Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Suskystintų gamtinių dujų terminalas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Broliai, kurie sulindę gazpromui į vieną vietą?

  Comment


   Parašė liutass Rodyti pranešimą
   Jei lietuviai butu protingi, butu taip, kaip Lenkijoje, ar net geriau. Deja...

   http://m.kauno.diena.lt/naujienos/pa...askaita-908546
   Straispnio objektyvumas abejotinas, vien atkreipus dėmesį į tokią frazę ir perskaitant straipsnį aukščiau:
   Dujų tiekimas, tarkim, į Klaipėdos SGD yra menkas, per metus atplaukia vos keli dujovežiai.
   Kitas aspektas yra Latvijos prorusiškas verslas, kuris manau ne šiaip sau maksimaliai kaišiojo pagalius į ratus bandant susitarti dėl bendro terminalo. Užtenka pažvelgti į Latvijos Venstpilio uosto valdymą bei rusų įtaką dujų ūkyje. Lietuvai teko prisiimti didesnę naštą nenorint būti vatnikų įkaite kaip su Družbos naftotiekiu ir AMB "pigiausių' dujų atveju parduodant Lietuvos dujas už 150mln Lt.

   Comment


    Ž. Vaičiūnas Briuselyje aptars SGD importo iš JAV galimybes https://www.vz.lt/pramone/energetika/2019/05/02/z-vaiciunas-briuselyje-aptars-sgd-importo-is-jav-galimybes
    Briuselyje ketvirtadienį rengiamas pirmasis aukšto lygio ES ir JAV verslo energetikos forumas, kuriame bus diskutuojama apie suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) eksportą iš Amerikos į ES dujų rinkas. Forume dalyvaus energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
    Energetikos ministerijos teigimu, Europoje augant SkGD dujų poreikiui, o JAV sparčiai plėtojant SkGD gavybą, abi pusės suinteresuotos ieškoti būdų, kaip paskatinti ir sudaryti kuo palankesnes konkurencines sąlygas abiejų pusių bendradarbiavimui.
    Ministras Briuselyje taip pat susitiks su EK viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi ir kitais EK atstovais, su kuriais aptars Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo projekto pažangą ir tolimesnę eigą. Ministras kels Lietuvai aktualius klausimus, susijusius su pagal ES metodologiją atliktų streso testo rekomendacijų įgyvendinimu Astravo atominėje elektrinėje.

    Comment


     „Laisvės dujos“: Amerika ir vėl vaduoja Europą, tik šįkart – ne nuo nacių, o nuo rusiškų dujų https://www.delfi.lt/verslas/energet....d?id=81058239
     Jungtinių Valstijų energetikos sekretorius Rickas Perry'is antradienį Briuselyje pasirašys kelias suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) eksporto sutartis, o tai padvigubins Amerikos SGD eksporto į Europą pajėgumus iki 112 mlrd. kub. m per metus.
     „Rusija nutrauks jūsų dujų tiekimą akimirksniu, jei jūs nesilaikysite Maskvos politinės krypties“, - įspėjo R. Perry'is. Pasak jo, JAV nepalaiko „Nord Stream 2“ projekto - „nėra gerai turėti tik vieną dujų tiekėją“.
     Jungtinės Valstijos SGD eksportuoti pradėjo vos prieš keletą metų, o didžiausia šio eksporto kryptis dabar yra Japonija. Visgi R. Perry'io pasirašytos sutartys leis padvigubinti SGD eksporto į Europą apimtis, teigė spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs R. Perry'io patarėjas iškastinio kuro klausimais Stevenas Winbergas. „Iki 2020-ųjų mes padidinsime SGD eksporto į Europą apimtis nuo 50 mlrd. kub. m iki 112 mlrd. kub. m per metus“, - tikino S. Winbergas. Anksčiau JAV energetikos lobistai tikino, kad Lenkija yra viena iš šalių, kuri gali pasistatyti plaukiojantį SGD terminalą Gdanske, o tai leistų eksportuoti Jungtinių Valstijų SGD į Centrinės ir Rytų Europos šalis.

