Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pasidaryk pats!

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė aesde Rodyti pranešimą
    ne neakivaizdus. šiaip, kad skiriasi aš irgi matau, tačiau mano nuomone tai nustatymų skirtumai. fotografuojant automatu, kiekviena karta gaunami skirtingi nustatymai, kurių pats nekontroliuoji, todėl kažką įrodinėti apie skirtumus aš sakyčiau netgi neetiška.
    Neetiška? Nežinau ką čia matai neetiško. Auto nustatymas tokioje pačioje situacijoje nesikeis kad galima būtų pastebėti.

    tarp nuotraukų tikrai yra akivaizdus skirtumas ir tai ne fotoaparato režimas o kaip Hunte-r pavadino "patobulinimas" .

    Comment


      #62
      Prie temos. Mano pabandymai.













      Štai ir pati dėžė.

      Comment


        #63
        Liux, geras trikojis Tik patarimas, daryk diafragmą... Ir daryk kad fotkintų po 2s nuo mygtuko paspaudimo, arba naudok IR jei turi...

        Comment


          #64
          Parašė taimis Rodyti pranešimą
          Neetiška? Nežinau ką čia matai neetiško. Auto nustatymas tokioje pačioje situacijoje nesikeis kad galima būtų pastebėti.

          tarp nuotraukų tikrai yra akivaizdus skirtumas ir tai ne fotoaparato režimas o kaip Hunte-r pavadino "patobulinimas" .
          situacija ne visai tapati, vien tai kad pajungus blicą (vidinį ar išorinį) automatas tuojau pat keičia į atitinkamą WB balansą. žinoma, nustatymai su difuzoriumi ar be teoriškai neturėtų keistis, tačiau... automatui mes paliekam labai daug laisvės ir nežinomųjų, automato tikslas, kad matrica gautu reikiamą kiekį šviesos, t.y. parinkti optimalų diafragmos, išlaikymo ir ISO santykį. žinoma, veidrodiniuose stengiamasi, kad ISO būtų kuo mažesnis. visgi reikia atkreipti dėmesį, kad nustatymus parinkinėja nepakankamo apšviestumo sąlygomis, todėl gali užtekti vos vos pačiam pasislinkti ir dėl kiek kitaip krentančio šešėlio, skaičiavimuose gausis skirtingas liuksų skaičius, kurio gali pakakti kitokiems nustatymams.

          išorinės blykstės paprastai yra gerokai protingesnės ir su žymiai daugiau galimybių už integruotas. asmeniškai pas mane, su integruota blykste yra tik du išlaikymai -30 ir 60, pagal juos automatas ir derintusi. išorinė gi turi žymiai daugiau variantų, todėl automatas jau galėjo derintis pagal židinio nuotolį.

          tebūnie Tamstų tiesa ir suverskim kaltę mano monitoriui, nes aš tikrai matau tik, kad nuotrauka šviesesnė ar tamsesnė. knygos - labiau patinka, ant tiesmuko apšvietimo (beje ir laikrodis), vidurinis objektas - nesikeičia. dešinysis vienintelis, kuris pagrindžia Jūsų tiesas.

          Hunteriui asmeniškai, aš dažniausiau fotkinu su pusiauautomatu, t.y. diafragmos režime, retkarčiais išlaikymo.

          o kas dėl rimtumo - iš to gyventi nesiruošiu.
          Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

          Comment


            #65
            Sutinku, tiesą sakai apie Auto režimą, viskas aišku. tačiau ką aš norėjau pasakyt yra tai kad tie pokyčiai yra ypač maži. Suku apskaičiuoti bet ar tikrai tas fotografo pasislinkimas i kitą vietą turės matomą efektą nuotraukoje?

            Gerai dėl knygų sutinkam- atspindžiai antroje nuotraukoje yra sumažinti, bet mano akys mato kad šviesa yra daug geriau padalinta ties visais trimis objektais antroje nuotraukoje.

            Sunku patikėt kad vidurinio daikto, kad sąžiningai gali pasakyti kad nematau jokio skirtumo tarp to daikto apšvietimo pirmoje ir antroje foto.

