Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

M. K. Čiurlionio gatvės VU kompleksų perspektyva

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    M. K. Čiurlionio gatvės VU kompleksų perspektyva

    Internetineje ziniasklaidoje pasirode naujienu, kad VU ketina atsisakyti Medicinos ir Gamtos mokslu fakultetu.
    Panasu, kad Ciurlionio gatve artimiausioje ateityje gali sulaukti rimto NT vystytojo.

    Apie tai placiau:
    http://rektoriausrinkimai.lt/index.p...t&task=view&id
    =31&Itemid=31

    Interviu su akad. Benediktu Juodka
    Kas lėmė sprendimą dalyvauti rektoriaus rinkimuose?
    Daug numatytų darbų padaryta, tačiau dar labai daug jų reikia tęsti ir užbaigti. Septynių fakultetų tarybos, iškėlusios mane kandidatu rektoriaus rinkimuose, mano, kad pradėtus darbus galėčiau tęsti. Tai ir nulėmė mano apsisprendimą.

    Koks, Jūsų nuomone, yra rektoriaus vaidmuo užtikrinant universiteto raidą?
    Labai svarbus. Tačiau Vilniaus universitete žengtas didelis žingsnis valdymo decentralizacijos keliu. Todėl svarbus vaidmuo tenka ir fakultetų dekanams. Šiandien neįsivaizduoju sėkmingo rektorato darbo be VUSA pagalbos. Tik visų bendras ir darnus darbas lėmė ir , tikiuosi, lems ateityje Vilniaus universiteto sėkmę. Tačiau rektorius atsakingas už viską.

    Kokią universiteto viziją pasiūlytumėte bendruomenei?
    Ji detaliai aptarta su universiteto bendruomene (tai truko apie pusę metų) rengiant VU-to vidutinės trukmės (2007-2013 m.) strateginį veiklos planą, kuri Senatas patvirtino šių metų gegužės 8 d. posėdyje. (žr. VU internetinį puslapį). Vienu sakiniu – įsitvirtinti Europos mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo erdvėje bei joje išsiskirti aukščiausiu mokslo ir studijų lygiu. Įgyvendinti nacionalinio universiteto statuso suteikimo Vilniaus universitetui idėją su iš to išplaukiančiomis išskirtinio savarankiškumo, finansavimo bei atsiskaitomybės visuomenei pasekmėmis.

    Kokias pagrindines ir skubiausiai spręstinas problemas galėtumėte išskirti?
    Pagrindinė šiandien problema yra studijų ir mokslinės veiklos kokybės problema. Ji labai sudėtinga ir kompleksiška: motyvuotų studentų atranka, dėstytojų lygis, auditorijų ir laboratorijų aprūpinimas modernia įranga, bibliotekų ir skaityklų aprūpinimas naujausia mokymo ir mokslo literatūra, prieiga prie interneto bet kur ir bet kada, studentų gyvenimo (bendrabučiai) ir poilsio (kultūros ir sporto bazės) sąlygos ir t.t. Visos šios problemos yra svarbios ir skubios, tačiau reikalaujančios didelių finansinių resursų. Daug kas pradėta daryti (renovuojami bendrabučiai, iš ES struktūrinių fondų ir kitų resursų perkama įranga eilės fakultetų mokymo ir mokslo bazėms modernizuoti, renovuojamos bibliotekos ir skaityklos fakultetuose, centriniuose rūmuose). Būtina sustiprinti studijų kokybės kontrolę, užkirsti kelią plagijavimui, tęsti dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimų diferenciaciją priklausomai nuo darbo rezultatų ir t.t.

    Kokie Jūsų rinkiminiai tikslai ir kaip galvojate jų siekti?
    Jei jau sutikau balotiruotis antrai kadencijai, tai rinkiminis tikslas aiškus – tikėtis, kad VU Senatas teigiamai įvertins mano nuveiktus darbus ir pratęs man skirtus įgaliojimus. Jeigu ne, tikrai ne pasaulio pabaiga. Visą savo aktyvų gyvenimą dirbau Vilniaus universitete, jį be galo myliu ir laikysiu didele garbe toliau čia profesoriauti. Jokių postų gyvenime nesiekiau negarbingai.
    Sąžiningumas ir padorumas – pagrindiniai mano gyvenimo credo. Jais vadovaujantis ir dalyvausiu VU-to rektoriaus rinkimų kampanijoje.

    Ar jau galvojate apie savo komandą (prorektorius)?
    Taip, galvoju.
    Toliau klausiate apie įsipareigojimus universiteto bendruomenei. Manau, kad ir iš pateiktų trumpų atsakymų į pateiktus klausimus galima suprasti apie tai. Todėl nenorėčiau kartotis. Tačiau keletą strateginių įsipareigojimų, kurie turėtų lemti kokybinį šuolį VU-te, norėčiau paminėti: šiais metais užbaigti Istorijos fakulteto remontą, visų centriniuose rūmuose esančių fakultetų skaityklas perkelti į baigiamą įrengti modernią humanitarinių mokslų skaityklą senojoje bibliotekoje; užbaigti senosios bibliotekos renovaciją ir pradėti mokslinės komunikacijos centro (naujosios bibliotekos) statybą Saulėtekyje; perkelti Chemijos bei Matematikos ir informatikos fakultetus iš Naugarduko gatvės ir Gamtos mokslų fakultetą iš Čiurlionio gatvės į Saulėtekio miestelį, kuriame galbūt, atsiras ir Saulėtekio "Technologijų slėnis" (studijų, mokslo ir inovacijų integracinis centras). Iš Čiurlionio gatvės perkelti Medicinos fakultetą į Santariškes, kuriose, galbūt, atsiras Santariškių medicinos ir biofarmacijos slėnis. Kartu su VšĮ "VU būstas" pastatyti nors vieną naują bendrabutį.
    Puikiai suprantu, kad tai labai ambicingi planai. Tačiau kai kurie jų jau pradėti vykdyti.
Working...
X