Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[SE] Geležinkeliai Švedijoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Silber418
  replied
  Kelios nuotraukos su geležinkelio atkarpų vaizdais iš aukščiau.

  Björnsjö

  SE - Björnsjö by Neel Bechtiger, on Flickr

  Vännäsby

  SE - Vännäsby by Neel Bechtiger, on Flickr

  Sparreholm

  SE - Sparreholm by Neel Bechtiger, on Flickr

  Björkliden

  SE - Björkliden - Dm3 by Neel Bechtiger, on Flickr

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Geteborgas. Pagaminti pirmieji Geteborgo regionui skirtų naujų priemiesčio traukinių "Bombardier Zefiro Express" korpusai.


  Šaltinis


  Šaltinis


  Šaltinis


  Šaltinis

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Stokholmas-Båstad. Šiemet "MTR Express-MTRX" pasiūlė naują maršrutą tarp Solnos (Arenastaden)/Stokholmo ir kurortinio miestelio vakarų pakrantėje pavadinimu Båstad per Geteborgą ir kelis didesnius miestus jūros pakrantėje. Nors naujasis maršrutas pasiūlytas tik vasarai, skatinant vietos turizmą covid-19 pandemijos metu, greičiausiai, jis bus gražintas ir kitąmet. [Šaltinis]
  Dalis maršruto pietų kryptimi nuo Geteborgo tęsiasi geležinkelio ruožu jūros pakrantėje ("Västkustbanan"). Šiomis dienomis vyksta kai kurių atkarpų šiame geležinkelio ruože infrstruktūros antujinimo darbai.


  Šaltinis

  Västkustbanan atkarpa


  Šaltinis

  Västkustbanan atkarpa ties Landskrona (nuotraukoje - Skonės regiono priemiestinio traukinio "pågatågen" fregmentas)  Båstad


  Šaltinis
  Paskutinis taisė Silber418; 2020.08.22, 17:18.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Aktyviai renovuojami švediški X2000 greitieji, pakrypstantys traukiniai. Nacionalinė Švedijos geležinkelių bendrovės "SJ" atnaujins visą turimą minėtųjų traukinių parką, siekdama stipresnės konkurencijos su rinkos naujokais "MTR Express". Atnaujanamas traukinių salonas bei technologiniai sprendimai. Taip pat skiriama daugiau dėmesio tvarumui. Dėmesys tvarumo aspektui išreikštas ir traukinio vagono su nauju serijos pavadinimu X40000 pristatymu. Naujasis serijos pavadinimas CO2 emisiją vieno skrydžio tarp Stokholmo ir Geteborgo miestų metu lygintiną su 4000 reisų bendrovės traukiniu.


  Šaltinis

  Šaltinis

  Pirmoji SJ2000 traukinių serija buvo pagaminta Švedijos Kalmaro miesto gamykloje bei rinkoje pristatyta 1990 metais. Traukiniai pasižymi nerudyjančio plieno eksterjeru. Gamyklai nutraukus veiklą. šios serijos traukinių gamyba buvo perkelta bei įgyvendinama su partneriais užsienio šalyse. Pirmą kartą SJ 2000 traukiniai buvo renovuoti 2006-2007 metais.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Taip, naktinų traukinių trendas visai gajus. Nežinau, kodėl vokiečiai spyriojasi, jeigu jau yra gana sėkmingi maršrutai tarp Malmės ir Berlyno bei Malmės ir Hamburgo. Švedai visai noriai derasi ir dėl naujų maršrutų. Galbūt yra ppaildomų mokesčių keiaujant Eresundo jungtinimi?
  Žinoma, dėl koronos krizės kai kurie planai atidėti, tačiau visvien derybos vyksta. Kai bus įgyvendintas naujos jungties tarp Danijos ir Vokietijos projektas, naujų maršrutų turėtų būti daugiau.

  Komentuoti:


 • c2h5oh
  replied
  Švedija skirs finansavimą, kad būtų paleistas naktinis traukinys tarp Malmės ir Briuselio. Tiesa, neparašyta kiek reikės lėšų. Kaip pagrindinė kliūtis įvardijamas vokiečių nenoras,

  Sweden to fund direct night train to Brussels

  https://www.politico.eu/article/swed...n-to-brussels/

  Sweden will pay for a direct train connection between Malmö and Brussels from summer 2022 under a deal reached by the country's coalition government Thursday.

  "The government is investing in night trains to Europe to improve the opportunities to travel with little climate impact," the government said in a statement announcing the deal, which aims to boost the development of sustainable international transport.

