Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Projektai Neringoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Tylus
  replied
  Kurortų rinkliavos: ar prie botago bus ir meduolis?

  Vakar vykusiame Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdyje buvo apkalbėtas ir pasmerktas Neringos ir Palangos siekis drastiškai didinti vietines rinkliavas. Žinia, Neringos meras pareiškė, jog šiemet sezono metu iki 10 eurų padidintas įvažiavimo mokestis nesumažino automobilių srauto, todėl kitą sezoną jį esą reikėtų padidinti iki 50 eurų. Tačiau tokie planai papiktino kaimynines savivaldybes.

  ...

  "Kokios yra konkrečios idėjos? Jeigu į Neringą siūlome važiuoti visuomeniniu transportu, kažkur reikės palikti automobilius. Ar Klaipėda suinteresuota tapti automobilių stovėjimo aikštele, kad į Neringą svečiai keltųsi nemokamai?" - klausė Kretingos meras.

  Šilutės meras Vytautas Laurinaitis užtarė Neringos poziciją, primindamas, kaip Neringa "kenčia nuo kruizinių laivų turistų, atvykstančių iš Klaipėdos autobusais, paliekančių tik šiukšles ir nieko neperkančių, nes Klaipėdos gidai juos nukreipia gintarą pirkti tik uostamiestyje".

  "Galvojame apie keltus, kurie keltų iš Šilutės rajono pamario vietovių į Neringą", - savo alternatyvą pateikė Šilutės vadovas.

  ...

  Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Dovydas Mikelis priminė, jog Neringos savivaldybė, pakeitusi vos 9,6 km asfalto dangos, sumokėjo 5 mln. litų vien "Smiltynės perkėlai" už medžiagų transportavimą.

  "Savivaldybei priklauso 48 kilometrai kelio dangos, kurią turime prižiūrėti. Iš kokių lėšų, jeigu gauname tam tik 49 tūkstančius eurų pagal Vietinių kelių vystymo programą? Neringos kurorte yra 78 automobilių stovėjimo vietos, o vasaros mėnesiais mes savaitgaliais sulaukiame 3 tūkstančių automobilių. Mes nuo jų dūstame. Statyti automobilių stovėjimo aikšteles nei požemines, nei daugiaukštes mums neleidžia įstatymai", - argumentavo Neringos savivaldybės atstovas.

  Mero pavaduotojas tikino, jog 50 eurų rinkliava - žurnalistų "išpūstas" skaičius, praleidžiant tai, jog atvykimas į kurortą viešuoju transportu neapmokestinamas. Rinkliavos nemoka ir elektromobilių savininkai. Tiesa, 2014 m. tokių buvo tik 7.

  ...

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Smiltynės Eifelis laukia įvertinimo

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė nomad Rodyti pranešimą
  Abejoju, ar Savivaldybė drąsiai užsistos tokį projektą, jei Parkų Direkcijos žuvų mailiaus fetišistai pradės giedoti dainelę apie tai, kad nauji pastatai tenai mažins pūgžlių spermingumą, arba KPD pradės paistalioti apie 'netipišką' senovės kuršiams (suprask, sovietiniams alkoholikams iš Žuvininkystės Ūkio) stiklo kiekį naujuose pastatuose ...
  Dabartinis meras yra tikrai pažangus, žodžiu kaip tik už tokias investicijas ir galbūt netgi prisidėjo prie jų atėjimo, bet aišku yra visokie kultūros ir aplinkos paveldo departamentai, kurie gali tuos tarybinius sandėlius ir betonines krantines norėti išsaugoti... Dabar ta vieta yra baisiausia visoje Kuršių nerijoje, nors ir pats Nidos centras. Dar labai gerai būtų, jei kažką padarytų su tuo pastatu, kur Čili įsikūrus.
  Paskutinis taisė Lettered; 2015.11.25, 15:33.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Dar šiek tiek...

