Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Statistika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Nykstanti tauta...

    Per 3 mėn. Lietuva neteko dar 6 tūkst. gyventojų

    BNS
    2005 gegužės mėn. 31 d. 19:13

    Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvoje gyventojų sumažėjo daugiau nei 6 tūkstančiais. Statistikos departamento duomenimis, šių metų balandžio pradžioje Lietuvoje gyveno 3 milijonai 418 tūkst. gyventojų - 6,4 tūkst. mažiau nei 2005 metų pradžioje.

    Šių metų sausio-kovo mėnesiais gimė 7,459 tūkst. kūdikių - 77 mažiau negu per tą patį 2004 metų laikotarpį. Palyginus 2005 ir 2004 metų sausio-kovo mėnesius, Lietuvoje mirė 391 žmonių daugiau - iš viso 11,411 tūkst.

    Daugiausiai žmonių miršta dėl kraujotakos sistemos ligų (per 3 šių metų mėnesius - 6,448 tūkst.), piktybinių navikų (2,026 tūkst.) bei dėl išorinių priežasčių (1,363 tūkst.). Per tris šių metų mėnesius tiek sukūrė šeimas, tiek išsiskyrė mažiau porų negu per 2004 metų tą patį laikotarpį - susituokė 328 poromis ir išsituokė 107 poromis mažiau.

    Ir toliau daugėja išvykstančių iš Lietuvos žmonių. Per tris šių metų mėnesius 2,44 tūkst. žmonių daugiau išvyko iš Lietuvos negu atvyko. Iš viso per tris 2005 metų mėnesius išvyko 3,73 tūkst. žmonių (2004 metų tą patį laikotarpį - 3,023 tūkst.), atvyko 1,29 tūkst. (2004 metais tą patį laikotarpį - 1,218 tūkst.) žmonių.

    Comment


      #82
      Man regis reikia imtims priemonių šiai nemaloniai situacijai gelbėti
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


        #83
        Chebra nieks John`o nebeisleiskit atgal
        Nes jiems tik dirbt uzsienij, o kad vaikuciu pasidaryt tai nee...
        Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

        Comment


          #84
          Dabar labai populiaru pasidare is Anglijos parsivezti "spalvotu" vaikuciu. Cia daugelis lietuvaiciu tiesiog alpsta del tokiu.

          Comment


            #85
            Iš tikro nėra blogai, jei žmonės išvyksta į užsienį ir uždribę nemenką sumą pinigų grįžta į Lietuvą ir čia juos išleidžia. Taip Lietuvoje didėja turto kiekis. Tačiau jei žmogus užauga Lietuvoje ir visam laiku išvyksta į užsienį, Lietuva praranda ne vieną ir ne du investuotus į žmogaus ugdymą tūkstančius.

            Deja kol kas nėra labai ką ir padaryti, nes didžiausia tokio išvykimo priežastis yra brangus pragyvenimas (santykinai didelės išlaidos) Lietuvoje ir kol algos pakankamai nepakils, nereikia tikėtis tautiečių sugrįžimo bei demografinio sprogimo
            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


              #86
              Anksciau Vokietijoje uz kiekviena vaika mokedavo po 5000 markiu per menesi 5 metus. O Lietuvoje dabar moka po 90 Lt nuo antru metu. Tai kokio demografiniuo sprogimo cia galima tiketis...Beje, kaime, gimstamumas didelis, bet ten daugiausiai alkoholiku seimos po 5 ir daugiau vaiku pasidaro, nes is jie vienintelis pragyvenimo saltinis (is pasalpu). I ka tokie vaikai ateityje pavers Lietuva, turbut, akivaizdu...

              Comment


                #87
                Ar tu tikras dėl tų 5000 markių, nes atrodo gan nerealiai. Šiaip kaži ar tai pasiteisino, nes šiuo metu Vokietijos demografinė situacija yra tragiška, o gyventojų nemažėja tik dėl atvykėlių.