  The Swedish Transport Administration has now been commissioned to figure out how to put on trains on the Malmö-Brussels route from August 1, 2022. A direct Stockholm-Hamburg connection is also planned.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Vakar naująjį Stokholmo-Norvik [Nynäshamn savivaldybė] krovinių uostą pasiekė pirmasis krovinys geležinkeliu.

  _F4I9011 by Stockholms Hamnar, on Flickr

  _F4I8982 by Stockholms Hamnar, on Flickr

  _F4I8832 by Stockholms Hamnar, on Flickr

  _F4I2548 by Stockholms Hamnar, on Flickr

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Per didelė prabanga yra keisti visą tinklą. Todėl niekas to nedarys, nes investicijos į tinklo perdarymą neatpirks to nedidelio sutaupymo. Geležinkeliai Europoje ir taip dotaciniai.

  Komentuoti:


 • ZYKLON-B
  replied
  XX amziaus pradzioje vokieciai empiriniu budu nustate kad naudojant sepetinius variklius (jie kompaktiski bei turi gera momenta) esant 16,666 Hz kolektorius beveik nekibirksciuoja (turi gera komutacija) Iki mileniumo tokia sistema turejo privalumu, siuo metu naudojant daznio keitiklius su narveliniais trifaziais traukos varikliais be kolektoriaus - 16,666 Hz maitinimo tinklas neturi jokios prasmes, didina nuostolius, bei padaro sistema per sudetinga bei brangia.
  Tai yra geras pavyzdys kaip priimtas pries 100 metu sprendimas/standartas kuris atrode sava laikais kaip tikraja pazanga - pasidare rakstimi subyneje
  Paskutinis taisė ZYKLON-B; 2020.05.31, 01:13.

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Naudojant pamažintą dažnį buvo galima naudoti nuolatinės srovės elektrinius variklius ir kitą įrangą traukiniuose, kuri jau buvo pakankamai gerai išvystyta ir naudojama. Tai juk vyko XX a. pradžioje, kai tik prasidėjo kintamos srovės diegimas. O su kintamai srovei skirtais varikliais ir įranga tada dar buvo daug problemų ir kažkas padoraus atsirado tik kažkur po 1950-55 metų. Tuo tarpu 16,666 Hz (dabar oficialus standartas 16,7 Hz) srovė leido panaudoti kintamos srovės generavimo ir perdavimo privalumus prieš nuolatinės (storesni laidininkai, lyginimo įranga, nuostoliai lyginant ir perdavimo nuostoliai) ir jau turima nuolatinės srovės traukinių įranga bei variklius.
  Jei šalyje visi geležinkeliai elektrifikuoti 15 kV 16,7 Hz, tai prasmės perdaryti nėra. Kur kas didesni nepatogumai yra šalyse, kur nemaža dalis tinklo yra kintama ir nuolatinė srove elektrifikuoti. Tačiau iš tokių šalių labiausiai pasižymi tik Čekija ir Slovakija. Bet nieko, nesiruošia kol kas pereiti tik prie kintamos. Nes per brangu.
  Paskutinis taisė Al1; 2020.05.31, 00:04.

  Komentuoti:


 • ZYKLON-B
  replied
  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
  Tai kad Vokietija ar Šveicarija neketina atsisakyti pažeminto dažnio. Kokia dviguba konvertaicja, jei galima generuoti iš karto 16,7 Hz, aišku, specialiai tam skirtose elektrinėse. Kas Švedijoje su jų hidroresursais visai ne problema. Čia kokioje Vokietijoje problema, nes generuoti reikia įprastose elektrinėse ir konvertuoti į 16,7 HZ.
  Ar zinai kodel buvo panaudotas toks keistas daznis ir kodel dabar tai "lagaminas be rankenos"?

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Tai kad Vokietija ar Šveicarija neketina atsisakyti pažeminto dažnio. Kokia dviguba konvertaicja, jei galima generuoti iš karto 16,7 Hz, aišku, specialiai tam skirtose elektrinėse. Kas Švedijoje su jų hidroresursais visai ne problema. Čia kokioje Vokietijoje problema, nes generuoti reikia įprastose elektrinėse ir konvertuoti į 16,7 HZ.