  Nidos centras pasikeis neatpažįstamai

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Parašė Vaidosius Rodyti pranešimą
  Koks tikslas "kaišioti pagalius" Savivaldybei?
  Abejoju, ar Savivaldybė drąsiai užsistos tokį projektą, jei Parkų Direkcijos žuvų mailiaus fetišistai pradės giedoti dainelę apie tai, kad nauji pastatai tenai mažins pūgžlių spermingumą, arba KPD pradės paistalioti apie 'netipišką' senovės kuršiams (suprask, sovietiniams alkoholikams iš Žuvininkystės Ūkio) stiklo kiekį naujuose pastatuose ...

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Nida Art Colony / Nidos meno kolonija  Nuotrauka iš FB puslapio:
  https://www.facebook.com/media/set/?...1227815&type=3
  Paskutinis taisė booraz; 2015.11.24, 12:05.

  Komentuoti:


 • Vaidosius
  replied
  Koks tikslas "kaišioti pagalius" Savivaldybei?

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Cia dar bus ilga istorija, deja. Pagaliai bus kaišomi į ratus ir KPD, ir Savivaldybėje. Bet vizualizacijos neblogos:  Komentuoti:


 • Darius_
  replied
  Siūlomas viešbutis Nidoje.

  http://vz.lt/sektoriai/nekilnojamasi...uciu-viesbutis

  Čia gana ilgas projekto video, viešbučio vaizdai pačioje pabaigoje.

  http://www.5star.lt/video.html

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Nidoje planuojama statyti Mėnulio laikrodį

  Nepaisant didelių poilsiautojų Neringoje srautų, šią savaitę pristatytas naujas, turistus, matyt, dar labiau pritrauksiantis objektas - Mėnulio laikrodis. Nors šiai idėjai realizuoti jau sukurtas detalusis projektas ir vizualizacijos, tačiau svarbiausio - lėšų - tam dar nėra.

  Projekto autorius prof. dr. Libertas Klimka pasakojo, kad ši idėja kilo dar 1995 metais, kai jis kartu su architektu Ričardu Krištopavičiumi ir skulptoriumi Klaudijumi Pūdimu ant Parnidžio kopos pastatė Saulės laikrodį.

  "Kai montavome laikrodžio stelą, kartu su geodezininku visą naktį vaikščiojome Parnidžio kopa ir bandėme nustatyti šiaurės-pietų kryptį. Tai buvo nuostabi naktis - švietė pilnatis, kurioje mirgėjo marios. Pamenu, tai buvo kažkas magiško", - įspūdžiais dalinosi etnokosmologas L. Klimka.

  Rašydamas knygą apie saulės laikrodžius, profesorius sužinojo, jog mėnulio skalės saulės laikrodžiuose buvo įrengiamos tik Lietuvoje ir Prancūzijoje. L. Klimka manantis, kad tai buvo tikra retenybė, sąlygota reikalingų subtilių astronominių stebėjimų ir žinių. Juk kelią, kurį saulė praeina per metus, mėnulis praeina per mėnesį. Taigi kiekvienam mėnesiui, taip pat ir dylančiam bei augančiam mėnuliui, reikia atskirų mažesnių skalių.

  Šio projekto realizavimas dėl brangių medžiagų (Mėnulio laikrodį reiktų gaminti iš granito) kainuotų apie 100 tūkst. eurų. Tačiau nors Neringos savivaldybė bei architektai idėją palaiko, mecenato kol kas neatsirado.

  Teigiama, kad Mėnulio laikrodis priviliotų astronomijos žinovus, turistus bei tiesiog romantikos ištroškusius poilsiautojus - juk taip esą būtų galima pajusti magišką gamtos galią. Mėnulio fazių stebėjimas buvo įprastas ir mūsų etninėje kultūroje, kadangi pagal jas buvo planuojama daugybė lauko darbų.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Aš siūlau geresnę politiką, kad Neringa pradėtų domėtis ne tik Rusijos oligarchai, bet ir Vakarų Pakrantės hip-hopo atlikėjai ar Artimųjų Rytų šeichai:

