Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Diskusijos apie įvairius būsto projektus - kainos, privalumai, trūkumai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • MedinisStrazdas
    replied
    Kad ukrainiečiai yra reikšminga kainos kilimo priežasties dalis tai žinoma sutinkame, bet tiem kurie gyvena nuomodamiesi tas nelabai ką duoda, nebent viltį kad ateityje net su vidutiniu atlyginimu galės nuomotis.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Kai žiūrit dabartinius nuomos skelbimus ir darot iš to išvadas, siūlyčiau nepamiršti esamo konteksto: į Vilnių atsikraustė apie 25 tūkst. vien Ukrainos pabėgėlių, kurie nu ko gero tikrai nepirko naujos statybos butų ir nuomojasi esamoje rinkoje. Tai šito nepamirškit, čia yra labai stiprus rinkos išbalansavimas ir jis yra laikinas (tikėkimės). Municipalinio būsto statybos šitam išbalansavimui nebūtų niekaip padėjusios.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Ne, neužtenka.
    O ko konkrečai trūksta? Lova yra, darbo vieta yra, TV vieta numatyta, kur maistą gaminti ir valgyti vieta yra, dušas, wc, skalbyklė su džiovykle, spinta taip pat pat. Ko dar trūksta? Esu gyvenęs keliuose butuose iki 30 kv. Tikrai pilnai užtenka, kol gyveni vienas. Jei gerai suplanuotas, telpa net ir atskirai lova su sofa. Aišku, yra kam ir vienam gyvenant net ir nuosavo namo reikia, čia jau subjektyvu.
    Paskutinis taisė Lettered; 2022.12.16, 13:53.

    Komentuoti:


  • rmss
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Vienam asmeniui užtenka, o Lietuvoje apie trečdalį namų ūkių yra vieno asmens.
    Ne, neužtenka.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė TIME Rodyti pranešimą

    Papasakok tai zmonems, kurie neistengia nuomuotis savo busto ir neisgali susitaupyti pradiniam inasui - siulai jiems gatveje gyventi vien delto, kad NT oligarchams nebutu kontroles ir konkurencijos is savivaldybes?
    Aš siūlau kaip tik mažinti biurokratines kliūtis ir didinti konkurenciją. O kuo didesnė konkurencija, tuo mažesnės kainos. Lubų uždėjimas tik sukurtų šešėlinę rinką ir niekaip neišspręstų būsto trūkumo problemos. Nebent jūs naiviai tikitės, kad valstybė nustatys kur nors paupyje nuomos kainą 500 eur ir jūs persikelsit į ten iš kokių fabų.

    Komentuoti:


  • TIME
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Lietuvoje apskritai mažai kas nuomojasi, beveik visi turi savo būstą. O valdžiai reiktų ne komunizmu užsiimti, o kaip tik biurokratiją mažinti. Pvz. Vilniuje daug apleistų sklypų, kuriuos valdo NŽT, tegul skelbia konkursus vystytojams, nupirks ir pastatys būstų, plius dar ir valstybė uždirbs.
    Papasakok tai zmonems, kurie neistengia nuomuotis savo busto ir neisgali susitaupyti pradiniam inasui - siulai jiems gatveje gyventi vien delto, kad NT oligarchams nebutu kontroles ir konkurencijos is savivaldybes?

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Problemytė tokia, kad dabar labai didelė dalis naujos statybos vieno kambario butų yra tokie, kur išskleidžiama sofa pastatyta virtuvėje miegojimui. Mano nuomone tokie butai tinkami tik trumpalaikei nuomai.

    Pvz, random pats pirmas pasitaikęs vieno kambario butas https://m.aruodas.lt/butu-nuoma-viln...otos=1&index=0
    Vienam asmeniui užtenka, o Lietuvoje apie trečdalį namų ūkių yra vieno asmens.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė TIME Rodyti pranešimą
    https://www.youtube.com/watch?v=U--G3Uth8pE

    Labai aiskus video apie Vienos (Austrija) iperkamo busto pletra. Vilniuje reiketu kuo skubiau pradeti kazka panasaus vietoj ekstremalaus neoliberalizmo, nes greitai laukia didziule busto iperkamumo krize
    Lietuvoje apskritai mažai kas nuomojasi, beveik visi turi savo būstą. O valdžiai reiktų ne komunizmu užsiimti, o kaip tik biurokratiją mažinti. Pvz. Vilniuje daug apleistų sklypų, kuriuos valdo NŽT, tegul skelbia konkursus vystytojams, nupirks ir pastatys būstų, plius dar ir valstybė uždirbs.

    Komentuoti:


  • Nitro
    replied
    Na 25 kvadratai čia jau eksremalu - rinkoje yra ir didesnių vieno kambario butų.

    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Problemytė tokia, kad dabar labai didelė dalis naujos statybos vieno kambario butų yra tokie, kur išskleidžiama sofa pastatyta virtuvėje miegojimui. Mano nuomone tokie butai tinkami tik trumpalaikei nuomai.

