Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos etnografiniai regionai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Lietuvos etnografiniai regionai

    Parašė osiz Rodyti pranešimą
    Seimas vienabalsiai pritarė, kad Panevėžiui būtų suteiktas metropolinio centro statusas. Už tai pasisakė 90 balsavusių parlamentarų. Šiuo klausimu daug diskusijų nebūta – parlamentarai ragino ištaisyti prieš keletą metų padarytą klaidą ir suteikti sąlygas regiono vystymuisi.

    Panevėžyje gyvenantis Seimo narys Skirmantas Pabedinskas kalbėjo, kad Panevėžys – didžiausias Aukštaitijos pramonės ir kultūros centras, turintis įtakos viso regiono plėtrai. Jis vardijo miesto plėtrą – daugiafunkcinio prekybos ir pramogų komplekso statybą, kuriamą regioninį logistikos centrą, rengimąsi Panevėžio arenos statybai. Anot S.Pabedinsko, nors nuogąstauta dėl kineskopų gamybos įmonės „Ekranas“ bankroto, 5000 darbą praradusių žmonių surado kitas darbo vietas. Be to, pasak parlamentaro, miestas geroje geografinėje padėtyje – pro jį driekiasi magistralė „Via Baltica“, keli plentai, geležinkelio linija, yra 3 oro uostai, sudarantys palankias sąlygas miesto plėtrai. S.Pabedinskas įsitikinęs, kad Panevėžio ir Šiaulių miestų metropolinių centrų sąveika užtikrins stiprią šiaurinės Lietuvos dalies ekonominio ir mokslinio potencialo plėtrą, kurs naujas darbo vietas.

    „Džiaugiuosi, kad šiandien Seimas įvertino Panevėžio miesto vystymosi perspektyvas ir suteikė metropolinio centro statusą. Tai buvo vienas strateginių miesto Tarybos tikslų, kuriuos aktyviai palaikė Panevėžio miesto visuomenė“, – teigė Seimo posėdyje dalyvavęs miesto meras Vitas Matuzas.

    Tikimasi, kad metropolinio centro suteikimas prisidės prie migracijos mažinimo, darbo vietų kūrimo, geresnių darbo ir gyvenimo kokybės perspektyvų Panevėžio regione. Taip pat laukiama išaugsiančių galimybių pritraukti potencialius investuotojus, telkti verslo ir pramonės įmones.

    2002 metų spalio 29 dieną Seime tvirtinant respublikos teritorijų bendrąjį planą, Panevėžio miestas buvo priskirtas A kategorijos apskrities centrui, prilyginant Panevėžį mažesnį potencialą turintiems Lietuvos miestams.

    Metropolinių centrų statusą taip pat turi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestai.

    Aukštaitijos sostinėje gyvena apie 116 tūkstančių žmonių
    Kazka cia painioji ozis, aukstaitijos sostine yra siauliai, o pramoninis centras Siauliai... Narcicizmas budingas visiems, taciau keistai skamba toks issireiskimas.... Siauliuose jau investicijos plaukia, jei jau snekam apie pasiekimus, visur statybos, nera tokios vietos dabar kur nebutu statybu....
    Nuo gyvenamu namu iki pramoniniu objektu.... o aukstaitijos sostineje panevezy gyvena 80 tukst gyventoju, siauliuose 120, klaipedoje 190, vilniuje bijau pameluot virs 500 ar kazkas apie tiek..
    Žymus zmogus yra pasakęs: "Kosmosas ir žmonių kvailumas yra begaliniai, nors del kosmoso abejoju"

    #2
    Gal nebūnam juokingi?
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #3
      Nenoriu nieko zemint bet dezinformacija man nepatinka :-) taciau ka galiu pasakyt mazesni miestai turi daugiau perspektyvu, nes gyventoju skaiciau pakankami, o konkurencingumas mazas.... kaunui, Siauliams ir paneveziui dabar sekasi.... :-))) ties kuria mano argumento vieta tau ima juokas??
      Žymus zmogus yra pasakęs: "Kosmosas ir žmonių kvailumas yra begaliniai, nors del kosmoso abejoju"

      Comment


        #4
        Parašė Samsung Rodyti pranešimą
        Statusas garantuotas,nes visi seimunai uz tai kad Paneveziui butu grazintas didmiescio statusas.
        Tiesa visada maniau kad panevezys yra didmiestis :-) ir galiu pasakyt mano pussesere gyvena vilniui ir jai jis kaimas :-) kiekvienam zmogui jo pazystamas miestas atrodo mazas :-)) yra ir isimciu P
        Žymus zmogus yra pasakęs: "Kosmosas ir žmonių kvailumas yra begaliniai, nors del kosmoso abejoju"

