Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Projektai Neringoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Tylus
  replied
  Sezoną su naujovėmis atidariusi Neringa laukia turistų

  Neringa skelbia sezono pradžią. Šventę „Benai, plaukiam į Nidą“ šiemet pakeitė sveikuoliško sporto šventė „Sveika, Neringa“. Kurorto meras sako, jog taip Neringa skatina sveiko būdo gyvenimą, kuris neatsiejamas nuo unikalios Kuršių nerijos gamtos.

  Šį sezoną poilsiautojus Neringa pasitinka su naujovėmis. Nuo birželio 20 d. iki rugpjūčio vidurio už įvažiavimą į kurortą teks mokėti 20 eurų. Pasak Neringos mero, taip siekiama pagerinti atvykstančiųjų poilsio kokybę vasaros sezonu.

  „Manau, poilsio kokybė pagerėtų, kada Neringoje būtų mažiau automobilių ir nestovėtų jie visur, kur netgi ir negalima stovėti. Nes tiesiog fiziškai jie netelpa tuo metu“, – permainas komentavo meras Darius Jasaitis.

  Didžiausia staigmena šeštadienį laukė atskubėjusių į tradicinę vasaros pradžios šventę. Šiemet kurortas pasirinko kur kas sportiškesnę programą ir pakvietė visus į gausybę sporto renginių vietoje tradicinio festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“.

  Šį sezoną Nidoje daug dėmesio skirta susisiekimui gerinti. Elektrinis mikroautobusas nuveš poilsiautojus ir iki paplūdimio. Turistus po Neringą jau vežioja ir „tuktukai“. Po savaitės tarp Drevernos ir Juodkrantės plaukios keleivinis keltas.

  Nakvynė kainuoja panašiai kaip ir pernai, kai kas, teigiama, net pigo. Pavyzdžiui, dviejų kambarių buto nuoma parai pernai kainavo 75 eurus, šiemet – 70. Itin nekilo ir maitinimo kainos.

  Per metus Neringą aplanko apie pusę milijono turistų, prognozuojama, kad ateityje jų šiame unikaliame gamtos kampelyje – daugės.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Nida vasarą pasitinka pakeitusi formatą

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Naglių rezervate nuo niokotojų ginsis spygliuota tvora

  Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija (KNNP) Naglių kopą apjuosė spygliuotos vielos tvora, ateityje turistus drausmins ir kopų sargai.

  „Buvome priversti imtis tokios priemonės, nes jokios dekoratyvios, medinės tvorelės žmonių nesulaikė. O kopa per dešimtmetį pažemėjo net penkiais metrais. Ir toliau žemės, jei nieko nesiimsime. Spygliuotos tvoros modelį nusižiūrėjome iš Vokietijoje esančios Sylt salos, kurioje kopos daugybėje vietų taip aptvertos“, - sakė KNNP direktorė Aušra Feser.

  Planuojama, kad jau nuo birželio 1-osios Naglių gamtiniame rezervate pradės dirbti ir kopų sargai, o pažintinis takas bus apmokestintas dviem eurais suaugusiam.

  KNNP direktorės teigimu, apmokestinant lankymąsi rezervato pažintiniame take siekiama dviejų tikslų: gauti papildomų pajamų parko aplinkosauginei, turistinei infrastruktūrai gerinti, o tuo pačiu pamėginti sureguliuoti didžiulius į mirusias kopas einančių bei jas žalojančių žmonių srautus. Pasak jos, pernai rugpjūtį šioje teritorijoje lankėsi 12 tūkst., liepą - 8 tūkst. žmonių.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Nauja maudynių vieta: Nidoje prie Kuršių marių planuojamas paplūdimys

  Komentuoti:


 • andyour
  replied
  /\ Matyt, tiek saugo, kad prisiliesti negalima.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  /\ Nesuprantu kodėl Nidos Švyturio tiesiog tais tikslais nenaudoti? Kiek pamenu 1980s, juk į jį būdavo galima įlipti ...

  Komentuoti:


 • andyour
  replied
  10 metrų aukščio? Suprantu, kad nenori gadinti kraštovaizdžio, bet aukštis juokingas. Ten tikrai nepamaišytų gana smarkiai aukštas bokštas su liftu, kad atvertų gan įspudingus vaizdus. Gal galima būtų jį kažkaip architektūriškai įlietį į aplinką.
  Paskutinis taisė andyour; 2016.05.10, 20:43.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Parašė Gator Rodyti pranešimą
  Čiabuviai sudaro 100% Neringos gyventojų, liežuvis neapsiverčia antrą būstą ten turinčius vilniečius vadinti Neringos gyventojais. Net ir pats juos ne neringiškiais, o vilniečiais vadini.
  Teisingas pasakymas būtų - čiabuciai sudaro 50% balso teisę turinčių žmonių.
  Correct. Bet tai neliečia mano posto esmės

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Neringa: ieškoma vietos naujai apžvalginei erdvei

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Poilsis Neringoje – tik turčiams?

