Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Projektai Neringoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Tylus
  replied
  Brangsta įvažiavimas į Neringą

  Kurorto savivaldybės taryba pritarė, kad nuo birželio 20-sios iki rugpjūčio 20-osios įvažiavimo mokestis, lyginant su dabartiniu, padvigubėtų - siektų ne 10 eurų, kaip buvo numatyta iki šiol, bet 20 eurų.

  Tuo laikotarpiu už namelį ant ratų reikės mokėti nebe 20 eurų, o 30 eurų.

  Meras Darius Jasaitis BNS pirmadienį sakė, jog naujomis kainomis, kurios patvirtintos praeitą savaitę, tikisi ne atbaidyti turistus, o paskatinti juos patekimui į Neringą vietoj nuosavų automobilių rinktis kitas transporto priemones.

  „Sakyti, kad ribojame turistus, tikrai tai netiesa, mes laukiame ir norime turistų kuo daugiau, tačiau tikrai nebegalime niekaip susitvarkyti su didžiuliu lengvųjų automobilių antplūdžiu būtent šituo laikotarpiu - nuo Joninių iki Žolinės. Tuos du mėnesius bandome riboti, kaip daro ir visas pasaulis. Kitoks būdas būtų iš viso neleisti automobiliais patekti“, - aiškino meras.

  Jis sakė, kad šis sprendimas gali būti peržiūrimas, jei būtų pastebėta, kad neužpildomos turimos automobilių statymo vietos.

  „Mes turime parkavimo vietų iš viso gal 1 tūkst., o per dieną atvyksta 5-6 tūkst. automobilių ir mes tiesiog nepajėgūs su jais susitvarkyti (...). Jeigu atsitiks taip, kad jau niekas nebeatvyks arba sumažės tiek, kad net turimos aikštelės neužsipildys, tikrai kviesiu neeilinę tarybą ir svarstysime, ką toliau daryti“, - žadėjo meras.

  Iki birželio 20-osios ir po rugpjūčio 20-osios įvažiavimo į Neringą mokestis lengvajam automobiliui lieka 5 eurai.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Neringiškiai nemokamai kelsis visomis transporto priemonėmis

  Neringos gyventojai nuo liepos galės nemokamai keltis keltais ne tik lengvaisiais, bet ir visais kitais automobiliais.

  Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisas: 68 Seimo nariai balsavo už, susilaikė 9 parlamentarai.

  Seimui priėmus šias pataisas, Neringos mieste ir Smiltynėje gyvenantys žmonės nemokamai keltis galės ne tik su lengvaisiais automobiliais, motociklais bei mopedais, bet ir kitomis transporto priemonėmis - autobusais, krovininiu transportu ar automobiliais su priekaba. Dabar už tai jie turėjo mokėti.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Neringiškiams - mažiau ribojimų naudotis keltais

  Neringos gyventojai nuo liepos gali gauti galimybę nemokamai keltis keltais ne tik lengvaisiais, bet ir kitais automobiliais. Seimas šią savaitę po svarstymo pritarė atitinkamoms Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisoms. Dėl jų priėmimo bus balsuojama vėliau.

  Jeigu Seimas pataisas priims, Neringos mieste ir Smiltynėje gyvenantys žmonės nemokamai keltis galės ne tik su lengvaisiais automobiliais, motociklais bei mopedais, bet ir kitomis transporto priemonėmis - autobusais, krovininiu transportu ar automobiliais su priekaba. Dabar už tai jie turi mokėti.

  Pataisų autorius socialdemokratas Arvydas Mockus BNS teigė, kad dėl tokios lengvatos valstybė nepraras daug pajamų.

  „Dabar jie daro ant įmonių fiktyvias sutartis dėl transporto panaudos, nes dabar UAB-ai ir kitos įmonės su savo transportu gali nemokamai keltis. Va taip jie ir nemoka, todėl valstybei nuostolio nebus“, - teigė A.Mockus.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Neringos Savivaldybė ant bankroto krašto: savivaldybė neturi už ką susimokėti 1.2 M EUR dėl teismo sprendimo dėl tamsių Savivaldybės/Aplinkos Ministerijos dealų pradžioje leidžiant statyti - po to draudžiant ir nugriaunant - pastatą Juodkrantėjė. Manau nebūtų blogo, kas neišeitų į gerą. Visų pirma, gal tai pagaliau padės išmesti miestą kontroliuojančius kaimiečius iš valdžios.