        Comment


          #5
          Parašė FruityLoopsas Rodyti pranešimą
          Kazka cia painioji ozis, aukstaitijos sostine yra siauliai, o pramoninis centras Siauliai... Narcicizmas budingas visiems, taciau keistai skamba toks issireiskimas.... Siauliuose jau investicijos plaukia, jei jau snekam apie pasiekimus, visur statybos, nera tokios vietos dabar kur nebutu statybu....
          Nuo gyvenamu namu iki pramoniniu objektu.... o aukstaitijos sostineje panevezy gyvena 80 tukst gyventoju, siauliuose 120, klaipedoje 190, vilniuje bijau pameluot virs 500 ar kazkas apie tiek..
          Na,siaip tai cia tik ikeliau straipsni is delfio,nereikia manes taip uzsipulti
          Mano darbai deviantart'e

          Comment


            #6
            Kiek supratau gerb. FruityLoopsas norėjo sužinoti ar informacija yra korektiška, taigi oficialus informacijos šaltinis yra www.delfi.lt, o pats straipsnis - http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=10927792

            Pagarbiai,
            TAUchix
            Visos forumo temos apie Panevėžį:
            http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys

            Comment


              #7
              nuo kada siauliai aukstaitijos sostine?
              Neišmeskite spalvų

              Comment


                #8
                Nuo senų senovės, Vilnius nenori, jam ,,neL.Y.G.I.S", Šiauliai, nors tarmiškai priklauso aukštaičiams, bet jei pažiūrėsi senus žemėlapius pamatysi, kad jie priskirti Žemaičių seniunijai.
                Paskutinis taisė syle; 2006.10.12, 19:35.

                Comment


                  #9
                  sostine tai nebutinai didziausias salies ar regiono miestas, paimkit jav kaip pavyzdi, net wasingtonas tikrai nera didziausias salias miestas, o kad panevezys ne aukstaitijos sostine tai pirma syki girdziu, baikit tas klejones cia, kad siauliuose snukiu daugiau tai nereiskia kad sostines vardas pas juos perkeliavo
                  Neišmeskite spalvų

                  Comment


                    #10
                    Teko girdėti kaip ir Utenai priskiriamas Aukštaitijos sostinės vardas
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                      #11
                      Parašė FruityLoopsas Rodyti pranešimą
                      Kazka cia painioji ozis, aukstaitijos sostine yra siauliai, o pramoninis centras Siauliai... Narcicizmas budingas visiems, taciau keistai skamba toks issireiskimas.... Siauliuose jau investicijos plaukia, jei jau snekam apie pasiekimus, visur statybos, nera tokios vietos dabar kur nebutu statybu....
                      Nuo gyvenamu namu iki pramoniniu objektu.... o aukstaitijos sostineje panevezy gyvena 80 tukst gyventoju, siauliuose 120, klaipedoje 190, vilniuje bijau pameluot virs 500 ar kazkas apie tiek..
                      Šiauliai daugiau priskiriami Žemaitijai nei Aukštaitijai (o šiaip ant ribos jie), tad nelabai įsivaizduoju Žemaitijos miestą - Aukštaitijos sostine. O dėl sostinės statuso gali būti daug nuomonių (tiksliau manau, kad realūs tik du kandidatai Panevėžys ir Utena), mano nuomone, Panevėžys.

                      O dėl gyventojų. Panevėžį ir Šiaulius skiria apie 10 tūkst., o kaip matome iš delfi.lt straipsnio šiuo metu skaičiuojama apie 116 tūkst.
                      P.