            Gal Hunte-r įdės dar keletą panašių nuotraukų palyginimui...

            Comment


              #66
              Parašė taimis Rodyti pranešimą

              Sunku patikėt kad vidurinio daikto, kad sąžiningai gali pasakyti kad nematau jokio skirtumo tarp to daikto apšvietimo pirmoje ir antroje foto.
              deja, buvau tas nuotraukas išsiėmęs ir susimažinęs ir susistatęs visas šalia - tik apšviestumas (centrinis objektas) smulkmenų nesimato (tiksliau - neįsižiūri). pasidinau - dar blogiau dingo aiškumas (čia aiškiai dėl nuotraukos sumažinimo dedant į tinklą).

              gali būti, kad šios diskusijos nebūtų jei Hunteris būtų geriau parinkęs testinį objektą (jis ir pats tai pripažino). o dabar yra kaip yra. ką matau tą sakau.

              P.S. apšviestumas - turėjau galvoje tamsiau arba šviesiau. jokių blikų nesimato
              Paskutinis taisė aesde; 2007.10.09, 21:58. Priežastis: PS
              Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

              Comment


                #67
                Tai jau ir paprašiau Hunte-r pabandyti šį eksperimentą su kitokiu objektu/ais.

                Beje, kokį pats fotoaparatą turi? Nikon ..?

                Comment


                  #68
                  Na permažai skyriau dėmesio bandymui nuotraukos neitin ryškios... Bet ne tame esmė, ta be blykstės irgi tik šiaip sau, nekreipkit dėmesio... O dėl nustatymų, tai jie negali būtį vienodi jokiu atveju, jei skirtingi šviesos šaltiniai, savaime aišku reikia prie kiekvieno taikytis atskirai, tai kas per bandymas išeitų jei būtų vienodi nustatymai, ir su išorine viską stipriai peršviestų? Tada gerai būtų? O auto rėžimas daug maž viską išlygina... Nu neturiu ką bepasakyti man viskas savaime aišku, bet sunkiai išaišninama... Ir nežinau, kodėl tu nenori pripažinti, kad bet koks šviesos sklaidymas pagerina nuotrauką? Tai ne kažkieno nuomonė, tai faktas...

                  Comment


                    #69
                    dar pridursiu, kodėl tada rengiamos didelės foto studijos su daug didelių softboxų, skėčių ir kitų šviesos sklaidymo priemonių? Naudotų blykstę tiesiai į kaktą ir gerai visiems būtų...

                    Comment


                      #70
                      na aš surašiau ką matau, nesikartosiu.

                      aš nesakau, kad tai blogai ir to nereikia naudoti.

                      dėl vienodų nustatymu. iš pirmo žvilgsnio logiškai sakai - tačiau. ar sutinki, kad skirtingas diafragmos nustatymas įtakoja ryškumo gylį? ar sutinki, kad su mažesniame ryškume, blikai pasislepia? ar tu kontroliavai diafragmą?
                      sąlygų suvienodinimas šiuo aveju reikštu vieno parametro keitimą (t.y. minimalią intervenciją).

                      visų parametrų keitimą (nors exife galima pažiūrėti nustatymus ir gal būt pamatyti, kad pasikeitęs tik vienas parametras- tačiau čia kritika ydingai praktikai, nes nekontroliavai) galima būtų lyginti su penkiaukščio ir devynaukščio palyginu ir gavus išvadą, kad devynaukštis geresnis, nes ten daugiau žmonių gali gyventi
                      Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                      Comment


                        #71
                        tad žvilgtelk į exifą, aš ir naudoju Av rėžimą dažniausiai, tad diafragma visur f4,5 Jei netingi, nagrinėk visus nustatymus...

                        Comment


                          #72
                          Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
                          tad žvilgtelk į exifą, aš ir naudoju Av rėžimą dažniausiai, tad diafragma visur f4,5 Jei netingi, nagrinėk visus nustatymus...
                          deja dabar nematau exifo. nėra galimybės.
                          o apskritai tai tamsta nesažiningai pasielgė pakeisdamas pasisakymus apie nustatymą iš automatinio į pusiauautomatinį ir visą ginčą paversdamas beprasmiu
                          Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                          Comment


                            #73
                            Tiesą sakant ir dabar tik pats atkreipiau dėmesį kad buvo fotografuota su Av, o kai kalbėjai apie spalvas ir WB, tai tuo atžvilgiu tikrai viskas automatas... Kaip gali nebūt galimybės pažiūrėt exif?