     Comment


      „Lietuvos energijos tiekimas“ įsigijo naują SkGD krovinį iš „Equinor“ https://www.vz.lt/pramone/energetika/2019/06/11/lietuvos-energijos-tiekimas-isigijo-nauja-skgd-krovini-is-equinor
      „Šiuo metu rinkoje esanti vasaros situacija dėl žemų sezoninių SkGD kainų yra ypač palanki gamtinių dujų pirkėjams. Dalis šio krovinio bus tiekiama mūsų klientams Latvijoje, taip pat planuojame dalį gamtinių dujų pasaugoti Latvijos Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje“, – teigia Darius Montvila, LET vadovas.
      Nuo 2019 metų pradžios momentinių SkGD sandorių rinkoje kainos Azijoje ir Europoje krito apie 50%. Metų pradžioje kainos Azijoje siekė apie 25-27 Eur/MWh, o šiuo metu jos nukrito iki 13-14 Eur/MWh liepos mėnesio tiekimui. Europoje pokytis siekia nuo 23 Eur/MWh iki 11 Eur/MWh. Viena pagrindinių kainų pokyčių priežasčių yra tarptautinėse rinkose gerokai išaugusi SkGD pasiūla, kurios rinka nespėja taip greitai sugerti, o tai sukelia spaudimą kainoms.

      Comment


       Siek tiek apie laiva

       http://www.technologijos.lt/n/techno...VyPZzFUo-84EZA

       Tai, jog Lietuvos vartotojams atskirais periodais vis patraukliau naudoti dujas, gaunamas per Klaipėdos SGD terminalą, liudija ir šių metų gegužės mėnesio gamtinių dujų tiekimo duomenys. Jie rodo, kad 1,7 teravatvalandės (TWh) arba 95 proc. gamtinių dujų, importuotų į Lietuvą, buvo patiekta per Klaipėdos SGD terminalą. Tai penktadaliu daugiau nei pernai gegužę, kai per SGD terminalą į sistemą buvo patiekta 1,4 TWh arba 74 proc. visų įleistų gamtinių dujų. Likusi dalis – 0,09 TWh arba 5 proc. gamtinių dujų paskutinį šių metų pavasario mėnesį buvo patiekta dujotiekiu iš Baltarusijos.

       Pasak S. Bilio, Lietuva tampa dujų srautų kryžkele Baltijos šalių regione. Šiandien gerai išvystyta dujų perdavimo infrastuktūra ir palankiomis prekybos sąlygomis naudojasi trys valstybės – Lietuva, Latvija ir Estija. Nuo ateinančių metų pradžios, pastačius dujotiekių jungtį tarp Suomijos ir Estijos Balticconnector prisijungs ir Suomija. Po poros metų bus atvertas kelias dujų jungčiai su Vakarų Europa per Lenkiją. Į pabaigą juda viešųjų pirkimų procesas, po kurio, pasirašius rangos sutartis, bus pradėti GIPL jungties statybos darbai. Birželio pradžioje Lietuvos ir Latvijos dujų perdavimo sistemos operatoriai pateikė bendrą paraišką dėl ES paramos dujotiekio, jungiančio abi valstybes, pajėgumų padidinimui. Šie rinkos integracijos darbai dar labiau padidins dujų infrastruktūros prieinamumą vartotojams.

       Comment


        „Independence“ iki šaltojo sezono rezervuotas pilnai https://www.vz.lt/pramone/energetika...rvuotas-pilnai

        Comment


         Kremlinukams sunkios dienos
         Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

         Comment


          Turbūt buvo teisūs tie specalistai, kurie sakė, kad su terminlau reikia sulaukti 2018-2019 metų (t.y. kai bus baigti dideli projektai Australijoje, Katare, JAV ir dar kažkur) ir kaina pasikeis drastiškai. Įdomu kokios politikos Gazpromas laikysis: potencialiai jų dujos pigesnės, jie gali jas pasiūlyti gerokai pigiau, bet reikia drastiškai keisti kainodaros principus. O taip nesinori: juk ir nesename ginče su EK taip siekta išsaugoti senus kainodaros principus ...