                      Comment


                        #12
                        Šiauliai yra miestas-valstybė kaip Liuksemburgas, Monakas, ar Vatikanas. Tai, kad formaliai jis yra LR sudėty, yra tik šiauliečių geros valios apraiška
                        Kaip po dykumą blaškiausi

                        Comment


                          #13
                          cia gaunasi taip, kad miestai kurie nori buti sugretinami ir paversti siaurines lietuvos centru ivairiomis prasmemis, pesasi tarpusavyje ir kazko nepasidalina ://
                          as tai labai dziaugiuosi kad kaip kazkas didziavosi siauliuose vyksta daug statybu, daug projektu, juk miestas tai nera savarankiskas, jis priklauso valstybei, o toje valstybeje gyvename mes visi ir galime dziauktis, kad i lietuva ateina kazkieno kapitalas, lai tik atnesa jis naudos mums visiems
                          Neišmeskite spalvų

                          Comment


                            #14
                            Parašė vap Rodyti pranešimą
                            Šiauliai daugiau priskiriami Žemaitijai nei Aukštaitijai (o šiaip ant ribos jie), tad nelabai įsivaizduoju Žemaitijos miestą - Aukštaitijos sostine. O dėl sostinės statuso gali būti daug nuomonių (tiksliau manau, kad realūs tik du kandidatai Panevėžys ir Utena), mano nuomone, Panevėžys.

                            O dėl gyventojų. Panevėžį ir Šiaulius skiria apie 10 tūkst., o kaip matome iš delfi.lt straipsnio šiuo metu skaičiuojama apie 116 tūkst.
                            Kaip nekeista 116. tukst. tai tavo tiesa, taciau apsirikau ir del siauliu.... siauliuose 135. tukst :-).... o ka seimo nariai, sededami LRS, is panevezio sneka tai jau tikrai kad manes nekaso, seimo nariai is siauliu taip pat pliurpia apie siaulius aukstas materijas, taciau pagal tendencijas panevezys nelenkia siauliu, ir po siu metu tikrai nemanau kad taip isvis atsitiks, na o jei atsitiks tai tirai ne del to kad tu man tai sakai :-)
                            Be to Sau kaip kandidata iskelei utena ir tipo sudeliodamas tokia perspektyvumo tvarka isreiski tokia savo minti: PANEVEZYS!!!!!!!!!! UTENAAAA!!!!!!! siauliai???..... ane?? :-DDDDDDDDDDDDDDDDDD atvaziuok koki karta gal suprasi kad perspektyvos kitos.... nei tu cia man pasakoji.... panevezys net nepasakelbtas miestu... jei jau sneket kaip kas kur ir kame, ir dar kodel....
                            Žymus zmogus yra pasakęs: "Kosmosas ir žmonių kvailumas yra begaliniai, nors del kosmoso abejoju"

                            Comment


                              #15
                              Parašė FruityLoopsas Rodyti pranešimą
                              panevezys net nepasakelbtas miestu...
                              kaip ten bebutu vakar tai ivyko, taigi sita sakini is savo posto gali braukti
                              Neišmeskite spalvų

                              Comment


                                #16
                                Kolegos, pasiūlyčiau baigti tas beprasmes diskusijas dėl Aukštaitijos sostinės. Tai ne Delfi, ne seimo narių ar ko kito priedermė skelbti kas 2006aisiais bus Aukštaitijos sostinė. Kaip Telšiai yra Žemaitijos sostinė, taip Panevėžys yra Aukštaitijos sostinė. Kažkaip negirdėjau, kad šiauliečiai labai smarkiai norėtų tapti ta sostine.

                                panevezys.lt --> Panevėžys – Aukštaitijos sostinė. Tai vienas didžiųjų Lietuvos miestų, įsikūręs Šiaurės Lietuvoje, abipus Nevėžio upės. Jo plotas apie 50 kvadratinių kilometrų.
                                Apskrities centras Panevėžys - augantis, besiplečiantis miestas, turintis įtakos regiono plėtrai.


                                telsiai.lt --> Telšiai - Žemaitijos sostinė, Telšių apskrities, rajono, Žemaitijos katalikybės centras. Tai miestas, įsikūręs ant septynių kalvų, iš rytų ir vakarų supantis legendomis pagarsėjusį Masčio ežerą. Vardą miestui davė mažytis Telšės upelis, įtekantis į Mastį. Legenda pasakoja, kad Telšius įkūrė karžygys Džiugas dar vadinamas Telšiu.

                                siauliai.lt --> Šiauliai - Šiaurės Lietuvos miestas, savo metus skaičiuojantis nuo Saulės mūšio, įvykusio 1236 metais rugsėjo 22 d.

                                Lietuvos krepšinio sostinė yra Kaunas, nesvarbu, kad kas treji metai LKL čempionu tampa kito miesto komanda. Taip pat futbolo ir pan.

                                Lyginant Panevėžį su Šiauliais, tai labai panašūs miestai, turintys savų pliusų ir savų minusų. Ir nei vieno iš jų aš nenuvertinčiau.

                                Tad gal grįžkim prie rimtesnių dalykų?

