Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Urbanistika Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Dovydas Rodyti pranešimą

  Vilnius yra vairuotojų rojus - pats greičiausias ir patogiausias transportas yra automobilis, visur beveik nemokamas parkavimas. Ar tai reiškia, kad Vilnius pažangesnis?
  Kažkokie kliedesiai, parkavimas mokamas ne tik centre, bet ir visuose aplinkiniuose rajonuose. Daugumoje prekybos centrų aikštelių net miesto pakraščiuose galima nemokamai stovėti tik kelias valandas. Ryte į centrą iš kokių fabų ar santariškių tikrai žymiai greičiau nuvažiuoti VT A juostomis nei automobiliu. Kaip jau ne kartą sakiau, Vilniuje kamščiai tik dėl nesutvarkyto mokyklų ir darželių tinklo, nes praeitą savaitę, kol dar buvo moksleivių atostogos, nebuvo jokių kamščių per rytinį piką, nors net ir lentelės jau buvo nuimtos.

  Paskutinis taisė Lettered; 2020.01.07, 10:30.
  Flickr

  Comment


   Parašė Sula Rodyti pranešimą
   Aš čia, aišku, ironizuoju. Bet realybėje Vilniuje tarp taškų dažnai galima nukeliauti greičiau nei kituose didmiesčiuose. Ir daugumoje atvejų tai galima padaryti greičiausiai automobiliu. Kas ten vyksta apart to (tarša, parkavimas, hipodinamija, resursai ir t.t.) , neaptarinėsime.
   Reikia nepamiršti, kad Vilnius "didmiestis" tik mūsų kaimo masteliais. Man nelabai apsiverčia liežuvis vadinti didmiesčiu miestą kuriam toooooli iki milijono. Tas pats Dublinas žiūrint kaip skaičiuosi 2-3x daugiau gyventojų.

   Parašė Sula Rodyti pranešimą
   Vienu aspektu tik norėčiau paoponuoti dabartiniam "darniam" naratyvui. Vis gi žmonija yra technogeninė civilizacija. Delfinai neturi galimybės keliauti greičiau nei teikia jų fizinės galimybės. Visgi su dviračiu net ir į artimiausias planetas nenukeliausime. Automobilistai yra akligatvis, bet tiesiog tokia raida. Jų neliks vystantis visuomenei. Sorry už filosofiją
   Nukrypstant į filosofiją sakyčiau atvirkščiai. Itin tankūs megapoliai yra akligatvis. Kad ir žiūrint pagal gimstamumą. Žmogui netinkama aplinka - nevyksta ir dauginimasis. Honkongas ar Singapūras yra daug labiau evoliucijos akligatvis nei asmeninis transportas.

   Comment


    Ispudingas ir Utrechto atvejis

    https://www.youtube.com/watch?v=zHzWe4VHLHU

    Idomu, jog ir pas olandus buvo masine automobilizacija 1970-ais. Priimti drasus sprendimai leido pakeisti miesto veida.

    Amsterdamas:
    https://www.lonelyplanet.com/article...-parking-spots

    Vilniuje dar toli iki pesciuju/dviraciu viaduko per Narbuto g., kur dirba tukstanciai Y kartos darbuotoju ir potencialiu dviratininku. 'Statyk ir vaziuok' aikstele Antakalny speju irgi nejuda. Kaune zadejo pestiesiems atverti Griunvaldo g. esancia karine teritorija, bet kazkaip viskas nutile.

    ps: Kauno savivaldybes atsakymas del Griuvaldo g. teritorijos:

    Laba diena, reikalus stabdo Krašto apsaugos ministerija, kuri turi sutvarkyti kai kuriuos biurokratinius formalumus susijusius su sklypu bei jame esančiais pastatais, kad ta erdvė būtų sutvarkyta ir pritaikyta miestiečių poreikiams. Tad dar teks metus kokius palaukti, tačiau projektas nėra pamirštas.
    Paskutinis taisė Sklansky; 2020.01.07, 15:16.