  Komentuoti:


 • ZYKLON-B
  replied
  O kaip Svedijoje reikalai su traukiniu pastociu renovacija? Ju sistema panasi i DE, AT, NO. Ar yra planu atsisakyti 16,666Hz tinklo bei pereiti prie 50Hz nes su naujais traukiniais dviguba konvertacija nebeturi prasmes?
  Paskutinis taisė ZYKLON-B; 2020.05.30, 23:23.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Geteborgas. Didžiausiame vakarų Švedijos mieste įsibėgėja geležinkelio tunelių po miesto centru statybu darbai. Projektas "Västlänken" yra analogiškas jau Malmėje "Citytunneln" ir Stokholme "Citybanan" įgyvendintiems projektams.

  Västlänken construction site_GIBCA 2019_ Photo Hendrik Zeitler (5) by Gothenburg Biennial, on Flickr

  Korsvägen chaos by Elmar Eye, on Flickr

  Västlänken construction site_GIBCA 2019_ Photo Hendrik Zeitler by Gothenburg Biennial, on Flickr

  Korsvägen, Göteborg, Sverige, 2020-05-28. by Roland Berndtsson, on Flickr

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Naujieji Stadler DOSTO Mälardalen regione

  SJ/Mälardakstrafiken ER1 | Pålsboda by Richard Latten, on Flickr

  SJ-Mälartrafiken ER1 | Bänneboda by Richard Latten, on Flickr

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
  Ar yra traukinių / metro eismo ribojimų SE dėl COVID 19?  Kada pas mus, Lt, bent iki oro uosto priveš be persėdimo
  Dėl eismo ribojimų nežinau, bet žinutę nuo "SJ" dėl keleivių sodinimo laikantis saugaus atstumo buvau gavęs. Tik gerokai vėliau negu tokia tvarka įsigaliojo Lietuvoje.

  Komentuoti:


 • Fulgur
  replied
  Ar yra traukinių / metro eismo ribojimų SE dėl COVID 19?

  Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
  Bendrovė "MTR Express" plečia paslaugų spektrą Švedijoje ir pristato naują paslaugą - prailgintą maršrutą Geteborgas (Göteborg C) - Arenastaden, Solna (Stokholmo urbanistinė teritorija). Paslauga skirta keleiviams, noritiems patogiai keliauti į renginius didžiausioje Skandinavijos arenoje/stadione "Friends" be persėdimo Stokholmo C stotyje.

  Nu blir det direkttåg mellan Göteborg och Arenastaden i Solna
  Kada pas mus, Lt, bent iki oro uosto priveš be persėdimo

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Naujiena, kuri pavėluota, bet džiugi. Metų pradžioje buvo pradėtas pirmosios partijos šveicarų gamybos naujų regioninių traukinių Stadler Kiss/DOSTO eksploatavimas Mälaren ežero slėnio reigone (Mälardalen). Pirmiausia, daugiau naujų traukinių skiriama populiariausiai regiono linijai Stokholmas-Upsala, tačiau palaipsniui bus atnaujinami ir į kitus regiono miestus keliaujančių dviaukščių traukinių sąstatai. Taip pat pristatytas naujas prekės ženklas "Movingo", kuris žymi ženklesnį viešojo transporto sistemų integravimą ir administravimą labiausiai apgyvendintame šalies regione (kartu su Stokholmu, Mälaren ežero slėnio miestuose gyvena kiek virš 3 mln. gyventojų). Naujas traukinių depas, skirtas "Mälartåget" traukinių priežiūrai pastatytas eskilstuna mieste.

  Mälaren ežero slėnis  Mälardalen miestai  Stadler DOSTO  "Movingo" prekės ženklas apima bendrą "Mälartåeget" ir "Mälarbuss" (linija Liljeholmen/Stokholmas-Trosa)  Nauja informavimo sistsema

  Paskutinis taisė Silber418; 2020.04.26, 02:38.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Bendrovė "MTR Express" plečia paslaugų spektrą Švedijoje ir pristato naują paslaugą - prailgintą maršrutą Geteborgas (Göteborg C) - Arenastaden, Solna (Stokholmo urbanistinė teritorija). Paslauga skirta keleiviams, noritiems patogiai keliauti į renginius didžiausioje Skandinavijos arenoje/stadione "Friends" be persėdimo Stokholmo C stotyje.  Nu blir det direkttåg mellan Göteborg och Arenastaden i Solna

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Skånetrafien AB pristatė ekspresinio priemiesčio traukinių maršruto paslaugą "PågatågenExpress". Kelionės trukmė tarp Malmės (šv. Malmö) ir Treleborgo (šv. Trelleborg) be tarpinių sustojimų bus maksimum 28 minutės. Taip pat pristatytas ir naujas maršrutas Malmė - Svedala (19 min.).


  Skånetrafiken startar expresstrafik mellan Trelleborg och Malmö

  Komentuoti:

Working...
X