  Štai vieno namo nuvertimas, viešojo intereso gynimas apsiverčia į visų svečių, Neringos poilsiautojų poilsiavimą sąvartyne”, – pasakoja D. Jasaitis.
  Vien tokia mero citata rodo, kad jis elementariai nesupranta nei kas yra teisės viešpatavimas (teismo sprendimą privalu vykdyti), nei institucinė atsakomybė už savo pirmtakų veiksmus, už kuriuos kaltę Savivaldybė privalo prisiimti.

  Bet dar svarbiau, gal tai privers persvarstytii visą Neringos 'paveldosaugos' ir 'aplinkosaugos' politiką formuojamą Vilniuje, kuri prie tokios situacijos netiesiogiai privedė. Juk tikroji jos nemokumo priežastis yra ilgalaikis krašto nustekenimas neleidžiant nieko statyti ir turistų skaičiaus ribojimas.

  Šiaip ar taip - tai superinės žinios stipresnei privačios nuosavynės teisių apsaugai ir valstybės savivalės ribojimui Lietuvoje užtikrinti.
  Paskutinis taisė nomad; 2016.03.27, 15:09.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Renkamas Kuršių nerijos nacionalinio parko paukštis

  Neringos gyventojai ir svečiai kviečiami išreikšti nuomonę renkant Kuršių nerijos nacionalinio parko paukštį.

  Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos sudarytame sąraše – 25 kandidatai. Sparnuočius šiam sąrašui siūlė gamtininkai, kultūros paveldo specialistai. Sąrašui pateiktos paukščių rūšys, kurios yra labiausiai paplitusios Kuršių nerijoje, čia dažniau sutinkamos, susijusios su vietos tautosaka, papročiais, pasakomis, dainomis, yra lengvai atpažįstamos ir žinomos.

  Gyventojai ir kurorto svečiai kviečiami balsą atiduoti už paukštį, kuris labiausiai asocijuojasi su Kuršių nerija. Balsavimas vyks iki balandžio 22-osios.

  Balsavimo rezultatai bus skelbiami minint Kuršių nerijos nacionalinio parko 25-ių metų įkūrimo sukaktį.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Nauja pramoga Kuršių nerijoje - paukščių stebėjimas

  Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) gamtininkai primena, jog pavasaris - geriausias laikas stebėti migruojančius paukščius, ir kviečia išbandyti šią unikalią pramogą pamaryje.

  Šeši paukščių stebėjimo bokšteliai vaizdingose Kuršių nerijos vietose - Bulvikio, Ožkų, Pervalkos, Žirgų raguose ir Bulvikio bei Karvaičių įlankose - pastatyti pernai. Šiais metais bokšteliuose įrengti pažintiniai stendai, supažindinantys su Kuršių mariose perinčiais, migruojančiais ir žiemojančiais sparnuočiais. Kiekviename bokštelyje aprašytos skirtingos paukščių rūšys: didysis kormoranas, pilkasis ir didysis baltasis garnys, ausuotasis kragas, jūrinis erelis, gulbė nebylė, urvinė antis ir kt.

  Bokštelius surasti paprasta važiuojant dviračių taku nuo Nidos iki Pervalkos arba žingsniuojant pažymėtu pamario pėsčiųjų taku. Parko specialistai prieš savaitę surengė du bandomuosius pėsčiųjų žygius nuo Nidos iki pirmojo paukščių stebėjimo bokštelio, kuriuose dalyvavo keletas dešimčių smalsuolių.

  Pasak KNNP Turizmo ir informacijos skyriaus vedėjos Jolitos Gedžiuvienės, besidominčiųjų paukščių stebėjimo galimybėmis kasmet sulaukiama vis daugiau, ši pramoga ypač patraukli svečiams iš užsienio.

  "Tad tikrai organizuosime ir daugiau žygių, į kuriuos bus įtrauktas ir paukščių stebėjimas", - žadėjo pašnekovė.

  Šiuo metu Kuršių nerijoje stebėti paukščius galima tik su savo žiūronais, tačiau dar šį sezoną parkas tikisi apsirūpinti ir paukščių stebėjimui reikalingais optiniais prietaisais.

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Labai norint, galima būtų puikiai išvystyti aplinkai draugišką viešąjo transporto sistemą trikampyje tarp nerijos, Klaipėdos ir Pamario. Deja, kol kas nei gerų idėjų, nei patrauklių kainų nėra.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Neringą okupuos "tuktukai"

  Panašu, kad Klaipėdos gatvėse pernai pasirodžiusi egzotiška transporto priemonė "tuktukas" šį vasaros sezoną važinės ir Neringos gatvėmis.

