo stebėti per TV, kaip Rusijoje, nuskendus atominiam povandeniniui laivui "Komsomolec" Severodvinsko mieste buvo matyti pakrantėje stovinti nurašytas povandeninis laivas, o iš jo eina vamzdžiai link miesto "chruščiovkių", aiškiai šildymui.

   Comment


    #4
    Dar vienas niuansas, kurį užmiršta sinchronizacijos su Vakarais šalininkai. Elektros linijos iš Lietuvos į Lietuvą eina ir per Baltarusiją. Taip kad reikės nutiesti jungtis Lietuvos teritorija ir atsijungti nuo Baltarusijos.
    Kas dėl mažų reaktorių. Jų nėra. Tai, kas yra Prancūzijoje - pakankamai galingi reaktoriai.
    Atominių laivų reaktoriai ne tam skirti. Be to kol kas tik Rusija turi tokias kompaktiškas, beje, plaukiojančias branduolines energetines sistemas, kurios skirtos komerciniam naudojimui. Nors ir pačioje Rusijoje jos nenaudojamos.

    Comment


     #5
     Parašė Al1 Rodyti pranešimą
     Dar vienas niuansas, kurį užmiršta sinchronizacijos su Vakarais šalininkai. Elektros linijos iš Lietuvos į Lietuvą eina ir per Baltarusiją. Taip kad reikės nutiesti jungtis Lietuvos teritorija ir atsijungti nuo Baltarusijos.
     Kas dėl mažų reaktorių. Jų nėra. Tai, kas yra Prancūzijoje - pakankamai galingi reaktoriai.
     Atominių laivų reaktoriai ne tam skirti. Be to kol kas tik Rusija turi tokias kompaktiškas, beje, plaukiojančias branduolines energetines sistemas, kurios skirtos komerciniam naudojimui. Nors ir pačioje Rusijoje jos nenaudojamos.
     Na, JAV pradeda veiklą šia kryptimi:
     http://www.scientificamerican.com/ar...n-mini-reactor
     Taip pat Toshiba yra nemažai nuveikusi:
     http://en.wikipedia.org/wiki/Toshiba_4S
     O čia visa krūva mažų reaktorių:
     http://www.world-nuclear.org/info/inf33.html
     Manau, kol mes statysim tą monstrą, šitie mažiukai jau seniai veiks.

     Comment


      #6
      Kol kas neveikia.

      Comment


       #7
       Šiandien man atejo e-laiškas su tokiu tekstu:

       Atominė elektrinė? Tik žmonės referendume turi nuspręsti, ar toks pavojingas ir ekonomiškai nenaudingas projektas Lietuvai reikalingas.

       Pasirašydami, kad būtų sušauktas referendumas, kiekvienas galime realiai prisidėti, jog valdančiųjų per jėgą mums brukamas atominis monstras būtų sustabdytas.

       Pasirašyti jau galima ir elektroniniu būdu internete, www.erinkimai.lt/atomine. Ši elektroninė sistema visiškai saugi ir patvirtinta Vyriausiosios rinkimų komisijos.

       Kviečiame tapti ir parašų rinkėjais savo gatvėje, mieste, rajone. Kuo aktyviau pasisakykime už referendumą! Priverskime valdžią išgirsti mūsų balsą!

       Daugiau informacijos www.zmonessprendzia.lt , tel. Vilniuje 2 13 13 53
       Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
       Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

       Comment


        #8
        Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
        Šiandien man atejo e-laiškas su tokiu tekstu:
        Man aišku tik viena. Jei nepastatysim AE, tai turėsime dvi palei sienas. Karaliaučiuje ir Baltarusijoje. Karaliaučiaus ko gero bus statoma per pusę rusų ir lenkų, todėl jie ir įjungė atbulinį bėgį dėl Visagino AE. Todėl nepasirašinėsiu jokiuose referendumuose, nors esu AE priešininkas. Tiesiog nėra kitos išeities, kaip statyti kuo greičiau.

        Comment


         #9
         Jei mes prisijungsim prie Europos energetikos sistemos, o Karaliaučius ne, tai per kur jie sinchronizuosis? Statys/nuomosis liniją per LT į BY?

         Comment


          #10
          Parašė digital Rodyti pranešimą
          Jei mes prisijungsim prie Europos energetikos sistemos, o Karaliaučius ne, tai per kur jie sinchronizuosis?
          Dirbs autonomiškai. Virtuliai gali sinchronizuotis su RAO JES.

