Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suskystintų gamtinių dujų terminalas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Broliai, kurie sulindę gazpromui į vieną vietą?

  Comment


   Parašė liutass Rodyti pranešimą
   Jei lietuviai butu protingi, butu taip, kaip Lenkijoje, ar net geriau. Deja...

   http://m.kauno.diena.lt/naujienos/pa...askaita-908546
   Straispnio objektyvumas abejotinas, vien atkreipus dėmesį į tokią frazę ir perskaitant straipsnį aukščiau:
   Dujų tiekimas, tarkim, į Klaipėdos SGD yra menkas, per metus atplaukia vos keli dujovežiai.
   Kitas aspektas yra Latvijos prorusiškas verslas, kuris manau ne šiaip sau maksimaliai kaišiojo pagalius į ratus bandant susitarti dėl bendro terminalo. Užtenka pažvelgti į Latvijos Venstpilio uosto valdymą bei rusų įtaką dujų ūkyje. Lietuvai teko prisiimti didesnę naštą nenorint būti vatnikų įkaite kaip su Družbos naftotiekiu ir AMB "pigiausių' dujų atveju parduodant Lietuvos dujas už 150mln Lt.

   Comment


    Ž. Vaičiūnas Briuselyje aptars SGD importo iš JAV galimybes https://www.vz.lt/pramone/energetika/2019/05/02/z-vaiciunas-briuselyje-aptars-sgd-importo-is-jav-galimybes
    Briuselyje ketvirtadienį rengiamas pirmasis aukšto lygio ES ir JAV verslo energetikos forumas, kuriame bus diskutuojama apie suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) eksportą iš Amerikos į ES dujų rinkas. Forume dalyvaus energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
    Energetikos ministerijos teigimu, Europoje augant SkGD dujų poreikiui, o JAV sparčiai plėtojant SkGD gavybą, abi pusės suinteresuotos ieškoti būdų, kaip paskatinti ir sudaryti kuo palankesnes konkurencines sąlygas abiejų pusių bendradarbiavimui.
    Ministras Briuselyje taip pat susitiks su EK viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi ir kitais EK atstovais, su kuriais aptars Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo projekto pažangą ir tolimesnę eigą. Ministras kels Lietuvai aktualius klausimus, susijusius su pagal ES metodologiją atliktų streso testo rekomendacijų įgyvendinimu Astravo atominėje elektrinėje.

    Comment


     „Laisvės dujos“: Amerika ir vėl vaduoja Europą, tik šįkart – ne nuo nacių, o nuo rusiškų dujų https://www.delfi.lt/verslas/energet....d?id=81058239
     Jungtinių Valstijų energetikos sekretorius Rickas Perry'is antradienį Briuselyje pasirašys kelias suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) eksporto sutartis, o tai padvigubins Amerikos SGD eksporto į Europą pajėgumus iki 112 mlrd. kub. m per metus.
     „Rusija nutrauks jūsų dujų tiekimą akimirksniu, jei jūs nesilaikysite Maskvos politinės krypties“, - įspėjo R. Perry'is. Pasak jo, JAV nepalaiko „Nord Stream 2“ projekto - „nėra gerai turėti tik vieną dujų tiekėją“.
     Jungtinės Valstijos SGD eksportuoti pradėjo vos prieš keletą metų, o didžiausia šio eksporto kryptis dabar yra Japonija. Visgi R. Perry'io pasirašytos sutartys leis padvigubinti SGD eksporto į Europą apimtis, teigė spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs R. Perry'io patarėjas iškastinio kuro klausimais Stevenas Winbergas. „Iki 2020-ųjų mes padidinsime SGD eksporto į Europą apimtis nuo 50 mlrd. kub. m iki 112 mlrd. kub. m per metus“, - tikino S. Winbergas. Anksčiau JAV energetikos lobistai tikino, kad Lenkija yra viena iš šalių, kuri gali pasistatyti plaukiojantį SGD terminalą Gdanske, o tai leistų eksportuoti Jungtinių Valstijų SGD į Centrinės ir Rytų Europos šalis.

     Comment


      „Lietuvos energijos tiekimas“ įsigijo naują SkGD krovinį iš „Equinor“ https://www.vz.lt/pramone/energetika/2019/06/11/lietuvos-energijos-tiekimas-isigijo-nauja-skgd-krovini-is-equinor
      „Šiuo metu rinkoje esanti vasaros situacija dėl žemų sezoninių SkGD kainų yra ypač palanki gamtinių dujų pirkėjams. Dalis šio krovinio bus tiekiama mūsų klientams Latvijoje, taip pat planuojame dalį gamtinių dujų pasaugoti Latvijos Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje“, – teigia Darius Montvila, LET vadovas.
      Nuo 2019 metų pradžios momentinių SkGD sandorių rinkoje kainos Azijoje ir Europoje krito apie 50%. Metų pradžioje kainos Azijoje siekė apie 25-27 Eur/MWh, o šiuo metu jos nukrito iki 13-14 Eur/MWh liepos mėnesio tiekimui. Europoje pokytis siekia nuo 23 Eur/MWh iki 11 Eur/MWh. Viena pagrindinių kainų pokyčių priežasčių yra tarptautinėse rinkose gerokai išaugusi SkGD pasiūla, kurios rinka nespėja taip greitai sugerti, o tai sukelia spaudimą kainoms.

      Comment

      Unconfigured Ad Widget

      Collapse
      Working...
      X