Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kalnaberžės dvaras, Kėdainių r.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kalnaberžės dvaras, Kėdainių r.

    Parašė anaiptol Rodyti pranešimą
    /\ na, kol kas tai vaizdelis nekoks, nekoks:/
    Sutinku, bet štai šio situacija dar prastesnė:

    Kalnaberžės dvaras (t.p. Kėdainių raj.)









    Velniskai sena krepsinio aikštelė (antikvarinė )...


    #2
    /\

    Teko ten apsilankyti prieš kokius penkerius metus - vaizdas, kaip matau, nepasikeitęs. Tos pačios džiunglės...
    ______________
    The Division Bell

    Comment


      #3
      Prie dabartinės Kalnaberžės dvaro būklės nagus prikišęs ir Kėdainių 'kniazius' Plačiau apie tai:
      http://www.zebra.lt/lt/aktualijos/ku...ir-vejams.html
      Sekite savo banknotus

      Comment


        #4
        Ši krepšinio aikštelė yra apleista. Kai aš gyvenau ir mokiausi internate. Ji buvo mūsų pasididžiavimas. Aplink ja augo gyvatvorės, pati aikštelė buvo padengta smulkiu šlaku. Tai sudegusios anglis. Šalia jos stovėjo pirtis, žiūrint į nuotruką iš dešinės pusės. Kai buvau nuvažiavęs, jos jau neradau. Išardyta ir pavogta. Pačius krepšio stovus pastatė 1962metais. Stovi jie ir dabar, tik niekam nereikalingi. Liudna žiūriūrėti į šį vaizdelį.
        Paskutinis taisė Viktor; 2009.10.05, 18:18.

        Comment


          #5
          Kaip įterpti asmenines foto nuotraukas,praeities dvaro vaizdus? Viktor.[EMAIL="vikcius@aktv.lt"] Fotografuotos 1961 - 1967 metais, kai aš dar ten mokiausi
          Paskutinis taisė Viktor; 2009.05.11, 15:18.

          Comment


            #6
            http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=1096

            Naudokis į sveikatą Sveikas prisijungęs prie forumo

            Comment


              #7
              Kalnaberžės dvaras XIX a. pab. / Имение Колноберже конeц XIX вeка


              Daugiau informacijos apie dvarą ir P. Stolypiną http://www.stolypin.ru/gorod_k.html
              Paskutinis taisė Neju; 2009.03.30, 11:04.
              Sekite savo banknotus

              Comment


                #8
                Gražus Kalnaberžės dvaras

                Parašė Neju Rodyti pranešimą
                Kalnaberžės dvaras XIX a. pab. / Имение Колноберже конeц XIX вeка


                Daugiau informacijos apie dvarą ir P. Stolypiną http://www.stolypin.ru/gorod_k.html
                Gal dar kas turite foto nuotraukų apie Kalnaberžės dvarą?.Būtų įdomų pasižiūrėti, kad ir senos. Bet dar galima jas žiūrėti.

                Comment


                  #9
                  P.Stolypino dukters Marijos Bok prisiminimai apie Kalnaberžės dvarą - http://www.hrono.info/libris/lib_b/bok08.html
                  www.dvylikakedziu.lt

                  Comment


                    #10
                    Nepaprastai turtinga šito dvaro istorija, nors jis kaipo toks gana nesenas. Pokariu čia buvo nepilnamečių lageris, tame tarpe ir politiniams kaliniams.

                    Comment


                      #11
                      Na jei žinai kad turtinga tai gal pasidalinsi su mumis žiniomis?
                      You might surprise yourself.

                      Miestai.net FB

                      Comment


                        #12
                        Jeigu reikia informacijos - prašau: http://www.dvylikakedziu.lt/index.ph...d=91&Itemid=62
                        www.dvylikakedziu.lt

                        Comment


                          #13
                          Fotografuotos 1961 - 1967 metais, kai aš dar ten mokiausi











                          Attached Files
                          Paskutinis taisė digital; 2023.10.04, 18:37. Priežastis: sutvarkytos nuotraukos

                          Comment


                            #14
                            Ačiū už nuotraukas, Viktor.
                            Gal skirk kažkiek laiko pasimokyti mažinti ir talpinti nuotraukas.

                            Comment


                              #15
                              Viktoro nuotraukos beveik nenusileidžia "carskoms"
                              www.dvylikakedziu.lt

                              Comment


                                #16
                                Nuotraukos super, ačiū Viktorui! Vertingos senos foto ir turėtų būti didesnės, išryškėja detalės. Istorinė "12 kėdžių apžvalga" (kodėl anoniminė, kas autorius?) irgi nebloga, išvengta standartinių skiedalų, kurie būdingi 100x visur štampuojamiems dvarų aprašymams. Tik gaila, kad ji kažkodėl nutrūksta pokariu. Karo metu dvaras nebuvo visiškai sunaikintas, gi matome išlikusius pastatus. Pokariu jis įgavo liūdną šlovę, kai jame buvo įkurtas nepilnamečių nusikaltėlių, tame tarpe ir politinių, lageris. Ne vienas iš ten etapu į Sibirą išvežtas. Kalnaberže pagąsdinti nepaklusnūs vaikai kaipmat nurimdavo... Vėliau įkurtas internatas. Tiesa, dėl "Stolypinų pasislėpimo nuo bolševikų pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos metais" ir kodėl jų norai nesutapo su besikuriančios valstybės politika, lieka neaišku. Už kelių kilometrų kitame dvare gyveno tokios pat garsios caro generolų Totlebenų giminės palikuonys ir niekas jiems netrukdė čia gyvent lig pat valstybės galo.

                                Comment


                                  #17
                                  Kalnaberžės dvaras

                                  Kodėl nuotraukos anoniminės? Juk aš tada gyvenau ir mokiausi tenais. O foto aparatą nusipirkti tais laikais gera , nemano jėgoms buvo. Gavu ar pirkau nebeatsimenu Smena, pati praščiausia ir dar dydintuvo reikėjo . Kitokiu prietaisu nuotraukoms gaminti. Reikėjo išmokti ir jas riškinti, apdirbti. O žinių ir literatūros tada nebuvo. Tai iš fizikos mokytojo paaiškinimu , pamokimu, jo pagalba išmokau gaminti. O juk tada man 12 - 13 metų. Aišku, kad man baigus 8 klases reikėjo toliau mokytis, reikėjo palikti internata. Gal dar yra buvusiu mokiniu, kurie turi daugiau ir geresnės kokybės fotonuotrauku. Aš tai paskyti negaliu už juos. O pats gyvenimas internate buvo įvairus ir idomus. Kaip buvo , taip jau ir buvo. O sunaikino tai gi patys lietuviai, vietinai. Barbarai, kitip ir paskyti negaliu. Gobšus ir savanaudžiai, kurie nei savęs negerbe, nei kitų triūso. Prie laisvos Lietuvos dabar viska naikina, net palikuonims nieko nepalieka, barbarai.
                                  P.S. apie mena ir istorija nieko jie nesupranta, tik man ir man, kad jie pasprinktu.

                                  Comment


                                    #18
                                    Foto 2009.09





                                    Comment


                                      #19






                                      Comment


                                        #20




                                        Comment

                                        Working...
                                        X