Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Diskusijos apie įvairius būsto projektus - kainos, privalumai, trūkumai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Litch
    replied
    Parašė Suolas Rodyti pranešimą

    Potencialus butas pirkimui yra su elektriniais radiatoriais, didžiausias galimas minusas. Sausas oras maža bėda, drėkintuvą galima pasistatyti. Pats namas matyt nėra labai sandarus, nes "Faktinio pastato energijos suvartojimo klasė" iš Vilniaus Energijos (nežinau kiek tai patikima) yra 9, kas yra gana mažai. Namo centrinio šildymo vidutinė m2 kaina, paimta iš Vilniaus Energijos, yra didesnė, negu daugiabutyje kur dabar gyvename.
    O nėra galimybės prisijungti atgal prie centrinio šildymo? Nes šildytis elektra maždaug dvigubai brangiau gaunasi, nei centralizuotai.

    Komentuoti:


  • Suolas
    replied
    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

    1959 m. butas jau nebus istorinis paveldas, tokius renovuoja apšiltinant fasadą, tad ir šitas tikriausiai su laiku bus renovuotas ir pakils energetinė klasė.
    Ateityje gali būti, bet kokius 10 metų nesinorėtų mokėti belekiek. Na laukiu elektros suvartojimo išrašo, bus aiškiau.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė Suolas Rodyti pranešimą

    Potencialus butas pirkimui yra su elektriniais radiatoriais, didžiausias galimas minusas. Sausas oras maža bėda, drėkintuvą galima pasistatyti. Pats namas matyt nėra labai sandarus, nes "Faktinio pastato energijos suvartojimo klasė" iš Vilniaus Energijos (nežinau kiek tai patikima) yra 9, kas yra gana mažai. Namo centrinio šildymo vidutinė m2 kaina, paimta iš Vilniaus Energijos, yra didesnė, negu daugiabutyje kur dabar gyvename.
    1959 m. butas jau nebus istorinis paveldas, tokius renovuoja apšiltinant fasadą, tad ir šitas tikriausiai su laiku bus renovuotas ir pakils energetinė klasė.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė Litch Rodyti pranešimą

    Sakete, kad niekada negaus, bet pardave per kelias dienas.
    Tai, kad stovi dar tas močiutės butas, tik kainą sumažino keliais šimtais ir nuoroda pasikeitė:

    https://www.aruodas.lt/butai-vilniuj...tas-1-2994313/

    Komentuoti:


  • sumustinis
    replied
    Sveiki visi. Ieškau patarimų dėl 3-4 k buto įsigyjimo Vilniuje. Kriterijai gan griežti, bet gal kažką ir galima paaukoti:
    kambariai: >=3
    kaina: <=180,000 Eur / <=2500 Eur už kv. m.
    plotas: >62-65 kv. m.
    rajonai: Antakalnis (tik ne pačiam gale), Šnipiškės, Naujamiestis ir Senamiestis (nuo Švitrigailos g.), Žirmūnai / Š. miestelis, Užupis ir kt. (prisegu paveikslėlį, kur aiškiau matysis ribos).
    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-02-04 152434.png
Views:	453
Size:	1,13 MB
ID:	1860096

    Žinau, jog dauguma mano minėtų/paveikslėlyje nurodytų vietų pasigirti žaluma negali, tačiau norėtųsi ir žalumos. Arba bent jau, kad ji būtų greitai pasiekiama.
    Reikalingas geras susisiekimas su centru.
    Reikia netoliese darželių ir bent jau pradinės mokyklos.
    Reikia šalia gydymo įstaigos (pvz Antakalnio / centro poliklinika).
    Reikia bent 2 didesnių parduotuvių, pvz Maxima ir Lidl.
    Svarbi ir kita infrastruktūra, pvz grožio salonai, drabužių parduotuvės. Aišku šiems kriterijams tiktų apibūdinimas "kuo daugiau, pigiau ir geriau", bet kaip ir minėjau - galima kažką aukoti.
    Didžiausias prioritetas - darželiai ir mokyklos vaikams, kad nereikėtų į parduotuvę važinėti, gydymo įstaiga ir žaluma, susisiekimas su centru. Savaime aišku statybų kokybė taip pat svarbi - garso izoliacija, gerbūvis, statytojo reputacija.

