Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Fachverkinis namas ar rėminis karkasas?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Fachverkinis namas ar rėminis karkasas?

    Sveiki, radau straipsni wikipedijoj apie karkasinius namus. Domiuosi, nes pats palanuoju statytis sau. Straipsnis - http://en.wikipedia.org/wiki/Framing_(construction) . Bet man iskilo pora klausimu del tokiu namu tipu. Kiek domejausi internete labai patiko Fachverkinis karkasas, nes architekturos poziuriu jis graziai atrodo. Ir noreciau nama padaryti labai sviesu, t.y. su kruva langais. Tai butent tokiam tipui ir tinka tas fachverkas. Bet vis delto keleta niuansu man neaisku. Fachverkas cia skaitosi namas is kolonines konstrukcijos ir tos konstrukcijos yra is suklijuotos medienos? Ar galima deti ir paprastus murlotus? Aisku namo projektas dar tik pries akis. Planuoju pats surinkti karkasa, kad iseitu biski pigiau, nes turiu tame patirties. O jau prie stogo nelisiu, bet stogas bus is bituminiiu cerpiu dvislaitis. Sutvirtinsiu karkasa ir uzdesiu murlotus. uzsakinesiu paslaugas pas situos veikejus - stogo dengimas . Tiksliu kainu aisku nelabai zinau, bet situ privatininku statybos darbu kainos bent jau man patrauke aki. Gal kas nors is jusu zino kokius gerus meistrus, kurie ima nebrangiai Vilniuje? Tai vat pagrindinis klausimas butu ar apsimoka statytis Fachverkini nama ar paprasta karkasa remini surinkinet? Nes jei Fachverke bus neklijuota mediena, o paprasta, tai kainos labai panasios. Aciu uz jusu nuomones

    #2
    Fachverkinės statybos populiarumą lėmė nusistovėję medienos apdirbimo ir konstravimo būdai bei Fridricho Vilhelmo Didžiojo įvestos „Prūsijos statybos taisyklės“. Vokiškuose kraštuose šis statybos būdas neretai dar būdavo įvardijamas „specialisto darbu“. Fachverko populiarumo priežastis paprasta − mūrui statyti reikėjo tvirto pagrindo ir gilių pamatų, o tai žemose, pelkėtose vietovėse perdėm daug kainavo. Taigi leisti sau tokią prabangą galėjo ne visi. Karkasiniai statiniai dėl nedidelio konstrukcijos svorio tokiomis sąlygomis buvo daug tinkamesni.
    Šaltinis

    Taigi, tai aplinkybių įtakotas statybos metodas, ne dėl grožio statė. Bent jau toje nuorodoje, pirma ir paskutinė nuotrauka atrodo visai nieko, šiuolaikiškesnė architektūra, bei ne toks tankus karkasas. Karkasas kelia asociacijas su pramoniniais statitiniais, nes ten dažniausiai karkasai irgi atviri.

    Modernesnis pvz. - daug stiklo, kaip tau patinka.
    Paskutinis taisė andyour; 2013.12.20, 00:22.

    Comment


      #3
      Mąstytojas, cia buvo reklalma!

      Comment


        #4
        Panašu. Pradžioje keistai pasirodė, jog nėra pastraipų. Matosi, kad tiesiog copy past.

        Comment


          #5
          cia ne reklama, o kazkas darosi SEO optimizavima ir kelia savo puslapio reitinga google

          Comment


            #6
            Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
            cia ne reklama, o kazkas darosi SEO optimizavima ir kelia savo puslapio reitinga google
            Idomu kodel neistrinta tema. Arba bent nuorodos tos 2. neleisciau taip mano forumunaudotis

            Comment


              #7
              Galbūt su forumo savininkų žinia

              Comment


                #8
                Man irgi gražūs tokie fasadai, bet vertinant bendrai būtų sudėtinga pastatyti šiltą namą naudojant tokias masyvias medžio konstrukcijas kertančias visą apšiltinimo sluoksnį, kurio ten nėra iš esmės.
                Pirma mitis buvo tarpus užpildyti lengvu plaušmoliu, bet sienos storis turėtų būti bent 60 cm... Tokiu atveju ir po kelių sezonų medžio ir plaušmolio jungimosi vieta taptų nesandari.

                Kokia jūsų nuomonė apie modernų šiaudinį namą, kai sienoms naudojamos 60-70 cm pločio ir ~150cm ilgio kitkos be jokio medinio karkaso tik ant viršaus uždėtas medinis tašas "murlotas", kuris suveržtas su sienos apačioje esančia medžio plokšte? https://www.youtube.com/watch?v=x-DVw884Aa0

                Nieko panašaus nesu matęs Lietuvoje. Ar norėtumėte tokiame gyventi vietoj paprasto karkasinio?