  - vienas įvažiavimas į Neringą EUR 1,000;
  - pastatyti prie ekologinės kontrolės punkto panašią saugumo patikrą, kaip oro uostuose - atimti iš visų turistų visus skysčius ir neorganines valymo priemones; ne problema - šalia punkto esančioje savivaldybės kontroliuojamoje 'lavjkėje' pardavinėti ūkinį muilą ir kitas ekologines, 'organines' higienos priemones;
  - uždrausti fotografuoti, nes foto blicas atbaido šernus ir mažina pūgžlių spermingumą;
  - įpareigoti turistus miegoti tik gryname lauke hamakuose ir palapinėse - tai būtų labai lengva, nes viešbučių bet kokiu atveju Nidoje nėra;
  - reikalauti turistų distiliuoti ir tvariai iš naujo naudoti visus skysčius, įskaitant tuos, kurie jie patys pagamina;
  - ties įvažiavimu į Neringą turistus pasitiktų hitlerjugendo stiliaus uniformomis apsirengusios draugovininkės (ant raisčio būtų nupaišytas šernas, arba briedis), kurios privalėtų lydėti kiekvieną turistą asmeniškai, istorinaiis faktais primindamos jam apie to krašto unikalumą bei elgesio taisykles (žr. punktą apiie skysčių utilizavimą viršuje ...).

  Neabejoju, kad įvedus tokius minmalius apribojimus, apie Nidos 'eksliuzyvumą' gandai pradėtų eiti ne tik Trip Advisor'yje, bet ir tarp įtakingų ir unikalaus experience pasigeidusių pasaulio asmenų ...
  Paskutinis taisė nomad; 2015.11.09, 02:53.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Pavasarį planuojama pradėti naudoti Nidos aerodromą

  Nuo kitų metų pavasario planuojama pradėti eksploatuoti Nidos aerodromą - jau užlygintos pakilimo tako duobės, iškirsti lėktuvams trukdę medžiai, belieka gauti Civilinės aviacijos administracijos (CAA) leidimą, rašo „Lietuvos žinios“.

  „Pašalinome beveik visas fizines kliūtis. Artimiausiu metu kviesime specialistus ir tikimės, kad bus išduotas leidimas leisti naudoti Nidos kilimo ir tūpimo taką. Paskyrus jo administratorių orlaiviai galės pradėti leistis ir kilti“, - teigė Neringos meras Darius Jasaitis.

  CAA direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas teigė, kad leidimą suteikti didelių kliūčių neturėtų kilti, tačiau jis tvirtino, jog Nidos kilimo ir tūpimo takas nei oro uostu, nei aerodromu negalės vadintis, nes tam neturi nei būtinos, infrastruktūros, nei skrydžių koordinatoriaus. Realiausias variantas takui suteikti lauko aikštelės statusą - tai reikštų, kad orlaivio pilotas, apsukęs ratą aplink Bulvikio ragą ir įsitikinęs, kad pakilimo take nėra kliūčių, pats priimtų sprendimą leistis.

  Nuo 1970-ųjų iki 1975 metų iš Nidos į Palangą, Kauną ir Vilnių reguliariai skraidė „An-2“ tipo lėktuvai. Atkūrus nepriklausomybę Nidos aerodromu beveik nustota naudotis, o nuo 1999 metų uždrausta jį eksploatuoti, kaip neatitinkantį saugos reikalavimų - aukšti medžiai auga per arti kilimo ir tūpimo tako. Tiesa, 1998-aisiais į jo rekonstrukciją dar sugebėta investuoti apie 1,6 mln. eurų.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Neringos meras D. Jasaitis: „Reiktų su Palanga daryti bendrą bilietą“

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Kaip 'ekskliuzyviu' galima vadinti kurortą, kuriame nėra nė vieno normalaus viešbučio? Nė vieno ... Jau nekalbu apie restoranus ... Apie Nidos 'ekskliuzyvumą' gali kalbėti tik tie, kas ten praleidžia dvi dienas į metus ir nemato tos namudinės, klaninės, korumpuotos, incesto dvasia persmelktos nepritekliaus ir pavydo (tarp visų vietinių) dvasios. Kaip kitaip gali atrodyti vieta, kurioje beveik visi pastovūs gyventojai yra bedarbiai, indulgenciją rasdami tik gerdami visus 9 likusius 'nesezono' mėnesius.

