Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Geležinkeliai Lietuvoje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Dzipas
  pradėjo temą Geležinkeliai Lietuvoje

  Geležinkeliai Lietuvoje

  John, Zaliakalnio funikulierius yra Mickeviciaus gatves gale, (mickeviciaus gatve kertasi su laisves al.) ir tas funikulierius tave pakeltu tiesiai prie prisikelimo baznycios.
  Liuks foto! Dekui ;]

 • ZYKLON-B
  replied
  Girdejau kad nuo kitamet nusimato Kaunas - Klaipeda ruozo elektrifikavimas bei Vilnius-Kaunas ruozo modernizavimas - gal kazkas zino daugiau detaliu?

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  „LG Cargo“ vadovas: mums sekasi geriau nei latviams
  Valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ (LG) antrinei krovinių vežimo bendrovei „LG Cargo“ ketinant artimiausiais metais smarkiai padidinti pervežimus, jos vadovas pripažįsta, kad dėl krovinių vyksta aktyvi konkurencija su kitų transporto rūšių vežėjais.

  Egidijus Lazauskas interviu BNS teigė, kad bendrovė sėkmingai konkuruoja su Latvijos geležinkeliais. Tačiau sudaryti kliūčių į Lietuvos rinką ateiti naujiems vežėjams „LG Cargo“ neketina ir ruošiasi dar aštresnei konkurencijai.

  LG Krovinių vežimo direkcijos veiklą neseniai perėmusi „LG Cargo“ planuoja ne tik dideles investicijas į vagonų atnaujinimą ir elektrinius lokomotyvus, bet svarsto ir apie tolesnį veiklos optimizavimą...
  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/transpo....d?id=81484699

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  „Lietuvos geležinkelių“ pajamas didina augantys krovinių srautai
  Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius „Lietuvos geležinkelių“ grupės pajamos, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo 3,6%.

  Kaip praneša įmonė, sausio-gegužės mėnesiais „Lietuvos geležinkeliai“ kartu su veiklą pradėjusia krovinių vežimo bendrove „LG Cargo“ uždirbo 190,5 mln. Eur pajamų, kai tuo pačiu periodu pernai bendrovės pajamos siekė 183,8 mln. Eur...

  ...Šiemet per penkis mėnesius „LG Cargo“ krovinių vežimo apimtys paaugo 0,6% – iki 22,55 mln. tonų. Palyginti su praėjusiais metais, augimas kiek sulėtėjo – tam didžiausios įtakos turėjo mažėję krovinių apimtys Kaliningrado srities kryptimi – šilta žiema lėmė, jog anglies poreikis buvo mažesnis, anglies kaina rinkoje buvo smarkiai kritusi.

  Tuo tarpu labiausiai (45,5%) augo konteinerių pervežimai – per penkis mėnesius pervežta 62.500 TEU. Tikimasi, jog pervežamų konteinerių kiekį padidins ir nuo birželio mėnesio startuosiantis konteinerių vežimas iš Klaipėdos į Kijevą. Traukinys kursuos kas savaitę ir perveš daugiau kaip po 10.000 TEU kasmet.

  Traukiniai Lietuvoje tampa vis populiaresne susisiekimo priemone keliaujantiems. Per pirmus penkis šių metų mėnesius „Lietuvos geležinkelių“ traukiniais keliavo jau 2,33 mln. keleivių – 17,3% daugiau, nei tuo pačiu periodu prieš metus (1,98 mln.). Populiariausiu maršrutu Vilnius–Kaunas sausio–gegužės mėnesiais keliavo 11,4% daugiau keleivių.
  Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logist...#ixzz5qpNl2aJk

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Dėl karščių ribojamas traukinių greitis
  Lietuvoje tvyrant karščiams pradėtas riboti traukinių greitis, keleiviams rekomenduojama įvertinti galimus vėlavimus, pranešė valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“.

  „Siekiant užtikrinti eismo saugumą nuo trečiadienio ribojamas visų keleivinių ir krovininių traukinių greitis dienos metu – nuo 14 val. iki 19 val. Tokių priemonių būtina imtis ilgesnį laiką užsitęsus karštiems orams“, – BNS teigė bendrovės atstovė Novilė Valančė.

  Pasak jos, tikslią traukinių vėlavimų trukmę įvardyti sudėtinga, nes iš esmės keičiasi visų (tiek prekinių, tiek keleivinių) traukinių grafikai. Vieni traukinių reisai gali vėluoti kelias minutes, kiti – ir 15–20 minučių...

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė lukass Rodyti pranešimą
  „Lietuvos geležinkeliai“: antrinės įmonės veikia nuolat augančios konkurencijos sąlygomis
  IŠVADA: LG antrines įmones reikia grąžinti į LG kaip struktūrinius padalinius.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  „Lietuvos geležinkeliai“: antrinės įmonės veikia nuolat augančios konkurencijos sąlygomis
  Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ tvirtina, kad komercines paslaugas teikiančias grupės įmones „LG Cargo“, Geležinkelių tiesimo centras (GTC) ir Vilniaus lokomotyvų remonto depas pripažinus perkančiosiomis organizacijomis, joms būtų sudarytos prastesnės sąlygos konkuruoti rinkoje.