          Comment


           Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
           „Independence“ iki šaltojo sezono rezervuotas pilnai https://www.vz.lt/pramone/energetika...rvuotas-pilnai
           Užpildytas, tik kaina didoka.

           Pagal dujų didmeninę (importo)kainą Lietuva dujas importavo bene brangiausiai iš visų ES šalių. Mus lenkia gal tik Rumunija ir Suomija. Daugiausiai čia aišku lėmė itin brangiai perkamos dujos pagal ilgalaikį kontraktą su Statoil per SGD terminalą, bet įdomu, kad ir Gazprom Estijai ir Latvijai (jau nekalbant apie didesnes šalis) dujas pardavinėjo 5-8% pigiau, nei Lietuvai. Kažkaip nebeveikia terminalas, kaip importuojamų dujų kainos mažinimo priemonė. Tik kaip saugumą užtikrinantis įrenginys. Bent jau žiemą...

           https://www.facebook.com/martynas.na...13847810739797
           Flickr

           Comment


            Kainos I ketvirčio. O užpildytas dabar kai kaina kritusi ir visi ruošiasi žiemai, kai tikėtina kainos vėl kils į aną lygį.

            Comment


             Martyno Nagevičio post'as yra puikus pavyzdys kaip ištraukus vieno ketvirčio informaciją ir nerodant kas liko galima daryti sensacingas naujienas.

             Comment


              Į lobistų pasisakymus visada reikia žiūrėti atsargiai.
              Post in English - fight censorship!

              Comment


               Paskaičiau komentarus po FB įrašu... Šitas įrašas daugiau pasako apie Nagevičių nei apie dujų terminalą. Kai tokie draugai, kam dar reikalingi vatnykai.

               Comment


                Parašė index Rodyti pranešimą
                Į lobistų pasisakymus visada reikia žiūrėti atsargiai.
                Bet Nagevičių niekaip neišeitų apkaltinti lobinant Gazpromui ar apskritai kokiems nors Rusijos energetikams.
                Flickr

                Comment


                 Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                 Bet Nagevičių niekaip neišeitų apkaltinti lobinant Gazpromui ar apskritai kokiems nors Rusijos energetikams.
                 Biokurui lobina jis. Taigi tuo pačiu ir prieš visas kitas energijos rūšis.
                 Post in English - fight censorship!

                 Comment


                  Parašė index Rodyti pranešimą

                  Biokurui lobina jis. Taigi tuo pačiu ir prieš visas kitas energijos rūšis.
                  Ir kas tame blogo? Plius skaičiai čia realūs.
                  Flickr

                  Comment


                   Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                   Bet Nagevičių niekaip neišeitų apkaltinti lobinant Gazpromui ar apskritai kokiems nors Rusijos energetikams.
                   Na stūmimas ant Laivo iš esmės yra Gazprom/Kremliaus/Putino lobinimas.... Toks biški naudingas idiotas gaunasi.

                   Kaip sakoma yra melas, didelis melas ir statistika

                   Comment


                    Pastatys Vilniuje ir Kaune biokuro/šiukšlių jėgaines ir sumažės dujų poreikis dar labiau.

                    Comment


                     Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                     Bet Nagevičių niekaip neišeitų apkaltinti lobinant Gazpromui ar apskritai kokiems nors Rusijos energetikams.
                     Tiesiog yra geras terminas - "naudingi idiotai". Tokie yra Vakarų žalieji, t.t. Nagevičius (plius dar verslo interesai). Jie mato šapelį Europos Vakaruose, bet nemato "rastų" pradedant Rusija, Kinija ir nekalbant apie 3-iąjį pasaulį, ar net JAV.

                     Nesiplėsiu apie tai, kad vokiečiai žalieji kryžium gulė prieš IAE, bet visiškai nemato BelAE, kai lygtai ji neegzistuotų. Pažįstami Berlyne jau bandė kalbėti su valdžia, bet kaip žirniai į sieną.
                     Paskutinis taisė Sula; 2019.07.11, 19:47.

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X