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Parašė nomad Rodyti pranešimą
  Neringos valdžią įtaloja regiono socialinė struktūra - čiabuviai (jų sumoje apie 2,000) sudaro tik 50% Neringos gyventojų, tačiau jie besąlygiškai balsuoja, o kitų balsavimo teisę turinčių (dažniausiai tai antrą būstą Neringoje turintys vilniečiai ir šiaip labai pasiturintys žmonės) politinis aktyvumas yra labai menkas.
  Čiabuviai sudaro 100% Neringos gyventojų, liežuvis neapsiverčia antrą būstą ten turinčius vilniečius vadinti Neringos gyventojais. Net ir pats juos ne neringiškiais, o vilniečiais vadini.
  Teisingas pasakymas būtų - čiabuciai sudaro 50% balso teisę turinčių žmonių.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Neringos valdžią įtaloja regiono socialinė struktūra - čiabuviai (jų sumoje apie 2,000) sudaro tik 50% Neringos gyventojų, tačiau jie besąlygiškai balsuoja, o kitų balsavimo teisę turinčių (dažniausiai tai antrą būstą Neringoje turintys vilniečiai ir šiaip labai pasiturintys žmonės) politinis aktyvumas yra labai menkas. Dėl to turim valdžią, kurią turim Socdemai labai sėkmingai tuo naudojasi.

  O dėl plėtros trūkumo Neringoje, teisingumo dėlei, reikia pripažinti, kalta ne Savivaldybė, o 'Vilnius' - ar tiksliau, bet kokį investicinį judesį regione stabdantys Parkų Direkcija ir KPD.
  Paskutinis taisė nomad; 2016.05.03, 00:32.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė nomad Rodyti pranešimą
  /\ Išvertus į paprastesnę kalbą - Neringos savivaldybė, prisidengdama 'ekologinio mokesčio' etikete, reketuoja visos Lietuvos turistus, kad gautų lėšų mokėtų kyšius (nereikalingo biurokratinio aparato išlaikymo ir šilumos kompensacijos forma) už Neringos valdžioje esančius politikus balsuojanties liumpenproletarams-čiabuviams.
  Jeigu nebūtų tiek apribojimų plėtrai, galbūt ir tų vargšų proletarų būtų mažiau? Ką jiems ten veikti visus metus apart Joninių ir Žolinės ilgųjų savaitgalių?

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  /\ Tai yra reketas, skirtas sumokėti atgal už socdemus balsuojantiems Neringos gyventojams. 'Ekologinis' yra tik pavadinime.

  Komentuoti:


 • Fulgur
  replied
  Parašė Gator Rodyti pranešimą
  Esminis. Matyt praleidai. Neringoje registruotas nemokėtų, ne Neringoje - mokėtų.
  Aš turėjau mintyje ekologijos požiūriu. Euro 1 registruotas Neringoje mažiau terš Kuršių neriją nei atvykęs Euro 5 ? Ar visgi šitas mokestis su ekologija - nieko bendro?

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Parašė Fulgur Rodyti pranešimą
  Koks skirtumas kur registruotas?
  Esminis. Matyt praleidai. Neringoje registruotas nemokėtų, ne Neringoje - mokėtų.

  Komentuoti:


 • Fulgur
  replied
  Reisiniai autobusai neturėtų mokėti jokio mokesčio. Čia ir asilui aišku. Kuo daugiau autobusui uždeda, tuo brangesni bilietai - tuo didesnė pagunda važiuoti su mašina.

  Su sunkvežimiais paprasta. Su Euro2 net neįleidžia. Euro 6 nieko nemoka, o toliau proporcingai. Koks skirtumas kur registruotas?

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  /\ Išvertus į paprastesnę kalbą - Neringos savivaldybė, prisidengdama 'ekologinio mokesčio' etikete, reketuoja visos Lietuvos turistus, kad gautų lėšų mokėtų kyšius (nereikalingo biurokratinio aparato išlaikymo ir šilumos kompensacijos forma) už Neringos valdžioje esančius politikus balsuojanties liumpenproletarams-čiabuviams. Per metus Neringos Savivaldybės tik iš automobilių pravažiavimo (neskaitant parkingo) surenkama suma yra apie 4 milijonai eurų. Neblogai, kaip tik 4,000 žmonių aptarnaujančiai struktūrai ... Iš esmės, tokiu būdu metuose pakeliama po 1,000 EUR per Neringos čiabuvį.