                            p.s. ir kodėl sakai, kad ginčas beprasmis, juk nuo to ar naudotas automatinis ar pusiau atuomatinis rėžimas, negalėjo pasikeisti tavo nuotraukų matymas...

                            Comment


                              #74
                              Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
                              Tiesą sakant ir dabar tik pats atkreipiau dėmesį kad buvo fotografuota su Av, o kai kalbėjai apie spalvas ir WB, tai tuo atžvilgiu tikrai viskas automatas... Kaip gali nebūt galimybės pažiūrėt exif?

                              p.s. ir kodėl sakai, kad ginčas beprasmis, juk nuo to ar naudotas automatinis ar pusiau atuomatinis rėžimas, negalėjo pasikeisti tavo nuotraukų matymas...
                              ribotas kompo programinis aprūpinimas, o kadangi esu ne namuose ir kompas yra nemano, negana to apkrautas visokiom apsaugom ....

                              o beprasmis, nes paskutiniuose postose ginčyjau eksperimento nekontroliuojamą eigą.


                              P.S. nuo to vaizdas mano monitoriuje geresnis nepasidarė .
                              Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                              Comment


                                #75
                                dar pora idėjų namudininkams. tiems aišku, kurie nepamiršo rusų kalbos.
                                Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                                Comment


                                  #76
                                  Nežinau ar bus kam naudos, bet netyčia užmačiau improvizuotą tripod'ą
                                  http://origin.www.spike.com/video/2936879

                                  Comment


                                    #77
                                    juokinga bet idomu...

                                    Comment


                                      #78
                                      Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
                                      Be blykstės.


                                      Su integruota blykste


                                      Integruota + puikiai veikiantis patobulinimas


                                      Štai jis...


                                      Reziume: Kuo puikiausiai šveičia ir išklaido šviesą, tas patobulinimas O jei trūksta galingumo, labai gerai veikia ir išorinė, atspindėdama dalį šviesos nuo lubų, jei jų nėra - reflektorius (baunceris) O blykstė tiesiai - blogis...
                                      As pvz be jokiu bounceriu lygiai ta pati gaunu su integruota, kai white balance pasirenku ikonite su zaibuku [nezinau db kaip cia ja isversti]..turbut kai apsvietimas ryskus ar kox ten rezimas... tada nebelieka tos ytin baltos sviesos ir viskas daug naturaliau atrodo..spalvos tikresnes ir net atspindziai svelnesni.

                                      Ir beveik 70% jusu visu idetu fotkiu - whitebalance yra blogas.
                                      Paskutinis taisė Tommix; 2008.02.06, 22:25.

                                      Comment


                                        #79
                                        Whitebalance nebent atspalvis suklaidina, jis sviesos neminkstina ir atspindziu nemazina.

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė Cholerikas Rodyti pranešimą
                                          Whitebalance nebent atspalvis suklaidina, jis sviesos neminkstina ir atspindziu nemazina.

                                          Pats pagalvok, atsakai ir nesupranti, kad tavo atsakyme mano atsakymas
                                          Jei spalvos tona pakeicia - vadinasi ja gali minkstinti. jei is baltos padaro kremine, pusiau geltona... atspindzio amzinimas gaunasi del to, kad nebelieka grinos baltos, o tai ne taip i akis krenta... ir naturaliau atrodo...
                                          Nuotrauka gaunasi tokia pat, kaip fotkinant be blykstes su ilgesniu islaikymu [kalbu apie tamsu paros meta patalpoje, kai yra sviesa ijungta] - grazi geltonesne sviesa kuri sukuria jaukuma... tik siuo atveju naudoji blykste ir islaikymo ilgo nereikia...
                                          Paskutinis taisė Tommix; 2008.02.12, 00:41.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X