Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą

    Nesamonė, vieta gal ir gamtinė, bet saugumas svarbiau. Pagaliau bus galima pabėgiot nebijant kojos nusisukt ar kad koks šuo palaidas neaišku iš kur atlėks. Ir pritariu John, kad svarbu naudojantiems atkarpą susisiekimui, o ji gana aktyviai naudojama
    Aš suprantu norą visur turėti patogumą, ir žinau kad aš būsiu mažumoje šituo klausimu, galbūt jei daugiau žmonių jausis drąsesni ir juos apšvietimas pritrauks praleisti miške, didesnis gėris negu šviesos tarša kuri labai subtiliais būdais pasireiškia. Pabėgiojimams galima nusipirkti lempą ant galvos - kiek kartų esu išsisukęs čiurną, visi buvo prie dienos šviesos apšvietimas nėra prabanga, kad ir dabar energijos krizė, bet neretai nėra tokia jau būtinybė, prie kurios esame pripratę

    Comment


      Parašė Zefyras Rodyti pranešimą

      Aš suprantu norą visur turėti patogumą, ir žinau kad aš būsiu mažumoje šituo klausimu, galbūt jei daugiau žmonių jausis drąsesni ir juos apšvietimas pritrauks praleisti miške, didesnis gėris negu šviesos tarša kuri labai subtiliais būdais pasireiškia. Pabėgiojimams galima nusipirkti lempą ant galvos - kiek kartų esu išsisukęs čiurną, visi buvo prie dienos šviesos apšvietimas nėra prabanga, kad ir dabar energijos krizė, bet neretai nėra tokia jau būtinybė, prie kurios esame pripratę
      Tai kad ten ne joks miškas ir ne jokia "gamta". Ten normalus dviračių takas šalia upės. Važinėju pro ten ne pirmus metus ir privengiu tos vietos būtent tada, kai yra tamsu, nors turiu net porą gerai veikiančių 400lm lempų ant vairo. Labai gerai, kad ten rengiamas apšvietimas. Seniai reikėjo.

      Comment


        Elektros kainos mažesnius miestus, net ir pasikeitusius visus šviestuvus į LED, grąžina i 2009 metus - vietoje šviesumo intensyvumo mažinimo (pataupė įrenginėdami ir neįdiegė tokios funkcijos), tupai atjungiamas kas antras šviesumas. Važiuojant tokiomis gatvėmis, toks sprendimas atrodo pavojingesnis, nei visiškas apšvietimo atjungimas, nes kas 50 metrų atsiranda tamsios zonos.

        Comment


          Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
          Elektros kainos mažesnius miestus, net ir pasikeitusius visus šviestuvus į LED, grąžina i 2009 metus - vietoje šviesumo intensyvumo mažinimo (pataupė įrenginėdami ir neįdiegė tokios funkcijos), tupai atjungiamas kas antras šviesumas. Važiuojant tokiomis gatvėmis, toks sprendimas atrodo pavojingesnis, nei visiškas apšvietimo atjungimas, nes kas 50 metrų atsiranda tamsios zonos.
          man įdomu kiek tai tikslinga iš viso - diodai ima mažiau elektros negu anų laikų antikvariatas

          Comment


            Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
            Elektros kainos mažesnius miestus, net ir pasikeitusius visus šviestuvus į LED, grąžina i 2009 metus - vietoje šviesumo intensyvumo mažinimo (pataupė įrenginėdami ir neįdiegė tokios funkcijos), tupai atjungiamas kas antras šviesumas. Važiuojant tokiomis gatvėmis, toks sprendimas atrodo pavojingesnis, nei visiškas apšvietimo atjungimas, nes kas 50 metrų atsiranda tamsios zonos.
            Verta paminėti, kad su natrio lempomis tai veikdavo geriau, nes jos generuoja taip vadinamą filling light, kuri "sklinda" aplinkui. Jei išjungtas kas antras natrio šviestuvas, visvien yra šviesos nuo kitų šviestuvų. LED šviestuvų šviesa labiau direkcinė ir jei neveikia vienas šviestuvas, toje vietoje visiška tamsa. Taigi yra logika prisukti jų šviesumą (kaip daroma Vilniuje), bet nėra logikos išjungti kas antrą, nes tai kerta per matomumą (=saugumą).

            Comment


              RTU-02 visame savo grožyje. Keturi šviestuvai buvo numontuoti iš apleistos ligoninės teritorijos. Buvo atrestauruoti, net gi patys droseliai buvo išardyti ir pilnai atrestauruoti, nes šitie šviestuvai buvo kaip niekad supuvę, net gi patronai buvo ant tiek supuvę kad teko sudėti naujas širdeles į vidų, nes senosios tiesiog buvo ištirpusios. Šie neįkainojami grožiai dabar stovi mano kieme. Click image for larger version

Name:	371823550_851669802778674_5739065657578190420_n.jpg
Views:	481
Size:	257,5 kB
ID:	2075313 Click image for larger version

Name:	375199330_731321238724180_3503471407909396283_n.jpg
Views:	483
Size:	246,4 kB
ID:	2075312 Click image for larger version