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                  Teko girdėti kaip ir Utenai priskiriamas Aukštaitijos sostinės vardas
                                  O aš girdėjau, kad Lietuvos sostinė yra Radviliškis. Tad ar verta tokiais "gandais" ir "skiedalais" tikėti ir plėtoti šią temą.

                                  FruityLoopsai, nežinau kodėl manai, kad Panevėžyje yra viskas taip blogai ir nežinau ką turi omenyje. Aš, pvz, šiuose dviejuose minimuose miestuose būnu labai dažnai ir nematau kas tenai taip labai blogai.

                                  Labai būtų nuostabu, kad visokios etiketės ir stereotipai pagaliau pradingtų iš Lietuvos žmonių sąmonės, bet greičiausiai tai neįmanoma.

                                  Dar vienas pavyzdukas: kažkada per TV girdėjau M.Mikutavičių sakant, kad Panevėžyje šaudosi... Vis dar... Bet tai nereiškia, kad tai tiesa. Tai rodo, kad gyvuoja dar gyvas velnias visokių stereotipų ir etikečių, kurias labai patoku panaudoti. Kai reikia. Be to, tai ir to žmogaus atsilikimas ir pasenusios žinios...

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė Šiaulietis Rodyti pranešimą
                                    O aš girdėjau, kad Lietuvos sostinė yra Radviliškis. Tad ar verta tokiais "gandais" ir "skiedalais" tikėti ir plėtoti šią temą.

                                    FruityLoopsai, nežinau kodėl manai, kad Panevėžyje yra viskas taip blogai ir nežinau ką turi omenyje. Aš, pvz, šiuose dviejuose minimuose miestuose būnu labai dažnai ir nematau kas tenai taip labai blogai.

                                    Labai būtų nuostabu, kad visokios etiketės ir stereotipai pagaliau pradingtų iš Lietuvos žmonių sąmonės, bet greičiausiai tai neįmanoma.

                                    Dar vienas pavyzdukas: kažkada per TV girdėjau M.Mikutavičių sakant, kad Panevėžyje šaudosi... Vis dar... Bet tai nereiškia, kad tai tiesa. Tai rodo, kad gyvuoja dar gyvas velnias visokių stereotipų ir etikečių, kurias labai patoku panaudoti. Kai reikia. Be to, tai ir to žmogaus atsilikimas ir pasenusios žinios...
                                    Na kur m.mikutavicius reiskia savo humoro sugebejimus manau suprast nesunku.... ir tikrai manau kad man to aiskint nereikia. :-) as panevezyje nematau nieko blogo, ir taip nesakiau, ir kas ten pvz gero?? paprasciausiai mane piktina iskreipta informacija...

                                    Jeigu as siauliu forume pradeciau aiskint kad siauliai didesni ir geresni uz klaipeda nes taip sake valerijus simulik
                                    Žymus zmogus yra pasakęs: "Kosmosas ir žmonių kvailumas yra begaliniai, nors del kosmoso abejoju"

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė Šiaulietis Rodyti pranešimą
                                      O aš girdėjau, kad Lietuvos sostinė yra Radviliškis. Tad ar verta tokiais "gandais" ir "skiedalais" tikėti ir plėtoti šią temą.
                                      Nereikia visko priimti taip jautriai Sunku pasakyti, pagal kokius kriterijus galima nustatyti, koks būtent miestas turėtų būti priskirtas tam tikro regiono sostinei, o kuris ne. Tarkim, kodėl gi Žemaitijos sostinė yra laikomi Telšiai, bet ne kokie nors Mažeikiai ar Plungė? Turbūt šiuo atveju žiūrima, ar tas miestas yra „regioniškiausias“, t.y. miesto gyventojai yra „žemaitiškiausi“ arba „aukštaitiškiausi“ (kad ir ką tai bereikštų). O kuris iš miestų yra „aukštaitiškesnis“, sprendžia kiekvienas pagal savo supratimo prizmę
                                      Mano galerija Flickr'yje

                                      Comment


                                        #20
                                        Taigi nesibarkyt! Koks skirtumas kas aukstaitijos sostine - tegul buna nors ir Utena,man vistiek nieko tai nesako. O seip kazkada man taipat teko girdeti,kad Utena norejo buti aukstaitijos sostine,bet mano nuomone,tai Panevezys labiau sito vardelio vertas.Sekmes visiems
                                        :buksvx:

                                        Comment

                                        Working...
                                        X