    Domiuosi projektais gan ilgai, stebiu ir skelbimus. K17 nesvarstyčiau dėl statytojo/pardavėjo reputacijos (Anreka/Stabilita), nebent pakeisite mano nuomonę. Sapiegų 19 netinka dėl to, kad renovuotas namas, vėl gi, galiu ir persigalvoti.

    Suprantu, kad ieškau vienaragio, bet gal kažką atsisijosiu iš patarimų, tad lieku labai dėkingas už kiekvieną klaviatūros klavišo paspaudimą.

    Komentuoti:


  • Suolas
    replied
    Parašė Andriejus_P Rodyti pranešimą
    Tik mano nuomonė, gal labiau išmanantys pataisys:

    oras bus nuo elektros sausas (seno namo vėdinimo sistemą drėgmės lygio nevaldys), o išlaidos bus didesnės nei centrinio šildymo, nes jei prastos energetinės klasės senas namas, tai ji reiks nepašildyti, o pastoviai šildyti. Apsimoka tik tuo atveju, jei nemuose praleidžiate nedaug laiko ir pasišildysite tik tam momentui/savaitgaliui, arba jei turite nedidelį poreikį šilumai (pvz. man komfortiška temperatūra gyvenimui 19-20 laipsnių. Tokiu atveju centrinis šildo didesniai šilumai ir su dideliais nuostoliais, tai man senam nereaguliuojamo šildymo name, jau tektų langus daryti.
    Potencialus butas pirkimui yra su elektriniais radiatoriais, didžiausias galimas minusas. Sausas oras maža bėda, drėkintuvą galima pasistatyti. Pats namas matyt nėra labai sandarus, nes "Faktinio pastato energijos suvartojimo klasė" iš Vilniaus Energijos (nežinau kiek tai patikima) yra 9, kas yra gana mažai. Namo centrinio šildymo vidutinė m2 kaina, paimta iš Vilniaus Energijos, yra didesnė, negu daugiabutyje kur dabar gyvename.

    Komentuoti:


  • Andriejus_P
    replied
    Tik mano nuomonė, gal labiau išmanantys pataisys:

    oras bus nuo elektros sausas (seno namo vėdinimo sistemą drėgmės lygio nevaldys), o išlaidos bus didesnės nei centrinio šildymo, nes jei prastos energetinės klasės senas namas, tai ji reiks nepašildyti, o pastoviai šildyti. Apsimoka tik tuo atveju, jei nemuose praleidžiate nedaug laiko ir pasišildysite tik tam momentui/savaitgaliui, arba jei turite nedidelį poreikį šilumai (pvz. man komfortiška temperatūra gyvenimui 19-20 laipsnių. Tokiu atveju centrinis šildo didesniai šilumai ir su dideliais nuostoliais, tai man senam nereaguliuojamo šildymo name, jau tektų langus daryti.

    Komentuoti:


  • Suolas
    replied
    Parašė Andriejus_P Rodyti pranešimą

    Jeigu namas A++ tai kainos šildymo kainą neturėtų jaustis. Elektra lengviau reaguoja, galima greitai pašildyti ir greitai nutraukti šildymą. A++ namas, tai kaip termosas, kai orkaityje kepate antį, šildymas turėtų išsijungti, nes kambario temperatūra pakils orkaitės sąskaita, tai su grindiniu šildymų taip greit nesuregauos, o vat elektra visai kas kita.

    Dėl oro kokybės sausinimo, nepasakysiu, bet geras reakuperatorius t turėtų spręsti, o jis A++ irgi privalomas.
    Ne, namas 59 metų Vilniaus centre. Renovacijos nėra. Atsijungta nuo centrinio šildymo.