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Gerai su tuo mokesčiu daro. Prie ko čia kažkokie "kairumai"? Čia tramdymas mužikų Lietuvos su savo arkliais. Šiemet poilsiaujant, viešbučio administratorė irgi skundėsi, sakė nesugeba civilizuotai pasistatyt tam skirtose vietose automobilių, geriau moka baudas, bet statosi kuo arčiau kambario, na Girdvainio sindromas - ne gyvenimas, jei arkliai ne po palange...
  Net toks urbanoidas kaip Užkalnis supranta, kad svarbiausia tiesiog gamta ir ramybė tokioj vietoj, jam jau ir Nida "sugadinta", o kažkam čia dar trūksta kažkokių Palangų ir Druskininkų Nidoje, įvardinčiau tai, kaip kažkokį miesčionišką kliedėjimą...

  Komentuoti:


 • pliumbum
  replied
  Na, negalima sakyti, kad vien tik deja. Iš apriboto vystymosi, suderinto su objektyviai labai išskirtiniu paveldu, architektūra ir gamta, atsiranda geidžiamas, tačiau ribotas išteklius. O geidžiamas ir ribotas išteklius reiškia milžinišką kainą ir prestižą. Man atrodo, kad tokių absoliučiai prestižinių vietų tikrai nėra per daug Lietuvoje ir net Baltijos šalyse. Pastangos ten yra, bet jos kitokios - ne stengimasis padaryti atrakcionus plačiajai publikai, kaip kituose kurortuose, o prabangos ir išskirtinumo pojūčio teikimas. Man labai patinka, kad ten yra realus skirtumas nuo Druskininkų ar Palangos - nes pats skirtingais atvejais galiu norėti skirtingų dalykų, kuriuos gali suteikti kiekviena iš šių vietų.

  Pagalvojant apie tai, ir 50 eurų įvažiavimo mokestis nebeatrodo toks nenormalus. Jis visų pirma skatintų ilgalaikį atvažiavimą, jeigu jau moki už nakvynes po minimum 60-70 eurų, tai gali ir už įvažiavimą. Ir aišku, visiškai viskas būtų normalu, jei tokį mokestį lydėtų viešojo transporto sutankinimas tarp miestelių ir Smiltynės / Klaipėdos. Ar tai būtų laivas, ar autobusas.

  Aišku, kalbant apie naujų viešbučių statymą vietoj sandėlių - tai jau visai kas kita. Jeigu tik suderinti su architektūriniu stiliumi ir gamtovaizdžiu, tokie projektai visada turi būti leidžiami. Va jau visiškai tuščioje vietoje statyboms visai kitokie reikalavimai galėtų būti.

  Komentuoti:


 • haveimooed
  replied
  Desperatiški bandymai čia tik galvoje kažkieno, Nidoje ir Juodkrantėje ir taip pilna poilsiautojų, nebūtina iš kiekvieno kurorto po Palangą padaryti.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Deja taip.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė nomad Rodyti pranešimą
  /\ Tai būtų paskutinis peilis Neringos desperatiškam bandymui išsivaduoti iš vaikiškos kairumo ligos komunizme - arba tiksliau kaimietiško kompekso pavydėti Palangai ir Druskininkams, nedarant nė 10% pastangų, kurias daro šie miestai ...
  Neringa gali tik tokius 5% daryti to, ką daro Druskininkai, Palanga ar Birštonas dėl NP ir UNESCO statusų. Jeigu didelis triukšmas kyla net dėl vietoje garažų pastatomų mažų kotedžų, tai kokia kalba gali būti apie kokį nors didesnį SPA kompleksą arba naują viešbutį, nors toje vietoje ir stovi apleisti sandėliai.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  /\ Tai būtų paskutinis peilis Neringos desperatiškam bandymui išsivaduoti iš vaikiškos kairumo ligos komunizme - arba tiksliau kaimietiško kompekso pavydėti Palangai ir Druskininkams, nedarant nė 10% pastangų, kurias daro šie miestai ...

  Komentuoti:

Working...
X