  ...Anot „Lietuvos geležinkelių“, jei „LG Cargo“ klientui prireiktų specifinio tipo vagono, jo įsigijimas pagal viešųjų pirkimų procedūras įprastai truktų nuo 6 iki 12 mėnesių. Be to, toks terminas būtų tik sklandžių pirkimo procedūrų atveju ir jei nebūtų tiekėjų skundžiamas, ar nutraukiamas. Įprastai klientas tiek laiko nesutinka laukti, tad jis pasirinktų kitą vežėją.

  „Maža to, aplinkinių šalių vežėjai, kurie paprastai paslaugas ir prekes įsigyja ne viešųjų pirkimų būdu, o remdamiesi vidaus tvarkomis, rodo didelį susidomėjimą perimti „LG Cargo“ krovinius, kai kurie jų jau vykdo riedmenų sertifikavimo procedūras. Šiuo metu 10 bendrovių turi licencijas važiuoti geležinkeliu Lietuvos teritorijoje“, – teigiama „Lietuvos geležinkelių“ pranešime.

  Preliminariu vertinimu, jei „LG Cargo“ veiklą tęstų kaip perkančioji organizacija, bendrovė prarastų apie trečdalį pajamų per metus – 120 mln. Eur. Didžioji dalis šių lėšų atitektų kitų šalių vežėjams, kurie turėtų esminį konkurencinį pranašumą šiame versle – efektyviau, greičiau įsigyti prekes bei paslaugas. Ilguoju laikotarpiu iškiltų grėsmė ir krovinių vežimo bendrovės išlikimui – tuomet praradimas siektų 400 mln. Eur...
  Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logist...#ixzz5qZ91ae5d

  Komentuoti:


 • Dariukas
  replied
  Birželio 3 dieną prieš teismą stos šilumvežio mašinistas, mirtinai pervažiavęs žmogų, penktadienį pranešė Šiaulių apylinkės teismas.

  Plačiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...mogu-10567248/

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda gabenti konteinerius iš Klaipėdos į Kijevą
  „Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LG Cargo“ plečia krovinių maršrutų geografiją ir nuo birželio pradės konteinerių vežimą iš Klaipėdos į Kijevą.

  Dėl to antradienį Odesoje susitarė Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių bendrovės. Maršruto operatorėmis tapo įmonės „Intermodal Container Service“ ir „Containerships“...
  Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logist...#ixzz5pJzTL3QT

  Komentuoti:


 • booraz
  replied

  Jūs teisus, ne taip kažkaip pažiūrėjau.

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė booraz Rodyti pranešimą
  Čia kažkaip galai nesueina. Tai gal geriau neremontuoti esamų, o pirkti dar naujų.
  Vietoje 37,4/44=0,85m€ už lokomotyvo kapitalinį remontą sumokėti ne mažiau 3,5m€ už naują lokomotyvą?

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Kodėl?

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Ne. LG neužsiims nauja AS ir jos vietoje nestatys savo centrinės būstinės. Ir aplamai kol kas su AS neaišku. Kol kas numatomas tik to skvero, kur McDonalds'as užstatymas (Seinų, Stoties ir Geležinkelio g. trikampio) gal ir pačios Geležinkelio g. bei stoties aikštės rekonstrukcija.

  Komentuoti:


 • Ignalina
  replied
  Nebus čia susiję su stoties rekonstrukcijos projektu, kur kartu ir autobusų stotį iškelinės?

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  LG planuoja naują centrinę būstinę Geležinkelio g. Dabartinis pastatas Mindaugo g. būtų parduotas (ar išnuomotas). Tik kur jie planuoja įkišti tą savo naują būstinę Geležinkelio g.? Vietos tai nėra. Pagal vizualizaciją, atrodo, kad ji būtų padaryti depo vietoje, integruojant ir seną depo pastatą. Kur būtų iškeltas depas ir VLRD?

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Tai kad pagrindinė kliūtis vasarą buvo Vaidotų jungiamosios linijos tiesimas. Dabar jau eismas ja vyksta. Todėl nemanau, kad per Latviją ilgai dar važiuos kroviniai.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Viskas dėl apsileidimo. Praėjo tiek metų, eismas vis intensyvėjo, o pilnas dvikkelis Radviliškio-Kaišiadorių ruože net nesvarstomas. Geriau per Latviją vežt.

  Komentuoti:


 • Ignalina
  replied
  Parašė Al1 Rodyti pranešimą

  Tai čia tik dėl to, kad vyksta dvikelės linijos tiesimas nuo Vaidotų iki Vilniaus - Kauno linijos. Linija jau vyksta eismas ir todėl per Latviją (Gryvą) krovinininiai tikriausiai nebevažiuoja.
  Vyksta, ir dar intensyviau, nei vasarą.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Premjeras: Lenkija stipriai padidins pervežimus Lietuvos geležinkeliais
  Lenkija planuoja smarkiai didinti krovinių pervežimą Lietuvos geležinkeliais iš naftos koncerno „Orlen“ valdomos Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos į Lenkiją, teigia premjeras Saulius Skvernelis...
  Skaityti daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/versla...keliais-879231

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Realių darbų linijoje - ne. Popierių derinimo ir konkursų - tikriausiai taip.

  Komentuoti:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Working...
X