    Komentuoti:


  • Andriejus_P
    replied
    Parašė Suolas Rodyti pranešimą
    Elektrinis šildymas. Bėgti nuo buto su elektriniu šildymu ar ne? Pardavėjai teigia, kad kainos atitinka centrinio šildymo kainą. Kolega elektra šildosi panašaus ploto butą palėpėje, tai moka tikrai nedaug. Pats su elektra nesu susiduręs. Gal kas gyvenat su elektra?
    Jeigu namas A++ tai kainos šildymo kainą neturėtų jaustis. Elektra lengviau reaguoja, galima greitai pašildyti ir greitai nutraukti šildymą. A++ namas, tai kaip termosas, kai orkaityje kepate antį, šildymas turėtų išsijungti, nes kambario temperatūra pakils orkaitės sąskaita, tai su grindiniu šildymų taip greit nesuregauos, o vat elektra visai kas kita.

    Dėl oro kokybės sausinimo, nepasakysiu, bet geras reakuperatorius t turėtų spręsti, o jis A++ irgi privalomas.

    Komentuoti:


  • Andriejus_P
    replied
    Garantuojate? Užtikrinsite savo žodžius bankine garantija su 20 metu įsipareigojimu? Ir labais smalsu kaip paskaičiavote? Tik nesakykite, kad retrospektyviai ir tai, kad jei 2000 m. butas kainavo 60K ir dabar kainuoja 120k, reiskia, kad jis pabrangs vėl per tą laikotarpį tiek pat. Aš taip irgi galiu pasakyti ir nereiškia, kad tai netiesa, bet nei jūs, nei aš to nežinome, tai vadinama rizika, ji turi savo gražą ir įsipareigojimus.

    Taip pat jei skaitėte ką parašiau, tai šią eilutę dėl kainos kilimo aš įtraukiau, ji vadinasi infliacija. Taip pat ten dar paminėtas toks terminas kaip nusidevėjimas.

    Komentuoti:


  • Suolas
    replied
    Elektrinis šildymas. Bėgti nuo buto su elektriniu šildymu ar ne? Pardavėjai teigia, kad kainos atitinka centrinio šildymo kainą. Kolega elektra šildosi panašaus ploto butą palėpėje, tai moka tikrai nedaug. Pats su elektra nesu susiduręs. Gal kas gyvenat su elektra?

    Komentuoti:


  • Litch
    replied
    @Andriejus_P Tik po 20 metų, tą išnuomotą butą parduosite ne už 120k, bet už 240k eur.

    Komentuoti:


  • Litch
    replied
    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

    Jūsų pacituotas skelbimas tiesiog neadekvataus pardavėjo, niekada jis/ji negaus 2300/kv už tą apšiurusį raudonų plytų sovietinį namuką prie Olandų g., juolab su tokiu "močiutės remontu". Pats domėjausi ta vieta, prieš porą metų tame Užupio gale vos nenusipirkau analogiškos kvadratūros, analogiškų metų statybos buto dar su geresniu remontu už 75000 EUR (privertė apsigalvoti labai arti esanti Olandų g., kuri, mano nuomone, didelis minusas). Dabar ten toje Užupio pabaigoje, senų tarybinių 2 kamb. butų kainos kažkur 80000-90000, tik, kaip minėta, už rinkos kainą jie parduodami gretai, tik tokie kosmonautai kaip tas skelbime kabo ilgai.
    Sakete, kad niekada negaus, bet pardave per kelias dienas.

    Komentuoti:


  • _rB_
    replied
    Kol ten bus ta Šiaurinės gatvės atkarpa, jūsų anūkai spės užaugti.

    Komentuoti:


  • Dia
    replied
    Taip, skaičiau apie Veikmes namus, bet mane domina jų palyginimas. Aš turiu omenyje naujai statomą Trinapolio namą, 2 projekto etapą