    Comment


     Transporto sritis yra gana plati, tad patarčiau pasirinkti asmenybei derančią kryptį. Tiesa, jeigu tai ne kelių projektavimas, tiesimas ar transporto politikos formavimas, bijau, kad gali tekti ieškoti sėkmingos karjeros galimybių užsienyje. Mūsų susisiekimo industrija yra gana archajiška, didžioji dalis resursų vis dar skiriama gatvėms ir keliams tiesti, manant, kad tai išspręs susisiekimo problemas. Tiesa ta, kad pačios problemos nėra gerai išanalizuotos ir suprastos – nuo to siūlyčiau ir pradėti.
     Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/g...ekimo-sistema/ .

     Comment


      Zigmas Vitkus. Ką daryti, kad gyventi Vilniaus mikrorajonuose vėl būtų „šaunu“?

      Comment


       Žurnalas „Structum“
       Miestų planavimo tendencijos: ne žmogus arčiau miesto, o miestas arčiau žmogaus
       https://www.15min.lt/verslas/naujien...us-973-1325534

       Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo, laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, išnyko prieš penkmetį. Vėliau tokį modelį pakeitė „20 minučių miesto“ koncepcija, kurios idėja – visų gyventojui reikiamų paslaugų nuo namų ir darbovietės pasiekiamumas. Dabar viskas dar labiau keičiasi ir kuriasi miestai mieste. Taip ne tik sumažinamos spūstys, bet ir pagerinama priemiesčių aplinka. Daugybė tyrimų rodo, kad gyventojai labiau vertina namus, nuo kurių pėsčiomis lengvai galima pasiekti darbovietę, vaikų mokyklas, sporto klubus ar viešąsias paslaugas. Kūrėjai ir planuotojai skatinami įsivaizduoti miesto vietas, kuriose dizainus būtų galima sujungti į suderinamą mišraus naudojimo modelį, kad būtų sukurtas „miesto kaimas“ arba „miestas mieste“. Psichologai ir sociologai jau patvirtino, kad tokie dariniai sukuria tapatumo jausmą, skatina gyventojus įsitraukti žmogiškuoju mastu ir sukuria kaimynystės lojalumą verslui.

       Comment


        Ties 8min paairodo yra Šilainių sodai iki šiol.
        Kaip jie išliko neapstatyti kai daug prastesnėse miesto ir net rajono vietose esančiuose soduose pristatė gyvenamųjų namų?

        Comment


         Parašė Gator Rodyti pranešimą

         Ties 8min paairodo yra Šilainių sodai iki šiol.
         Kaip jie išliko neapstatyti kai daug prastesnėse miesto ir net rajono vietose esančiuose soduose pristatė gyvenamųjų namų?
         Spėju, kad nebuvo spėta, nes Šilainiai SSRS gyvavimo pabaigoje buvo pradėti vystyti 1980 m. Treti Šilainiai užbaigti 1989 m., o visi Šilainiai 1991-92 m.(?)

         Comment


          Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

          Spėju, kad nebuvo spėta, nes Šilainiai SSRS gyvavimo pabaigoje buvo pradėti vystyti 1980 m. Treti Šilainiai užbaigti 1989 m., o visi Šilainiai 1991-92 m.(?)
          Tai, kad sovietmečiu gyvenamųjų namų nelabai statė soduose. Aš kalbu apie dabartinius laikus kai kas met simtai jei ne tūkstančiai namų soduose dygsta.

          Comment


           Parašė Gator Rodyti pranešimą
           Tai, kad sovietmečiu gyvenamųjų namų nelabai statė soduose. Aš kalbu apie dabartinius laikus kai kas met simtai jei ne tūkstančiai namų soduose dygsta.
           Na tai nepatraukli vieta, loma ir krantas.

           Comment

           Working...
           X