                Comment


                  #9
                  /\ fachverkas iš vidaus apšiltinamas ir sudedamas gipskartonis.
                  Dėl namo su šienu. Jei jis pigus ir ten neapsigyvena įvairūs gyvūnai, jei drėgmė nepaveikia šieno, tada kodėl ir ne. Koks skirtumas kuo šiltinsi. Tik klausimas kiek sutaupysi ant to šiltinimo, tikrai nedaug, o ir jei kada norėsi namą parduoti, gali būti gana sunku.

                  Vėl reklama?
                  Paskutinis taisė andyour; 2014.03.22, 23:48.

                  Comment


                    #10
                    Manyčiau, kad apšiltinimas iš vidaus yra ne itin gera mintis konstrukciškai, nes tokiu atveju medinis laikantysis karkasas (namo konstruktyvas) atsiduria išorėje ir gauna didžiausius temperatūros ir drėgmės svyravimus, o tuo pačiu apšiltoji namo erdvė praranda svorį (sunkus konstruktyvas iškeliamas į apšiltinimo išorę) ir tuo pačiu temperatūros inerciją. Aišku, apšiltinti mūrą iš vidaus yra daug didesnė nuodėmė. Aš galvojau, kad iš vidaus nieks nededa gipso ir palieka gražų, autentišką vaizdą kaip ir išorėje. Garantuoju, kad ne viskas pasislepia po gipsu. Dėl to galėtų kilti nemažai problemų vertinant šiuolaikiško namo standartais.
                    Panaudojant gipsą ir teisingą likusią sienos "sumuštinio" dalį galima praktiškai viską išspręsti gana neblogai kalbant apie reikalingą šiluminę varžą, sandarumą ir šiokį tokį garo barjerą.
                    Taip, jūs teisingai pastebėjote. Reklamuoju man patikusias namo statybos technologijas, tik gaila kad nieks nesupranta vokiškai. Iš pirmo žvilgsnio ten "namas su šiaudais", bet pasigilinus pasirodo, kad kalbant apie šiaudinius namus tokios kompleksinės technologijos niekas Lietuvoje nenaudoja, o visur statomas medinis karkasas vienaip ar kitaip "apdedamas" šiaudais, kaip jūs ir pastebėjote. Nesakau, kad toks namas būtų daug pigesnis jeigu reikėtų viską pirkti ir samdyti darbo jėgą, bet netoliese turint javų lauką ir ūkininką su reikiamo dydžio kitkų presu bei būrį pagalbininkų sienos taptų praktiškai nekainuojančios, lyginant su tuo, kad kokybiškai apšiltinta siena su apdaila kainuoja 200-250 Lt/m2. Dar galiu pridurti, kad yra didelis skirtumas kuo šiltinti, nes kiekviena medžiaga turi savo specifiką ir savo vietą. Jeigu nebijote 60-70 cm storio sienų ir šiaudams sudarote sąlygas likti sausiems tai yra malonesnis pasirinkimas tam tikrai žmonių grupei, nei vata ar putplastis. Galiu duoti pavyzdžių - pasėdėkite ant putplasčio burbuliukų sėdmaišio ir suprasite kaip kvepia stirenas arba paklauskite kodėl negalima vatos naudoti aukštesnėje nei +150 C temperatūroje, (šiaudams +150C nieko blogo) nors akmens ar stiklo pluoštui niekas nenutinka ir +300C temperatūroje. Nemanau, kad būtų dėl kažko abejojančių pirkėjų jeigu toks namas jau būtų prastovėjęs 20 metų ir iš esmės jau būtų laiko patikrintas, kur visi brokai senai išlindę. Šeimininkai tokių namų paprastai nepardavinėja. Tokį namą nori statytis mano tėvai. Panaudojant vien šiaudus, spalius, plaušmolį, medžio sijas, lentas, skiedras ar gontus galima galima pastatyti kažką visai neblogo ir nenusileidžiančio įprastinei karkasinei statybai, o medžiagos naudojamos jau visai kitos.

                    Comment


                      #11
                      Tiek ir to pigumo nuo apšiltinimo. Namo statybos sąmatoje tai tikrai bus labai maža dalis. Karkasas bus neįprastas, nes siena stora. Vadinasi jis turėtų būti smulkenis ir tankesnis bei skaitosi kaip nestandartinis(statybininkams neįprastas), o tai jau reiškia papildomas darbo sąnaudas.
                      Paskutinis taisė andyour; 2014.03.25, 13:43.

                      Comment


                        #12
                        Kokia jūsų nuomonė apie modernų šiaudinį namą, kai sienoms naudojamos 60-70 cm pločio ir ~150cm ilgio kitkos be jokio medinio karkaso tik ant viršaus uždėtas medinis tašas "murlotas"
                        "murlotas" į šiaudus DDDDD atydžiai pažiūrėk 2:11 2:15 2:28 medinis karkasas yra ir jis statosi namo kampuose, durys/langai, bei į tarpus tarp kitkų.
                        Bet kokie žmonės iš gatvės tikrai gerai ir kokybiškai nepastatys reik specialistų kurie gerai surinktų tą medinį karkasą, bei kokybiškai ir lygiai sudėtų šiaudus.

                        Comment

                        Working...
                        X