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė Dia Rodyti pranešimą
    Sveiki, esu ne itin patyrusi įvairių projektų vertinime, todėl mielai isgirsciau jūsų nuomone palyginant Veikmes namų ir Trinapolio namų projektus. Galvojame imti 3 kambarių butą, norisi prie gamtos, bet aišku aktualu projekto vieta,kokybe, kaina, likvidumas. Žinau, kad nemažai žmonių skundėsi mini rekuperatoriais pirmame Trinapolio etape, tai rasoja, tai apledija ir per salčius pučia šalta orą į vidų, o ir šalia kažkada bus Šiaurinė gatvė. Aišku triukšmas, bet gal ir susisiekimas pagerėtų, tai net nežinau, ar čia pliusas, ar minusas projektui. Ką manote?
    Pagrindinis skirtumas tai, kad Veikmės namai nauji, o Trinapolio plikas skeletas stovėjo 10 m. nuo 2008, ir buvo rekonstruotas į dabartinį projektą, bet šitą tikriausiai žinote ir taip.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Parašė Dia Rodyti pranešimą
    Sveiki, esu ne itin patyrusi įvairių projektų vertinime, todėl mielai isgirsciau jūsų nuomone palyginant Veikmes namų ir Trinapolio namų projektus. Galvojame imti 3 kambarių butą, norisi prie gamtos, bet aišku aktualu projekto vieta,kokybe, kaina, likvidumas. Žinau, kad nemažai žmonių skundėsi mini rekuperatoriais pirmame Trinapolio etape, tai rasoja, tai apledija ir per salčius pučia šalta orą į vidų, o ir šalia kažkada bus Šiaurinė gatvė. Aišku triukšmas, bet gal ir susisiekimas pagerėtų, tai net nežinau, ar čia pliusas, ar minusas projektui. Ką manote?
    Tai jūs paskaitykite forumo postus apie Veikmės namus, apie Šiaurinę gatvę, Ten yra daug informacijos.

    Komentuoti:


  • Dia
    replied
    Sveiki, esu ne itin patyrusi įvairių projektų vertinime, todėl mielai isgirsciau jūsų nuomone palyginant Veikmes namų ir Trinapolio namų projektus. Galvojame imti 3 kambarių butą, norisi prie gamtos, bet aišku aktualu projekto vieta,kokybe, kaina, likvidumas. Žinau, kad nemažai žmonių skundėsi mini rekuperatoriais pirmame Trinapolio etape, tai rasoja, tai apledija ir per salčius pučia šalta orą į vidų, o ir šalia kažkada bus Šiaurinė gatvė. Aišku triukšmas, bet gal ir susisiekimas pagerėtų, tai net nežinau, ar čia pliusas, ar minusas projektui. Ką manote?

    Komentuoti:


  • Andriejus_P
    replied
    Upper, nemanau ir nesakiau, kad kainos yra burbulinės ir nesakiau, kad jos turėtų mažėti. Tačiau mano subjektyvia nuomone 2020 metai buvo rekordiniai, bet 2021 m. to nepakartos , nebus kainų augimo per Vilnių +8 proc. ir nebus sandorių skaičius rekordinis, juk gali taip atsitikti tiesa?. Ar tokios mano subjektyvios nuomonės reiškia, kad yra burbulas ir kainos mažės?, ne nemanau, bet gali būti taip, kad jos tiesiog nepadidės, nei kiek, nuoma gali patirti sunkumu su užimtumu, ir tapti nebepatarukli šiais 2021. Ar pasirodžius tokiems signalams pirktumėte būstą investicijai?

    Kuo vadovaujantis formuoju šią subjektyvia nuomonę?

    Covid klausimas neišspręstas, nieks nežino kiek dar tesis karantinas, ar išsprėsim klausimą su skiepais, ar jie pasiteisins ir rudenį neturėsim trečios bangos.

    Kada išspręsim klausimą su bedarbyste. LB sako, kad didžiausia problema su bedarbyste 25-35 metų jaunimo tarpe, bankai sako, kad daugiausiais paskolų ima 25-35 metų jaunimas. Šiaip normalią bedarbio išmoką mokama puse metų, o kritinė bedarbių masė pradėjo formuotis pagal statistiką prie 3-4 mėnesius, todėl šie žmonės dar neturi didesnių problemų su finansais, gal net turi santaupų, bet kiek ilgam? Nepradės pro langus šokinėti, kai medaus statinę patrauks?. Čia aš dar matau bėdą, kad didžioji dalis nuomininkų taip pat būtent iš šio amžiaus segmento

    Ateina signalai, kad yra problema su trumpalaikių paskolų skirtų fizinukų apyvartoms (kasdieninėms reikmėms) mokumu. Taip pat nemažai būsto paskolų išleistų atostogoms,atidėti komunaliniai, mokėjimai už kitas pasalugas. Bet visos tos atostogos kažkada baigsis, amžinai neleis jų atidejinėti.