  P.S. Niekad nesusimąstėt, kodėl pernai socialdemokratų pasirodymo vietos valdžios rinkimuose geriausias rezultatas bet kur Lietuvoje buvo būtent Neringoje?
  Paskutinis taisė nomad; 2016.04.30, 18:30.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Dėl Neringos – į Vyriausybės atstovę

  Ketvirtadienį Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu linksniuotas Neringos vardas. Kai kuriuos politikus piktina tai, kad keldama vadinamąjį ekologinį mokestį kaimyninė savivaldybė surinktas lėšas esą naudoja ne ekologijai skatinti, o sotesniam gyvenimui.

  Suabejojo efektyvumu

  Anot Klaipėdos miesto tarybos nario Simono Gentvilo, Neringos savivaldybė jau nusprendė, kad šią vasarą norintieji automobiliu pasiekti valstybės saugomą Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją turės labiau paploninti pinigines.

  Vadinamasis ekologinis mokestis nuo birželio 20-osios iki rugpjūčio 20-osios lengvajam automobiliui sieks 20 eurų.

  Įskaičiuojant ir kelto išlaidas, šeimai kelionė į Neringą automobiliu atsieis apie 35 eurus.

  S.Gentvilas skaičiavo, jog, palyginti su rinkliavos dydžiu, galiojusiu iki 2012 rugsėjo 1 d., dabartinė rinkliava padidėjo 7 kartus, o suminė vartotojų kainų pokyčių infliacija tarp 2012 m. gruodžio ir 2015 m. gruodžio buvo tik 3,3 proc.

  Dar labiau politikas abejojo surenkamų lėšų panaudojimo efektyvumu.

  „Aš esu už tai, kad Neringa gali nusistatyti bet kokio dydžio mokestį. Esu ir už ekologiją, tačiau kai sakoma, kad šis mokestis renkamas tam, kad įvažiuotų mažiau automobilių, o pinigai yra nukreipti ekologiškoms priemonėms, tai nėra tiesa“, – įvertino S.Gentvilas.

  Politikas teigė, kad Neringos savivaldybė septintadalį savo biudžeto lėšų išleidžia biurokratinio aparato išlaikymui bei 50 proc. kompensuoja gyventojų šilumos bei vandens sąskaitas.

  Sąlygas, surinktas lėšas naudoti ne su ekologija susijusioms išlaidoms dengti, anot S.Gentvilo, šiuo metu sudaro ir tai, kad Neringos savivaldybė esą nėra pasitvirtinusi ekologinės rinkliavos lėšų panaudojimo tvarkos aprašo.

  Plūs sunkvežimiai?

  S.Gentvilas pripažino, kad yra pasirengęs už patekimą į šį gamtos perlu tituluojamą kraštą mokėti ir dar daugiau, tačiau norėtų matyti, jog sumokėti pinigai investuojami į ekologišką infrastruktūrą.

  „Visi, kurie atvažiuoja, moka mokestį. Ir tie pinigai nukeliauja ne ekologijai, o sotesniam gyvenimui“, – tvirtino politikas.

  Pašnekovo teigimu, šiuo metu jau priimta, kad neringiškių sunkvežimiai bei autobusai nemoka už kelionę keltu.

  Esant tokiai tvarkai, esą iškyla grėsmė, jog logistikos bendrovės bandys registruotis Neringoje ir taip kiek sumažins kelionės išlaidas.

  Kreipsis į Vyriausybės atstovą

  Politikas nuomonę apie situaciją Neringoje ne tik išsakė vakar posėdžiavusiems tarybos nariams, bet ir nusprendė kreiptis į Vyriausybės atstovą Klaipėdos apskrityje.

  Bus prašoma užtikrinti, jog Neringos savivaldybė būtų įpareigota pagrįsti ekologinės rinkliavos apskaičiavimo metodiką bei patvirtinti ekologinės rinkliavos panaudojimo tvarkos aprašą.

  Komentuoti:


 • Fulgur
  replied
  Atsiras daug fiktyvių sunkvežimių Neringoje.

  Kas jiems turėtų būti, tegu turi 20 eurų, bet išnaikintos spec. eilės ("be eilės"). Vilniečiai Vilniuje, ar klaipėdiečiai Klaipėdoje neturi jokių "tik jiems juostų".

  Persikėlimas - nemokamas. Eilė - bendra.

  Komentuoti:

Working...
X