Name:	IMG_20230911_113849_516.jpg
Views:	481
Size:	1,89 MB
ID:	2075311 Click image for larger version

Name:	IMG_20230911_113604_266.jpg
Views:	481
Size:	1,90 MB
ID:	2075310 Click image for larger version

Name:	IMG_20230903_163432_324.jpg
Views:	478
Size:	1,86 MB
ID:	2075309 Click image for larger version

Name:	IMG_20230903_163422_428.jpg
Views:	478
Size:	1,69 MB
ID:	2075308 Click image for larger version

Name:	IMG_20230903_163415_539.jpg
Views:	477
Size:	1,68 MB
ID:	2075307 Click image for larger version

Name:	IMG_20230827_162309_006.jpg
Views:	482
Size:	1,57 MB
ID:	2075306 Click image for larger version

Name:	IMG_20230827_162302_622.jpg
Views:	479
Size:	1,68 MB
ID:	2075305 Click image for larger version

Name:	375196605_687000939957014_3741344894814529744_n.jpg
Views:	491
Size:	142,5 kB
ID:	2075304

              Comment


                Va dar rasta N Vilnia parko g

                Comment


                  Turiu klausimų ne apie patį apšvietimą ar lempų tipus, o stulpų spalvas. Gal atsimenate, kad kažkuriame mieste visi stulpai buvo kažkurios konkrečios spalvos?


                  Štai kodėl klausiu.

                  Nuo vaikystės prisimenu, kad Klaipėdoje buvo žali stulpai. Bet dabar man kilo įtarimų, kad ne vienas miestas turėjo savo konkrečias spalvas, skirtas apšvietimui.
                  Šitą įtarimą man sukėlė keletas sovietinių Alytaus nuotraukų (spalvotų!) iš 8 dešimtmečio. Galėsiu įdėti foto ateityje. Storesnė stulpo apačia dažyta žaliai, viršus geltonai. Viename pramonės rajone (vėliausiai atnaujintame) dar likę tokių stulpų, todėl darau prielaidą, kad tai buvo viso miesto stulpų dažymo schema.

                  Ar Kaunas turėjo savo spalvą? Užkliuvo senesnė Karaliaus Mindaugo pr. nuotrauka – dar 2009 m. stulpai buvo gelsvi! Ar taip buvo visur? Sovietmečio nuotraukų temoje lyg ir yra kelios nuotraukos su geltonais ar oranžiniais stulpais.

                  Šiaulių sovietmečio temoje pastebėjau baltus stulpus, nors kai kur buvo geltoni.

                  Įdomu, ar kiekvienas miestas turėjo savo teminę spalvą apšvietimo stulpams, ar Alytus ir Klaipėda buvo išimtys? Jei taip, kokios tai buvo spalvos? Būtų įdomu išgirsti patvirtinimą/paneigimą iš įvairiuose miestuose gyvenusių forumiečių, nes nelabai yra kitų būdų patikrinti spėjimus apie stulpų spalvas prieš 10-20 metų. Spalvotų sovietmečio nuotraukų su stulpais nėra daug
                  Paskutinis taisė taccido; Šiandien, 00:01.
                  100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

                  Comment


                    Parašė taccido Rodyti pranešimą
                    Turiu klausimų ne apie patį apšvietimą ar lempų tipus, o stulpų spalvas. Gal atsimenate, kad kažkuriame mieste visi stulpai buvo kažkurios konkrečios spalvos?


                    Štai kodėl klausiu.

                    Nuo vaikystės prisimenu, kad Klaipėdoje buvo žali stulpai. Bet dabar man kilo įtarimų, kad ne vienas miestas turėjo savo konkrečias spalvas, skirtas apšvietimui.
                    Šitą įtarimą man sukėlė keletas sovietinių Alytaus nuotraukų (spalvotų!) iš 8 dešimtmečio. Galėsiu įdėti foto ateityje. Storesnė stulpo apačia dažyta žaliai, viršus geltonai. Viename pramonės rajone (vėliausiai atnaujintame) dar likę tokių stulpų, todėl darau prielaidą, kad tai buvo viso miesto stulpų dažymo schema.

                    Ar Kaunas turėjo savo spalvą? Užkliuvo senesnė Karaliaus Mindaugo pr. nuotrauka – dar 2009 m. stulpai buvo gelsvi! Ar taip buvo visur? Sovietmečio nuotraukų temoje lyg ir yra kelios nuotraukos su geltonais ar oranžiniais stulpais.

                    Šiaulių sovietmečio temoje pastebėjau baltus stulpus, nors kai kur buvo geltoni.

                    Įdomu, ar kiekvienas miestas turėjo savo teminę spalvą apšvietimo stulpams, ar Alytus ir Klaipėda buvo išimtys? Jei taip, kokios tai buvo spalvos? Būtų įdomu išgirsti patvirtinimą/paneigimą iš įvairiuose miestuose gyvenusių forumiečių, nes nelabai yra kitų būdų patikrinti spėjimus apie stulpų spalvas prieš 10-20 metų. Spalvotų sovietmečio nuotraukų su stulpais nėra daug
                    itariu priklause nuo miesto architekto
                    "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                    - George W. Bush President of the USA

                    Comment

                    Working...
                    X