    Pvz, random pats pirmas pasitaikęs vieno kambario butas https://m.aruodas.lt/butu-nuoma-viln...otos=1&index=0

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Nitro Rodyti pranešimą

    O kas, tuomet, gyvena vieno kambario butuose?
    Jei būtumėtę perskaitęs sėkančia eilutę būtumėt supratęs kodėl neėmiau vieno kambario skelbimų. Bet taip, galim įsivaizduoti kad vieno kambario bus apie 100 eurų pigiau.

    O šiaip RMSS teisingai rašo kad dauguma yra skirti trumpalaikei nuomai, o ne gyvenimui.

    Komentuoti:


  • TIME
    replied
    Pagal finansines taisykles busto nuomai negali isleisti daugiau nei trecdalio savo pajamu, Prancuzijoje pries nuomuojantis tai net butina irodyti. Kitaip sakant, normalioje situacijoje vidutinis butas Vilniuje turetu kainuoti mazdaug 300 euru (apie trecdalis medianos). O ekonomimiai butai ir studijos apie 150-200 euru, gaunantiems mazesnes pajamas. Akivaizdu, kad taip nera, tad didziule busto krize kaupiasi

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Problemytė tokia, kad dabar labai didelė dalis naujos statybos vieno kambario butų yra tokie, kur išskleidžiama sofa pastatyta virtuvėje miegojimui. Mano nuomone tokie butai tinkami tik trumpalaikei nuomai.

    Pvz, random pats pirmas pasitaikęs vieno kambario butas https://m.aruodas.lt/butu-nuoma-viln...otos=1&index=0
    Čia tai išvis ne butas, čia sandėliukas arba vieta su kokia lengvo elgesio mergina praleisti naktį.

    Komentuoti:


  • rmss
    replied
    Parašė Nitro Rodyti pranešimą

    O kas, tuomet, gyvena vieno kambario butuose?
    Problemytė tokia, kad dabar labai didelė dalis naujos statybos vieno kambario butų yra tokie, kur išskleidžiama sofa pastatyta virtuvėje miegojimui. Mano nuomone tokie butai tinkami tik trumpalaikei nuomai.

    Pvz, random pats pirmas pasitaikęs vieno kambario butas https://m.aruodas.lt/butu-nuoma-viln...otos=1&index=0

    Komentuoti:


  • Nitro
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Ėmiau 2 kambarių būstą, kur tikėtina gyvens vienas pajamų gavėjas. Šeimyniniame turbūt ir pajamos bus dviejų asmenų?
    O kas, tuomet, gyvena vieno kambario butuose?

    Komentuoti:


  • Nitro
    replied
    Parašė TIME Rodyti pranešimą
    zmones 90aisiais nemokamai gavo butus blokiniuose namuose
    Nemokamai. Tai jau tikrai.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Ir tai vidutinis, o ne mediana... O būsto kainos ne už šeimyninio dydžio būstą.
    Parašė vaidasp Rodyti pranešimą

    Radau nemažai 1 kambario butų po 300-400€/mėn. Žiūrėjau Fabijoniškes.
    Ėmiau 2 kambarių būstą, kur tikėtina gyvens vienas pajamų gavėjas. Šeimyniniame turbūt ir pajamos bus dviejų asmenų?

    Tarp 1 kambario skelbimų yra labai daug kur nuomuoja ne butą, o 1 kambarį iš kelių bute.

    Komentuoti:


  • vaidasp
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Vidutinis atlyginimas Vilniuje "į rankas" yra 1151,94 (2021 metai, šaltinis: https://www.delfi.lt/verslas/mano-eu....d?id=90308975)

    Pavarčius Aruodą būtų nuomos kainos šiuo metu yra apie 600-700 eurų (kelios išimtys pigesnės buvo). T.y. nuomai būtų išleidžiama daugiau neu pusė atlyginimo.
    Radau nemažai 1 kambario butų po 300-400€/mėn. Žiūrėjau Fabijoniškes.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

    Vidutinis atlyginimas Vilniuje "į rankas" yra 1151,94 (2021 metai, šaltinis: https://www.delfi.lt/verslas/mano-eu....d?id=90308975)

    Pavarčius Aruodą būtų nuomos kainos šiuo metu yra apie 600-700 eurų (kelios išimtys pigesnės buvo). T.y. nuomai būtų išleidžiama daugiau neu pusė atlyginimo.
    Ir tai vidutinis, o ne mediana... O būsto kainos ne už šeimyninio dydžio būstą.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Creatium Rodyti pranešimą

    Norėčiau pamatyti duomenis, nes mano pažįstamų patirtis rodo ką kitą.
    Mano pažįstamų patirtis rodo būtent tą. Žalesnis jaunimas bando kabintis ir nuomojasi š būstą, vyresni kuriems jau neberūpi tik užbaliavot penktadienį išsikrausto.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė Creatium Rodyti pranešimą

    Norėčiau pamatyti duomenis, nes mano pažįstamų patirtis rodo ką kitą.
    Vidutinis atlyginimas Vilniuje "į rankas" yra 1151,94 (2021 metai, šaltinis: https://www.delfi.lt/verslas/mano-eu....d?id=90308975)

    Pavarčius Aruodą būtų nuomos kainos šiuo metu yra apie 600-700 eurų (kelios išimtys pigesnės buvo). T.y. nuomai būtų išleidžiama daugiau neu pusė atlyginimo.

    Komentuoti:

Working...
X