  Beje, šiame kurorte su panašia paslauga konkuruoti ketina net du vežėjai. Tiesa, jei vienam jų pavyks įveikti visus biurokratinius trukdžius, mat, pavyzdžiui, elektroninį "tuktuką" mūsų šalyje sunku įteisinti.

  Nedideli, ant motorolerio bazės sukonstruoti taksi, kitaip dar vadinami "tuktukais", uostamiestyje pradėjo važinėti per praėjusią Jūros šventę. Ir nors, pasak šią naujovę į Lietuvą atvežusio verslininko Haroldo Dalangausko, iš pradžių ne vienas ir pirštu prie smilkinio pasukiojo, žmonės gretai pamėgo tokį transportą.

  ...

  Ši smagi transporto priemonė kaipmat suviliojo ir kitus miestus. Pasak verslininko, ja domėjosi ir druskininkiečiai, o su Nidos meru jau praktiškai sukirsta rankomis.

  "Aš irgi tikiuosi, kad jau šią vasarą "tuktukai" važinės ir Nidoje", - patvirtino Neringos meras Darius Jasaitis.

  Tiesa, pasak jo, čia H. Dalangausko planuojamiems atvežti 3 "tuktukams" gali tekti konkuruoti su 2 elektriniais, kuriuos į Neringą norėtų atvežti vokiečių verslininkai.

  "Manau, kad visiems pakaktų darbo, jei tik vokiečiams pavyks įveikti biurokratines pinkles. Atrodytų, siekiame ekologijos, tad elektrinės transporto priemonės turėtų būti sutinkamos išskėstomis rankomis, bet paaiškėjo, kad tokių elektra varomų "tuktukų" kol kas mūsų šalyje neįmanoma įteisinti", - pasakojo D. Jasaitis.

  Visgi meras tikisi, kad nors keli "tuktukai" ateinančią vasarą padės išspręsti Nidoje susisiekimo problemą.

  "Aš ir pats mielai jais važinėsiu. Pavyzdžiui, atvyksta svečiai, sėdi į "tuktuką", aprodai gražiausias vietas. Manau, kad ir vairuotoju visai būtų smagu dirbti", - svajojo meras.

  Beje, artimiausiu metu Nidoje planuojama skelbti konkursą naujai paslaugai teikti. Norima, kad aplink Nidą nustatytu grafiku važiuotų elektromobilis, kuriuo poilsiautojams būtų patogiau pasiekti norimą objektą.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Neringos meras siūlys mažesnį įvažiavimo mokestį

  Neringos meras Darius Jasaitis žada siūlyti tarybai vietoje planuoto 50 eurų įvažiavimo mokesčio sezono metu įvesti 20 eurų rinkliavą.

  „Lietuvos žinioms“ Neringos vadovas sako, kad tokį siūlymą savivaldybės politikams pateiks gegužę.

  „Šis tarifas galiotų tik du mėnesius per patį vasaros sezono piką - nuo birželio 20-osios iki rugpjūčio 20 dienos. Visą kitą laiką išliktų 5 eurų įvažiavimo mokesčio dydis. Be to, siūlysiu iki 20 eurų padidinti rinkliavą tik lengviesiems automobiliams“, - teigė jis.

  Meras taip pat sakė, kad bus siekiama rasti teisinių būdų kovoti su piktnaudžiaujančiais išimtimi dėl mokesčio - kai kurios mokesčio nemokančios Neringoje veikiančios įmonės registruoja ir keliasdešimt automobilių, nors naudojasi vos keliais.

  Šiuo metu automobiliams įvažiavimo į Neringą rinkliava siekia 10 eurų.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Žodis 'kopos', beje, jau ten nelabai ir tinka, nes tiek prie Mirusių tiek prie Nidos dauguma jau deja apžėlė žole ir krūmais - rezultate be perstojo sovietiniais laikais tęsto želdinimo ir 'saugojimo'. Gaila - po 10-20 metų smėlio ten iš viso gali nesimatyti ir reiks vadinti Neringos kopas 'kloniais'.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Aplankyti Mirusias kopas reikės bilieto

  Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojai, norėdami pasivaikščioti netoli Pervalkos esančio Naglių gamtinio rezervato pažintiniu taku, nuo šios vasaros turės pirkti bilietus, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

  Suaugusiam asmeniui vienkartinis bilietas kainuos 2 eurus, nepilnamečiai bus leidžiami nemokamai.