          Comment


           #11
           Parašė J.U. Rodyti pranešimą
           Man aišku tik viena. Jei nepastatysim AE, tai turėsime dvi palei sienas. Karaliaučiuje ir Baltarusijoje. Karaliaučiaus ko gero bus statoma per pusę rusų ir lenkų, todėl jie ir įjungė atbulinį bėgį dėl Visagino AE. Todėl nepasirašinėsiu jokiuose referendumuose, nors esu AE priešininkas. Tiesiog nėra kitos išeities, kaip statyti kuo greičiau.
           Bent vieną AE pašonėje tikrai turėsime, ar statysime, ar nestatysime Visagino AE.

           Parašė digital Rodyti pranešimą
           Jei mes prisijungsim prie Europos energetikos sistemos, o Karaliaučius ne, tai per kur jie sinchronizuosis? Statys/nuomosis liniją per LT į BY?
           Privers Lietuvą pastatyti atskirą Kaliningrad jungtį su Baltarusija.
           Jei Kaliningrado AE žada pardavinėti elektrą į Lenkiją, tai turės sinchronizuotis su Europa.

           Comment


            #12
            Parašė Al1 Rodyti pranešimą
            Privers Lietuvą pastatyti atskirą Kaliningrad jungtį su Baltarusija.
            Jei Kaliningrado AE žada pardavinėti elektrą į Lenkiją, tai turės sinchronizuotis su Europa.
            Ką reiškia "privers"?

            Beje įdomu kaip jie užtikrintų stabilų savo AE darbą su vienintele išorine jungtimi.

            Comment


             #13
             Na va, specialistų nuomonė dėl AE. Patvirtinama, kad tokia elektrinė yra per galinga ir Lietuvai jokios energetinės nepriklausomybės neatneša. Matau, kad mano abejonės dėl pernelyg galingo reaktoriaus turi pagrindą.
             http://www.lzinios.lt/Ekonomika/Visa...bes-pardavimas

             Comment


              #14
              Seimas pritarė elektros tinklų sinchronizacijos su žemyninės Europos tinklais projektui
              ELTA ir lrytas.lt inf. 2012-06-12 11:31
              Seimas pritarė elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymo projektui, kuriuo nustatomi jos svarbiausi etapai, būtinosios sąlygos ir bendrieji įgyvendinimo principai.

              Už įstatymo projektą balsavo 121 Seimo narys, prieš - 1, susilaikė 2 parlamentarai.

              Seimas šį įstatymą priėmė atsižvelgdamas į Europos Sąjungos energetikos strategiją, kuri numato 2014 m. sukurti Europos Sąjungos energetikos vidaus rinką, integruotą ES, įskaitant Baltijos valstybes, energetikos infrastruktūrą ir 2015 m. panaikinti Baltijos valstybių energetinę izoliaciją.

              Siekiant sistemingo ir koordinuoto visų elektros energetikos projektų, užtikrinančių integraciją į Europos elektros energetikos sistemas, įgyvendinimo, priimtame dokumente yra įtvirtinami Lietuvos elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas etapai ir planuotini jų įgyvendinimo terminai: Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link 1“ eksploatacijos pradžia 2015 m. ir jungties išplėtimas 2020 m., papildomos Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link 2“ nutiesimas 2018-2020 m., Lietuvos ir Švedijos elektros jungties „NordBalt“ eksploatacijos pradžia 2015 m., regioninės Baltijos valstybių elektros rinkos sukūrimas iki 2013 m., įgyvendinant Baltijos energijos rinkos sujungimo plane (BEMIP) numatytus veiksmus, ir dalyvavimas Šiaurės šalių ir Europos elektros rinkose, konkurencingų vietinių elektros energijos gamybos pajėgumų plėtra, užtikrinanti nepertraukiamą elektros energetikos sistemos adekvatumą, Lietuvos elektros energetikos sistemos sujungimas su žemyninės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu 2020 m. Kaip teigiama įstatyme, tik įgyvendinus visus šiuos etapus bus užtikrinta Lietuvos elektros energetikos sistemos visavertė integracija į Europos elektros energetikos sistemas.

              Lietuvos elektros energetikos sistemos integraciją į Europos elektros energetikos sistemas įgyvendins Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius Vyriausybės nustatyta tvarka. Vyriausybė turės nustatyti šio tikslo įgyvendinimo politines, ekonomines ir technologines kryptis, veiksmų planą, koordinuoti ir prižiūrėti jo įgyvendinimą.

              Comment


               #15
               "Litgrid" į elektros perdavimo tinklo plėtrą per 10 metų ketina investuoti 2,8 mlrd. Lt
               vz.lt
               Bendrovė pranešė, kad didžiąją dalį investicijų - 1,972 mlrd. Lt - įmonė numato skirti perdavimo tinklo strateginių projektų įgyvendinimui. 799 mln. Lt planuojama investuoti į perdavimo tinklo patikimumo didinimo projektus.