    Aplamai aš manau, kad mes dar visiškai nepamatėm ir nepajutom covid situacijos įtakos, dar tik 10 mėnesių praėjo (nuo 2020 03 pabaigos), o skaičiai ir reali situacija gali vėluoti 3-6 ketvirčius. Taip žmonės įvykdė sutartus sandorius už kuriuos buvo sumokėje depozitus dar 2020 Q1, taip kažkas ir planų nepakeitė, bet ar neatrodo keista kas mes pirmaujam ES pagal būsto rinką, tiek nuomos augimo prasme, tiek kainos prasme, lyg Covid mūsų neliečia. Taip, mano asmeniškai pajamos nepasikeitė, bet mano aplikoje draugai atidėjo namo pirkimą, nes nusprendė, kad kainos nenormalios lyginant su 2019 ir jiems nebepatemti, kiti draugai panašiai, kiti atisakė nes vienas iš šeimos nariu pateko į prastovas.

    Tikrai nežadu čia skleisti pesimizmo, bet realialiai manau, kad argumentai, kad nevykom atostogauti, nėjom į restoranus, tai pristaupėm bapkių ir dabar taškysim ant butų, kompų, remontų, baldų, neatrodo tvari. Kiek ten tie pietūs mieste, bokalas po darbo ir atostogos kainuoja 3000 EUR per metus, jei statistiškai, nu gerai 5 000 EUR jei su didesnėm pajamom nei vidutinės. Čia tokios išlaidos įtakoja būsto rinką? O tie kur prisipirks nuomosis toliau?

    Žodžiu aš kaip visi ekonomistai per visas medijas nešaukčiau, kad čia pas mus viskas wow kaip gerai, palaukčiau dar 2021 Q1, gal Q2 ir pažiūrėčiau kaip te realiai su ta emigracija, kaip ten su tais atlyginimų kylimais (darbo sąnaudomis kaip sakai), infliacija, o ne patikėčiau žodžiu ir nerčiau pilna galva į paskolą. Bloguoju scenarijumi kaina manau neturėtų mažėti, arba neturėtų mažėti ženkliai, tiesiog geri sandoriai bus greitai susiurbti, bet gali dingti paklausa tiek ir pardavimo, tiek iš nuomos. O ekonomistai visada sakys, kad viskas bus ok ir augs, nes visi puikiai supranta, kad paklausa yra psichologija, jei tu tiki ateitimi, tai ir perki, netiki, lauki, todėl reikia visada teikti į rinką tik optimizmą.

    Iš jūsų argumentų vienintelis pliusas Vilniuj, kas gali pasitarnauti, tai pasinaudoti bloga situacija Baltarusijoje ir pritraukti daug naujų gyventojų ir įmonių. Bet tai vienintelis argumentas. O dėl statybos reikalavimų, aš jau dabar žiūriu tik A+ namus ir tokius statys dar 3-5 metus. Šnipiškėse Kernavės Aveniu ir Skanseno etapai, Markučiuose visi suplanuoti projektai iki 2025 bus A+, o jau vėliau pradės kepti A++. O iki to laiko, dar daug kas gali pasikeisti.
    Paskutinis taisė Andriejus_P; 2021.01.31, 22:49.

    Komentuoti:


  • Upper
    replied
    Dar vienas dalykas. Kodel manote, kad kainos NT siuo metu yra burbulines ir kokiu prielaidu matote ateity joms ne dideti, o mazeti? Siuo metu nera 2008 m. situacija, kai buvo per kelis metus zaibiskas kainu augimas. Ta ka turime dabar, ejome palaipsniui, kainu augimo tempas buvo sveikas, atspindintis infliacija. Mano nuomone, kainos ateityje neturetu zenkliai mazeti Vilniuje, Kaune, Klaipedoje del siu priezasciu: 1) aukstesnes energijos kategorijos reikalavimai statybos leidimams salygos didesnius kastus, 2) brangstanti darbo jega, 3) infliacija, pinigu nuvertejimas. 4) migracija i didmiescius.

    Komentuoti:

Working...
X