  Anot parko direktorės Aušros Feser, surinkti pinigai daugiausia bus skirti esamiems ir naujiems pažintiniams takams, aplinkai tvarkyti, aplinkosaugai ir gamtos tyrimams.

  „Apmokestinant lankymąsi rezervato pažintiniame take siekiama dviejų tikslų: gauti papildomų pajamų parko aplinkosauginei, turistinei infrastruktūrai gerinti ir pamėginti sureguliuoti didžiulius į Mirusias kopas einančių bei jas žalojančių žmonių srautus", - „Lietuvos žinioms“ sakė parko vadovė.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  /\ Būtų labai gerai, bet bijau pušų sakų fetišistai tuoj pradės aimanuoti dėl kertamo miško tam tikslui.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Nidos oro uostas sudomino Palangą

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja skelbti atvirą vadinamojo Nidos oro uosto operatoriaus parinkimo konkursą, nes pati suprato nesanti pajėgi tokį objektą paruošti eksploatavimui ir jį valdyti, rašo "Lietuvos žinios". Galimybe atgaivinti orlaivių tūpimo ir nusileidimo taką Bulvikio rage rimtai svarsto Palangos oro uosto vadovybė.

  "Išties domimės Nidos oro uosto infrastruktūros plėtojimu. Šį oro uostą matome kaip puikų bendrosios ir verslo aviacijos tašką: jis galėtų būti naudojamas mažiems ir individualiems orlaiviams kilti bei tūpti, jiems stovėti aerodrome", - teigė Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis.

  Neringos meras Darius Jasaitis patikino, kad Vyriausybė jau yra juridiškai perdavusi savivaldybei valdyti aerodromo pakilimo taką.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Teatras - dėl nedidelio Seklyčios akvariumėlio - kuris atrodo kelis tūkstančius kartų geriau už 80% Nidos (sovietinių) pastatų, tuoj prasidės tarptautinė teisminė muilo opera su UNESCO biurokratais priešakyje. Tikiuosi po šios istorijos bus įsisąmoninta, kad Nida ir toliau merdės socialiai ir ekonomiškai, pirmoje eilėje, dėl paveldosauginių kliūčių. Koks sveikame prote esantis užsienio investuotojas net svarstys kišti koją į Nidą po šitos istorijos? Užuojauta vokiečiams senukams, kurie gerų intencijų vedami nenorom įsivėlė į šią tragikomišką avantiūrą.

  Komentuoti:


 • Tylus
  replied
  Dėl nelegalių statybų Neringoje derinami nauji kompromisai

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Parašė nomad Rodyti pranešimą
  Kaliningradas yra visiškai nuo žemės paviršiaus Karo metais nušluotas miestas
  Tai kaip tik tai ir būtų pliusas jei kalbėt apie naujo las vegas stiliaus miesto statybą. Jokių apribojimų, paveldosaugų ir tt, laisva erdvė kokiam nori projektui.

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  Kaliningradas yra visiškai nuo žemės paviršiaus Karo metais nušluotas miestas su nuliu architektūros, kuris dabar pagrinde naudojamas kaip karinis poligonas su truputį gyvenamojo ploto (жилье) armijai ir ją aptarnaujančiam personalui ir šeimoms. Man sunku įsivaizduti bet kokį sveikame prote esantį žmogų, kuris ten važiuotų pramogauti. Iš kitos pusės, JAV apie Las Vegasą irgi pokario metais buvo kalbama, kad "kas ten važiuos į dykumą"

  Komentuoti:


 • Silber418
  replied
  Įdomu, ar dar gyvuoja idėja Kaliningrado sritį paversti nauju Las Vegasu? Jeigu taip, ateityje šis projektas būtų naudingas visai nerijai. Pavyzdžiui, pramogų kompleksai būtų Rusijos srityje, o viešbutukai - Lietuvos.

  Komentuoti:


 • J.U.
  replied

  Komentuoti:


 • nomad
  replied
  /\ +1.

  Bet deja tai nerealu kol paveldo gestapininkai, pūgžlių mailiaus fetišistai ir natūraliai apžėlusios nedepiliuotos vaidilutės iš KPD, Parkų Direkcijos ir pan de facto tiesiogiai valdo Neringą ...

  Komentuoti:

Working...
X