               Plačiau: http://vz.lt/article/2012/7/19/litgr...#ixzz214tAUN8E
               LIETUVOS ELEKTROS ENERGETIKOS SISTEMOS
               330–110 KV TINKLŲ PLĖTROS PLANAS
               2012–2021 M.


               Comment


                #16
                Ką reiškia raudoni kryžiukai? Naikinama?

                Comment


                 #17
                 Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                 Ką reiškia raudoni kryžiukai? Naikinama?
                 Panašu, kad taip. Nes Alytaus-Gardino linijoje planuojamas nuolatinės srovės intarpas.

                 Comment


                  #18
                  Čia bus taip kaip su MN - Ivano prie vamzdžio neprileisime, bet patys liksime prie suskilusios geldos ir mokėsime už elektrą brangiai. Elektra Rytuose bus VISADA pigesnė, o mes nutrauksime jungtis ir pirksime brangiai iš Vakarų. Tai daroma specialiai kad ir Visagino AE galėtų parduoti vietoje elektrą maksimaliai brangiai, o Rytai nenumušinėtų kainos. Galiausiai Kaliningradas jungsis su Rusija per Latviją???

                  Comment


                   #19
                   Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                   Čia bus taip kaip su MN - Ivano prie vamzdžio neprileisime, bet patys liksime prie suskilusios geldos ir mokėsime už elektrą brangiai. Elektra Rytuose bus VISADA pigesnė, o mes nutrauksime jungtis ir pirksime brangiai iš Vakarų. Tai daroma specialiai kad ir Visagino AE galėtų parduoti vietoje elektrą maksimaliai brangiai, o Rytai nenumušinėtų kainos. Galiausiai Kaliningradas jungsis su Rusija per Latviją???
                   Lygiai taip pat su gamtinėmis dujomis. Jos ten pigesnės, bet mes perkame brangiai. Pigiai gautume tik tada jeigu sutiktume tapti Rusijos satelitais, kaip Baltarusija.

                   O MN parodė, kad gali dirbti ir be vamzdžio, nors ir ne taip efektyviai, bet užtat gyvenam be "broliškos globos", t.y. prezidentūros ir vyriausybės durų niekas kojom neatidarinėja.

                   O dėl elektros pirkimo iš Vakarų, tai nereikėtų taip vienareikšmiškai apibendrinti. Bus statoma atominė elektrinė, tad dar neaišku ar mes pirksime ar Vakarai iš mūsų pirks. O apriboti konkurentui galimybes prieiti prie rinkos, į kurią patys bandysime prasibrauti yra labai normalus žingsnis.

                   Juo labiau tai ženklas Baltarusijai, kad Vilniaus pašonėje statomos elektrinės elektros energiją galės patys sau pardavinėti arba Rusijai, kuri gal ir sutiks už savikainą ar dar pigiau pirkti.

                   Comment


                    #20
                    Parašė Perfect Rodyti pranešimą
                    Lygiai taip pat su gamtinėmis dujomis. Jos ten pigesnės, bet mes perkame brangiai. Pigiai gautume tik tada jeigu sutiktume tapti Rusijos satelitais, kaip Baltarusija.

                    O MN parodė, kad gali dirbti ir be vamzdžio, nors ir ne taip efektyviai, bet užtat gyvenam be "broliškos globos", t.y. prezidentūros ir vyriausybės durų niekas kojom neatidarinėja.

                    O dėl elektros pirkimo iš Vakarų, tai nereikėtų taip vienareikšmiškai apibendrinti. Bus statoma atominė elektrinė, tad dar neaišku ar mes pirksime ar Vakarai iš mūsų pirks. O apriboti konkurentui galimybes prieiti prie rinkos, į kurią patys bandysime prasibrauti yra labai normalus žingsnis.

                    Juo labiau tai ženklas Baltarusijai, kad Vilniaus pašonėje statomos elektrinės elektros energiją galės patys sau pardavinėti arba Rusijai, kuri gal ir sutiks už savikainą ar dar pigiau pirkti.
                    Naujas Visagino reaktorius tik nedidelę dalį Lietuvos elektros energijos poreikių patenkins, o elektros poreiktis turbūt dar labiau išaugs, tad reiks arba importuoti arba ieškoti kitų gamybos šaltinių vietoje. Todėl manau turėtų būti visos rinkos atviros, tiek, Vakarų, tiek Rytų, tiek Šiaurės, jeigu Baltarusija pasiūlys pigiau, kodėl iš jos nepirkti?
                    Flickr

                    Comment

                    huluhub.com
                    porno video
                    antalya escort
                    Working...
                    X