                Lietuvoje kol kas tokios sumos yra nerealios, nes galima paskaičiuoti, jog kaip šiuo metu gimstant 30 000 per metus ir mokant, tarkim 1000 Lt per mėnesį, tai pareikalautų 30 000 000 papildomų biudžeto išlaidų per metus, o jei būtų mokama, tarkim, 3 metus, vienerių metų karta valstybei kainuotų 90 000 000 Lt per 3 metus. Kasmet gimstant vaikų per metus ir būtų išmokama maždaug tokia suma. Šių metų biudžeto deficitas planuojamas apie 500 mln, jei neklystu, tad 90 mln padidėjimas būtų labai didelis.
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  #88
                  Dėl biudžeto deficito gerokai suklydau. 2005 planuojamas deficitas yra 1,8 mlrd (2,9% nuo BVP)

                  http://www.finmin.lt/finmin/content/...256FE80034D38C
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                    #89
                    Parašė Mantaz
                    Ar tu tikras dėl tų 5000 markių, nes atrodo gan nerealiai.
                    na, 1996 m. buvau Vokietijoje tai apie tai man minejo vokietka, kuri laukesi kudikio. Oficialiai patikrinti negalejau Siaip, sake, labai apsimoka auginti vaikus Vokietijoje, nes pasalpa didesne uz atlyginima, tai 5 metus labai gerai gyvenai is pasalpos. O jei tris vaikai eina kas 4-5 metai?

                    Bet palyginimui, USA, valstybe nemoka absoliuciai nieko, nei pirmus metus, nei veliau. Netgi vienkartines pasalpos negausi ten.

                    Comment


                      #90
                      Tai jau tikrai, kad apsimokėtų O JAV turėti vaikų apsimoka toliau dirbant, nes didėjant vaikų skaičiui mažėja mokesčiai, kas, mano manymu, yra labai teisinga politika
                      Mano galerija Flickr'yje

                      Comment


                        #91
                        2005 m. pirmąjį ketvirtis, BVP augimas

                        Latvijos - 7,4 proc.,
                        Estijos - 7,2 proc.,
                        Lietuvos - 5,7 proc.

                        Comment


                          #92
                          Davė į kaulus Belieka tikėtis, kad kiti ketvirčiai geriau pasirodys, nors dabar kai gąsdina naujais mokesčiais, kaži ar tai pagreitins augimą
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            #93
                            Parašė Mantaz
                            Davė į kaulus Belieka tikėtis, kad kiti ketvirčiai geriau pasirodys, nors dabar kai gąsdina naujais mokesčiais, kaži ar tai pagreitins augimą
                            Prognozuojamas tik augimo mazejimas. tai susije su infliacijos didejimu, kuro ir kt. kainu augimu, investiciju mazejimu ir siaip, tipo, recesijos ciklas uzsisuko.

                            Comment


                              #94
                              Na 5% augimas dar tikrai nėra recesija, bet palyginus su tuo, kas buvo prieš porą metų, taip būtų galima šį vyksmą pavadinti O šiemet ar ne 6% numatomas
                              Mano galerija Flickr'yje

                              Comment


                                #95
                                Numatomas 6%, bet nori mazinti. Pakeitus BVP prognozes kad ir 1%, labai keiciasi kai kurie imoniu ar ukio finansiniai rodikliai. Anksciau dirbau Lietuvos energijoje, tai pasikeitus BVP augimo procentui, investijos i tinkla keiciasi simtais tukstanciu Lt...

                                Comment


                                  #96
                                  O litais koks BVP mazdaug yra?

                                  BVP POKYČIAI,
                                  palyginti su praėjusių metų atitinkamu ketvirčiu, %

                                  Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė ArTuRAs
                                    O litais koks BVP mazdaug yra?
                                    14,688 mlrd.

                                    Comment


                                      #98
                                      Nu jo, virs 30mlrd. turetu but
                                      Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

                                      Comment


                                        #99
                                        Cia pirmo ketvircio toks.

                                        http://www.omni.lt/?i$9359_16007$z_287874

                                        Comment


                                          2004 BVP buvo 61 898 000 000 Lt, kas buvo 18016 Lt vienam gyventojui
                                          Mano galerija Flickr'yje

                                          Comment

                                          Working...
                                          X