Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

NO. Møre og Romsdal

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    NO. Møre og Romsdal

    Møre og Romsdal regionas, esantis Norvegijos vakaruose, laikomas vienu gražiausių regionų visoje Norvegijoje. Tarp nesibaigiančių kalnynų yra tiek daug vertų aplankyti objektų, kad nuodugniam regiono įdomybių aplankymui nepakaktų savaitės.


    Žemėlapis iš: http://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%B8re_og_Romsdal

    Būtent čia yra tokie įžymūs objektai, kaip Atlanto kelias (no. - Atlanterhavsveien), kuris daugybę kartų buvo pripažintas gražiausiu keliu Pasaulyje, Trolių kelias (no. Trollstigen), kurio vingiuotas serpantinas kiekvienoje nuotraukoje atrodo kaip atvirukas, stebuklingas Geirangerio (no. - Geiranger) miestelis, kuris dėl savo grožio ir unikalumo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, ir, žinoma vienas gražiausių ir vientisiausių jugend stiliaus architektūros pavyzdžių - Olesundas (No. - Ålesund).

    Na, o jei architektūra, ar kiti žmogaus kūriniai nedomina, kalnai ir žvejyba abejingų nepaliks

    Olesundas
    Paskutinis taisė Romas; 2012.10.05, 22:21. Priežastis: Pridėtas žemėlapis

    #2
    Olesundas / Ålesund

    Na, pradžiai apie išgirtą jugend stiliaus miestą - Olesundą.

    Šis 43 000 gyventojų turintis miestas 1904 metais sudegė iki pamatų. Tuomet buvo nutarta atsatyti miestą vientisu stiliumi. Naujasis miestas išėjo labai gražus, o jo architektūra itin nebūtinga Norvegijai, ar kitoms šiaurės šalims.

    Miesto panorama










    Comment


      #3
      Jaunavedžių automobilis Olesunde

      O štai kokį įdomų Karmann Ghia pavyko sutikti Olesunde. Panašu, kad juo važinėsis jaunavedžiai



      Comment


        #4
        Puikios nuotraukos ir graži aplinka atspindėta jose.

        Comment


          #5
          na, manęs šitas miestas visai nesužavėjo, aišku švarus,tvarkingas, jaukus kaip ir dauguma Norvegijos miestų. Savo nuotraukų nedėsiu, nes čia sumesta beveik tas pats kas pas mane
          Words in English always mean something...

          Comment


            #6
            Hmm, keista mano akimis tai - vienas įspūdingesnių Norvegijos miestų. Norvegijos architektūra, mano akimis, apskritai nepasižymi puošyba ar stilistika ir daugiausia apsiriboja funkcionalumu, tad architektūrinis ansablis, atsipindintis aiškią stilistiką man pasirodė kaip vienas vertesnių dėmesio. Mano akimis - Olesiundas (taip taisyklingai jį siūlo vadinti lietuviškai) yra tikrai išskirtinis, nedaug atsiliekantis nebent nuo Stavangerio ar Bergeno. Na, o taip plačiai linksniuojamam Oslui, ar senajam Trondheimui visgi, mano akimis iki minėtųjų miestų lygio trūksta gana nemažai.

            Comment


              #7
              Olesiundas tikrai išsiskiria kitų Norvegijos miestų kontekste. Neretai jis būna pavadinamas šalies jugend stiliaus sostine.

              Comment

              Working...
              X